_Domi_

Ryby urodzone w roku Owcy

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Owcy

Człowiek spod znaku Ryb urodzony w roku Owce łączy w sobie cechy dwóch najbardziej uczuciowych znaków z jednego i drugiego Zodiaku, czyli jest wyjątkowo wrażliwy. Ta wrażliwość to najważniejszy rys jego osobowości. Talent, umiejętność wykorzystywania własnych uzdolnień, miłość i uczuciowość znajdują się na dalszym miejscu. Wydawało mi się kiedyś, że osoba, której patronują oba te znaki, będzie zupełnie oderwana od rzeczywistości. Teraz widzę, że mój obraz przerażonego poety, pogrążonego w otchłani natchnienia, jest całkowicie nieprawdziwy. Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Owcy, należy do najsilniejszych charakterów wśród Ryb.

Dlaczego? Cóż, znak Ryb jest często astrologicznie związany z innym, mniej lub bardziej agresywnym znakiem. Na przykład z Tygrysem. I wyobraźmy sobie, że ma ascendent Lwa lub Panny. Wrażliwość może wówczas zostać zduszona w zarodku. Natomiast sprzymierzona z Owcą, która jest uległa, pełna fantazji, zmysłowa, grzeczna i ma artystyczną duszę, Ryba może nareszcie pływać bez skrępowania, gdzie chce. Nikt nie próbuje narzucić jej ograniczeń. Jeśli zapragnie śpiewać na fałszywą nutę, Owca z przyjemnością napisze akompaniament do jej pieśni.

Mamy więc do czynienia z harmonijnym związkiem dwóch niezmiernie wrażliwych znaków. Co urodzeni pod tym znakiem robią z takim zapasem emocji? Jak potrafią zapanować nad swoimi fluidami i nadać im użyteczny kształt? To bardzo proste. Nie próbują niczego zmienić. Ryba nie lubi wzorców. Owca także nie. Wspólnie pozbywają się ich z radością. Przechadzają się i wędrują, idą i wracają, wchodzą i wychodzą, kiedy chcą - lecz nigdy bezużytecznie.

To żywe anteny. Odbierają wszystko, co widzą i słyszą. Pamiętają odcień koloru i rodzaj tkaniny, miejsca, w których byli, oraz rozmiary i kształty. Są doskonałymi artystami. Wchłaniają, przetrawiają, a następnie wyrażają emocje.

Jak to wygląda w życiu codziennym? Nie wygląda. Zapomnij o życiu codziennym. Nasz bohater to wędrowiec. Nie interesuje go rutyna ani przeżywanie niczego po raz drugi. Główny cel to stale nowe doświadczenia. Jego posiłki składają się z kanapek lub z wyszukanych dań. Zapomni grzebienia albo będzie nienagannie uczesany. Ubierze się wytwornie, a może przyjdzie w łachmanach. To bez różnicy. On nigdzie się nie spieszy. Gardzi krytyką i ingerowaniem w jego sprawy. Żyje tak, jak chce. A jeśli to ci się nie podoba, zostaw go w spokoju!

Proszę mnie dobrze zrozumieć. Człowiek spod tego znaku nie jest nieposłuszny. Aby być nieposłusznym, trzeba chociaż mieć pojęcie o tym, co to jest posłuszeństwo. On nie ma. Nie uznaje głupich zwyczajów. Żyje zgodnie ze swoim rytmem. Nie jest buntownikiem, bo po prostu nie zwraca najmniejszej, uwagi na zasady i przepisy. Urodził się, by żyć na marginesie.

A co z Owcą? Na czyim ramieniu ma złożyć głowę? Na kim się oprzeć? Na Rybie, oczywiście. Tam, gdzie ona pływa, Owca nie jest już darmozjadem, lecz miłym gościem. To symbioza w całej pełni.

Miłość

Tak. Miłość i nasz bohater... Powiedzmy po prostu, że kiedy raz ją poznał, będzie mu niezmiernie trudno ponownie wpaść w jej sieci. Ze względu na dystans psychiczny między nim a innymi ludźmi oraz naturalne dla niego odosobnienie, najczęściej uniknie trwałych więzów. A jednak, co ma na celu utrzymanie gatunku, nadchodzi moment, gdy się zakocha. Jego wybór padnie zapewne na osobę solidną, która uporządkuje nieco jego życie pod kątem: praca - posiłek - kąpiel i tak dalej. Ma namiętną duszę, a dzieje jego burzliwych miłości zainspirowały wiele powieści. Ale nawet nie próbuje być wierny. "Wierność? Co to takiego?" - spyta wynurzając się ze swego obłoku. Nie zwracaj na to uwagi.

Jeśli zostaniesz wybranką tego kameleona lub zapragniesz przywiązać się do niego, radzę "wziąć sprawy w swoje ręce". Nawet najsurowszy z tyranów ma kłopoty z oswojeniem kogoś spod znaku Ryb Owcy. Taka osoba nie wie, co to punktualność. Nie zna innych zasad poza swoimi. Czas nic dla niej nie znaczy - przynajmniej w takim rozumieniu, jakie ty mu przypisujesz. Dlatego gdy pociąga cię ten uroczy dziwak, nie krępuj go. Raczej rozpieszczaj. Kto wie? Może to przyszły Michał Anioł.

Związki z innymi znakami

Jesteś prawdziwą miłośniczką Kotów! Spróbuj szczęścia z tymi, które urodziły się pod znakiem Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca. W zamian za twoje wdzięki obdarują cię poczuciem bezpieczeństwa. A Konie, urodzone pod wymienionymi przed chwilą znakami, proponują ci miłość i romanse. Byk, Skorpion lub Koziorożec Dzik również mogą cię uszczęśliwić. Będziesz niewypowiedzianie zadowolona i wesoła w towarzystwie wrażliwego Skorpiona Owcy. Wierz mi, w twoim interesie leży unikanie Baranów, Bliźniąt i Panien Bawołów. Panny Psy wcale nie będą cię rozumiały.

Dom i rodzina

Jeśli nasz bohater zdecyduje się w końcu mieć dom, będzie żył otoczony luksusem i pięknem. W dodatku potrafi posługiwać się narzędziami i pamięta o efektownym oświetleniu. A jego słynny talent artystyczny jest wszędzie zauważalny, szczególnie w oryginalnym urządzeniu pokoi. Meble nie będą zapewne zbyt praktyczne. W tym wypadku niezwykle pomocne okażą się umiejętności organizacyjne bardziej prozaicznego partnera. Jego szafy okażą się-pełne ubrań - zarówno okropnych, jak i efektownych.

Będzie kochał do szaleństwa swoje dzieci i cierpliwie znosił ich obecność. Ale irytuje go brak rozsądku maluchów i przerywanie, kiedy mówią dorośli. Człowiek spod znaku Ryb Owcy widzi doskonale wady innych, ale nie zauważa ich u siebie. Lecz dla tej wyjątkowo artystycznej natury dochodzące zewsząd hałasy są naprawdę nie do zniesienia. Należy go chronić przed własnymi dziećmi. I wzajemnie!

Jeżeli twoje dziecko ma się urodzić pod tym znakiem, przygotuj się na przyjęcie istoty całkowicie niezdyscyplinowanej - chociaż niekoniecznie gwałtownej czy hałaśliwej. Okaże się niezwykłe i zafascynuje cię skłonnością do tworzenia i umiłowaniem natury. Ono potrzebuje rozległych przestrzeni, aby wyciągnąć się na trawie i pływać do woli. Na twoim miejscu zamieszkałabym na?, wsi w dużym domu, gdzie ten cudowny maluch miałby swój kąt. A potem niech idzie na dwór z pudełkiem farb lub zbiorem poezji pod pachą. Nie pożałujesz takiego postępowania.

Zawód

Najodpowiedniejsze byłyby te zawody, które mu umożliwiają podróżowanie i realizowanie zdolności twórczych. On musi się rozwijać bez przeszkód. Pragnie także uniknąć rutyny i wolałby nie zostać członkiem komitetu oczyszczania miasta. To niełatwe zadanie znaleźć zajęcie dla tak artystycznej duszy. Ale problem zawodu sam się rozwiąże, jeśli otrzyma odpowiednie wykształcenie lub będzie terminował u wielkiego artysty. Pragnie wykorzystywać swój talent, czuje prawdziwe artystyczne powołanie i - pod warunkiem, że nie ulegnie skłonnościom do pesymizmu - odniesie sukces.

Jako przełożony potrafi ocenić sytuację w mgnieniu oka. Ponieważ stale unosi się na swoim obłoku, ma dokładną i szeroką perspektywę. Potrafi być autorytatywny i umie kierować zespołem. Lecz jako urzędnik czy robotnik nie czuje powołania do ciężkiej pracy. Bardziej odpowiada mu zawód umożliwiający kontakty z ludźmi i zapewniający dużo przestrzeni do rozwoju - w znaczeniu dosłownym i przenośnym.

Zajęcia, które odpowiadają ludziom urodzonym pod znakiem Ryb Owcy: artysta (wszystkie dyscypliny), muzyk (wszystkie dziedziny), rzemieślnik (wszystkie specjalności), projektant kostiumów teatralnych i filmowych, charaktery-zator, scenograf, fryzjer, krawcowa, literat.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.