Gość Vayen

Historia senników.

1 post w tym temacie

Analizą snów i ich znaczeniem zajmowały się już plemiona pogańskie, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Celtowie, ludy Afrykańskie, plemiona Nowego Świata.

Jednak wszystkie podejmowane przez nich próby dawały ten sam efekt: były traktowane jako wejście w świat nie dotknięty ?fałszem?. Jako świat, który nam mówi co mamy zrobić i jak się zachować aby czegoś uniknąć, lub doprowadzić do celu jaki sobie wyznaczyliśmy.

Grzechem zapomnienia byłoby nie wspomnieć o ojcu analizy przekazów sennych ? Zygmuncie Freud. Stworzył on psychologiczne podwaliny do tej , jak że arcyciekawej dziedziny. Jednak ten wielki naukowiec nader często w przekazach sennych widział tylko aspekt seksualny. Nawet śniona, stara szafa była dla niego symbolem nie spełnionych marzeń erotycznych.

Jednak w nowożytnym świecie, utraciliśmy zdolność prawidłowej interpretacji samych przekazów. Wychowani w dobie Fast-food?ów pragniemy szybkiej odpowiedzi na drażniące nas niepewności.

Stąd ogromna popularność wszelkiego rodzaju senników skonstruowanych na zasadzie : hasło ? symbol, odpowiedź ? znaczenie.

Źródło: http://hagal.pl/uslugi/interpretacja-snow/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.