Mistyk

Oświecenie,czyli Doskonalenie Swojego Parapsychicznego Zmysłu Duchowego

21 postów w tym temacie

Jak dochodzi do tzw "Oświecenia duszy / Alchemię Umysłu /Przemianę Ducha podobną Bogu Stwórcy,stwożoną na swój sposób ,Lub powolny upadek moralny /degradację psychiki i mózgu ,cofanie się w ewolucji do poziomu zwierzęcia .

W 49 dniu życia ludzkiego płodu dopiero co ukształtowana szyszynka wydziela do młodego krwioobiegu substancję o nazwie Dimetylotryptamina, w skrócie DMT, w tym czasie, jak mówią starożytne Wedy - dusza wkracza do ciała. Wnika przez tył serca i wznosi się wzdłuż rdzenia kręgowego, by osiąść w małym gruczole w centrum mózgu - w szyszynce właśnie.

Szyszynka, czyli ciało szyszynkowe (łac. corpus pineale) znajduje się za III komorą mózgu w linii środkowej (między obiema półkulami mózgowymi). Jest odpowiednikiem narządu światłoczułego - „oka ciemieniowego”. Jej nazwa wywodzi się od kształtu, który jest podobnie jak szyszki (łacina pinea). U dorosłych ludzi ma około 0,8 cm (0,3 cala) długości i waży ok. 0,1 grama (0,004 uncji). Jej średnica jest stosunkowo duża u dzieci, a zaczyna się zmniejszać z początkiem dojrzewania.

Mikroskopowo, gruczoł składa się z pinealocytów (typowe komórki endokrynne) i komórek wspomagających, które są podobne do astrocytów mózgu. U osób dorosłych często wykrywa się małe złogi wapnia widoczne w szyszynce na zdjęciach rentgenowskich. Czemu szyszynka wapnieje i wten sposób powoli ZABIJA / NISZCZY SIĘ SWOJĄ SZYSZYNKĘ .

A teraz prawdziwa fizjologia szyszynki na poziomie biomolekularnym, która jest naprawdę skrzętnie ukrywana, nawet przed studentami medycyny

W ciągu dnia szyszynka (mimo, że Wikipedia twierdzi inaczej) jest głównym źródłem serotoniny - naszego wewnętrznego hormonu szczęścia. Jest to również jeden z neuroprzekaźników. To od serotoniny zależy, czy sygnał układu nerwowego będzie w stanie dotrzeć do wszystkich zakątków ciała. Zbyt niski poziom serotoniny zaobserwowano u osób z depresją, ale także u ludzi nadmiernie agresywnych.

W ciągu nocy serotonina w szyszynce ulega dalszym przemianom w melatoninę - to hormon naszych biologicznych cykli życia. Oprócz tego melatonina wpływa na układ hormonalny, w szczególności na hormony gonadotropowe - najważniejsze hormony cyklu miesięcznego i kształtowania się komórek rozrodczych. Melatonina zapobiega przedwczesnemu dojrzewaniu płciowemu, a jej wydzielanie jest ściśle związane z bodźcami świetlnymi i przebiega zgodnie z rytmem dobowym. Pozostałe funkcje Melatoniny są białą plamą na mapie medycznej wiedzy.

Ale wiadomo, że koło godziny 3-4 kiedy po kilku godzinach snu melatoniny w szyszynce gromadzi się wystarczająco dużo - rozpoczyna się kolejny etap alchemicznej wewnętrznej przemiany i w głębokich ciemnościach z melatoniny syntetyzowany jest neuropeptyd o nazwie 5-MeO-DMT (aka "akashon"), który następnie ulega szybkiej enzymatycznej przemianie do DMT - dimetylotryptaminy - związku określanego mianem molekuły duszy...

Wtedy w nocy najczęściej możemy doświadczać samoistnych świadomych snów lub projekcji astralnych...ale to zaledwie czubeczek góry lodowej...

Tunele rzeczywistości i DMT

Najpierw zacznę od zjawiska percepcji. Oczywiście zdajesz sobie sprawę z tego, że niektóre rzeczy Twój mózg przeocza w otaczającej Cię rzeczywistości. Ale czy zdajesz sobie sprawę ze skali tego "przoczania"?

Wiesz, że ze wszystkich docierających do Twojego umysłu bodźców Twoja świadomość zdaje sobie sprawę z 0,0097% to cholernie mało.

Taka jest nasza codzienna percepcja - nazywa się ją tunelową, a rzeczywistość w ten sposób postrzeganą - tunelem rzeczywistości.

Reszta niewidzianej przez Ciebie rzeczywistości zawiera rzeczy, w które nie wierzysz, nie uznajesz za prawdopodobne lub po prostu co tu dużo mówić w głowie Ci się nie mieszczą.

Myślisz, że widzisz to co widzą Twoje fizyczne oczy? Obraz odbierany przez nie jest transmitowany do kory wzrokowej, parokrotnie odwracany i na koniec interpretowany, tak by uzyskać pole widzenia pasujące do Twoich wierzeń i przekonań - w psychologii nazywa się to strefą komfortu. Strefa komfortu ma z założenia sprawiać żebyśmy się czuli dobrze i bezpiecznie w znanym dobrze świecie. To co nie znane, nie wytłumaczalne, dziwne, szokujące, nie zgodne z poglądami, z aktualnym stanem emocjonalnym - czyli powyższe 99,9913% wszechświata - jest wycinane już w przedbiegach na synapsach aksonów.

Teoria wielu światów.

Współczesna matematyka opisuje 33 wymiary w modelu wszechświata - przyjrzyj się temu - matematyka zakłada istnienie ok 33 jednocześnie nałożonych na siebie rzeczywistości.

Jak się rzeczywistości mieszczą w jednym miejscu?

Przepuść promień słońca przez pryzmat - zobaczysz, że w jednym strumieniu białego światła zmieściły się na raz wszystkie kolory tęczy. Mieszczą się w jednym miejscu dzięki różnicom w częstotliwościach drgań energii. Tak samo dzieje się z całymi wymiarami.

Co robi DMT?

Dimetylotryptamina syntetyzowana w szyszynce z tryptofanu mówiąc delikatnie rozszerza percepcję. Jej zwiększona sekrecja (wydzielanie) ma miejsce w momentach wcielania się i wychodzenia z ciała.

Na pewno spotkasz się z określeniami, że DMT to halucynogenna substancja - silny psychodelik, i że pobudzona szyszynka wywołuje halucynacje. Dlatego ludzie w stanach około śmierci lub szoku miewają podobne halucynacje....ale

Mówiąc, że DMT "rozszerza percepcję" mam na myśli to, że całkowicie zdejmuje blokady percepcji neuronalnej.

mówiąc szczerze w tych chwilach, gdy endogenny DMT zaczyna działać na układ nerwowy zaczynamy dopiero widzieć te 99,9913% wszechświata

To nie są haluny to jest cała reszta niewidzialnego dotąd wszechświata - i to wszechświata o wielu wymiarach istniejących na raz. Jest w tej koncepcji miejsce na zobaczenie wreszcie innych inteligencji zamieszkujących te równoległe wymiary i nawiązania rozumnej z nimi komunikacji.

Z zawężoną jaźnią (czyli "na trzeźwo") jesteśmy uwagą przykuci tylko i wyłącznie do tego wymiaru rzeczywistości. Widzimy tylko ten jeden tunel.

Reasumując - szyszynka ze swoim DMT uwalnia percepcję z okowów tego świata, czyli jest naszym międzywymiarowym przełącznikiem widzenia rzeczywistości i uczestniczenia w nich.

Będąc świadomym wielu rzeczywistości możesz nie tylko obserwować je, ale również dosłownie skakać pomiędzy nimi I to nie tylko pomiędzy wymiarami, ale również pomiędzy różnymi wersjami tych samych wymiarów.

To coś o wiele bardziej zaawansowanego niż projekcja astralna. Ale endogennie występujący w naszym mózgu DMT udowadnia, że od początku byliśmy istotami międzywymiarowymi o możliwościach międzywymiarowej percepcji.

"Szyszynka jest organem, który przyjmuje i obrabia geometryczne obrazy Wszechświata. Wszystkie gruczoły połączone są na subtelnym planie z odpowiednimi figurami geometrycznymi, a szyszynka, jak uważają niektórzy mistycy, łączy w sobie wszystkie początkowe formy. Właśnie ten gruczoł pracuje z Kronikami Akaszy, zapisami wszystkiego co odbywa się we wszechświecie. Szyszynka jest nie tylko organem, który przyjmuję subtelną informację i przechowuje pewien jej zakres; jest tym gdzie zapisane są doświadczenia indywidualnej duszy, zdobyte podczas wielu wcieleń."

To słowa Drunvalo Melchidezeka - autora "Pradawnej Tajemnicy Kwiatu Życia"

DMT crop circleKrąg, który powstał 23 lipca 2012 w miejscowości Roundway - przedstawia dokładnie chemiczną strukturę cząsteczki DMT

Ciemny pokój

Nie nie chodzi mi o klasyczny "dark room" i tę formę, z którą się zazwyczaj kojarzy. Chodzi mi o praktykę ciemnego pokoju - czyli całkowitej izolacji z całkowitą deprymacją sensoryczną. Po polsku - przesiadywanie samemu w całkowitych ciemnościach bez dźwięków.

Ta praktyka występuje w Tybecie, jest jedną z praktyk w Tao, w buddyzmie i jest znana w wielu kulturach plemiennych.

Po kilku dniach spędzonych w totalnych ciemnościach obrazy z wnętrza głowy wychodzą na zewnątrz i są tak samo realne jak "normalna" rzeczywistość.

Praktyka ta dostarcza niesamowitego rozszerzenia percepcji.

Z punktu widzenia biochemii mózgu - tak długie przebywanie w ciemnościach powoduje nagromadzenie melatoniny. Dalej następuje faza pinoliny - szyszynka wydziela endogenny inhibitor (beta karboline) enzymu MAO - enzym, który dotąd rozkładał melatoninę. W fazie pinoliny MAO jest hamowany, a z melatoniny szyszynka zaczyna syntetyzować pinolinę, następnie z niej > 5-MeO-DMT , którego znowu nie rozkłada MAO (bo jest unieczynnione), więc z 5-MeO-DMT (aka "akashon") szyszynka zaczyna syntetyzować DMT. To wtedy obrazy z głowy zaczynają wykraczać poza granice czaszki w dosłownym tego słowa znaczeniu. To miejsce, w którym spełniają się sny - natychmiast...

A oczy otwierają się na niewidzialną dotąd rzeczywistość.

Jak to wygląda technicznie:

dni 1 – 3 faza melatoninowa

faza sennej jawy

dni 3 – 5 faza pinolinowa

Pierwsze wizje ; podróże astralne

dni 6 – 8 faza 5 - Meo – DMT

Otwiera się powoli wewnętrzne widzenie ; wzmaga telepatia i intuicja

dni 9 - 12 faza DMT

Wizje wzmagają się, otwierasię percepcja alternatywnych światów i równoległych rzeczywistości. Niektórzy mówią o widzeniu podczerwieni i ultrafioletu w tym stanie.

Zmniejsza sie zapotrzebowanie na sen ; łatwo przychodzi joga snu (czyli medytacja z zachowaniem ciągłej świadomości).

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czasami przebudzenie duchowe przybiera formę kryzysu.

W kulturach pierwotnych kryzys życiowy jest traktowany jak inicjacja.

W naszej kulturze ludziom w kryzysie przykleja się nalepki neurotyka, dziwaka, narkomana, pijaka — co wcale im nie pomaga.

Przełom życiowy i każde trudne doświadczenie może być przejściem do nowego, świadomego i pełniejszego życia.

Kryzysem może być poważna choroba, uraz fizyczny lub emocjonalny, depresja, druzgoczące problemy zawodowe lub osobiste.

Kiedy coś takiego Ci się przydarzy, potrzebujesz pomocy.

Poszukiwanie jej nie jest oznaka słabości. Szukaj pomocy u przyjaciela, u nauczyciela duchowego lub wykręć numer telefonu zaufania.

Ze szczerej rozmowy z druga osoba wypływają ogromne korzyści – czasami ratuje ona życie.

Jak zachować się w ostrym kryzysie?

– Zadbaj o ciepło ciała.

– Nie myśl o papierosie, kawie czy alkoholu. O niczym co sztucznie wprawi cię w lepszy nastrój,

– Oddychaj głęboko; przez kilka minut wsłuchuj się w każdy oddech.

Jesli czujesz się na siłach – wejdź w kontakt ze swoim wnętrzem.

– Gdy tylko się uspokoisz — szukaj pomocy.

Ciemna noc duszy zapada, kiedy wydaje Ci się, że

-nie możesz zaufać temu, co znasz,

-że nic już nie jest pewne,

-ze nie ma czego się uchwycić,

-że straciłeś poczucie bezpieczeństwa.

-że Twój świat się skończył

Doświadczenie takiej ciemnej nocy duszy może prowadzić do głębokiego psychicznego i duchowego uzdrowienia oraz do objawień i olśnień, o jakich Ci się nawet nie śniło.

Musisz pozwolić sobie zobaczyć szerszy obrazek, zrozumieć swoje życie na nowym poziomie. W odmienny niż dotychczas sposób zrozumieć swoją przeszłość.

Każdy kryzys to ważna lekcja, to sposób podświadomości na powiedzenie ci :Hej, obudź się, pora coś zmienić!

Sam mam za sobą co najmniej osiem takich ciemnych nocy duszy ( dołów psychicznych ./ epizodów depresyjnych , itp .)i kilka krótszych przełomów, kiedy ból był niewyobrażalny i wydawało mi się, ze nigdy się nie skończy, a ogrom bezradności i beznadziei przekraczał moje granice wytrzymałości.

Mogłem tylko płakać jak bezbronne i bezradne dziecko,

W środku mojego cierpienia udało mi się jednak zachować wiarę, że ten ból służy mojemu rozwojowi i że ma jakiś ukryty sens. Z czasem pojawił się spokój i zrozumienie.

Ufałem, że moja ciemna noc pojawiła się… w służbie światła.

Ufałem, ze z tej ciemności wypłynie najjaśniejszy blask.

Przeszłem przez ciasną szczelinę świadomości i urodziłem się na nowo – bogatszy / duchowo /wewnętrznie w dary ducha świętego, bardziej świadomy i dojrzalszy.

Jung powiedział kiedyś: „Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą „.

(“One does not become enlightened by imagining figures of light, but by making the darkness conscious”)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NIE DA SIĘ UDOWODNIĆ ,NAUKOWO BOGA ,A TO Z PROSTEGO WZGLĘDU ,ŻE BÓG JEST NAUKĄ , A DOKŁADNIE PARANAUKĄ / MATEMATYKĄ / FIZYKĄ KWANTOWĄ /.METAFIZYKĄ .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ŚWIADOMOŚĆ CHRYSTUSOWA

Religie przedstawiają swoich liderów religijnych z aureolą złocistego światła wokół głowy lub otaczają całą postać otoczką światła. Dzisiaj to ludziom już zupełnie wystarcza aby wiedzieć, że ta osoba wzniosła się na poziom Świadomości Kosmicznej.

Czym jest Świadomość Kosmiczna?

Kosmiczna świadomość jest bardzo wysokim stanem oświecenia w ludzkim umyśle, który jest już poza samoświadomością i ego świadomością. Taki stan umysłu osiąga Świadomość Wszechświata.

Świadomość kosmiczna zna całe życie i porządek Wszechświata. Jest wysoko rozwiniętym intelektem o olbrzymim stopniu mądrości, szczerych uczuć, moralności takich jak posiadał Guadama Budda, Jezus i wielu innych, którzy przeszli przez chrzest Kosmicznego Ognia czyli Ducha Świętego. Kosmiczna świadomość to niepojęte światło, niewypowiedziane żadnym językiem świata, a za Nim przychodzi wgląd w kosmiczne prawdy, prawa, mistyczne doświadczenia i inne nieskończone łaski Boga.

Nasze życie i nasza świadomość, w której jesteśmy obecnie zakotwiczeni zależy od ludzkiej jednostki, od jej świadomości i nadania swojemu życiu swoistego przepływu energii, zarówno światła w sensie pozytywnym (myśli, działań) czy nawet duchowym i wprowadzania w nasz umysł ciemności, zaciemniając jeszcze mocniej obszary naszego światła; co nie pozwala nam już jasno ujrzeć wielu sytuacji, które dotąd zawsze były proste i uczciwe.

W chwili kiedy zbieramy w sobie dużo światła otaczamy się pasem promieniującego na zewnątrz we wszystkich kierunkach światła, właśnie stąd wywodzi się taki blask. Kiedy zbieramy ciemność ściągamy całe światło do wewnątrz, do centrum i coraz bardziej więzimy go w sobie, tym samym stajemy się egoistyczną jednostką lub mocno zagubioną na swojej życiowej drodze.

Kiedy człowiek promieniuje światłem na zewnątrz widać go daleko poza jego normalne granice, jego system zaczął produkować inny rodzaj energii i ludzie instynktownie wyczuwają jego pozytywne energie. W jego ciele pojawiają się silniejsze kolory światła o różnych długościach fal. Sam proces wchodzenia w wielkie światło nie jest łatwy, musi się otworzyć siedem głównych bram i wniknąć w ciało siedem głównych kolorów (promieni) o różnej częstotliwości wibracji i wszystkie muszą się zintegrować w tym samym czasie. Dopiero wówczas człowiek zaczyna żyć w pełni.

Główne kolory to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy – siedem kolorów tęczy, w których emanują niższe jednostki światła, a po przejściu i zintegrowaniu tego poziomu wchodzą na jeszcze wyższy stopień rozwoju duchowego, gdzie te siedem podstawowych kolorów ponownie zmienią swoje barwy, na wyższe kwantowe, które wznoszą człowieka na jeszcze wyższy poziom świadomości, już kosmicznej.

Wiele tradycji te pierwsze siedem kolorów nazywa siedmioma promieniami, ale zawsze każda osoba ma przypisane cechy do jednego promienia. Na wyższym etapie człowiek przyjmuje już 12 promieni kosmicznych. W tym przypadku kształtuje go już dwa lub więcej promieni kosmicznych.

W naszym obecnym życiu ciężko nam osiągnąć potrzebną ilość światła w komórkach naszego ciała, nasz energetyczny system jest narażony na chaos ze świata zewnętrznego, co także odbija się na naszym świecie wewnętrznym i zmusza nas do różnych ograniczeń.

Aby zsynchronizować swoje światło najlepiej połączyć naszą wewnętrzną falę z zewnętrzną, ale przenieść ją daleko poza stare granice. Należy produkować inny rodzaj energii, bardziej zbliżyć się do oryginalnego źródła, wyrwać się z systemu chaosu i przenieść się bliżej natury. Należy wyjść poza ograniczenia i korzystać z naturalnych źródeł energii, dzięki którym nadamy swojej duszy nowy kierunek, w ten sposób nasza świadomość będzie żywa i trzeźwo myśląca, odsunie od nas to co mylące i ogranicza nasze prawdziwe życie.

Kiedy w nasze ciało wnika prawdziwa siła życia zyskujemy pewną świadomość, w zależności od energii jaką przyjmujemy i produkujemy; nasza świadomość jest impulsem światła. Mamy dwa główne kierunki przepływu światła, w prawo lub na lewo ... w którą stronę popłyniemy: w prawo czy w lewo, po każdej jednej będziemy doświadczać jeszcze wiele innych etapów i tak będzie rozwijać się nasza nowa natura. To czy będziemy światłem czy ciemnością zależy tylko od nas Zmieniona świadomość to nasze nowe zachowanie.

Kiedy idziemy drogą doskonałości, zgodnie z naturą życia, z prawdą, w miłości ... zmieniają się nasze kolory światła, poprzedni kolor już nie działa, jego żywotność zależy od naszego działania i jego czasu, jeśli go nie podsycamy starą energią wygasa i odradza się jako inny kolor, (rodzaj nowej energii). Idąc przeciwną drogą, kiedy produkujemy zakłamanie, fałsz, nienawiść ... zaciemniamy kolory naszych komórek ciała w zależności od energii jaką produkujemy na tej drodze, wówczas nasza świadomość się również zmienia. Negatywne myśli i emocje zaniżają częstotliwość wibracji.

I tak światło, życie, świadomość, są fotonami naszego systemu życia. Obecnie duża ilość ludzi już rozumie ten proces i ucieka od chaosu i zakotwicza się w centrum naszego Wszechświata, w Źródle naszej Najczystszej Energii Bytu, które istniało od zawsze.

Ludzie, a raczej nasze dusze są jednymi z najstarszych fotonów i po długiej tułaczce wracają do domu. Budzimy się do innych czystych form, a każda dusza zaczyna wibrować czystą oktawą. Oczywiście mówimy o tych, które wybrały prawdziwą drogę życia, uśmiercają swój stary wzorzec i odradzają się w nowym, który daje im prawdziwą wolność. Tylko jeszcze naiwni Don Kichoci walczą z wiatrakami i tracą swój cenny czas na coś, co nigdy się nie wypełni w ich życiu.

Idąc drogą do światła musimy przebyć siedem mniejszych cykli we własnym obrębie, musimy dobrze opanować każdy jeden, który wypełni nas wyższym rodzajem energii. W kosmosie wszystko opiera się na liczbach. Liczba siedem jest ważnym fundamentem naszego życia i całego Wszechświata. Biblia mówi nam o siedmiu pieczęciach, które będą się otwierać przed końcem czasów. Każda otworzona pieczęć wskazuje na inny charakter walki jaką musimy podjąć i zwyciężyć, aby otworzyć następną pieczęć i uwolnić się od ziemskiego chaosu. Siedem kolorów tęczy, siedem pieczęci, siedem promieni, siedem głównych czakr, to wszystko to siedem kluczy do naszego wyższego wzrostu, wyfrunięcia z chaosu i zakotwiczenia w wolności.

Co ciekawe, znamy też siedem pierścieni ( ośrodków energii psychicznej i emocjonalnej -duchowej /czakr ) wokół najcięższych atomów, a każdy pierścień staje się wyższą oktawą niż poprzedni.

W życiu człowieka są trzy rozstrzygające pokłady, które decydują o jego życiu: światło, dźwięk i materia fizyczna, i jak każdy z nas przejdzie przez te etapy w taki sposób zapewni sobie nowy rodzaj energii, w taki sposób zapieczętuje się we Wszechświecie.

Każdy ten pokład musi przejść na siedmiu poziomach, zależeć będzie czy jego myślenie i działanie pójdzie w kierunku natury czy popłynie w kierunki materii co powoduje jego cofanie się od Najczystszego Źródła, co zamyka w nim coraz mocniej światło i odrywa od rzeczywistego życia.

Obecnie siły ciemności wiedzą co dla człowieka jest największą pułapką: strach, lęk, urojenia, zbyt wygórowany idealizm, a to zawsze prowadzi do bezradności i bierności. Te elementy są najprostszym sposobem, aby uczynić kogoś bezradnym i nieskutecznym. Toteż denerwuję się kiedy widzę na necie takie straszaki, które całymi dniami i nocami siedzą przy klawiaturze i tylko na około wszystkich straszą. Nie tędy droga!

Ludzie lękają się o własne życie, własne bogactwo, własną pozycje w materialnym świecie; ciągle zbyt wielu ludzi uważa, że to jest prawdziwy sens życia. Ciągle zbyt mała grupa ludzi podejmuje walkę o odzyskanie naturalnego życia zawierającego proste rzeczy, zbyt wiele ludzi panicznie boi się śmierci ... a przecież wszyscy wcześniej czy później odejdziemy ... tylko cały problem leży w tym, z czym odejdziemy, i gdzie odejdziemy??? Nasze ciało zostanie na ziemi jak stara zużyta odzież nikomu już niepotrzebna, zapomniana ... toteż warto jeszcze pomyśleć o tym, że człowiek ma także duszę, która potrzebuje innego paliwa niż ciało.

Myśląc o pracy nad duszą uniemożliwiajmy sobie przeżywanie coraz to nowszych dramatów życia, nie faszerujmy się elementami strachu i nienawiści, grozy i horroru ... na to zawsze mamy czas ... nie bądźmy karmicielami świata chaosu, który chce nas wprzódy do końca ogłupić przez swoje straszaki, a później pożreć.

Prawdą też jest, że idąc drogą do światła musimy przejść przez siedem pierścieni chaosu, musimy zderzyć się ze wszystkimi negatywnymi energiami, czym wyżej się wybijamy tym cięższe wytaczają przed nami armaty... , które próbują nas zatrzymać, a następnie zepchnąć na stare pozycje. Czym ktoś toczy większą walkę ciemnościami wiadomo, że wchodzi na sam szczyt góry ... stąd też wynika walka z samym sobą, ze światem ludzi żywych, światem cieni i demonicznych energii.

Niejeden człowiek zatrzyma się między tymi siedmioma pierścieniami, niejeden spadnie na samo dno ... jeśli przejdziemy wszystkie pierścienie z sukcesem rozpoczniemy nowy rodzaj ruchu, ruch wirowy. To jest nowa obrotowa energia pola magnetycznego. Ta energia działa jak biegun północny, kiedy wiry są rozległe i rozprzestrzeniają energię szeroko, obszernym kołem, wtedy taki człowiek promieniuje potężnym światłem. To północny biegun ziemi odpowiedzialny jest za rozwój, wzrost i starzenie się.

Południowy biegun prowadzi do ograniczenia i trwałości, jego wiry idą z zewnątrz do środka aż znikną głęboko w centrum spirali.

Biegun północny utożsamiany jest z męską energią, południowy z żeńską. Ale dzieje się również tak, że te dwa bieguny łączą się razem i stabilizują kulę obrotową, czyli Ziemię. A to jest skok do nowego stanu rzeczy, odrodzenia nowych form energii już o wyższych oktawach. ... i teraz czy my stworzymy wzrost i rozwój ... czy doprowadzimy do zamrożenia starych energii, a ten cykl zawsze prowadzi do śmierci i całkowitego fizycznego rozpadu, zależy tylko od nas samych.

W naturalnym środowisku, gdzie jest niezakłócona energia, gdzie nie ma chaosu, strachu, lęku, ten proces przebiega niezwykle harmonijnie i zawsze prowadzi do wzrostu. Jest to naturalny cykliczny proces.

Dzisiaj ziemia jest w punkcie krytycznym; biegun północy i południowy nie współdziałają prawidłowo. Ziemia i nasza ludzkość dochodzi już do siódmego pierścienia, dlatego obecnie życie na ziemi stworzyło człowiekowi zupełnie nowy system bytu, stajemy się człowiekiem bardziej chemicznym o strukturze w jakiej wcześniej człowiek nigdy nie istniał, nasze komórki otacza zupełnie inna energia i inna częstotliwość, która nie pozwala produkować im życia.

I pytanie jak mamy wypłynąć na spokojne wody oceanu Wszechświata? Coraz mniej możemy korzystać z energii słońca, powietrza, gleby, wody, żywności ... nasze komórki szybko niszczeją, zapadamy na nowe choroby.

Tutaj musimy już użyć nowej tajnej broni, siły naszych zmysłów i inteligencji ciała. Otwórzmy się na głębszą intuicję i wrodzoną mądrość, zróbmy potężny skok z materii do świata ducha. Musimy szybko przemeblować naszą świadomość i niezależnie od naszych składników odżywczych , którymi żywimy nasze komórki przejść samych siebie ... Pamiętajmy, że to w naszych genach jest pamięć życia, to w naszych komórkach jest wzór pamięci, a proces życia można powtarzać w kółko.

Wilhelm Reich nazwał siłę życiową energią orgonu, a nasze komórki produkują „bion”, która ożywia życie fizyczne. To biony łączą siły życiowe , które krążą wokół organizmów żywych. Wzór DNA znajduje się w centrum każdej komórki i jest dostosowany do naszego systemu energetycznego. Utrzymuje żywe komórki i daje im witalność, przyciąga składniki odżywcze jakie są potrzebne do życia i wyrzuca śmieci. Każda żywa komórka zostaje naprawiona własnym bionem.

Każdy umysł ludzki tworzy duchowe prądy, które działają przez nasze myśli, modlitwy, strumienie te dostarczają ważnych informacji dla duszy, która jest bardzo cenna dla człowieka. Poprzez ten nasz strumień myśli – pozytywnych energii nawiązujemy kontakt z Duchem Świętym, a tylko On jest tym Źródłem wszystkiego tego co prawdziwe, piękne, dobre i przekazuje nam te ideały do naszego mózgu. Każdemu z nas pomogą wstąpić na wyższy stopień świadomości., który poprawi jakość życia i udoskonali nas. Im więcej w nas przybywa takiej energii nasze pole potrafi oczyszczać zakłócone elementy naturalnego życia, poprzez nas dokonuje się odnowa tego, co zostało zakłócone.

W życiu człowieka rozwój duchowy ujednolica prądy duchowe, które pochodzą zarówno z osobowości i umysłu duszy poprzez nasze emocje. Narastająca w nas świadomość nadaje nam wyższych cech, które są źródłem szczęścia i spełnienia. Ta świadomość wzrasta z biegiem czasu w myśli, w zamiarach, czynach, otwartości, aż wzrasta do poziomu boskiego czyli Świadomości Chrystusowej, która jest umysłem oświeconym.

W tej świadomości umysł ludzki rośnie i wzmacnia się, a życie staje się coraz bardziej wyzwolone, radosne, spokojne i dominuje w nim miłość. Zaczynają znikać: strach i rozpacz, od tej chwili taki człowiek staje się wolny, zaczyna żyć w Duchu Wszechświata pełnego Miłości i wsparcia.

Utarło się mniemanie, że Świadomość Chrystusowa jest przynależna tylko do religii chrześcijańskiej, lecz sam Jezus powiedział, że przyszedł zbawić cały świat, tylko trzeba w Niego uwierzyć.

Najwyższy stan rozwoju duchowego człowieka i jego dojrzałości emocjonalnej zawarty jest w Świadomości Chrystusowej ze względu na świętość i czystość tej osoby, która go osiągnęła. Jezus dokonał tego swoim życiem i od Niego świat przyjął nazwę tego stopnia świadomości. Jest to droga otwarta dla każdego, niezależnie od religijnych tradycji czy nawet braku praktyki religijnej. To jest stan umysłu człowieka, który żyje w Miłości, Prawdzie i intensywnie dąży do osiągnięcia perfekcji.

Obecnie wszystkie światowe religie coraz mocniej otwierają się na Jezusa Chrystusa. Coraz częściej mówią o Świadomości Chrystusowej buddyści, hindusi, jako o drodze , która pozwoli znaleźć Ducha Świętego i da nam możliwość rozwijania się w sposób naturalny. Ważne, aby człowiek znalazł własną drogę i umiał czerpać wiedzę ze wszystkich mądrości narodów, ale musimy pamiętać, by na naszej drodze były zawsze: wybaczenie, współczucie, tolerancja, szczęście, pokój, miłość do drugiego człowieka. Wszyscy wywodzimy się z tego samego źródła i wszyscy bez względu na religię chcemy dojść do samego Stwórcy i zjednoczyć się z Nim.

Świadomość Chrystusowa jest stanem świadomości naszej prawdziwej natury, która daje nam prawo jako dzieciom Boga. Chrystus jest naszym wzorem świadomości życia i przez Niego rozwijamy nasz Boski plan życia na płaszczyźnie Ziemi, aby połączyć niebo i ziemię.

Tylko w Chrystusie możemy ujrzeć kim jesteśmy? Możemy żyć, aby pomagać innym i wspólnymi siłami przenieść naszą planetę bliżej Boga.

Toteż nasza dzisiejsza podróż w kierunku światła, w kierunku naszego prawdziwego domu powinna się odbywać pod inspiracją Jezusa Chrystusa. Tylko ta droga da życie wieczne. Duch Święty nigdy nie dotrze do umysłów pełnych nienawiści, agresji, kłamstwa. Tutaj człowiek jako pierwszy odsłania swoją osobowość i albo wejdzie na drogę Boga, albo w głąb skóry ludzkiej i odcina drogę powrotu, a tym samym jego serce staje się zatwardziałe jak kamień.

To w sercu człowieka jest sekretna komnata, miejsce które umiera jako ostatnie, zwane Ultima Mortes, o którym człowiek zbyt dużo nie wie. To jest punkt zdobycia śmierci i zyskania nowego życia poprzez zmartwychwstanie. Ów mały pęcherzyk w górnej prawej części serca zwany jest żywotem Boga i żyje w człowieku jeszcze trzy doby po śmierci jego fizycznego ciała. Kiedy otworzysz go na Świadomość Chrystusową odniesiesz triumf nad śmiercią.

O otwarciu się na nową wiarę decydują trzy elementy:

1. Obudzić się na Świadomość Chrystusową - „Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej tylko przez Syna”.

2. Wyrazić wdzięczność w każdej sprawie życia i szczerą postawę wobec Boga i ludzi.

3. Prośba i modlitwa

„Proście, a otrzymacie,

szukajcie, a znajdziecie ... „

nawet źli ludzie nie dadzą swoim dzieciom kamieni zamiast chleba, dają dobre rzeczy, tak samo uczyni Bóg kiedy Go prosi człowiek z prawdziwą wiarą w sercu. Jezus zawsze nam przypominał o mocnej wierze ... powtarzał, „wiara cię uzdrowiła...”.

Nie patrzmy na tych co żyją na tej ziemi jak bogacze, przychodzi i na nich czas, umierają jak zwykli ludzie. Pochowani są w trumnach, nieważne, że w drogich, tylko spójrz jacy są bezsilni wobec śmierci, przecież ich lekarze nie mogą ich przywrócić do zdrowia i dać im wiecznego życie. Ze względu na ich życie, śmierć będzie dla nich bolesna, wielu z nich pęka w jej obliczu wzywając Boga, Chrystusa ... bo gdzieś tam głęboko w sercu czują, że to Jezus Chrystus jest jedyną drogą, aby połączyć się z Bogiem.

Człowiek wierzący przyciąga do siebie promienie Światła Bożego, rozkwita, jest promienny, prowadzony przez Ducha Świętego, docenia życie i drugiego człowieka, nie da się osaczyć przez kłamliwych ludzi, nie zabiega o ich względy, ani o ziemskie skarby, umie się podzielić kromką chleba i nie spycha innych ludzi na margines nędzy. Krząta się koło drugiego człowieka i stara się go uszczęśliwić.

Jeśli szukasz światła, to go znajdziesz.

Jeśli się w nim zanurzysz,

będziesz kochał innego człowieka najgłębszym uczuciem.

Gdy będziesz szukał szczęścia,

sam daj drugiemu dużo szczęścia, a otrzymasz życie wieczne.

A źli ludzie chociaż całe życie szukają szczęścia i miłości, przyjemności, otrzymują je tylko tymczasowo, żyją w konflikcie z własnym sercem, a przed nimi rozpościera perspektywa szeroko otwartej otchłani.

I pamiętajmy:

Bóg najlepiej pomaga tym, którzy sami sobie dopomóc potrafią, bez pracy nie ma kołaczy ... wprzódy człowiek musi przezwyciężyć w sobie zło i stać się kolumną światła, aby mógł odpocząć w wieczności.

Należy też pamiętać, że nauki Chrystusa są naukami prawdziwymi i odwiecznymi, sam Jezus powtarzał: nie uczę was niczego nowego, czego by już świat nie znał...

Zgodnie z Jego naukami Bóg jest Inteligencją Uniwersalną. Każdego człowieka obowiązuje Prawo kosmiczne, ale ze względu na wolną wolę daną człowiekowi, którą należy uszanować, nikomu nie można pomóc, nikogo nie można na siłę zbawiać wbrew jego woli, każdy musi sam wyrazić własne życzenie ...

Ci, którzy ciągle budują wokół siebie mury oporu wobec Boga, hamują swój rozwój duchowy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?że coś jest prawdą,lub nie , przecież fakty przeważnie mieszają się z fikcją , między ludźmi panuje nieświadoma ,zbiorowa energia psychiczna i emocjnalna = duchowa ludzi , gdzie niewidzialnym połączeniem przepływa /teleportuje się ta energia mentalna ,z umysłu do umysłu ludzkiego jak cząstki kwantowe .

Dlaczego napędzasz strach bez chociażby cienia pewności ? o duszo nieczysta i grzeszna ,zamknięta nieraz i przykryta wieloma maskami i iluzjami umysłu - odwagi ,mądrości , miłości , uczciwości ,dobra ,prawdy i piękna .

A najprawdopodobniej było tak - kobieta kupiła sobie tarota , zaczęła ćwiczyć i mimo woli zaczęła się otwierać na świat duchowy , bardziej się wyczulać na energie subtelne , aż osiągnęła podstawowy stan w którym można wyczuwać duchy .

Każdy człowiek który nie zajmuje się okultyzmem , magią bądź wróżbiarstwem ma tak zwany * płaszcz niewrażliwości * który okala go całkowicie i jest umiejscowiony w aurze człowieka .

Na wskutek ćwiczeń mimo woli zrzucamy go otwierając się na energie duchowe - bywa to niebezpieczne jak w tym przypadku jeśli nie mamy odpowiedniej ochrony .

Moja rada jest taka , albo rzuć tarota i nauki oraz praktyki duchowe i to całkowicie albo przyswój sobie na tyle wiedzy by móc chociaż siebie ochronić .

Duchy duchy , diabły ,demony i inne androny , jest ich całe mnóstwo więc nie należy się nimi przejmować jeśli nam nie szkodzą a jeśli szkodzą to należy albo stosować rytuały odpędzające albo rzucić ezoterykę , i zamknąć się na świat duchowy , a zacząć działać i realizować marzenia , gdyż Bóg Się Cieszy ( Duchowy Byt Niematerialny /Niewidzialny ) ,Jak Człowiek Się Cieszy ( Duchowa Część / Połowa W Człowieku,jego/jej Ciele Materialnym , i Duch Jest zadowolony gdy może doświadczyć radości bycia w ciele ludzkim .

:onajego:/>/>

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ezoteryka a Egzoteryka

Artykuł ten ma na celu ,zrozumienie czym jest ezoteryka a czym egzoteryka ( moje osobiste ,praktyczne doświadczenie ),większość pytań, dyskusji i kontrowersji koncentruje się wokół terminu "ezoteryki , co dla jednych jest oczywiste, dla innych intrygujące, a jeszcze dla innych - dość bulwersujące .

Myślę więc, że dobrze byłoby poświęcić temu tematowi parę słów.

,Na czym polega zasadnicza różnica pomiędzy aspektem egzoterycznym i ezoterycznym chrześcijaństwa,budyzmu ,czy innych religii.

Zasadnicze rozróżnienie polega na tym, że wymiar egzoteryczny to skala globalna, wymiar zbiorowości, droga mas; zaś ezoteryczny - to droga bardziej zindywidualizowana, droga niewielkich grup "poszukujących".

Ważne przy tym jest zrozumienie, że nie są to wcale drogi będące w jakiejś definitywnej opozycji w stosunku do siebie, a wręcz przeciwnie - są to aspekty komplementarne, dopełniające się nawzajem.

Rozwój ludzkości podlega ciągłej ewolucji w kierunku coraz bardziej dostrzegalnego wokół nas wymiaru duchowego - Bóg bez wątpienia wspiera te procesy na wszelkie możliwe sposoby. Ewolucja ta odbywa się równolegle we wszystkich możliwych wymiarach i skalach, a więc zarówno w wymiarze zbiorowym (masy, zbiorowisko ), jak i indywidualnym, realizowanym na indywidualnych ścieżkach rozwoju duchowego.

I w tym sensie właśnie możemy mówić, że np. wszystkie kościoły różnych religii ,pracują nad rozwojem duchowym ludzkości w wymiarze masowym/zbiorowym, na skalę globalną. Proces ten jest żmudny, długi, zagmatwany, wielokrotnie rozgałęziony i bardzo powolny, gdyż duża masa/zbiorowisko ludzi o zróżnicowanym poziomie rozwoju wewnętrznego ma oczywiście dużą bezwładność oraz dość niski poziom "średniej wypadkowej". Niemniej jednak jest to posuwający się powoli, ale wciąż do przodu, ciągły proces rozwoju. I to właśnie będzie tzw. egzoteryczny aspekt chrześcijaństwa ,buddyzmu,hinduizmu itd. , czy też inaczej - po prostu - zewnętrzna droga rozwoju.

Natomiast wewnętrzna droga rozwoju - aspekt ezoteryczny - to droga atrakcyjna jedynie dla tych, którzy już sami "poszukują" z własnej woli i wewnętrznej potrzeby, nie muszą być już popychani i ciągnięci, ani prowadzeni za rękę, ani instruowani nakazami i zakazami, normami moralnymi, presją wspólnoty, groźbą potępienia, straszeni i zmuszani, pouczani i łajani - jak to się dzieje w przypadku zbiorowiska/mas.

Ludzie odczuwający silny duchowy napęd intensywnie poszukują nauczycieli duchowych i szkół ezoterycznych, aby dogłębniej, radykalniej i intensywniej doświadczać przemiany duchowej, móc zgłębiać i chłonąć wiedzę i praktykę życia duchowego, gdyż właśnie ta wewnętrzna sfera życia jest dla nich dużo ważniejsza i atrakcyjniejsza niż jego warstwa zewnętrzna.

Generalnie rzecz biorąc, człowiek, gdy jest już gotowy wewnętrznie do tego, by przejść z poziomu egzoterycznego etapu rozwoju do poziomu etapu ezoterycznego, poszukuje sam i spotyka na swej drodze życiowej rozmaitych nauczycieli duchowych, coraz to bliższych Mądrości, Miłości, Prawdy - Boga.

Prawdziwi duchowi spadkobiercy Jezusa czy Buddy itp. to nauczyciele duchowi tacy jak oni, a nie przywódcy i administratorzy mas.

Autentyczna przemiana duchowa może być doświadczona na drodze rozwoju duchowego, w kontakcie osobistym Nauczyciela i Ucznia, przy wzajemnym szacunku, miłości i zaufaniu. "Masówka" nie może po prostu dać takiego efektu. Psychologia tłumu, jak wiemy, rządzi się zupełnie innymi prawami - tam indywidualna odpowiedzialność za własne czyny i rozwój nie istnieje, zaś indywidualność jako taka zostaje sprowadzona jedynie do roli maleńkiego trybiku ogromnej machiny.

Bycie zatem członkiem jakiegoś kościoła to tyle, co bycie uczestnikiem tłumu/zbiorowiska/mas, a to nie to samo, co bycie Uczniem Jezusa,czy Buddy lub Mahometa itp.

Wszyscy wiemy, że są jednostki, które nagle przeżywają doświadczenie głębokiego nawrócenia w takim właśnie biernym, śpiącym, żyjącym mechanicznie tłumie. Wśród życia wiedzionego przez taki tłum, doświadczają oni nagle czegoś o zupełnie innym, nowym, niezrozumiałym dla tłumu wymiarze - doświadczają jakby pewnego olśnienia, oświecenia, które z reguły rozpoczyna przebudzenie duszy na Boga - proces głębokiej przemiany wewnętrznej. Dla człowieka tego otwiera się wówczas wymiar życia duchowego. Zaczyna on rozumieć, odbierać i przeżywać rzeczywistość zewnętrzną w zupełnie inny sposób niż dotychczas - przez pryzmat duchowości, co jest zupełnie niezrozumiałe dla otoczenia. Jego życie zaczyna mieć aspekt ezoteryczny, niezrozumiały i nieprzenikniony dla innych.

Ezoteryczny, znaczy bowiem - dostępny tylko za pomocą władz duchowych.

Wiemy doskonale, że w naukach Jezusa ,Buddy itp. zawarte są różne warstwy znaczeniowe, jakby różne wymiary wiedzy i duchowości adresowane do różnych ludzi, na różnym poziomie rozwoju. Kiedy mowili coś szczególnie istotnego w wymiarze ezoterycznym, podkreślali to wyraźnie i dobitnie mówiac, aby słuchali ci, "co mają uszy do słuchania". Rzecz jasna, inni także tego słuchali, ale słyszeli w tym co innego. Rozumieli to tak, jak mogli to rozumieć na swoim etapie rozwoju wewnętrznego - bardziej dosłownie, na poziomie zaleceń, instrukcji, nakazów i zakazów. Nie mogli oni pojąć madrości i głębi wymiaru ezoterycznego przekazu. To, co było dla nich dostępne, to jedynie zewnętrzne znaczenie jego słów rozumiane przez nich jako dosłowne proste i bezpośrednie recepty na życie.

"Ezoteryczny" to nie znaczy "utajniony", ale "możliwy do zrozumienia na poziomie duchowym, za pomocą władz duchowych". W warstwę przekazu ezoterycznego wsłu****ą się więc ci, "którzy mają uszy do słuchania" i rozumieją przekaz w jego wymiarze duchowym.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak powiedział kiedyś Papież Frańciszek -wiara ma być czymś żywym ,nie może być usprawiedliwieniem dla - gwałtów ,morderstw ,zabijania , kradzieży ,kłamstwa , oszustwa ,plotek , itp.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nasz Najważniejszy Ośrodek Percepcji - Szyszynka - Ośrodek Świadomości Chrystusowej i Iskra Boska W Człowieku ,Oraz Pierwszy Zarodek / Embrion Ludzki ,Krztałtujący / Tworzący Przyszłego Człowieka W Łonie Matki .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według psychologa Z.Freuda przejęzyczenia ludzkie nie są przypadkiem , jak i w życiu ,wszystko ma sens ,tylko nie każdy jest na tym samym poziomie rozwoju duchowego /świadomości duchowej -chrystusowej /intuicyjnym -nad-świadomym -traznsendentnym , by pojąć sens np. w bez-sensie

sciaga.pl/tekst/31389-32-

fragment :

W drugim wykładzie dotyczącym czynności pomyłkowych Zygmunt Freud wyjaśnia, czym jest przedmiot badania. Opisuje objawy, które są często dobrze znane i zbyt mało doceniane. Spotykamy się tutaj z przykładem opisywania stylem naukowym przypadków pomyłek w życiu codziennym (pomyłki w czytaniu, mówieniu, pisaniu, słyszeniu, trudności w przypominaniu, gubienie przedmiotów i inne), jednakże styl ten nie przeszkadza w zrozumieniu tekstu przez osobę, która nie zajmuje się tą dziedziną na co dzień. I znowu Freud daje nam odczuć oderwanie się od czysto naukowego stylu poprzez wplecenie dygresji odnośnie materiału tworzącego psychoanalizę, który jest ?czymś w rodzaju resztek ze świata zjawisk?. Zaraz po tym następuje zbiór dygresji dotyczących czynności pomyłkowych, jednakże pozostają one w sferze przykładów. Na tym etapie jest to tylko zapowiedź późniejszych wypowiedzi, którą Freud zamyka stwierdzając, iż życie składa się z drobiazgów. Po czym podaje kilka przykładów dla czytelników wierzących jego słowom jak i dla tych, którzy nie zrozumieli tej wypowiedzi, tak jak powinni.

W dalszej części tego wykładu Freud rozszerza temat pomyłek ze wskazaniem na ich przyczyny, które nazywa zakłóceniami funkcji. Używa typowych psychologicznych terminów jednocześnie skrupulatnie je objaśniając. Wspomaga się przy tym stylem potocznym, używając chociażby takich zwrotów jak ?mieć coś na końcu języka?. Rozprawiając o pomyłkach w druku posługuje się w swej wypowiedzi zabawnymi anegdotami, jednakże mają one zasięg środowiskowy. Dla czytelnika ze środowiska, w którym panują inne realia nie są one zabawne. Jak chociażby opowieść o chochliku drukarskim w dzienniku socjalistycznym, która dla obywatela kraju z panującym innym ustrojem jest niestety niezrozumiała.

http://sciaga.pl/tekst/31389-32-zygmunt_freud_wstep_do_psychoanalizy_analiza_tekstu_naukowego

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dialog Serca (umysłu /psychiki / uczucia / emocji ludzkch /ducha ) I

Rozumu ( mózgu / logiki / intelektu / ciała ):

A Ty jesteś przeciwny twierdzeniom, że człowiek to tylko chemia? - - pyta rozum

Oczywiście, nie tylko człowiek ale żadna żywa istota nie jest ciałem, które posiada tzn konkretnie chodzi o to, że śmierć cały czas kontynuuje świadomość.

- odpowiada serce

Widziałeś kiedyś ducha? -pyta rozum

Zmysłami ludzkimi nie ale zmysłami poza ciałem fizycznym owszem choć duch to pojęcie bardzo względne, duchy w pojęciu homo sapiens to istoty 5D (astral)

- odpowiada na to rozum

Skąd wiesz, że świadomości nie ma w kodzie?

-pyta się rozum

- odpowiada mu serce -

Bo znam budowę kodu. 80% DNA ludzkiego, który uważany jest za śmieciowy (brak regularnych bloków nukleinowych) opisuję strukturę 3 ciał ponad fizycznych a na chwilę obecną dopiero jedno takie ciało jest badane za pomocą fotografii kirlianowskich. Żadne DNA nie zawiera zachowań - nawet najprostszych wirusów. DNA = algorytm budowy. Dlatego też śmieszy mnie teoria ewolucji - mimo, że DNA to genialny algorytm jeśli chodzi o kompresję w porównaniu do kwarków planu fizycznego to NIE AŻ TAK GENIALNY by w jednym egzemplarzu zawrzeć informacje n/t wszystkich gatunków i jeszcze ich zachowań: ) Każdy kto tak twierdzi powinien podać kodony odpowiedzialne za zachowania zamiast snuć przypuszczenia a przynajmniej 1 taki kodon.

Jeśli ktokolwiek uważa, że człowiek=ciało i umiera ciało = umiera świadomość to znaczy, że jest na etapie z którego lepiej go nie wyprowadzać. Brak pamięci i brak świadomości większości ludzi co do waszej wielowymiarowości ma swój głęboki sens a ja nie jestem z misją by kogoś do czegoś przekonywać. Tak musi być, tak zostało to ustalone przez istoty mądrzejsze od homo sapiens i nie ma innego wyjścia jak to zaakceptować.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czym Są: Trzeci i Czwarty Wymiar?

Wielu z nas wie, lub intuicyjnie czuje, że przechodzimy z rzeczywistości trzeciego wymiaru, poprzez czwarty do piątego. Wymiary nie określają miejsc, ale poziomy świadomości. Każdy z nich posiada określoną charakterystykę i specyficzne sposoby myślenia i czucia.

Nasze doświadczenia w trzecim wymiarze.

Trzeci wymiar jest bardzo gęsty i działa w obrębie określonych zasad i struktur, które zawierają w sobie wiele wibracji, myśli i emocji.

Jedną z tych wibracji jest strach.

W drodze naszych duchowych poszukiwań, zmierzających do pełnego poznania Wszystkiego Co Jest, schodziliśmy głębiej i głębiej w gęstość, wybierając wiele inkarnacji na Ziemi. Aby w pełni doświadczyć możliwości, jakie oferował trzeci wymiar, celowo zostawiliśmy za sobą Wyższe Aspekty naszego Ja i zatraciliśmy sens połączenia ze Stwórcą. Zagubiliśmy się w tym odczuciu separacji i czując się jak opuszczone dzieci, zaczęliśmy doświadczać energii strachu.Stan strachu ograniczył łatwość i swobodę poruszania się w świecie.W miarę jak kontynuowaliśmy z pasją grę w tym ograniczonym trzecim wymiarze, zaczęliśmy doświadczać wielu niekomfortowych zjawisk takich jak choroby, niedostatek, poczucie winy i bycia ofiarą, bunt i sprzeciw. Wybraliśmy doświadczanie tego wszystkiego, po to by lepiej poznać siebie i niezależnie od tego co myślimy, osiągneliśmy duży sukces w tej trzecio-wymiarowej grze.Wielu, którzy kurczowo trzymali się strachu, wytworzyło umowny system dający fałszywe poczucie bezpieczeństwa: „Jeśli tylko wejdę do środka swojego mieszkania i zamknę drzwi, to będę bezpieczny”. Takie zachowanie zamknęło przed nami możliwość rozwoju, ponownego połączenia z Duszą i przypomnienia sobie naszego Wyższego Ja. Zbyt wielu ludzi kurczowo trzymając się swoich ograniczeń, przestało żyć z pasją, pozostając w stanie ciągłego strachu.Struktury Trzeciego WymiaruRozważmy teraz z czego składa się ten trzecio-wymiarowy świat, w którym żyjemy. Jeśli uważnie się przyjrzymy, zobaczymy trzy struktury tej gry. Ich zrozumienie umożliwi nam bardziej komfortowe przejście przez Przemianę Świadomości jaka ma obecnie miejsce na świecie.

1 - Dwoistość.

Celem dwoistości było pomóc nam nauczyć się jak życ w równowadze pomimo doświadczania kontrastu. Naszą intencją było doświadczać, ale nie podlegać wpływom tych doświadczeń. Życie w dwoistości miało po prostu dostarczyć nam szerokiego spektrum wyborów i możliwości „Poznania Siebie”. Aby pomóc nam w tej przygodzie Stwórca dał nam tak zwane „Prawo Przyciągania”. Jak kompas, to niezmienne Prawo, niezawodnie pokazuje nam, w każdym momencie, na czym stoimy i czego doświadczamy. Prawo Przyciągania głosi ” będzie Ci dane to, na czym skupiasz uwagę”. Oznacza to także, że będziemy doświadczać wszystkiego czemu się przeciwstawiamy.

W miarę jak kontynuowaliśmy przeciwstawianie się naszym strachom, powiększył się zakres dwoistości i polaryzacji: dobro i zło, prawda i fałsz, powinienem i nie powinienem, muszę i nie muszę. Gdy nasza uwaga skierowana była na te nieprzyjemne doświadczenia, strachy wzmocniły się i powieliły. Starając się unikać tych nieprzyjemności, zaczęliśmy spychać nasze strachy w nieświadomość mając nadzieję, że nie będziemy musieli się nimi zajmować. Prawo Przyciągania jednak nie działa wybiórczo, nie przynosi nam tylko „dobrych rzeczy”, reaguje na dominujące w nas uczucia i myśli, które emitujemy (te o najsilniejszym ładunku emocjonalnym) niezależnie od tego czy są one świadome czy nieświadome, komfortowe czy niekomfortowe, pożądane czy niepożądane.

2 – Reakcyjny Czas Teraźniejszy.

Gdy poznaliśmy strach zaczęliśmy jednocześnie przewidywać, że doświadczenia, które były nieprzyjemne chwilę temu (w przeszłości) mogą się znów pojawić przed nami (w przyszłości). Myśleliśmy „Mam nadzieję, że to nigdy więcej mi się nie przydarzy” i zaczęliśmy tworzyć Czas. Trzeciowymiarowy czas nie został stworzony jako prosta linia wydarzeń z początkiem, środkiem i końcem. To jest właściwie pętla czasowa składająca się z przeszłości i przyszłości oraz jednego punktu zwanego „obecnym momentem”, w którym dokonujemy nowych wyborów w oparciu o przeszłe doświadczenia i przyszłe oczekiwania. Reagując na sytuację z poziomu strachu, zaczęliśmy dokonywać wyborów opartych na strachu. Nasze decyzje dotyczące przyszłości oparte były na przeszłości

Poprzez przenoszenie wydarzeń z przeszłości w przyszłość, nasze trzeciowymiarowe życie stało się serią doświadczeń opartych na reakcjach, na oporze raczej niż przyzwoleniu. Ponieważ Wszechświat nas uwielbia, Prawo Przyciągania nigdy nie sprzeciwi się i nie zakwestionuje tego, na czym skupiamy uwagę; po prostu dostarczy nam tego, o co (poprzez wibracje) prosimy.

Większość z nas marnuje ogromną ilość energii będąc uwikłanym w niekończące się cykle, gdzie nasza przeszłość prześladuje nas w przyszłości i nasza przyszłość rozbrzmiewa echem przeszłości, w ciągłej pętli czasowej trzeciego wymiaru.

W tę strukturę Czasu wbudowany jest wspaniały mechanizm pomagający nam w życiu trzymać się z dala od kłopotów. Jest nim bufor czasowy, który daje nam szanse na ponowne rozważenie konsekwencji naszych działań, myśli i emocji, zanim zareagujemy i stworzymy coś, co będziemy musieli potem naprawiać, lub za co będziemy musieli później przepraszać. Ten bufor czasowy daje nam okazję do dokonania Wyboru. Podczas zachodzącej obecnie Przemiany Świadomości ten bufor staje się coraz krótszy i rzeczy zaczynają manifestować się szybciej niż dotychczas.

3 – Racjonalny Umysł.

Nasz analityczny i logiczny proces myślowy zwany jest racjonalnym umysłem. Kiedy przychodzimy tu, żeby bawić się w tę przygodę, odłączamy 90% dostępnej nam świadomości po to, żeby doświadczać. Rozwinięcie racjonalnego umysłu dobrze nam służy w tym środowisku. Jego zadaniem jest utrzymanie nas w bezpieczeństwie i przystosowanie do otoczenia. Ze względu na strach i niewłaściwe zastosowanie, racjonalny umysł działa bardziej w polu ograniczeń

niż w polu możliwości i sposobności. Ponieważ wyznaczaliśmy umysłowi zadania, do których nie był przeznaczony, nasza świadomość i zakres duchowych wyborów zostały drastycznie graniczone. Podczas gdy umysł logiczny jest świetnym narzędziem do mierzenia, porównywania i gromadzenia informacji, wie tylko to co wie i nie wie tego czego nie wie. Przez tysiące lat racjonalny umysł utrzymywał ludzkość w stanie ciągłej koncentracji na trzeciowymiarowej

rzeczywistości. W tej chwili to się zmienia.

Wyżej wymienione trzy struktury energetyczne są nierozerwalnie wplecione w matrycę trzeciego wymiaru. Jeśli skupimy się tylko na jednej z nich, pozostałe dwie potęgują się tworząc więcej zamieszania i napięcia, dopóki nie zmienimy tego, na czym się skupiamy i nie pozwolimy im wrócić do stanu równowagi. Poprzez zrozumienie zasadniczych wzorców tworzących trzeci wymiar, możemy zacząc przypominać sobie i rekonstruować większą część siebie. Uwalniając się z okowów trzeciego wymiaru zaczniemy doświadczać możliwości jakie dają czwarty i piąty wymiar.

Struktury Czwartego Wymiaru.

Zapoznajmy się teraz z elementami czwartego wymiaru.

1 – Ciągły Czas Teraźniejszy.

Podczas gdy w trzecim wymiarze czas jest Reakcyjnym Czasem Teraźniejszym, czas w czwartym wymiarze jest Ciągłym Czasem Teraźniejszym, CHWILĄ OBECNĄ. W czwartym wymiarze przeszłość jest po prostu historią bez emocjonalnego ładunku, a przyszłość jest możliwością tworzoną poprzez wybór dokonywany w chwili obecnej. Przeszłość nie ma wpływu na przyszłość. Ciągła teraźniejszość jest wszystkim co jest. Możemy planować coś na przyszłość używając informacji zebranych w przeszłości, ale decyzje stają się świadomymi wyborami dokonanymi w chwili obecnej. To co myślimy, jest tym czego doświadczamy w danym momencie. W czwartm wymiarze nie ma bufora czasowego. To o czym myślimy urzeczywistni się, a więc uważajmy na to, o czym myślimy!

2 – Wybór.

W czwartym wymiarze „wybor” zastepuje ”reakcję”. Reakcja jest emocjonalną odpowiedzią na zdarzenia w trzecim wymiarze, podczas gdy wybór daje elastyczność w łączeniu możliwości i tworzeniu różnych rezultatów. W czwartym wymiarze odzyskujemy możność dokonywania wyborów.

3 – Paradoks.

W czwartym wymiarze przeszłość i przyszłość stają się punktami odniesienia lub informacją i nie maja żadnych emocjonalnych powiązań. Co było prawdą chwilę temu, nie musi być prawdą w obecnym momencie, a co było fałszem, nie musi pozostawać fałszem. To otwiera przed nami więcej możliwości doświadczania, uwalnia od nawyku oceniania wszystkiego i zwiększa nasze

umiejętności akceptowania tego co jest.

4 – Równowaga/Balans.

W czwartm wymiarze ciągle poruszamy się w kierunku równowagi i balansu. Ta struktura jest bardzo otwarta, dopuszcza wszelkie możliwości. Dobre Samopoczucie, Powodzenie, Piękno, Uśmiech wewnętrzny, Docenianie tego co jest i Miłość są opcjami do wyboru w czwartym wymiarze. Natomiast Strach jest wyborem, który zawsze sciągnie nas z powrotem do trzeciowymiarowej reakcji i ograniczeń.

Nasza podróż duchowa prowadzi w kierunku życia w wyższych i lżejszych wibracjach. Jest nim życie w społeczności, oparte na współdziałaniu i współtworzeniu w czwartym wymiarze, podczas gdy nadal poruszamy się w gęstości form trzeciego wymiaru. Możliwości piątego wymiaru podążają tuż za tym. Zaczynamy przypominać sobie jak życ w świecie, a jednocześnie nie podlegać jego wpływom. Zaczynamy też pamiętać kim jesteśmy i w jakim celu tu przyszliśmy .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według psychologa Z.Freuda przejęzyczenia ludzkie nie są przypadkiem , jak i w życiu ,wszystko ma sens ,tylko nie każdy jest na tym samym poziomie rozwoju duchowego /świadomości duchowej -chrystusowej /intuicyjnym -nad-świadomym -traznsendentnym , by pojąć sens np. w bez-sensie

Histeria- to pojecie stworzone przez ojca medycyny Hipokratesa. Uważał on, że to schorzenie typowe wyłącznie dla kobiet, a bezpośredniej przyczyny upatrywał w wędrowaniu macicy po całym ciele i utrudnianiu przez nią naturalnego przepływu płynów fizjologicznych ? krwi, flegmy, żółtej i czarnej żółci. Nawet nazwa histeria powstała od kobiecego organu hysterus- macica. Dopiero w XVII wieku uznano istnienie histerii również u mężczyzn. Obecnie histeria częściej spotykana jest u kobiet.

Nerwica histeryczna- charakteryzuje się ucieczką w chorobę somatyczną. Jest to sytuacja, w której pomimo braku jakichkolwiek przyczyn somatycznych występują objawy chorób. Najczęściej spotyka się psychogenne bóle głowy i żołądka. Niekiedy występują objawy sugerujące chorobę wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, chorobę serca.

Skąd to się bierze?

Można przypuszczać że nieświadome pokłady psychiki wytwarzają objawy chorób rozwiązując w ten sposób wewnętrzny konflikt emocjonalny. Np. dziecko którego rodzice się rozwodzą, nie chce wybierać pomiędzy którymś z nich, nie potrafi także sprawić żeby się nie rozwodzili. Objawy choroby dziecka niekiedy potrafią skłonić dorosłych do pozostania razem dla jego dobra.

Wytworzenie takich objawów jest więc sposobem, choć nieświadomym rozwiązania problemu. Nie należy go mylić z symulacją. Człowiek chory niczego nie udaje i nie jest w stanie samodzielnie zapanować nad objawami, które mimo braku fizjologicznych przyczyn występują.

Freud widział w zachowaniach histerycznych stłumione i wyparte ze świadomości reakcje i konflikty seksualne datujące się z dzieciństwa.

Pawłow łączył zaburzenia typu histerycznego z wyodrębnionym przez niego typem osobowości.

Były okresy kiedy uważano że zachowania histeryczne są dziedziczne, że przychodzimy na świat ze słabym układem nerwowym.

Dziś przyczyny nie są do końca jasne, jednak wiele badań potwierdza przypuszczenia, że wpływ na powstawanie histerycznych postaw maja pierwsze lata życia dziecka. Kształtują się wówczas zręby charakteru i pierwsze schematy postępowania. Wówczas mogą powstać zalążki trudności emocjonalnych i nerwic. Człowiek napotyka pierwsze sytuacje trudne, których nie potrafi opanować i rozwiązać.

Jednak większość specjalistów uważa, że podłożem wszystkich nerwic, w tym histerii, jest lęk i sposoby obrony przed nim, pewna rozbieżność między możliwościami i osiągnięciami. Brak ciepła w dzieciństwie, nerwicowi rodzice, frustracja pragnień, zazdrość i rywalizacja też mają swój wpływ na kształtowanie histerycznych zachowań.

Objawy:

Obecnie nie spotykamy się już z dużymi napadami histerycznymi które były typowe dla histerii w XIX wieku i łączyły się z bezładnymi drżeniami całego ciała, krzykiem, napięciem ciała w łuk. Obserwować możemy:

? Zaburzenia czuciowo-ruchowe- mogą mieć charakter ostry i przewlekły, zwracają uwagę otoczenia nagłością i intensywnością wystąpienia. Są niekiedy ?mową ciała?, motywacją i chęcią zdobycia ulg np. zmniejszenia lęku, korzyści, uwagi . Np. ślepota u lotników, drżenie rąk u żołnierzy ślepota histeryczna, lub koncentryczne zwężeni pola widzenia zaburzenia słuchu łącznie z głuchotą.

? Histeryczne niedowłady i porażenia kończyn jednostronne, połowicze lub obustronne. Mogą im towarzyszyć przykurcze, zaburzenia chodu, astazja-abazja (niemożność stania i chodzenia), opadnięcie powiek, szczękościsk, nieprawidłowe ustawienie tułowia (kamptokormia), spastyczny skurcz przełyku (?kula w gardle?) gałka histeryczna- uczucie że w gardle tkwi jakieś ciało utrudniające przełykanie, oddychanie, mówienie, afonia kiedy pacjent nie potrafi wydobyć z siebie głosu i próbuje porozumiewać się bezgłośnym szeptem, jąkanie się, gwóźdź histeryczny ból głowy umiejscowiony w jednym punkcie, drżenie głowy, języka, kończyn, mimowolne ruchy, tiki, napady drgawkowe,

? Stygmaty- krwawienia zgodne z wierzeniami religijnymi, czkawka, wymioty, ciąża rzekoma,Omdlenia, osłupienie,

Mogą też występować nie tylko indywidualnie, ale również w dużych grupach ludzkich. Tak tłumaczy się powstawanie np. niektórych sekt religijnych w średniowieczu (biczowników), lub też zjawiska sugestii zbiorowej (masowe opętanie przez diabła, itp.). W wyjątkowych sytuacjach, np. w czasie I wojny światowej masowo występowała choroba nazwana ?chorobą drutów kolczastych?, której głównym objawem było chodzenie w pozycji zgiętej przez wiele godzin, a nawet dni. Zespół ten występował bardzo często i obejmował nieraz całe jednostki wojskowe. Histeria może również ujawnić się w warunkach więziennych w postaci różnego rodzaju psychoz z zaburzeniami świadomości, z rzekomym opętaniem, urojeniami itp.

Diagnoza: jest bardzo trudna, często myli się histerie z chorobami somatycznymi, należy być ostrożnym, diagnoza wymaga współpracy kilku lekarzy różnych specjalności.

Leczenie: w leczeniu histerii dużą rolę odgrywa psychoterapia, która posługuje się sugestią słowną, polegającą na przekonaniu chorego, że jego cierpienie jest przemijające, oraz namawianiu do różnych ćwiczeń i zabiegów. Niektórym podaje się środki uspokajające, dla wielu skuteczna okazuje się hipnoza.

Możliwa, choć trudna i wymagająca pomocy jest autoterapia, polegająca na poznaniu siebie, uświadomieniu sobie że histeria to egocentryczna koncentracja się na sobie, więc pomóc może zajęcie się np. pomocą innym. Korzystna jest umiejętność nazywania swoich stanów emocjonalnych- kiedy mamy do kogoś pretensje, kiedy czujemy żal, - takie świadome reakcje są łagodniejsze niż niekontrolowane wybuchy, emocji nie można tłumić.

sciaga.pl/tekst/30953-31-nerwica_histeryczna_histeria

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cytat:

Zamieszczone przez Magneto

To po prostu energie psychiczne -zbiorowej nieświadomości , czyli wszystkich ludzi od początków świata ,w każdym zakątku globu ziemskiego - królestwa magii ,archetypów - Boga ,Diabła ,Starego Mędrca ,itp. ,symboli religijnych ,mistycznych ,mitów i fantazji , powiedział dawno temu przed 2000 lat mistrz" szukajcie aż znajdziecie " czyli w sobie ,swej głębi psychicznej .

Cytat Elohim Mihael :

Nieprawda.

Gdyby było tak jak mówisz to każdy człowiek miałby ten sam problem co autorka tematu, czyli zegarki by stawały, żarówki by się przepalały itp., itd., a jak wszyscy wiemy takie sytuacje nie zdarzają się często, choć mogę się zgodzić, iż energia istot duchowych może powodować różne anomalia elektyrczne lub inne.

Zgodzę się z tym, że wymienione przez ciebie elementy mogą, a nawet wpływają na ludzi, gdyż sam czuję obecnie, jak nienawiść, gniew i inne negatywne emocje obecnie panoszą się niekontrolowanie po ziemi czemu winna jest sytuacja z imigrantami oraz starają się wpływać lub w pewien sposób wpływają na ludzi, lecz pomimo tego nie ma u mnie jakoś gaszonych żarówek, lampek, latających sztyletów więc uważam, że dosyć mocno przesadziłeś z tą tezą.

Z godnościami wizytującymi u mnie nie mam też żadnego problemu. Przyjaciół witam a wrogów naparzam piąchami i wyrzucam z chałupy.

Widzimy tu odpowiedź użytkownika Elohima M. , któremu wydaje się że wzniósł się w swym Rozwoju Duchowym bardzo wysoko , lecz jest to tylko rzeczywistość trzeciego wymiaru gdzie dominuje - strach ,egoizm ,pycha i pożądanie ,itp.

Natomiast w poście użytkownika Magneto , widzimy treść z czwartego i piątego wymiaru ludzi Oświeconych /Przebudzonych Duchowo :

Nasze doświadczenia w trzecim wymiarze.

Trzeci wymiar jest bardzo gęsty i działa w obrębie określonych zasad i struktur, które zawierają w sobie wiele wibracji, myśli i emocji.

Jedną z tych wibracji jest strach.

W drodze naszych duchowych poszukiwań, zmierzających do pełnego poznania Wszystkiego Co Jest, schodziliśmy głębiej i głębiej w gęstość, wybierając wiele inkarnacji na Ziemi. Aby w pełni doświadczyć możliwości, jakie oferował trzeci wymiar, celowo zostawiliśmy za sobą Wyższe Aspekty naszego Ja i zatraciliśmy sens połączenia ze Stwórcą. Zagubiliśmy się w tym odczuciu separacji i czując się jak opuszczone dzieci, zaczęliśmy doświadczać energii strachu.Stan strachu ograniczył łatwość i swobodę poruszania się w świecie.W miarę jak kontynuowaliśmy z pasją grę w tym ograniczonym trzecim wymiarze, zaczęliśmy doświadczać wielu niekomfortowych zjawisk takich jak choroby, niedostatek, poczucie winy i bycia ofiarą, bunt i sprzeciw. Wybraliśmy doświadczanie tego wszystkiego, po to by lepiej poznać siebie i niezależnie od tego co myślimy, osiągneliśmy duży sukces w tej trzecio-wymiarowej grze.Wielu, którzy kurczowo trzymali się strachu, wytworzyło umowny system dający fałszywe poczucie bezpieczeństwa: „Jeśli tylko wejdę do środka swojego mieszkania i zamknę drzwi, to będę bezpieczny”. Takie zachowanie zamknęło przed nami możliwość rozwoju, ponownego połączenia z Duszą i przypomnienia sobie naszego Wyższego Ja. Zbyt wielu ludzi kurczowo trzymając się swoich ograniczeń, przestało żyć z pasją, pozostając w stanie ciągłego strachu.Struktury Trzeciego WymiaruRozważmy teraz z czego składa się ten trzecio-wymiarowy świat, w którym żyjemy. Jeśli uważnie się przyjrzymy, zobaczymy trzy struktury tej gry. Ich zrozumienie umożliwi nam bardziej komfortowe przejście przez Przemianę Świadomości jaka ma obecnie miejsce na świecie.

1 - Dwoistość.

Celem dwoistości było pomóc nam nauczyć się jak życ w równowadze pomimo doświadczania kontrastu. Naszą intencją było doświadczać, ale nie podlegać wpływom tych doświadczeń. Życie w dwoistości miało po prostu dostarczyć nam szerokiego spektrum wyborów i możliwości „Poznania Siebie”. Aby pomóc nam w tej przygodzie Stwórca dał nam tak zwane „Prawo Przyciągania”. Jak kompas, to niezmienne Prawo, niezawodnie pokazuje nam, w każdym momencie, na czym stoimy i czego doświadczamy. Prawo Przyciągania głosi ” będzie Ci dane to, na czym skupiasz uwagę”. Oznacza to także, że będziemy doświadczać wszystkiego czemu się przeciwstawiamy.

W miarę jak kontynuowaliśmy przeciwstawianie się naszym strachom, powiększył się zakres dwoistości i polaryzacji: dobro i zło, prawda i fałsz, powinienem i nie powinienem, muszę i nie muszę. Gdy nasza uwaga skierowana była na te nieprzyjemne doświadczenia, strachy wzmocniły się i powieliły. Starając się unikać tych nieprzyjemności, zaczęliśmy spychać nasze strachy w nieświadomość mając nadzieję, że nie będziemy musieli się nimi zajmować. Prawo Przyciągania jednak nie działa wybiórczo, nie przynosi nam tylko „dobrych rzeczy”, reaguje na dominujące w nas uczucia i myśli, które emitujemy (te o najsilniejszym ładunku emocjonalnym) niezależnie od tego czy są one świadome czy nieświadome, komfortowe czy niekomfortowe, pożądane czy niepożądane.

2 – Reakcyjny Czas Teraźniejszy.

Gdy poznaliśmy strach zaczęliśmy jednocześnie przewidywać, że doświadczenia, które były nieprzyjemne chwilę temu (w przeszłości) mogą się znów pojawić przed nami (w przyszłości). Myśleliśmy „Mam nadzieję, że to nigdy więcej mi się nie przydarzy” i zaczęliśmy tworzyć Czas. Trzeciowymiarowy czas nie został stworzony jako prosta linia wydarzeń z początkiem, środkiem i końcem. To jest właściwie pętla czasowa składająca się z przeszłości i przyszłości oraz jednego punktu zwanego „obecnym momentem”, w którym dokonujemy nowych wyborów w oparciu o przeszłe doświadczenia i przyszłe oczekiwania. Reagując na sytuację z poziomu strachu, zaczęliśmy dokonywać wyborów opartych na strachu. Nasze decyzje dotyczące przyszłości oparte były na przeszłości

Poprzez przenoszenie wydarzeń z przeszłości w przyszłość, nasze trzeciowymiarowe życie stało się serią doświadczeń opartych na reakcjach, na oporze raczej niż przyzwoleniu. Ponieważ Wszechświat nas uwielbia, Prawo Przyciągania nigdy nie sprzeciwi się i nie zakwestionuje tego, na czym skupiamy uwagę; po prostu dostarczy nam tego, o co (poprzez wibracje) prosimy.

Większość z nas marnuje ogromną ilość energii będąc uwikłanym w niekończące się cykle, gdzie nasza przeszłość prześladuje nas w przyszłości i nasza przyszłość rozbrzmiewa echem przeszłości, w ciągłej pętli czasowej trzeciego wymiaru.

W tę strukturę Czasu wbudowany jest wspaniały mechanizm pomagający nam w życiu trzymać się z dala od kłopotów. Jest nim bufor czasowy, który daje nam szanse na ponowne rozważenie konsekwencji naszych działań, myśli i emocji, zanim zareagujemy i stworzymy coś, co będziemy musieli potem naprawiać, lub za co będziemy musieli później przepraszać. Ten bufor czasowy daje nam okazję do dokonania Wyboru. Podczas zachodzącej obecnie Przemiany Świadomości ten bufor staje się coraz krótszy i rzeczy zaczynają manifestować się szybciej niż dotychczas.

3 – Racjonalny Umysł.

Nasz analityczny i logiczny proces myślowy zwany jest racjonalnym umysłem. Kiedy przychodzimy tu, żeby bawić się w tę przygodę, odłączamy 90% dostępnej nam świadomości po to, żeby doświadczać. Rozwinięcie racjonalnego umysłu dobrze nam służy w tym środowisku. Jego zadaniem jest utrzymanie nas w bezpieczeństwie i przystosowanie do otoczenia. Ze względu na strach i niewłaściwe zastosowanie, racjonalny umysł działa bardziej w polu ograniczeń

niż w polu możliwości i sposobności. Ponieważ wyznaczaliśmy umysłowi zadania, do których nie był przeznaczony, nasza świadomość i zakres duchowych wyborów zostały drastycznie graniczone. Podczas gdy umysł logiczny jest świetnym narzędziem do mierzenia, porównywania i gromadzenia informacji, wie tylko to co wie i nie wie tego czego nie wie. Przez tysiące lat racjonalny umysł utrzymywał ludzkość w stanie ciągłej koncentracji na trzeciowymiarowej

rzeczywistości. W tej chwili to się zmienia.

Wyżej wymienione trzy struktury energetyczne są nierozerwalnie wplecione w matrycę trzeciego wymiaru. Jeśli skupimy się tylko na jednej z nich, pozostałe dwie potęgują się tworząc więcej zamieszania i napięcia, dopóki nie zmienimy tego, na czym się skupiamy i nie pozwolimy im wrócić do stanu równowagi. Poprzez zrozumienie zasadniczych wzorców tworzących trzeci wymiar, możemy zacząc przypominać sobie i rekonstruować większą część siebie. Uwalniając się z okowów trzeciego wymiaru zaczniemy doświadczać możliwości jakie dają czwarty i piąty wymiar.

Struktury Czwartego Wymiaru.

Zapoznajmy się teraz z elementami czwartego wymiaru.

1 – Ciągły Czas Teraźniejszy.

Podczas gdy w trzecim wymiarze czas jest Reakcyjnym Czasem Teraźniejszym, czas w czwartym wymiarze jest Ciągłym Czasem Teraźniejszym, CHWILĄ OBECNĄ. W czwartym wymiarze przeszłość jest po prostu historią bez emocjonalnego ładunku, a przyszłość jest możliwością tworzoną poprzez wybór dokonywany w chwili obecnej. Przeszłość nie ma wpływu na przyszłość. Ciągła teraźniejszość jest wszystkim co jest. Możemy planować coś na przyszłość używając informacji zebranych w przeszłości, ale decyzje stają się świadomymi wyborami dokonanymi w chwili obecnej. To co myślimy, jest tym czego doświadczamy w danym momencie. W czwartm wymiarze nie ma bufora czasowego. To o czym myślimy urzeczywistni się, a więc uważajmy na to, o czym myślimy!

2 – Wybór.

W czwartym wymiarze „wybor” zastepuje ”reakcję”. Reakcja jest emocjonalną odpowiedzią na zdarzenia w trzecim wymiarze, podczas gdy wybór daje elastyczność w łączeniu możliwości i tworzeniu różnych rezultatów. W czwartym wymiarze odzyskujemy możność dokonywania wyborów.

3 – Paradoks.

W czwartym wymiarze przeszłość i przyszłość stają się punktami odniesienia lub informacją i nie maja żadnych emocjonalnych powiązań. Co było prawdą chwilę temu, nie musi być prawdą w obecnym momencie, a co było fałszem, nie musi pozostawać fałszem. To otwiera przed nami więcej możliwości doświadczania, uwalnia od nawyku oceniania wszystkiego i zwiększa nasze

umiejętności akceptowania tego co jest.

4 – Równowaga/Balans.

W czwartm wymiarze ciągle poruszamy się w kierunku równowagi i balansu. Ta struktura jest bardzo otwarta, dopuszcza wszelkie możliwości. Dobre Samopoczucie, Powodzenie, Piękno, Uśmiech wewnętrzny, Docenianie tego co jest i Miłość są opcjami do wyboru w czwartym wymiarze. Natomiast Strach jest wyborem, który zawsze sciągnie nas z powrotem do trzeciowymiarowej reakcji i ograniczeń.

Nasza podróż duchowa prowadzi w kierunku życia w wyższych i lżejszych wibracjach. Jest nim życie w społeczności, oparte na współdziałaniu i współtworzeniu w czwartym wymiarze, podczas gdy nadal poruszamy się w gęstości form trzeciego wymiaru. Możliwości piątego wymiaru podążają tuż za tym. Zaczynamy przypominać sobie jak życ w świecie, a jednocześnie nie podlegać jego wpływom. Zaczynamy też pamiętać kim jesteśmy i w jakim celu tu przyszliśmy .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dumna_
Moderator działu
Ezoteryka i Magia
Awatar Dumna_
Płeć: Kobieta
Skąd: Sosnowiec
107
71
49
07-03-2016, 12:30 #30
Nie wiem, co trzeba mieć w głowie, aby coś takiego zrobićuncertain Pomijam kwestie rytualne, magiczne i całą otoczkę energetyczną.
Dziwi mnie, jak kobiety chcą być z takimi facetami?! Pomijam, że przy założeniu, że to działa facet jest manipulowany. Ale czy ona sa zadowolone z siebie?! Czują satysfakcję?
To jakby przyzwiązać faceta do kaloryfera i postawić mu warunek ,,albo seks albo nie dostaniesz jedzenia''.
Czy takie układy dla kogokolwiek mogą być rozwijające i mogą dawać radość? Chyba nie.....

- - - - - Połączono posty - - - - -

Zresztą gdy ktoś chce odejść i jest to, to widać i czuć po danej osobie, że to przemyślana decyzja, to po co go/ją zatrzymywać?
Jeśli wszystko przemyślał, woli być z kimś innym itp. to mam mimo to używać magii by go zatrzymać?! BEZSENSU.
Facet chce odejść? tam są drzwi....
Nie pamiętam autora cytatu ale brzmiało to tak ,,jeśli ktoś chce odejść, to mu pozwól, jeśli wróci jest Twój, jeśli nie wróci, to nigdy nie był Twój''.

Widzimy tu tzw. " Eksperta" ha ,ha ,ha -chyba od manipulowania energią życiową ( seksualną /erotyczną/) facetów ,inacze4j jak wampiżyce , lub czarne wdowywy pożerająe nasienie męskie (spermę -geny biologiczne ) -jego siłę i klejnoty rodowe :

Histeria- to pojecie stworzone przez ojca medycyny Hipokratesa. Uważał on, że to schorzenie typowe wyłącznie dla kobiet, a bezpośredniej przyczyny upatrywał w wędrowaniu macicy po całym ciele i utrudnianiu przez nią naturalnego przepływu płynów fizjologicznych ? krwi, flegmy, żółtej i czarnej żółci. Nawet nazwa histeria powstała od kobiecego organu hysterus- macica. Dopiero w XVII wieku uznano istnienie histerii również u mężczyzn. Obecnie histeria częściej spotykana jest u kobiet.

Nerwica histeryczna- charakteryzuje się ucieczką w chorobę somatyczną. Jest to sytuacja, w której pomimo braku jakichkolwiek przyczyn somatycznych występują objawy chorób. Najczęściej spotyka się psychogenne bóle głowy i żołądka. Niekiedy występują objawy sugerujące chorobę wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, chorobę serca.

Skąd to się bierze?
Można przypuszczać że nieświadome pokłady psychiki wytwarzają objawy chorób rozwiązując w ten sposób wewnętrzny konflikt emocjonalny. Np. dziecko którego rodzice się rozwodzą, nie chce wybierać pomiędzy którymś z nich, nie potrafi także sprawić żeby się nie rozwodzili. Objawy choroby dziecka niekiedy potrafią skłonić dorosłych do pozostania razem dla jego dobra.
Wytworzenie takich objawów jest więc sposobem, choć nieświadomym rozwiązania problemu. Nie należy go mylić z symulacją. Człowiek chory niczego nie udaje i nie jest w stanie samodzielnie zapanować nad objawami, które mimo braku fizjologicznych przyczyn występują.
Freud widział w zachowaniach histerycznych stłumione i wyparte ze świadomości reakcje i konflikty seksualne datujące się z dzieciństwa.
Pawłow łączył zaburzenia typu histerycznego z wyodrębnionym przez niego typem osobowości.
Były okresy kiedy uważano że zachowania histeryczne są dziedziczne, że przychodzimy na świat ze słabym układem nerwowym.
Dziś przyczyny nie są do końca jasne, jednak wiele badań potwierdza przypuszczenia, że wpływ na powstawanie histerycznych postaw maja pierwsze lata życia dziecka. Kształtują się wówczas zręby charakteru i pierwsze schematy postępowania. Wówczas mogą powstać zalążki trudności emocjonalnych i nerwic. Człowiek napotyka pierwsze sytuacje trudne, których nie potrafi opanować i rozwiązać.
Jednak większość specjalistów uważa, że podłożem wszystkich nerwic, w tym histerii, jest lęk i sposoby obrony przed nim, pewna rozbieżność między możliwościami i osiągnięciami. Brak ciepła w dzieciństwie, nerwicowi rodzice, frustracja pragnień, zazdrość i rywalizacja też mają swój wpływ na kształtowanie histerycznych zachowań.

Objawy:

Obecnie nie spotykamy się już z dużymi napadami histerycznymi które były typowe dla histerii w XIX wieku i łączyły się z bezładnymi drżeniami całego ciała, krzykiem, napięciem ciała w łuk. Obserwować możemy:

? Zaburzenia czuciowo-ruchowe- mogą mieć charakter ostry i przewlekły, zwracają uwagę otoczenia nagłością i intensywnością wystąpienia. Są niekiedy ?mową ciała?, motywacją i chęcią zdobycia ulg np. zmniejszenia lęku, korzyści, uwagi . Np. ślepota u lotników, drżenie rąk u żołnierzy ślepota histeryczna, lub koncentryczne zwężeni pola widzenia zaburzenia słuchu łącznie z głuchotą.
? Histeryczne niedowłady i porażenia kończyn jednostronne, połowicze lub obustronne. Mogą im towarzyszyć przykurcze, zaburzenia chodu, astazja-abazja (niemożność stania i chodzenia), opadnięcie powiek, szczękościsk, nieprawidłowe ustawienie tułowia (kamptokormia), spastyczny skurcz przełyku (?kula w gardle?) gałka histeryczna- uczucie że w gardle tkwi jakieś ciało utrudniające przełykanie, oddychanie, mówienie, afonia kiedy pacjent nie potrafi wydobyć z siebie głosu i próbuje porozumiewać się bezgłośnym szeptem, jąkanie się, gwóźdź histeryczny ból głowy umiejscowiony w jednym punkcie, drżenie głowy, języka, kończyn, mimowolne ruchy, tiki, napady drgawkowe,
? Stygmaty- krwawienia zgodne z wierzeniami religijnymi, czkawka, wymioty, ciąża rzekoma,Omdlenia, osłupienie,

Mogą też występować nie tylko indywidualnie, ale również w dużych grupach ludzkich. Tak tłumaczy się powstawanie np. niektórych sekt religijnych w średniowieczu (biczowników), lub też zjawiska sugestii zbiorowej (masowe opętanie przez diabła, itp.). W wyjątkowych sytuacjach, np. w czasie I wojny światowej masowo występowała choroba nazwana ?chorobą drutów kolczastych?, której głównym objawem było chodzenie w pozycji zgiętej przez wiele godzin, a nawet dni. Zespół ten występował bardzo często i obejmował nieraz całe jednostki wojskowe. Histeria może również ujawnić się w warunkach więziennych w postaci różnego rodzaju psychoz z zaburzeniami świadomości, z rzekomym opętaniem, urojeniami itp.


Diagnoza: jest bardzo trudna, często myli się histerie z chorobami somatycznymi, należy być ostrożnym, diagnoza wymaga współpracy kilku lekarzy różnych specjalności.

Leczenie: w leczeniu histerii dużą rolę odgrywa psychoterapia, która posługuje się sugestią słowną, polegającą na przekonaniu chorego, że jego cierpienie jest przemijające, oraz namawianiu do różnych ćwiczeń i zabiegów. Niektórym podaje się środki uspokajające, dla wielu skuteczna okazuje się hipnoza.
Możliwa, choć trudna i wymagająca pomocy jest autoterapia, polegająca na poznaniu siebie, uświadomieniu sobie że histeria to egocentryczna koncentracja się na sobie, więc pomóc może zajęcie się np. pomocą innym. Korzystna jest umiejętność nazywania swoich stanów emocjonalnych- kiedy mamy do kogoś pretensje, kiedy czujemy żal, - takie świadome reakcje są łagodniejsze niż niekontrolowane wybuchy, emocji nie można tłumić.

sciaga.pl/tekst/30953-31-nerwica_histeryczna_histeria
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. Przyczyny nerwicy histerycznej

Przyczyną nerwicy histerycznej są stale powtarzające się trudne sytuacje, z którymi dana osoba się styka i nie potrafi sobie z nimi poradzić. Wystąpienie nerwicy histerycznej może być też wynikiem jednorazowej bardzo silnej reakcji na sytuację zagrażającą własnemu życiu lub życiu bliskich osób. Zaburzenia mogą być również związane z wydarzeniami urazowymi, jakie miały miejsce u osoby. Wiele osób uważa, że przyczynami nerwic histerycznych są: brak ciepła w dzieciństwie, nerwicowi rodzice, frustracja pragnień. Zazdrość i rywalizacja też mają swój wpływ na kształtowanie histerycznych zachowań.

Występują dwa rodzaje nerwicy histerycznej: postać dysocjacyjna oraz konwersyjna. W pierwszej dochodzi do rozpadu związku pomiędzy poszczególnymi funkcjami ośrodkowego układu nerwowego, psychiki lub osobowości. Zaś w druga powstaje w wyniku zamiany problemów emocjonalnych na objawy somatyczne.

Polecane wideo:

2. Objawy nerwicy histerycznej

Do najczęstszych objawów zalicza się: porażenia, niemożność stania i chodzenia (abasia-astasia), ślepotę, głuchotę, bezgłos (aphonia), drżenie mięśniowe, tępy ból, uczucie jakby gwoździa w głowie (globus), uczucie duszenia w gardle (clavus). Ponadto zaburzenia czuciowo-ruchowe, histeryczne niedowłady, a czasem nawet stygmaty. Te objawy somatyczne obejmuje się ogólną nazwą konwersji histerycznej. Występują także objawy wegetatywne, wśród których najczęściej wyróżnia się: wymioty, uporczywą czkawkę, zawroty głowy, zatrzymanie oddawania moczu i wybroczyny w różnych miejscach ciała. Czasem pojawiają się znieczulenia oraz przeczulice. Wszystkie objawy cechuje duża zmienność i zależą od wpływów otoczenia. Powstają nagle i równie nagle ustępują.

https://portal.abczdrowie.pl/nerwica-histeryczna

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kunda-Lini :Czytaj - Zbiornik Energii Seksualnej /Materialnej ,Umieszczony U Podstawy Kręgosłupa .

Która Wędrując Ku Górze Ruchem Wężowym / Linowym , Uruchamia Po Drodze Ośrodki Mistyczne /Duchowe /Świadomości " Czakra -Koło Energii ".

,Kończąc Swój Ruch Na Głowie ,W Szyszynce -Świadomości Boskiej /Chrystusowej , I W Dół ,I Do Góry ,aż nie będziemy oczyszczeni całkowicie z - gniewu ,strachu ,lęków ,zazdrości ,pychy ,egoizmu ,pogardy ,ambicji ,lenistwa ,samo-zadowolenia ,zachłanności ,zarozumialstwa ,itp.

Następnie energia duchowa kundalini ,wychodzi ponad świat doznań zmysłowych w nad-świadomość/transcendencję

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złość ,Strach I Gniew , Piękności ,Inteligencji I Zdrowiu Szkodzi ( metaforyczny diabeł /ego - negatywne emocje , który się cieszą ,gdy się człowiek śpieszy - Mistrz Duchowy - Chrystusowy - Budda .

Jak zachować się w ostrym kryzysie?

? Zadbaj o ciepło ciała.

? Nie myśl o papierosie, kawie czy alkoholu. O niczym co sztucznie wprawi cię w lepszy nastrój,

? Oddychaj głęboko; przez kilka minut wsłuchuj się w każdy oddech.

Jesli czujesz się na siłach ? wejdź w kontakt ze swoim wnętrzem.

? Gdy tylko się uspokoisz ? szukaj pomocy.

Ciemna noc duszy zapada, kiedy wydaje Ci się, że

-nie możesz zaufać temu, co znasz,

-że nic już nie jest pewne,

-ze nie ma czego się uchwycić,

-że straciłeś poczucie bezpieczeństwa.

-że Twój świat się skończył

Doświadczenie takiej ciemnej nocy duszy może prowadzić do głębokiego psychicznego i duchowego uzdrowienia oraz do objawień i olśnień, o jakich Ci się nawet nie śniło.

Musisz pozwolić sobie zobaczyć szerszy obrazek, zrozumieć swoje życie na nowym poziomie. W odmienny niż dotychczas sposób zrozumieć swoją przeszłość.

Każdy kryzys to ważna lekcja, to sposób podświadomości na powiedzenie ci :Hej, obudź się, pora coś zmienić!

Sam mam za sobą co najmniej osiem takich ciemnych nocy duszy ( dołów psychicznych ./ epizodów depresyjnych , itp .)i kilka krótszych przełomów, kiedy ból był niewyobrażalny i wydawało mi się, ze nigdy się nie skończy, a ogrom bezradności i beznadziei przekraczał moje granice wytrzymałości.

Mogłem tylko płakać jak bezbronne i bezradne dziecko,

W środku mojego cierpienia udało mi się jednak zachować wiarę, że ten ból służy mojemu rozwojowi i że ma jakiś ukryty sens. Z czasem pojawił się spokój i zrozumienie.

Ufałem, że moja ciemna noc pojawiła się? w służbie światła.

Ufałem, ze z tej ciemności wypłynie najjaśniejszy blask.

Przeszłem przez ciasną szczelinę świadomości i urodziłem się na nowo ? bogatszy / duchowo /wewnętrznie w dary ducha świętego, bardziej świadomy i dojrzalszy.

Jung powiedział kiedyś: ?Nie stajemy się oświeceni wyobrażając sobie światło, lecz czyniąc ciemność świadomą ?.

Dariusz Klimczak

"Drażni nas w innych głównie to, czego nie znosimy w sobie

NIE DA SIĘ UDOWODNIĆ ,NAUKOWO BOGA ,A TO Z PROSTEGO WZGLĘDU ,ŻE BÓG JEST NAUKĄ , A DOKŁADNIE PARANAUKĄ / MATEMATYKĄ / FIZYKĄ KWANTOWĄ /.METAFIZYKĄ .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oświecenie / Przebudzenie Duchowe / Dojrzałość Psychiczna /Umysłowa ,to ciągły proces rozwoju świadomości czy poszerzania granic umysłu ,który nie ma końca ,bo następuje nowy początek na Bardziej Subtelniejszym i Doskonalszym Poziomie Świadomości Boskiej /Chrystusowej / Wymiarze Umysłowym ,i nie obywa się ten proces wzrostu duszy bez konsekwencji w postaci bólu psychicznego /duchowego tzw ,Depresji , Paranoi ,halucynacji ,itp .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W naszym Rozwoju Duchowym /Wzroście Duszy /Dojrzewaniu Psychicznym-Wewnętrznym /umysłowym ,największą pułapką jest to że równolegle rozwija się nasza druga ciemna /materialna strona umysłu ta podświadoma - gniew , egoizm ,pożądanie ,strach , lęk ,pycha ,chciwość, zazdrość ,ambicja ,żądza itp.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zaczynając naszą podróż duchową/osobiste doświadczanie życia i uczenie się wyciągania z WŁASNYCH POMYŁEK I BŁĘDÓW ŻYCIOWYCH LOGICZNYCH WNIOSKÓW , MUSIMY BYĆ ŚWIADOMI NAUCZENI POPRZEZ RÓŻNE OKOLICZNOŚCI ŻYCIOWE ,czym różnią się poszczególne wymiary ( chodzi o nasz świat wewnętrzny -psychiczny /duchowy ,poziomy świadomości , lub alchemiczną przemianę umysłu .Większość osób odbiera świat z pozycji trzeciego wymiaru świadomości ,lecz nieliczni zagłębiając się w swój świat wewnętrzny /ezoteryczny ,posuwają się naprzód w swoim rozwoju duszy , doświadczając coraz to bardziej subtelniejszych światów duchowych .

Nasze doświadczenia w trzecim wymiarze.

Trzeci wymiar jest bardzo gęsty i działa w obrębie określonych zasad i struktur, które zawierają w sobie wiele wibracji, myśli i emocji.

Jedną z tych wibracji jest strach.

W drodze naszych duchowych poszukiwań, zmierzających do pełnego poznania Wszystkiego Co Jest, schodziliśmy głębiej i głębiej w gęstość, wybierając wiele inkarnacji na Ziemi. Aby w pełni doświadczyć możliwości, jakie oferował trzeci wymiar, celowo zostawiliśmy za sobą Wyższe Aspekty naszego Ja i zatraciliśmy sens połączenia ze Stwórcą. Zagubiliśmy się w tym odczuciu separacji i czując się jak opuszczone dzieci, zaczęliśmy doświadczać energii strachu.Stan strachu ograniczył łatwość i swobodę poruszania się w świecie.W miarę jak kontynuowaliśmy z pasją grę w tym ograniczonym trzecim wymiarze, zaczęliśmy doświadczać wielu niekomfortowych zjawisk takich jak choroby, niedostatek, poczucie winy i bycia ofiarą, bunt i sprzeciw. Wybraliśmy doświadczanie tego wszystkiego, po to by lepiej poznać siebie i niezależnie od tego co myślimy, osiągneliśmy duży sukces w tej trzecio-wymiarowej grze.Wielu, którzy kurczowo trzymali się strachu, wytworzyło umowny system dający fałszywe poczucie bezpieczeństwa: ?Jeśli tylko wejdę do środka swojego mieszkania i zamknę drzwi, to będę bezpieczny?. Takie zachowanie zamknęło przed nami możliwość rozwoju, ponownego połączenia z Duszą i przypomnienia sobie naszego Wyższego Ja. Zbyt wielu ludzi kurczowo trzymając się swoich ograniczeń, przestało żyć z pasją, pozostając w stanie ciągłego strachu.Struktury Trzeciego WymiaruRozważmy teraz z czego składa się ten trzecio-wymiarowy świat, w którym żyjemy. Jeśli uważnie się przyjrzymy, zobaczymy trzy struktury tej gry. Ich zrozumienie umożliwi nam bardziej komfortowe przejście przez Przemianę Świadomości jaka ma obecnie miejsce na świecie.

1 - Dwoistość.

Celem dwoistości było pomóc nam nauczyć się jak życ w równowadze pomimo doświadczania kontrastu. Naszą intencją było doświadczać, ale nie podlegać wpływom tych doświadczeń. Życie w dwoistości miało po prostu dostarczyć nam szerokiego spektrum wyborów i możliwości ?Poznania Siebie?. Aby pomóc nam w tej przygodzie Stwórca dał nam tak zwane ?Prawo Przyciągania?. Jak kompas, to niezmienne Prawo, niezawodnie pokazuje nam, w każdym momencie, na czym stoimy i czego doświadczamy. Prawo Przyciągania głosi ? będzie Ci dane to, na czym skupiasz uwagę?. Oznacza to także, że będziemy doświadczać wszystkiego czemu się przeciwstawiamy.

W miarę jak kontynuowaliśmy przeciwstawianie się naszym strachom, powiększył się zakres dwoistości i polaryzacji: dobro i zło, prawda i fałsz, powinienem i nie powinienem, muszę i nie muszę. Gdy nasza uwaga skierowana była na te nieprzyjemne doświadczenia, strachy wzmocniły się i powieliły. Starając się unikać tych nieprzyjemności, zaczęliśmy spychać nasze strachy w nieświadomość mając nadzieję, że nie będziemy musieli się nimi zajmować. Prawo Przyciągania jednak nie działa wybiórczo, nie przynosi nam tylko ?dobrych rzeczy?, reaguje na dominujące w nas uczucia i myśli, które emitujemy (te o najsilniejszym ładunku emocjonalnym) niezależnie od tego czy są one świadome czy nieświadome, komfortowe czy niekomfortowe, pożądane czy niepożądane.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oświecenie / Przebudzenie Duchowe / Dojrzałość Psychiczna /Umysłowa , ( tzw. Rozwój Duchowy ) to ciągły proces rozwoju świadomości czy poszerzania granic umysłu ,który nie ma końca ,bo następuje nowy początek na Bardziej Subtelniejszym i Doskonalszym Poziomie Świadomości Boskiej /Chrystusowej / Wymiarze Umysłowym ,i nie obywa się ten proces wzrostu duszy bez konsekwencji w postaci bólu psychicznego /duchowego tzw ,Depresji , Paranoi ,halucynacji ,itp 

 

Dążąc  do oświecenia naszej ciemnej duszy /ducha z ciemnoty ignorancji i przebudzenia parapsychicznego naszego umysłu ,z niewiedzy i zacofania , oraz błędnych poglądów zaburzających naszą percepcję /.świadomość ,musimy koniecznie przestrzegać wstrzemięźliwości seksualnej -celibatu ,oraz wyzbyć się jakichkolwiek środków halucynogennych i psychotropowych - alkohol .psychotropy ,antydepresanty ,narkotyki ,dopalacze ,itp. oraz przestrzegać okresowych ślubów milczenia i czasowej izolacji ,od reszty społeczeństwa ,by nie przejąć błędnych poglądów ,na zasadzie przeciw-przeniesienia , i gdy jesteśmy umysłowo puści ,a nasz duch czysty i nieskazitelny ,wtedy ojciec nas wszystkich w niebiosach -Bóg Stwórca ,może napełnić nas Duchem Świętym .

 

W naszym Rozwoju Duchowym /Wzroście Duszy /Dojrzewaniu Psychicznym-Wewnętrznym /umysłowym ,największą pułapką jest to że równolegle rozwija się nasza druga ciemna /materialna strona umysłu ta podświadoma - gniew , egoizm ,pożądanie ,strach , lęk ,pycha ,chciwość, zazdrość ,ambicja ,żądza itp.

 

Więc czuwajmy codziennie ,bo czym doskonalsi się stajemy ,również nasza niedoskonałość wzrasta .

 

A najlepszym gruntem dla rozwoju naszych dobrych i jasnych cech charakteru i umysłu ,jest zło i ciemność .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.