Mistyk

Rozwój Duchowy ,i Dwie Równoległe Ścieżki Rozwoju - Negatywna I Pozytywna .

8 postów w tym temacie


Nie jest ważne jakie życie prowadzimy , życie i tak podąży swoim torem , i wszysto naprostuje ,natura nie znosi próżni ,to ciągły rozwój  ( znać drogę życiową to jedno ,ale podążać nią to całkiem co innego ) ,bo wszystko czego doświadczamy w życiu ,to jest odbicie naszej głębi psychicznej ,materializacje naszego -ducha ,umysłu czy energii naszych myśli ,po prostu wszystko dzieje się w naszych głowach ,w naszym mikro-kosmosie jakim jest umysł ludzki ,a jeszcze taki ważny szczegół , są dwie równoległe  drogi rozwoju ,jedna mająca pozory wzrostu i doskonałości , a tak naprawdę prowadząca człowieka na zatracenie ,w stronę destrukcji ,stopniowego rozpadu osobowości i degeneracji ( metaforyczna droga do piekła ) , to Droga Egzo-teryczna ,dla ogółu / łatwo dostępna .

Druga droga rozwoju to droga tajemna ,najeżona trudnościami ,pełna magii ,mistycyzmu i niezwykłości ,to droga tylko dla wybrańców Bożych ,pomazańców ,mesjaszy ,to Droga Ezo-teryczna (wewnętrzna ) trudno dostępna , prowadząca do Nieba Bram ,do Raju  ,do Boga .

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można rozwój duchowy określić również naukowo ,medycznie , .

Rozwój Duchowy  ,to Rozwój Psychiczny /Umysłowy , a rozwój ten biegnie dwiema drogami , w ciele mamy dwa przeciwstawne  systemy nerwowe (dwie drogi rozwoju ) - https://pl.wikipedia.org/wiki/Układ_współczulny

i układ przywspółczulny -http://www.fizjopassion.pl/nerw-bledny-ogromny-potencjal/ , a krew to nasza energia życiowa

Reset czyli jak ważny jest nerw błędny

Jelitowy układ nerwowy i mózg mają ten sam początek: oba powstały z grzebienia nerwowego, i mimo że oba mózgi zostały wykształcone do pełnienia rożnych funkcji, są z sobą połączone. Powiązanie pomiędzy jelitami i mózgiem odbywa się poprzez nerw błędny, który jest najdłuższym i największym nerwem w ludzkim organizmie. Co ważne jest to nerw czaszkowy, czyli nie wędruje przez rdzeń kręgowy.

 

 

Nerw błędny kontroluje relaks

Nerw błędny aktywuje przywspółczulny system nerwowy, który odpowiada za relaks, i co z tym idzie kontroluje zdrowie komórek odpornościowych, organów i tkanek, a nawet komórek macierzystych.


20% włókien nerwu błędnego kontrolują organy i procesy, które są niezbędne dla utrzymania nas przy życiu czyli serce, trawienie, oddychanie czy gruczoły. Pozostałe 80% wysyła informację z jelit do mózgu. Nerw błędny łączy mózg z jelitami, biegnie przez klatkę piersiową, przeponę, otaczając serce i obszary tradycyjnie uznawane za ośrodki intuicji i współczucia.


Nerw błędny ma ważną kontrolującą rolę, działa jak reset w momencie reakcji stresowej, to on komunikuje się z resztą ciała informując, że zagrożenie minęło i wszystkie funkcje życiowe mogą wrócić do równowagi i przede wszystkim może nastąpić regeneracja/leczenie.

 

...i mózg

Stymulacja nerwu błędnego wysyła acetylocholinę przez cały organizm, co powoduje uczucie relaksu oraz również gasi stan zapalny, a dodatkowo acetylocholina jest odpowiedzialna za procesy uczenia się i pamięć.


Nerw błędny poprawia neurogenezę, czyli powstawanie nowych komórek mózgowych czy neuronalnych, oraz zwiększa BDNF, czyli neurotropowy czynnik pochodzenia mózgowego, który jest niezbędny dla pracy mózgu. BDNF pomaga w naprawie tkanki mózgu, i regeneracji całego ciała.

Badania pokazują, że wzrost komórek macierzystych również jest bezpośrednio powiązany z aktywnością nerwu błędnego. Aktywowanie nerwu błędnego pozwala więc na produkcje nowych komórek, a nawet naprawę organów.

 

 

Nerw błędny ma wpływ na stymulację wielu różnych obszarów:

języka

ucha

podniebienia

miejsca za gałkami ocznymi

mięśnie odpowiadające za skurcze gardła

 

Gdy nerw błędny jest niedoczynny mogą pojawić się:

nerwoból

skurcze mięśni

problemy z połykaniem

zmniejszone wydzielanie kwasu solnego

refluks

spowolnione opróżnianie żółądka

omdlenia

zmienny rytm serca

zmieniony głos

problemy z oddawaniem moczu

 

Co nam daje stymulacja nerwu błędnego?

neurogenezę

poprawę pamięci

redukcję stanu zapalnego

relaks, wyłączenie reakcji stresowej i systemu współczulnego

obniżenie kortyzolu

wpływ na ciśnienie krwi

pomoc w walce z depresją i nerwicą

lepszy sen

zwiększenie wydzielania hormonu wzrostu

zwiększenie wrażliwości insulinowej

mniejsze reakcje alergiczne

zdrowie mitochondrium


Jak można stymulować nerw błędny?

stymulator nerwu - małe urządzenie, które co kilka minut stymuluje nerw błędny, na razie nie jest dostępne dla komercyjnego użytku

powolne głębokie oddychanie przeponą

OM medytacja (znajdziesz na Yotube pod nazwą OM Chanting)

moczenie języka w jamie ustanej pełnej śliny

moczenie twarzy w zimnej wodzie (zanurz całą twarz w wodzie o temp. 10-12 stopni)

stymulacja wydzielania śliny(zioła, kwaśny smak)

śpiewanie

rozciąganie szyi/joga

oddychanie w stylu Kapalabhati

śpiewanie

płukanie gardła (szklanka wody rano)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najlepiej dbać o równomierny rozwój osobowości ,by być człowiekiem, dojrzałym /rozwiniętym duchowo i zrównoważonym psycho-emocjonalnie = umysłowo :

1.  Ruch / Sport / Rekreacja (gimnastyka , siłownia ,pływanie ,biegi ,marszo-biegi , rower ,spacer ,itp .)

2.  Odpoczynek / Relaks ( joga ,medytacja ,tai qi quan ,qi kung , książka ,sen ,itp. )

3.   Zabawa ( krzyżówki  , rebusy , kreatywna twórczość ,rękodzieło ,malowanie ,rzeźbiarstwo ,  itp. )

4 . Praca , ( obowiązki życiowe - zawodowe i osobiste ,domowe )

5 . Pozbywanie się negatywnej energii psycho-fizycznej / duchowej / Oczyszczanie  się   ( rozmowa , wspólna wymiana zdań ,poglądów ) .

 Może nie w tej kolejności ,ale trzeba również nieraz się zatrzymać i posłuchać impulsów ciała ( wewnętrznego głosu intuicji ) ,gdyż można uzależnić się od adrenaliny ( uzależnienie od pracoholizmu ,sportów ekstremalnych i wyczynowych ) i stopniowe wyczerpanie organizmu - 

STRES W MAŁYCH DAWKACH W DZIECIŃSTWIE UODPARNIA NA STRESUJĄCE SYTUACJE W DOROSŁYM ŻYCIU

Jak STRES wpływa na organizm?

Stres to skutek strachu, tremy, złości, rozpaczy itp. emocji. Krótkotrwały mobilizuje siły organizmu do walki, na chwilę czyniąc nas szybkimi i silnymi supermenami. Zbyt długi osłabia i rujnuje zdrowie. Do stresującej sytuacji łatwo przywyknąć, co wcale nie jest zdrowe.http://mowimyjak.se.pl/zdrowie/choroby/jak-stres-wpywa-na-organizm,96_38029.html

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pamiętajmy właściwa wiara w naszego duchowego ojca ,opiekuna i nauczyciela /mistrza duchowego Boga Stwórcę ,pozwoli na równomierny i prawidłowy nasz rozwój -duchowy /psychiczny - emocjonalny -psycho-logiczny .

Rozwój duchowy, czy rozwój świadomości?

Rozwój duchowy, czy rozwój świadomości?

Świadomość człowieka rozwija się od momentu urodzenia. Wpływają  na nią  rodzice, nauczyciele, całe środowisko, w jakim dojrzewa człowiek. Gdy młody człowiek dorośnie ma szansę, że  sam zaczyna kształtować swoją świadomość. Jest to jednak zależne czy podejmie trud samodzielnego myślenia, czy zda się na treści głoszone przez autorytety i  wpadnie w tryb automatyzmu ludzkiego życia. Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez wskazań autorytetu. Dlatego też ich świadomość przez większość życia pozostaje na jednym, niezmiennym poziomie. Można tu mówić o nieświadomości, stanie uśpienia, który trwa aż do opuszczenia ciała.  Zdając  się na gotowe programy,  człowiek skazuje siebie na bycie marionetką, sterowaną przez autorytet grupy, z którą się utożsamia, przez cały swój fizyczny żywot. Tym samym  rezygnuje z własnego sposobu rozumienia świata, a skazuje się sposób pojmowania rzeczywistości narzucony przez  kogoś innego.  Niewielu osobom udaje się wyjść poza schematy i tworzyć swoje życie zgodnie z własnymi potrzebami, a nie oczekiwaniami, czy wyobrażeniami innych osób. Gdy człowiek zaczyna myśleć samodzielnie, staje się wówczas świadomy swojego istnienia i zadania, jakie ma do wykonania na Ziemi. Dąży do jego realizacji. Życie zostaje oparte  na własnym doświadczeniu, a nie na przekonaniach i pragnieniach innych osób. Poprzez doświadczanie życia bezpośrednio,  pozyskuje wiedzę, która poszerza świadomość. Nie porusza się utartymi koleinami myślenia, po których podąża większość, co umożliwia mu poznanie rejonów siebie i Wszechświata dla innych niedostępnych:  budowy energetycznej  człowieka i mechanizmów, jakim podlegają wszystkie elementy istoty ludzkiej. Wiedza zdobyta w procesie bezpośredniego poznania jest wiedzą żywą, różni się zasadniczo od wiedzy tzw. naukowej, przyswajanej przez intelekt. Zasób  wiedzy intelektualnej nie ma nic wspólnego z rozwojem świadomości. Rozwój zdolności intelektualnych może stać się ogromną przeszkodą w jej rozwoju, co często można zaobserwować u tzw. intelektualistów, naukowców, którzy nie dopuszczają innej od naukowo udowodnionej wersji świata. Utożsamienie się z poglądem, dogmatem naukowym sprawia, że umysł odrzuca wszystko, co nie pasuje do obrazu świata, z którym jest utożsamiony. Intelekt, posługując się analizą odrzuca i neguje, to z czym się nie zetknął lub to, co  jest sprzeczne z przyswojonymi przez niego informacjami. Dzisiaj świadomość ludzka jest na tak niskim poziomie, bo została ukształtowana z jednej strony przez  religie z drugiej przez  naukę. Zarówno jedna, jak i druga  przekazują zafałszowany obraz rzeczywistości.

Wiele osób twierdzi, że rozwija się duchowo, co to jednak znaczy?  Czy ma to  związek z poszerzaniem świadomości? Pojęcie rozwoju duchowego zostało wprowadzone wraz z powstaniem religii i miało doprowadzić do przekierowania myślenia człowieka z tego co materialne, na to, co duchowe. Jednak znów zamiast rzetelnej wiedzy, ludzie dostali fikcyjny obraz  świata tzw. duchowego, który posłużył do manipulacji masami ludzkimi. Zamiast konkretów o budowie człowieka, Wszechświata, działania energii i ich wpływu na życie ludzkie, człowiek  od religii dostał wizję piekła, raju, aniołów, diabłów. Różnego rodzaju dogmaty religijne, wierzenia wytworzyły schematy myślowe, przekonania, wyobrażenia na temat rzeczywistości. Ludzka świadomość  zamiast się rozwijać, poszerzać, obejmować sobą coraz to nowe rejony poznania została na wieki uwięziona  w klatce wiary: w wyimaginowanego boga, ducha świętego itp. Ten stan nie dotyczy niestety tylko ludzi wierzących – ale także tych, którzy w boga nie  wierzą i odrzucają energetyczną stronę świata.  Wielu ateistów  twierdzi, że za ateizmem stoi głęboka duchowość. Na czym ona jednak polega?  Czym w ogóle jest duchowość, czy rozwój tzw. duchowy.

Od setek lat istnieje wiele szkół rozwoju duchowego,  autorytety religijne twierdzą, że ich religia zapewnia wyznawcom rozwój duchowy.  Pojawia się coraz więcej szkół, w których adepci rozwijają swojego ducha.  Znacząca większość Ziemian to wyznawcy jakiegoś boga, identyfikujący się z którąś z wielu religii, czy szkołą  rozwoju duchowego.  Wydawało by się, że świat powinien być coraz lepszy. Im więcej ludzi rozwiniętych duchowo tym mniej konfliktu, agresji, nienawiści, głupoty. Czy jednak tak jest? Nadal mamy wojny, konflikty, terroryzm, fanatyzm religijny.  Czy bronienie jakichkolwiek dogmatów, swojej racji, walka w obronie swojego boga, czy religii, nawoływanie do nienawiści świadczy w ogóle o jakimkolwiek rozwoju? Czy wyznawcy różnych religii są rozwinięci duchowo? Jeżeli tak, to jak to się przejawia? Czy walka z drugą osobą świadczy o rozwoju człowieka. Czy człowiek rozwinięty duchowo może być siewcą podziału i konfliktu i utrzymywać je w sobie?

Mamy tu do czynienia z dwoma pojęciami z jednej rozwój duchowy, z drugiej rozwój świadomości. Co znaczy: jestem świadomy?  – To stan istnienia który nie jest niczym uwarunkowany – człowiek z nikim, ani z niczym się nie utożsamia, co daje mu wolność myślenia,  Człowiek poznaje swoje ograniczenia, dzięki temu może świadomie nad nimi pracować

i je neutralizować. Poszerzona świadomość daje człowiekowi możliwość stania się obserwatorem samego siebie, swoich myśli, reakcji, emocji i neutralizować w sobie, to, co uzna, że jest mu zbędne. Istnienie człowieka świadomego nie ogranicza się do fizycznego wymiaru, ale do całości jego przejawu. Wie, że jest częścią  Całości ,jaką jest Wszechświat i ma wpływ na jego kształt. Innych traktuje jak siebie, niezależnie, jaką mają fizyczną postać, ponieważ wie, że bez drugiego człowieka nie jest człowiekiem i ze wszystkim co istnieje stanowi jedność.

Wraz z rozwojem świadomości człowiek staje się coraz bardziej neutralny, wychodzi poza wszelką ocenę, znika potrzeba ustosunkowywania się do wszystkiego. Człowiek przestaje walczyć i udowadniać swoje racje. Staje się neutralny do ludzi inaczej myślących, szuka jedynie porozumienia. Nikogo nie przekonuje do zmiany swoich poglądów. By uzyskać stan neutralności, konieczne jest poznanie siebie, zapisów w podświadomości i ich rozkodowanie. Podświadomość jest jak dyskietka. Od początku naszego życia materialnego była zapełniania różnymi programami, które ukształtowały naszą osobowość. Gdy człowiek staje się świadomy, sam może zmieniać oprogramowanie. W zależności od tego, jakie są jego bieżące potrzeby. Poznanie swoich ograniczeń, które wynikają z podświadomych przekonań i ich neutralizacja otwiera drogę do rozwoju świadomości. Impulsem pobudzającym jej rozwój może być wszystko, jeżeli tylko człowiek  chce nad sobą pracować. Spotkanie z drugim człowiekiem, wyciąganie wniosków, choćby z błahych pozornie sytuacji, obserwacja swoich myśli, reakcji, obserwacja świata przyrody. Jeżeli w człowieku jest potrzeba poznania, sam przyciąga do siebie doświadczenia, które mu to ułatwią.

Rozwój świadomości ludzkiej nie kończy się nigdy, tak jak życie we Wszechświecie trwa wiecznie. Możemy mówić o etapach, cyklach rozwoju cywilizacji, czy planety, ale nie o końcu rozwoju. Tak jak nie można powiedzieć o końcu życia człowieka. Wprowadzone pojęcie śmierci stało się hamulcem dla rozwoju świadomości. Utożsamienie z ciałem fizycznym, sprowadziło człowieka jedynie do ciała fizycznego i odcięło go od wiedzy o światach pozamaterialnych, a tym samym zapomniał, że po opuszczeniu ciała fizycznego istnieje nadal. Enigmatyczne określenia świata „duchowego” przedstawianego przez wiele religii, nijak ma się do rzeczywistości. Świat energii jest równie konkretny, jak ten który postrzegamy zmysłami. Lęk przed śmiercią i tym, co po niej nastąpi nie ułatwia sprawy. Straszenie piekłem za złe uczynki nie prowadzi do rozwoju świadomości, a tym samym człowieka,  jedynie utrwala zapisy w podświadomości i czyni świadomość ludzką jeszcze bardziej ograniczoną i prymitywną. Człowiek zamiast sam poznawać świat energii zdał się na autorytety, którym nigdy nie zależało na samodzielnym myśleniu ludzi, a utrzymaniu ich w podporządkowaniu. Tak było przez wieki. W przeszłości, na Ziemi było wiele jednostek, które przeciwstawiały się autorytetom i obowiązującej wizji świata. Wiele z nich było publicznie torturowanych i zgładzonych. Publiczne tortury służyły  do  utrwalenia  zapisów w duszy: „Nie sprzeciwiaj się  obowiązującym dogmatom i autorytetom. To  wiąże się z cierpieniem, bólem i śmiercią” (ten kod nadal funkcjonuje u większości Ziemian).  Jednak wielu z nich wytrwało w swoich poglądach i nie dało się złamać, mimo potwornych cierpień, przez jakie przechodzili. Dzisiaj nie jesteśmy torturowani, co najwyżej myślący są napiętnowani przez jedyną słuszną religię. Mimo to, na własne życzenie, bez przymusu  ulegamy różnej maści autorytetom, dogmatom, tradycji  i trwamy w stanie uśpienia. By się obudzić trzeba wyzwolić się z wielowiekowej  niewoli, w jakiej przebywały nasze umysły i świadomość. Stać się obserwatorem i zacząć samodzielnie myśleć. Niech dzisiaj każde przemyślenie, każda samodzielna myśl, każda chwila  zrozumienia będzie hołdem i zapłatą dla tych, którzy cierpieli i ginęli za wiedzę i wolność myśli.

Edward

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wąska i ciężka jest ścieżka wybrańców Bożych ,pełna niebezpieczeństw i magiczna / mistyczna ,która jest początkiem drogi duchowej /wewnętrznej ,i końcem ,następnie nowym początkiem itd . itp .

Kundalini-gif.gif

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Medytacyjna /Modlitewna /Kontemplacyjna Mandala . Regularna koncentracja na mandali ,ułatwia wejście w swoją głębię psychiczną -nie-świadomość i pod-świadomość ,oraz nad-świadomość ,swój świat duchowy ,poznanie Siebie / Boga =Oświecenie Duszy ./Osiągnięcie Samo-świadomości Nad-Przyrodzonej . 

sri_yantra+(2).gif

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwój duchowy ,to dojrzewanie psychiczne / duchowe -umysłowe I = materialne - cielesne - biologiczne 

(Progresja DUCHOWA ,cofanie się w rozwoju )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.