Gość Sok ze skał

�Świteź�

1 post w tym temacie

Obraz zrealizowany jest w technice animacji komputerowej 3D oraz animacji klasycznej, w inspiracji tradycyjną techniką malarstwa olejnego. Według legendy, na miejscu jeziora Świteź stało miasto, piękne jak marzenie. Pewnego razu na nowogródzką ziemię przyszli najeźdźcy. Starzy i młodzi poszli walczyć, a w mieście zostały tylko bezbronne żony i córki. Kiedy najeźdźcy znaleźli się pod bramą, a świtezianki gotowe już były umrzeć w płomieniach, ale nie poddać się wrogom, wydarzył się cud. Ziemia rozstąpiła się i pochłonęła miasto, by nie oddać go wrogowi. Na jego miejscu zaś rozlało się nadzwyczajnie piękne jezioro.

Zwiastun filmu zobaczyć możemy na stronie http://www.switez.com/.

„Zarówno to czego doświadcza bohater filmu, jak i sam ekranowy projekt tworzą wyrafinowaną ilustrację dawnej legendy, ale też idącą za nią uniwersalną opowieść o walce dobra ze złem. Jest w tym zarówno jakaś apokaliptyczna teza, jak i dowód ludzkiej potrzeby wiary czy mistyczna rozprawa nad życiem i śmiercią (…) W ciągu siedmiu lat przy filmie pracowało 131 osób. Powstały w sumie 223 ujęcia. Na całą animację składa się natomiast 26 746 klatek. Ale warto było. Ten film to prawdziwy unikat, i to po obu częściach naszego globu.”

Całą recenzję filmu możemy przeczytać na stronach: http://www.stopklatka.pl/film/film.asp?fi=23069&sekcja=recenzja&ri=8136

http://www.slowianskawiara.hekko.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=280&Itemid=33

"Ktokolwiek będzisz w nowogródzkiej stronie,

Do Płużyn ciemnego boru

Wjechawszy, pomnij zatrzymać twe konie,

Byś się przypatrzył jezioru." A. Mickiewicz

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.