_Domi_

Baran urodzony w roku Smoka

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Smoka

Baran Smok to doskonałe połączenie młodzieńczej energii Barana ze smoczą śmiałością i przebiegłością. Ta mieszanka jest nie do pobicia. Baran Smok aż się pali, żeby zająć w świecie przodującą pozycję. Jego silnej woli i przedsiębiorczości nic się nie oprze.

Przebiegłość jest zasadniczo obca naturze Barana, niemniej jest wyraźna we wszystkich poczynaniach Barana Smoka. Jego niesłychana pewność siebie powoduje, że nawet przez myśl ci nie przejdzie, że to on ukradł ci srebro. Barany Smoki nigdy nie wyglądają podejrzanie. To eleganckie panie i wytworni panowie. A kiedy otwierają usta, masz wrażenie, że to młoda niedoświadczone szczeniaki.

- Czy pani spod znaku Barana Smoka naprawdę czekała, żeby jej mąż wyjechał za interesami, by zabrać dzieci, wykraść z domu meble i podjąć wszystkie pieniądze z banku? Czy naprawdę uciekła z kochankiem do Hongkongu?

- To prawda. Tak właśnie było. Zabrała wszystko i znikła, nie zostawiając adresu.

- Czy zostawiła chociaż list do męża?

- Nie. Tylko psa. Wiedziała, że jest bardzo do tego psa przywiązany. To jamnik, wabi się Darling.

- To dziwne. Jak myślisz, dlaczego to zrobiła? Dlaczego zabrała wszystko, a zostawiła tylko psa?

- Bo ona jest bardzo sentymentalna.

Niewzruszony Baran Smok topnieje wobec smutku. Przepada za łzawymi historiami. Sentymentalne usposobienie bywa powodem jego klęski. Baran Smok może nie lubić swojego pracownika, ale jeśli przyjdzie on z płaczem prosić go o podwyżkę, Baran Smok da mu chusteczkę, żeby wytarł nos, i wystawi mu czek.

Barany Smoki to ludzie, którym nie można się oprzeć. Posiadają prawdziwą zdolność podobania się i przyciągania. Bije od nich jakiś atawistyczny żar, Który topi nawet najbardziej lodowaty opór. Ani na chwilę nie zostawiaj swojej żony w jednym pokoju z Baranem Smokiem, jeśli chcesz, żeby wróciła do domu w stanie nienaruszonym. Wystarczy ją tylko na pięć minut wystawić na promieniowanie, jakie emituje chłopięcy Baran Smok, by w jej oczach zalśniły oślepiające gwiazdy, które nigdy nie zagasną. Kobiety spod znaku Barana Smoka są wspaniałe. Znam pewną panią spod tego znaku. To straszne, kiedy przychodzi na plażę, wszystkie pozostałe kobiety zakopują się w piasek.

Oczywiście, ta pewność siebie może zawsze przerodzić się w arogancję. Wiele ognia, mało opanowania, co w połączeniu z dobrym wyglądem, dobrym smakiem i sukcesem na pewno tworzy substancję wybuchową.

Barany Smoki wywołują niekiedy zazdrość. Ludzie bezpośredni, prostolinijni, o silnym charakterze zastanawiają się, dlaczego oszustwa Barana Smoka zawsze uchodzą mu płazem. Czy on nie widzi, żeśmy się już dawno na nim poznali? Czy on nie rozumie, że po tylu latach uodporniliśmy się już na jego podłe kawały?

Ależ tak, oczywiście, Baran Smok doskonale wie, że bezbłędnie strzelający szeryf w typie Johna Wayne'a już sobie zanotował jego numer. Ale to go nie powstrzyma, żeby nie spróbować zabawić się kosztem szeryfa. Dla Barana Smoka i tak wszystko jest grą. Umie czarować, a więc dlaczego nie miałby popisać się swymi zdolnościami?

Tak naprawdę pod gładką, zewnętrzną powłoką Baran Smok bywa wzruszająco poważny. Nie zawiera przyjaźni zbyt łatwo, ale głęboko się troszczy o tych, których kocha. Jest zdolny do szczerego, gorącego przywiązania. W gruncie rzeczy to dobry człowiek i ma dobre chęci. Tylko że nie może się oprzeć sile swej atrakcyjności... Lubi się pławić we własnym słońcu, chce wyciągnąć z życia, ile się da, chce być ośrodkiem wszystkiego.

Miłość

Zakochane w miłości Barany Smoki nigdy nie tracą okazji, żeby kogoś uwieść albo dać się uwieść. Wierność? Nigdy o tym nie słyszały. Ale to naprawdę nie ma znaczenia. Chwile intymne spędzone z Baranem Smokiem są przeżyciem tak silnym, że właściwie potem nikt już nie pyta, co on robi przez pozostały część tygodnia.

Oczywiście Baran Smok jest do przesady sentymentalny. Jeśli kochasz Barana Smoka i czujesz, że błądzi i schodzi z drogi cnoty troszkę za często, zawsze możesz zaapelować do niego urządzając scenę. Stań w jadalni, chwyć się krawędzi stołu tak mocno, aż ci zbieleją stawy palców, spuść głowę i łkaj. Tak! Pochlipuj wzdychaj i wstrząsaj ramionami. Twój Baran Smok już miał opuścić dom, był już może w drodze i nagle doleciał go ten spazmatyczny płacz.

- Moje kochanie płacze... - i już Smok pędzi jak wariat schodami do góry, pieści cię, przytula i mówi:

- Zrobię dla ciebie wszystko, tylko przestań...

Moja rada dla Barana Smoka: od czasu do czasu przebywaj w domu i naucz się to lubić. Pobaw się swoimi zabawkami. Pokop w ogródku. Staraj się cieszyć małymi radościami codziennego życia. Jeśli ci zależy na tym, by stworzyć z twoim mężem lub żoną partnerski związek, to zrób krok w tym kierunku.

Związki z innymi znakami

Baranie Smoku, wiele radości sprawią ci Bliźnięta Szczury i Małpy. Pociągające będą dla ciebie także Wodniki Małpy, Strzelcy Szczury i Lwy Szczury i Małpy. Ale nie zwracaj uwagi na Raki Psy i Bawoły, Koziorożce Bawoły i na Psa spod znaku Wagi. Z ich strony możesz spodziewać się tylko prowokacji.

Dom i rodzina

Barany Smoki są tak bardzo zaabsorbowane światem zewnętrznym, tak bardzo pragną mieć widownię, by móc przed nią błyszczeć i pokazywać swoje sztuczki, że to je odciąga od rodziny. To nie znaczy, że Barany Smoki nie są dobrymi rodzicami czy dobrym rodzeństwem. Tyle tylko, że im nie wystarcza admiracja ze strony członków rodziny. To byłoby dla nich za łatwe. Im potrzebny jest poklask całego świata i umieją się o to postarać. Już to samo ogranicza czas, jaki mogłyby poświęcić na inne zajęcia. Na pewno nie spotkasz Barana Smoka, jak w sklepie samoobsługowym pcha przed sobą wózek wypełniony po brzegi zakupami dla rodziny. Nie spotkasz go też przy automatach do prania bielizny. Kocha swoją rodzinę, ale nie ma ochoty zbytnio się o nią troszczyć.

Barany Smoki lubią stawiać swoim dzieciom różne wymagania i robią im często uwagi w rodzaju: - Nie odpowiadaj, nie trzymaj łokci na stole, przestań się głupio uśmiechać... - Dla Baranów Smoków najważniejsze jest to, jak się prezentują. Nic więc dziwnego, że chcą, by ich dzieci także uczestniczyły w tym przedstawieniu.

Jako dzieci Barany Smoki są niesforne, hałaśliwe i wymagające. Ale są przy tym tak kochające, czułe i słodkie, że nie można się na nie długo gniewać. Cechą tych dzieci jest pewna wstrzemięźliwość - i to zarówno pod względem intelektualnym, jak i towarzyskim. Chociaż mają zdolności przywódcze, to jednak nie zawsze cieszą się największą popularnością w klasie.

Zawód

Barany Smoki są synonimem ambicji. Zadośćuczynienie swym aspiracjom uważają za najważniejsze zadanie w życiu. Zaczynają od tego, że dostają się do najlepszej szkoły, kończą ją z najwyższymi odznaczeniami, a potem mądrze korzystając ze swych dyplomów znajdują odpowiednią pracę, która ich w pełni satysfakcjonuje.

Dorosły Baran Smok nieraz wynajduje sobie trudne i wymagające szczególnego zachodu zajęcia. Na przykład kupuje jakąś nieczynną kopiarkę i stara się ją na powrót uruchomić. Albo zapożycza się na ogromną sumę, by kupić jakąś kompletnie zrujnowaną kamienicę z myślą o tym, by ją wyremontować i sprzedać. A może zabierze się do wydawania bardzo trudnych i wielkich ksiąg, które nie będą chyba miały nabywców. Takie wyzwania są dlań treścią i celem życia. A gdyby takich wyzwań na swej drodze nie spotkał, to je wydobędzie choćby spod ziemi.

Barany Smoki mogą liczyć na sukces pod warunkiem, że potrafią utrzymać na wodzy dumę i niecierpliwość. Inną ich wadą jest nadmierna wiara w siebie. Jeśli wciągną się w jakieś ciemne interesy, jeśli zejdą na śliskie drogi, to muszą się koniecznie jakimś manewrem znowu wydobyć na wierzch. Wróć, Baranie Smoku, do biura, wejdź na nowo w kierat obowiązków. To jest potrzebne twojej duszy... Najlepsza dla Barana Smoka jest droga uczciwości i tylko ona stanowi dla niego autentyczną polisę ubezpieczeniową.

Zawody odpowiednie dla Baranów Smoków: zarządca, wyższy urzędnik, dziennikarz, twórca konfekcji, księgowy, majster, prezes, dyrektor generalny.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.