Gość Kuanan

Chór Aniołów Słońca lub Aniołów Cnót (Archanioł Rafał)

8 postów w tym temacie

41. HAHAHEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 14 ? 18 października

Anioł panujący nad energiami Słońca i Urana. Dla podopiecznego Hahahela oznacza to, że jego świadomość o energii słonecznej przyswoi sobie mądrość i miłość, których Uran jest nosicielem. Można powiedzieć, że Anioł ten będzie prowadził człowieka ku sprawom zasadniczym. Podopieczny Hahahela nie lubi tego, co czysto materialne, gdyż ma świadomość, że jego królestwo nie jest z tego świata. Nie został stworzony do prac światowych; będzie się czuł nieswojo w społeczności ziemskiej; świadomość zaprowadzi go do zaangażowania w pracę charytatywną (bezinteresowną). Jego słowa będą niosły pokój, jego ręce będą uzdrawiać. Hahahel jest najwznioślejszym Aniołem Słońca i możemy dosłownie wszystko otrzymać za jego pośrednictwiem, byleby dotyczyło to czegoś istotnego.

Modlitwa

Hahahelu, niech Twój oddech, Panie, stanie się we mnie równie silny jak ramię drwala, kiedy uderza siekierą.

Niech Twoje posłannictwo mnie przeniknie, by ani jedna kropla Twej miłości nie została uroniona w bycie błahym i pospolitym.

Pomóż mi, Aniele Hahahelu, by miłość, którą od Ciebie otrzymuję, była wzbogacana moją miłością ludzką i gwarantowana moim postępowaniem, moim dziełem, moim poświęceniem w służbie bliźnich.

Nie pobłażaj moim ustom, by żądały od innych tego, czego ja sam mam dokonać, lecz prowadź mnie splecionego z Twym światłem,

bym mógł w każdym momencie i w każdym miejscu być Twoim posłannikiem.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

42. MIKAEL (ANIOŁ)

Anioł Stróż urodzonych w dniach 19 ? 23 października

Reprezentuje energię Saturna w łonie słonecznego Chóru Cnoty. Dzięki temu aniołowi człowiek może zrozumieć prawa rządzące światem, stając się w ten sposób cząstką porządku kosmicznego. Mikael sprawi, że świadomość jego podopiecznych działać będzie w służbie Stwórcy. Posłuszeństwo i wierność przełożonemu, dyrektorowi zapewnią im powodzenie. Więź duchowa z tym, co wyższe, sprawi, że człowiek osiągnie wspaniały sukces w działalności mającej związek z czymś wzniosłym. Ponieważ energia Saturna kształtuje prawa, człowiek dzięki swemu Aniołowi może się stać wielką postacią w dziedzinie prawodawstwa lub sądownictwa. Należy też modlić się do tego Anioła, by nie służyć nieprawowitemu przywódcy.

Modlitwa

Mikaelu, daj mi przywilej ustanowienia na ziemi porządku, który panuje w Niebie.

Spraw, by zamiar boski wobec mojego istnienia był dla mnie zrozumiały,

prowadź mnie, bym mógł uzewnętrznić moje pragnienie dobra i pomyślności.

Niech Twe światło mnie opromieni, a Twa siła wspomoże,

abym mógł rozpowszechnić to, co jest w zgodzie ze Złotą Regułą, która ma prowadzić świat ku nowemu wiekowi pokoju i szczęśliwości.

Spraw, bym był spragniony kosmicznych tajemnic, wiedzy duchowej.

Aniele Mikaelu, jesteś moim jedynym mistrzem, niech Twoja moc prowadzi mnie, posłusznego i wiernego regułom boskim, miłości i prawości, do absolutnego spełnienia.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

43. WEULIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 24 ? 28 października

Anioł słoneczny z Chóru Cnoty panuje nad energią Jupitera ? nosiciela życia, obfitości, bogactwa i radości. Tekst Tradycyjny mówi, że Anioł ten przewodniczy pokojowi uniwersalnemu, który jest jego darem dla podopiecznych. Lecz Rajski Pokój człowiek otrzymuje jedynie przez wojnę, gdyż żyjemy w świecie, gdzie prawa boskie są niepełnomocne (wprost przeciwnie). Można powiedzieć, że z pomocą tego Anioła człowiek będzie mógł uwolnić się od więzów swej niższej natury, a wtedy zdoła przywrócić swemu życiu pełnię świetlistego istnienia. Od momentu gdy skieruje modlitwę do swego Anioła, zajdą wielkie zmiany; opuści go cierpienie, będzie wiódł szczęśliwe życie. W bycie materialnym zaprowadzi go to od życia w braku (lub potrzebie) do obfitości, od stanu zależności, niewoli do stanu wolności i odzyskanej mocy.

Modlitwa

Weuliaszu, spraw, by w głębi mojego sumienia światło promieniste pojednało me uczucia z wymaganiami moralnego porządku powszechnego, naturalnego.

Spraw, by moja miłość znalazła upodobanie w tym, co wzniosłe i szlachetne,

spraw, by moja energia wewnętrzna kierowała się ku celom wzniosłym i czynom pożytecznym.

Niechaj moje uczucia, Aniele Weuliaszu, zjednoczą się z moim rozumem. Niechaj najszlachetniejsze pragnienia natchną mój rozsądek, by w ten sposób uczucia i rozum zrodziły czyny, które wzbogacą moją świadomość i moje istnienie.

Ponieważ zostałem wyróżniony przez Ciebie, Aniele Weuliaszu, by uczestniczyć w Twojej Swietej wojnie, chroń mnie przed nienawiścią i zawziętością;

niech moja gwałtowność służy Twojej sprawiedliwości, niech moje zbrojne ramię będzie ramieniem cnoty i dobroczynności,

gdyż moim celem jest życie pożyteczne, szczęśliwe i słuszne.

Wypełnij, Panie, serce moje

darem szlachetnej sprawiedliwości, a życie łaską pomyślności.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

44. JELACHIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 29 października ? 2 listopada

Ten Anioł Stróż niesie w łonie Chóru Cnót energię Marsa - prowadzi swoich podopiecznych do zwycięstwa we wszelkiego rodzaju walkach, jest on Joanną d?Arc wśród aniołów. Tekst Tradycyjny mówi, że człowiek powierzony opiece Jelachiasza może dojść do zaszczytów w karierze wojskowej, ponieważ dzięki temu aniołowi w jak najlepszy sposób wyrazi swą chęć walki. W życiu cywilnym też będzie wojownikiem przez samą obecność tego Anioła, lecz pomimo że walczyć może w słusznej sprawie, Aniol poda mu pomocną dłoń tylko w przypadku wielu modlitw, gdyż istnieje ryzyko, ze czlowiek ten postępuje bezprawnie z kosmicznego punktu widzenia. Co powoduje powstanie karmy, którą trzeba będzie spłacać w przyszłym życiu ? skutkiem tego jest opóźnienie w ewolucji danej osoby. Mimo wszystko człowiek nie powinien rezygnować z silnych wrażeń, choć zawsze przed, podczas i po działaniu musi słać modlitwę do swego Anioła.

Modlitwa

Jelachiaszu, skoro wybrałeś mnie na narzędzie Twojej sprawiedliwości, niechaj światło Twe będzie mym schronieniem.

Nie pozwól, by nadmiar uczuć pchnął mnie do samowolnego czynienia sprawiedliwości.

Prowadź mnie, Aniele Jelechiaszu, ku księgom mądrości, z których mógłbym uczyć się o prawach boskich, o organizacji i funkcjonowaniu kosmosu.

Pomóż mi zrealizować się w pracach pożytecznych ludziom i Dziełu Boskiemu.

Ponieważ Twa siła będzie mi dana, zrób ze mnie bohatera, który pozwala ludzkości zrobić mistrzowski skok naprzód!

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

45. SEALIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 3 ? 7 listopada

To Anioł Stróż prawdziwie słoneczny. Tak jak energia słoneczna oczyszcza i ożywia wszystko, Sealiasz przyznaje każdemu podopiecznemu długie i zdrowe życie. Urodzeni w biedzie wzbogacą się, chorzy odzyskają zdrowie. Należy modlić się do tego Anioła, który swą mocą uzdrawia chorych i przywraca płodność; poniżanym zaś , żyjącym na marginesie lub w upodleniu niesie wywyższenie; wypełnia serca wielką nadzieją. Tekst Tradycyjny zwie tego Anioła Motorem Wszechświata, i to prawda. Bez ciepła promieni słonecznych nic nie mogłoby się urzeczywistnić. Podopieczny tego Anioła ma możliwość zrealizowania marzeń, wszystkie jego projekty będą miały możliwość rozwinięcia się i konkretyzacji. Jednocześnie będzie bodźcem dla swego otoczenia ? podopieczni Sealiasza to ludzie stworzeni, by budzić uśpiony entuzjazm.

Modlitwa

Sealiaszu, Panie, czuję się pełen niczym Słońce, które pragnie rozsiewać swe ziarno, nasienie na świat.

Pomóż mi ujawnić cnoty, którymi mnie obdarzasz.

Niech objawi się tylko to, co potrzebne innym i rozwojowi Dzieła Boskiego.

Spraw, Aniele Sealiaszu, by dzięki mnie odnaleźli pełnię istnienia ci, którymi kieruje gorące pragnienie służenia innym!

Chroń mnie wszakże od wszelkiego nadmiaru.

Niech moje lata nie będą zbyt gorące ni zimy zbyt mroźne.

Pozwól mi działać zawsze w jedności z Tobą, w rytmie Serca świata, aby urzeczywistnienie, które mi przyznasz, było Twoim i Pana tego świata urzeczywistnieniem.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

46. ARIEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 8 ? 12 listopada

Anioł panujący jednocześnie nad siłami Wenus i Słońca. Tekst Tradycyjny mówi, że przywołujemy tego Anioła, by poznać naszą przyszłość; nosi on imię Boga Objawiciela. Może nam pomóc odkryć ukryte skarby, które wspomogą realizację naszych dążeń, pragnień. Złoto, srebro, banknoty są jedynie skondensowanym światłem i jeżeli je posiadamy, możemy zrealizować nasze marzenia dużo szybciej. Modlitwy do tego Anioła Stróża powinny dotyczyć przede wszystkim próśb o dobra materialne, które bez wątpienia pozwolą działać szybko i skutecznie. Świat materialny, widzialny, jest Dziełem boskim; Bóg pragnie triumfu swego stworzenia. Podopieczni Ariela mogą dokonać bardzo dla nich ważnego odkrycia duchowego lub materialnego, które zmieni ich życie, gdyż dysponować będą nowymi możliwościami.

Modlitwa

Arielu, Panie, pragnę uwolnić się z sideł materii, aby przebiegać Twoją przestrzeń nieskończoną, Twój świat duchowy.

Pragnę przekroczyć ściśle zdefiniowany świat materii, by nasycić się wiecznością!

Objaw mi, Aniele Arielu, wszystkie tajemnice zawarte w nieprzeniknionej boskości, ażebym mógł przekazać je wspólnocie ludzkiej , moim braciom.

Oświeć, Panie, mój zmysł postrzegania duchowego, abym mógł ukazać braciom skarby ukryte, uśpione gdzieś w głębinach mojego i ich istnienia.

Udziel mi łaski pomyślnej realizacji mojego żywota, gdyż moja pomyślność będzie Twoją, a także Stwórcy i Pana wszechświata pomyślnością, dla dobra wszystkich.

Amen

anioly_kabaly07.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

47. ASALIASZ

Anioł Stróż urodzonych w dniach 13 ? 17 listopada

Anioł merkurowy Słońca, którego Tekst Tradycyjny zwie Aniołem Prawdy i Sprawiedliwości (Prawda jest energią słoneczną, a Sprawiedliwość energią Merkurego). Konkretnie ? jego podopieczny ma szczęście i łatwość w działalności intelektualnej, gdyż Asaliasz silnie rozjaśnia mu myśli i intelekt. Obie energie Słońca i Merkurego, działając wspólnie, odganiają precz złe i błędne myśli i nadzwyczaj wzmacniają pamięć. Z potężną pamięcią i jasnym poglądem na świat człowiek znajdzie rozwiązanie dla każdego problemu i sposób na realizację wszystkich swoich pomysłów. Modlitwa do tego Anioła Stróża jest niezwykle korzystna ? podobnie jak do wszystkich Aniołów; wszystko jest możliwe dzięki naszemu Aniołowi, który nas kocha.

Modlitwa

Asaliaszu, Panie, pomóż mi oddalić się od wszystkiego co mroczne.

Opuszczam zamki materializmu, by iść do Twej Ziemi Obiecanej.

W bardzo dalekiej przeszłości byłem zabawką w Twoich rękach,

Twoją wierną kukiełką.

Niedawno chciałem sam przebudować świat w zgodzie z lekcją kiedyś mi daną.

Teraz, Panie, pragnę z Tobą współpracować.

Twoja dłoń w mojej dłoni; ja jako człowiek, Ty jako Anioł Stróż.

Twój oddech w moim porywie!

Chcę, byśmy zostawili wskazówki, znaki,

aby ci, którzy idą naszym śladem, znaleźli drogę już wytyczoną, oznakowaną, nakreśloną i zaznali powodzenia, sukcesu, jaki osiąga nieuchronnie, ten kto pracuje na usługach stworzenia, Dzieła Boskiego, królestwa pokoju i miłości.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

48. MIHAEL

Anioł Stróż urodzonych w dniach 18 ? 22 listopada

Anioł panujący nad energiami księżycowymi w łonie Chóru Słonecznego. Kieruje życiem małżeńskim (życiem pary) i jest jego czynnikiem zapładniającym w pełnym tego słowa znaczeniu. Niesie pomoc w przypadku bezpłodności (jego podopieczni mogą słać modlitwy do niego w każdym momencie; inni w dniu Archanioła Rafaela, czyli w niedzielę). Człowiek pozostający pod opieką tego Anioła Stróża stworzy harmonijny i głęboki związek z osobą płci przeciwnej. Współżycie to będzie szczęśliwe, bogate, radosne. Tekst Tradycyjny mówi, że Anioł ten lubi, gdy jego podopieczni dużo spacerują i próbują wszystkich przyjemności (duchowych i materialnych).

Modlitwa

Mihaelu, pozwól mi, Panie, przekazywać życie,

spraw, by wokół mnie wszystko rozkwitało,

złóż we mnie dobre ziarno, aby wykiełkowało godne Twego spojrzenia i spojrzenia Wiekuistego.

Chcę, Aniele Mihaelu, by z mojego obecnego, tymczasowego mroku zrodziło się Twe światło;

by z mego poświęcenia narodziła się fontanna życia.

Pragnę, byś złożył w moje ręce różdżkę,

a ja odnajdę źródło wód głębinowych i pomogę mu wytrysnąć z ziemi ludzkiej ? często jałowej ? Twoją Wodą boską, urodzoną z ognia Stwórcy,

która stanie się żyzną i płodną obfitością we wszystkim, wszędzie i dla wszystkich.

Amen

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.