Laguz Gathanar

Snyi Ich Rola W Życiu Człowieka

3 posty w tym temacie

Zapewne wielu ludzi zadaje sobie pytanie, czym są sny i jaka role odgrywaja w życiu. Większość ludzi nie przywiazuje wększej wagi do nich oraz ich znaczenia. Twierdza nawet, że nie śnią, czasami słyszy się opinię, że źli ludzie nie maja snów, ponieważ sny są przekazem od Boga. W dawnych czasach panował poglad, że sny są komunikatani z innych wymiarów i poprzez nie przemawiały do nas różne istory z inneg o swiata, zwłaszcza bogowie, duchy i demony.

Dziś wiemy, że sny nie są żadnym przekazem ze świata duchów, a jednie mogą być sygnałem, że nasza podświadomośc pragnie nam coś przekazać.

Czym są sny? Sny są w głownej mierze przemieszana treścią sumy doświadczeń, napieć, presji oraz innych treści, których nie mozemy zrealizować na jawie, aktórych spełnienie jestbardzo wazne dla zachowania równowagi i zdrowia psychicznego.

Śni każdy człowiek, bez wyjatku, czy po przebudzeniu pamieta treśc swojego snu, dzieki temu może wstacranozdrowszy, szczęśliwszy oraz z mniejszym bagażem problemów, stąd panuje powiedzenie, aby „się z czymś przespać”. Dzieje się tak ponieważ często mechanizmy rządzace marzeniami sennymi pozwalają nam na dokonywanie pewnych czynności, których na jawie nazwyczajnie się nie da np. latanie i wcale nie oznacza to, że podczas snu mozemy rozwiazać każdy problem, ale poprzez to, że nasz mózg dokonuje analizy podczas naszej nieświadomości pozwala to spojrzec na ten sam problem z innej perspektywy. Dlatego często na drugi dzień widzimy to w całkiem nowym świetle.

Właśnie temu głównie służą sny: przepracowaniu wydarzeń i przezyc, których nie byliśmy w stanie przeanalizowac w ciagu dnia.

Sen dzielimy na kilka faz:

Faza pierwsza zasypianie, jest to faza która przypomina medytację i w czasie jej trwania rzeczywistośc ulega przymgleniu.

Faza druga jest to faza zwana snem głebokim podczas której na Eeg widac wyraxnie fale delta.

Kolejna faza zwana REM ( z ang. rapid eye movment ) od wystepujacych wtedy szybkich ruchów gałek ocznych. Jest to faza podczas której mózg pracuje intensywniej i produkuje „marzenia senne”.

Są to trzy główne fazy snu ,podczas których człowiek odpoczywa i analizuje jednocześnie wszystkie doświadczenia jeszcze raz.

Skąd biora się „marzenia senne”?

„Marzenia senne”, są zagęszczona mieszaniną naszej wyobraźni oraz przeżytych doświadczeń. Dlatego też są one często takie barwne, zupelnie inne niż to jak człowiek żyje na jawie.

Wydawać się to może mało znaczace, ale udowodniono naukowo, że człowiek pozbawiony „marzeń sennych” lub fazy REM budzi się iewyspany i zmeczony, czasami nawet prowadzi to do groźnych powikłań, dlatego właśnie kiedy budzimy się rano po naduzyciu alkoholu boli nas głowa i ogólnie czujemy się źle, co potocznie nazywamy „KACEM”. Dzieje się tak ponieważ alkohol wyłancza fazę REM i uniemozliwia to nam przeanalizowanie nagromadzonych doświadczeń oraz dania ujściu wszystkim napieciom, co powoduje przeciążenie psychiki.

Wszystko wraca do normy dopiero jak dzień później porzadnie się się wyśpimy.

Te rewelacje są udowodnione naukowo, na pewnej grupie alkoholików.

Pozbawienie człowieka fazy REM daje tez inne nieprzyjemne skutki jak: złość, rozdrażnienie, gniew, a w cięższym i dłuższym przebiegu prowadzi do zaburzeń i chorób psychicznych jak:stany lękowe, paranoje a nawet schiozofrenia – dzieje się tak dlatego, że wszystkie doświadczenia i napiecia jakim człowiek jest poddawany muszą mieć jakiś katalizator i muszą mieć zapewnione ujście. Jeśli się tak nie dzieje podczas snu, to w końcu zaczynają przenikać do naszego życia na jawie, taki stan potocznie nazwyamy „snem na jawie”.

Odowodniono też, że osoby często spozywajace alkohol lub biorace środki nasenne, zwłaszcza te chemiczne, które uposledzają fazę sni REM, to osby akie często cierpia na przygnębienie i depresje.

Natomiast po odstawieniu jednego i drugiego u takich osób często obserwuje się wzmożony stan „marzeń sennych” ponieważ nagromadzone przeżycia nagle znajduja ujście. W przypadku takich osób, sen jest swego rodzaju zaworem bezpieczeństwa.

Królestwo snu.

Według starych poradników sny rozgrywały się w kilku królestwach: powietrza, ziemi, wody i ognia, dochodziło do tego królestwo działania i myslenia. Jeden sen może należec jednocześnie do kilku królestw, decydujacy wpływ ma tutaj osobowośći życiorys człowieka.

Któlestwo ziemi – z tego królestwa wszystkie sny dotyczasne uchwytnych rzeczy jak ziemia, domy, skały.

Osoby, u których wystepuja głównie takie elementy są przeważnie mocno związanie z ziemią i naturą. Są z reguły spokojni, działający z rozmysłem.

Królestwo ognia – pochodzą z niego wszystkie sny majace związek ze światłem i ciepłem, ale i z niebezpieczeństwami. Typowe obrazy to na przykład upał, pozar, błyskawica, słońce.

Człowiek, który miewa często sny z tej krainy jest przeważnie jest wybuchowy( choleryczny ),

działa w sposób nie przemyślany, może też często postapic niewłaściwie.

Królestwo powietrza – do tego królestwa należą osoby, które traktują życie beztrosko, skupiajac się na jego pogodnych aspektach. Takie podejście do życia czyni je często czyni je często lekko myslnymi i zdarzaja się życiowe klęski.

Typowe są tutaj sny o lataniu, a osoby śniące zamieniają się często w ptaki ołagodnym osposobieniu jak gołąb, a ni drapieżne jak orzeł.

Królestwo wody – z tego królestwa pochodza wszystkie sny zwiazane z wodą, typowe sny obracaja wokół samej wody, ale też chmór, dzeszczu, rzek, jezior oraz zwierzat wodnych.

Osoby miewajace sny z tego królestwa są częśto spokojne i skłonne do melancholii. Wychodzą założenia, że woda pokona z czasem każdą skałę. Osoby takie nie maja wykształconej woli, ani siły przebicia.

Królestwo działania i myślenia – do tego królestwa należą wszystkie inne treści, którenie należą do poprzednich królestw. Przewaznie wszystkie treści senne majace związek z konkretnym dzialaniem i czynnosciami pochodza z tego królestwa. A osoby majace głównie sny z tego królestwa, to osby szczere, ale z dystansem podchodzace do siebie i innych, przewaznie powściagliwi w okazywaniu uczuć .

Sny są bardzo ważną częścią naszego życia i dlatego trzeba podchodzić do nich poważnie, nie skupiająć się jednak na zbyt dosłownym ich traktowaniu. Jest to bowiem świat obrazów, archetypów, alegorii i innych tresci majacych związek z nasza podświadomością i naszym wewnętrznym „ja”.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze wszystkim bym się zgodził ,ale tu jest nieścisłość - 

 

Cytat Laguz Gathanar -Faza pierwsza zasypianie, jest to faza która przypomina medytację i w czasie jej trwania rzeczywistośc ulega przymgleniu.

Medytacja  ,to Najgłębszy Sen , ,- Jest to czwarta faza  - to  Zawieszenie komórek organizmu w czasie ,to hibernacja .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat  Laguz Gathanar -Czym są sny? Sny są w głownej mierze przemieszana treścią sumy doświadczeń, napieć, presji oraz innych treści, których nie mozemy zrealizować na jawie, aktórych spełnienie jestbardzo wazne dla zachowania równowagi i zdrowia psychicznego.

Śni każdy człowiek, bez wyjatku, czy po przebudzeniu pamieta treśc swojego snu, dzieki temu może wstacranozdrowszy, szczęśliwszy oraz z mniejszym bagażem problemów, stąd panuje powiedzenie, aby „się z czymś przespać”. Dzieje się tak ponieważ często mechanizmy rządzace marzeniami sennymi pozwalają nam na dokonywanie pewnych czynności, których na jawie nazwyczajnie się nie da np. latanie i wcale nie oznacza to, że podczas snu mozemy rozwiazać każdy problem, ale poprzez to, że nasz mózg dokonuje analizy podczas naszej nieświadomości pozwala to spojrzec na ten sam problem z innej perspektywy. Dlatego często na drugi dzień widzimy to w całkiem nowym świetle.

Odp  1. Sny są częścią naszej przeszłości (karmy ) , a nasza podświadomość upomina  się w snach ,by ją przepracować na jawie ( np. podczas jogi i medytacji ) .

Odp 2. Nie śni każdy świadomy /dojrzały /oświecony /rozwinięty duchowo /podświadomie oczyszczony (człowiek który przepracował swoją karmę )

Cytat Laguz Gathanar -  Czym są sny? Sny są w głownej mierze przemieszana treścią sumy doświadczeń, napieć, presji oraz innych treści, których nie mozemy zrealizować na jawie, aktórych spełnienie jestbardzo wazne dla zachowania równowagi i zdrowia psychicznego.

Odp .Sny to suma pomieszanych  ze sobą , wszystkich naszych doświadczeń z wszystkich naszych wcieleń / żywotów ,to nie zaczy wsale że jak ulegniemy / zostaniemy opętani  -ambicją , pożądaniem ,chciwością czy jakąś obsesją ,bo błędnie myślimy że sny wymagają  ,aby się ziściły na jawie , to jest podstawowy błąd w myśleniu ,i zamiast rozwoju duchowego /zdrowienia psychicznego ,będzie powolne cofanie się w rozwoju ,lub zatrzymanie w swym samo-rozwoju ( a my będziemy żyć w iluzji ,że się rozwijamy ) .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.