Gość Sok ze skał

Pogaństwo na niby

1 post w tym temacie

Ciekawa dyskusja na jednym z for.

Widzę u was wzory swastyk, wziętych u "inglingow" z Rosji. "Inglingi" to nie rodzimowiercy, to fantaści. Oni wymyślają opisy symboli i umieszczają fantastyczne symbole, których nigdy nie było, wymyślają im nazwy, na przykład Колядник.

Ooooo, to ważna informacja. Trzeba być ostrożnym

Zwyczajnie! Bardzo ostrożnym. Rzecz w tym, że naszy nieprzyjaciele nie śpią. Jeśli oni nas nie mogą zabronić (albo spalić na ogniskie, jak było kiedys'), to mogą zrobić fałszywą Rodzimą Wiarę.

Na przykład, w Rosji jest bardzo znany pan Asów. Pisarz. On wypuszcza dużo książek po "pogaństwu", "wiedyzmu". Ale mało kto zna, że pan Asów pracuje w redakcji czasopisma "Nauka i religia", który istnieje na pieniądze moskiewskiego patriarchatu Rosyjskiej Prawoslawnoj Cerkwie.

Jak myślicie, będą popi płacić za książki o Rodzimoj Wierze?

Nie wydaje mi się.

Ale nie tylko Cerkwia Prawosławna wpadła na ten pomysł. Kościół Katolicki wykombinował, że będzie nauczał w szkołach o rodzimowierstwie i cal po calu przeprowadzał genezę "głupoty i ciemnoty tego wierzenia"- mam informacje z pierwszej ręki, ksiądz nauczający w mojej szkole przyjechał prosto z Włoch i przywiózł ze sobą zreformowany system nauczania.

Staram się temu zapobiec poprzez skrzętne i perswazyjne konwersacje z tymże księdzem, jak narazie nie udało mu się zbyt wiele udowodnić, a zaprzestać nie zamierzam=) Najbardziej żałosny jest jednak sposób "wbijania do łbów" ludziom jakichś wyimaginowanych teorii przez władze Kościoła Katolickiego, niczym nie uzasadnionych, poprostu tak ma być i bez dyskusji...

Raczej konwersacja nie ma sensu , to są osobniki niereformowalne.

To fakt znany chyba nam wszystkim. Jednak wyznaję zasadę, że jeśli ktoś jest w błędzie lub chce wierzyc ślepo w jakieś przekonanie, które np można wyjaśnić w inny sposób, należy tę osobę wyciągnąć z niewiedzy. Oczywiście w miarę kulturalny sposób

O tak chrześcijanie to lubią uczyć i wypowiadać się o innych religiach. Pamiętam sławetna wypowiedź zeszłego papieża o buddyzmie. fala protestów jaka przetoczyła się przez południowa Azję była ogromna. Sri lanka i Tajlandia zapowiedziały niewpuszczenie go do swych krajów.

Vadim, u nas symbole bardzo przemawiają do ludzi, zwłaszcza młodych. Lubia je nosić, czują się w grupie. Dlatego też chcemy symbolikę objaśnić. Wykopaliska i rekonstrukcje biżuterii się temu przyczynią.

Poza tym istnieją symbole współczesnego rodzimowierstwa powstałe z połączeń dawnych.

Ważne by opisać prawdziwe znaczenie swastyki i jej odmian. czy też wyprowadzić historie tego znaku od neolitu.

Vadim, czy macie u siebie takie opracowania. czy możesz coś polecić? Najlepiej w Internecie.

http://www.rodzimawiara.org.pl/forum/viewtopic.php?t=38

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.