Mrs Bear

Lew 23.07 - 22.08

2 posty w tym temacie

Lew

23 lipca - 22 sierpnia

Charakterystyka ogólna

Piąty z kolei znak zodiaku patronuje osobom, które większość wysiłków poświęcają budowaniu swojego autorytetu. Wynika to z przynależności Lwa do trygonu ognistego, którego cechy podaliśmy już wcześniej - patrz Baran. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Lew należy do tzw. Krzyża stałego, który przynosi osobom urodzonym w tym znaku stałość, wytrwałość i kontynuację wielkich przedsięwzięć. Planetą Lwa jest Słońce, którego oddziaływaniu należy przypisać wzmożoną witalność u podopiecznych, poczucie indywidualności, zdolność do pełnej koncentracji, oraz wykorzystania talentów i możliwości. Człowiek urodzony pod wpływem Słońca ma umiejętność syntetycznego ujmowania zjawisk, właściwej oceny zdarzeń i ludzi, umiłowanie ideałów, szlachetność, siłę woli i poczucie własnej wartości. Przy niekorzystnym układzie planet cechy pozytywne. Słońce zmienia na negatywne, jak np. pycha, próżność, egoizm i narzucenia innym woli. Najsilniejszy wpływ na swoich podopiecznych Słońce wywiera między dwudziestym a czterdziestym pierwszym rokiem życia.

Negatywy

Osoba spod królewskiego znaku Lwa jest wielkim indywidualistą usiłującym wszystkich sobie podporządkować, a nie przystosować się do ogółu. Odznacza się też dużym uporem, co wynika z przekonania o własnej nieomylności. Inną charakterystyczną cechą Lwów jest dążność do dominacji. Nie pozbawionej również efekciarstwa. Przejawia się to zarówno w ich celach życiowych, jak i w codziennym zachowaniu. Poruszanie się, gesty, mimika nie są przypadkowe, lecz wyreżyserowane, niemal teatralne. Często jest to zachowanie na pokaz, ale jakże bliskie i miłe naturze Lwa. W towarzystwie Lew będzie próbował za wszelką cenę czymś błysnąć lub zaskoczyć. Jeżeli mu się to nie powiedzie, zmieni towarzystwo. Ponadto lew jest pozerem i przywiązuje wielką wagę do opinii na swój temat. Opinie te mogą być prawdziwe lub fałszywe, byleby tylko były pochlebne i miłe dla jego uszu. Osoby spod znaku Lwa mają skłonności do samouwielbienia swoimi oponentami nie przejmują się zbytnio, gdyż żywią przekonanie, że nie są oni w stanie przeszkodzić im w osiągnięciu wytyczonego celu. Gdyby jednak podjęli takie próby, wówczas będą starać się zniszczyć ich bez skrupułów. Ponieważ Lew nie jest dyplomatą, a nawet cechuje go znaczna gwałtowność i niecierpliwość, wykazuje często dużą zawziętość, upór, pychę i bezwzględność. Lew odczuwa potrzebę intensywnego życia seksualnego, co wynika z jego zmiennej witalności. W miłości jest namiętny, lecz nie trwa to długo. Nie potrafi głębiej przeżywać, głównie ogranicza się do fizycznego rozładowania swoje energii. Bardzo zraża się niepowodzeniami i szuka kontaktów erotycznych przede wszystkim po to, żeby sprawdzić swoją męskość. Lwy, które cierpią na brak powodzenia lub "okazji, stają się zgorzkniałe, zgryźliwe i niemiłe dla otoczenia. Najbardziej cierpi na tym ich najbliższa rodzina, a w przypadku jeśli Lew jest szefem - jego podwładni. Dyskusja z osobami spod znaku Lwa jest niezwykle trudna, ponieważ preferują one wyłącznie własne poglądy, natomiast argumenty swoich rozmówców uważają za mylne lub małowartościowe. Nie mają ochoty wnikać w zawiłe sprawy ani rozpoznawać zagadnień natury filozoficznej, parapsychologicznej lub religioznawczej. Lew nie jest materialistą, ale lubi mieć pieniądze, a nawet ich potrzebuje, aby móc zapewnić sobie pochlebców. Przyzwyczajony jest do wygód i luksusu, lubi dobrze zjeść, przebywać w eleganckich wnętrzach, korzystać ze zdobyczy najnowszej techniki. Oprócz zabiegów o przepych i zaszczyty, Lew intensywnie myśli o tym, jak by swoje obowiązki zwalić na innych, gdyż jest po prostu leniwy. Niestety, nie zna się na ludziach, często daje się omamić pięknymi słówkami, a kiedy zreflektuje się, skutki błędnej oceny są już nieraz nie do naprawienia.

Pozytywy

Zdaniem astrologów urodzeni pod tym znakiem zodiaku mają w swoim charakterze cechy pozwalające odgrywać im widoczną rolę w społeczeństwie. Dzięki wielkiej ambicji, dumie i walorom towarzyskim potrafią dominować w otoczeniu. Zachowanie się ich zależy w dużym stopniu od nastroju w danej chwili. Nieraz są mili, uprzejmi, a przynajmniej znośni, a kiedy indziej, bez specjalnego powodu, bywają aroganccy. Do zalet Lwa można zaliczyć prawdomówność, otwartość, szczerość i uczciwość. Mimo swoje wyniosłości, bywają naiwni, nieraz nawet bardzo. Wierzą ludziom i często źle na tym wychodzą. Wbrew pozorom nie są odważni. Mają jednak odwagę cywilną, która pozwala im stanąć w obronie pokrzywdzonych. Lwy mają także duże talenty organizatorskie. Potrafią bowiem jak rzadko kto organizować wspaniałe imprezy. Żony spod znaku Lwa cechują duże ambicje odnośnie do swojego małżeństwa. Chcą, żeby ich partner życiowy był kimś, kto będzie miał autorytet i stanowisko. Jeżeli mąż tego nie osiągnie, będzie narażony w domu na pogardę. Pani Lew będzie małżonką wierną, ale nieszczęśliwą. Zazdrości swoim koleżankom, że lepiej wyszły za mąż, szuka towarzystwa, gdyż chciałaby otoczyć się gronem wielbicieli. Mąż powinien dbać o wspólne rozrywki, bo inaczej żona Lew będzie zabawiała się na własną rękę. Lew jest na ogół szlachetny o lojalny. Stroni zazwyczaj od podłości lub zdrady. Jeżeli otoczony jest towarzystwem, które akceptuje jego zachowanie, wówczas jest pogodny, dowcipny i skory do bezinteresownej pomocy.

Pani Lew

Pani spod słonecznego znaku Lwa jest dumna i wyniosła, ale nie wynika to z zarozumiałości, lecz z godności, sposobu poruszania się, gestykulacji i mimiki, które znamionują wielką damę. Jest przy tym na ogół zgrabna, urodziwa i elegancka. Chętnie nosi ubiory w najlepszym gatunku, doskonale wiedząc, w czym jest jej do twarzy. Na co dzień zachowuje się wytwornie i cieszy się wrodzonym autorytetem. Spokojnie, bez większego wysiłku osiąga to, co sobie zaplanowała. Niejako z urzędu należy jej się naczelne miejsce w danej zbiorowości. Z wyjściem za mąż pani Lew nie ma kłopotów, gdyż cieszy się nieustającym powodzeniem. Ambicje ma wygórowane, prawie nierealne, a życie zazwyczaj płata jej figla i wychodzi za mąż za zupełnie przeciętnego mężczyznę. Pani Lew jest dobrą żoną. Bardzo dba o swoje dzieci. W małżeństwie lubi czasem ponarzekać, ale dzięki swojej oryginalności, klasie, rozwiniętemu zmysłowi estetycznemu i znajduje rekompensatę moralną w swoim otoczeniu. W domu próbuje rządzić i trzymać wszystkich pod pantoflem, ale potrafi też pozornie skapitulować, czyli dać satysfakcję innym, ale tak, aby jej pozycja pozostała nie zagrożona. Dom prowadzi doskonale i w niekonwencjonalny sposób. Gorzej za to z klimatem domowym, gdyż bywa uparta i nadmiernie gadatliwa. Natomiast chętnie pomaga mężowi i niejednokrotnie staje się podporą w prowadzonym przez niego interesie. W miłości jest wielce osobliwa. Wie, że jest atrakcyjna, i zaloty mężczyzn po części zaspokajają jej ambicję. Nie odczuwa zbytniego mężczyzn po części zaspokajają jej ambicję. Nie odczuwa zbytniego pożądania. Lubi seks i łatwo osiąga zadowolenie, jednak życie erotyczne nie dominuje w jej myślach. Godne podkreślenia jest to, że Lwica trzyma się swojego stadła aż po grób, jednak nie chce być jego niewonicą i nic w tym dziwnego, wszak to królewska krew.

Pan Lew

Mężczyzna spod tego znaku ma maniery iście królewskie. Lubi pieniądze, stanowiska i zaszczyty. Jest pełen godności, odważny i szczery. Bardziej jednak preferuje władzę niż zdobycze materialne. W swoim otoczeniu budzi sympatię i respekt. Jego pomyślne funkcjonowanie zależy w dużej mierze właśnie od aprobaty otoczenia. W korzystnych dla siebie warunkach wykazuje bowiem wielkie kwalifikacje przywódcze i organizacyjne, niezawodny instynkt moralny i wiele praktycznych umiejętności. W towarzystwie stara się sprawiać wrażenie znudzonego światowca, lwa salonowego i człowieka niezwykle pewnego siebie. Dużo wymaga od życia. Lubi dostatek i pieniądze. Pociąga go też hazard. W życiu Lwy mają dużo szczęścia i z kłopotliwych sytuacji wychodzą na ogół obronna ręką. Kochają muzykę, sztukę i rozrywkę. Powierzchowność i maniery Lwa są na miarę innych jego przymiotów. Jest pełen godności i zawsze elegancki. Ma mocne wejrzenie i zniewalający uśmiech. Jest ogromnie wrażliwy na kobiecy wdzięk. Doznaje silnych pożądań i zakochuje się bez pamięci. Najczęściej bywa zdobywczy, namiętny i uczuciowy. Lubi kobiety urodziwe, wytworne i trochę niedostępne, aby mógł je zdobywać, wykorzystując swoje możliwości. W miłości powątpiewa jednak we własne możliwości seksualne. Chciałby często się sprawdzać. Lubi w swoim otoczeniu uchodzić za Casanovę i znawcę kultu Erosa. W tym względzie może być wrażliwy na najmniejsze nawet słowa krytyki. Bywa podatny na nerwice płciowe, a nawet okresową impotencję. Jest zazdrosny o swoją partnerkę, i to z dwóch powodów: po pierwsze - okazywanie względów przez jego partnerkę innym mężczyznom uraża jego dumę, po drugie - obawia się, że ktoś inny może być od niego lepszy.

Urodzeni w pierwszej dekadzie Lwa (23VII-2VIII)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkową opieką Saturna. Wpływ tej planety wzmaga odpowiedzialność, ostrożność i wytrzymałość, Ponadto pomaga realistycznie i praktycznie patrzeć na życie, właściwie planować i realizować swoje plany. Lwy z tej dekady są niezwykle ambitne i żądne władzy. Kochają pieniądze i zaszczyty, stale dążą do zdobycia coraz wyższej pozycji w hierarchii społecznej. Biorą z życia wszystko to, co najlepsze. Są przy tym silne fizycznie i psychicznie. W swoim otoczeniu nie cieszą się zbytnią sympatią, ponieważ mają skłonności do samouwielbienia. Nie lubią być nie zauważeni, pozostawieni na dalszym planie, gdyż są zbyt wielkimi indywidualistami. Na życie patrzą realnie i pod kątem własnych korzyści. Są życzliwi i troskliwi tylko w stosunku do osób im przydatnych lub przynajmniej posłusznych. Lwa bardzo łatwo jest zrazić, natomiast zatrzeć to wrażenie o wiele trudniej, bo bywa niezwykle pamiętliwy. Osoby z tej dekady osiągają znaczące sukcesy w pracy, przede wszystkim dlatego, że są dobrymi organizatorami, przejawiają ambicję, inwencję oraz przedsiębiorczość. Najlepsze rezultaty osiągają w wolnych zawodach lub na samodzielnych stanowiskach. Potrafią tak rozdzielić pracę, że dla nich pozostanie tylko funkcja nadzorcza. W kontaktach międzyludzkich są trudne, głownie ze względu na swoją impulsywność. Zachowanie Lwów z tej dekady szczególnie zależy od nastroju. W ciągu jednej chwili potrafią przeistoczyć się z miłych i uprzejmych w aroganckich i odpychających. Lwy z tej dekady są inteligentne, natomiast ich wiedza jest dość powierzchowna. Wynika to stąd, że nie lubią się przemęczać zdobywaniem szczegółowych wiadomości, Nie przeszkadza im to jednak wypowiadać się autorytatywnie na każdy temat. Lwy z tej dekady są najbardziej kochliwe i namiętne ale też najczęściej zmieniają swoich partnerów.

W pierwszej dekadzie Lwa urodzili się m.in.:

Hajle Selasje I - cesarz Etiopii

Simon Bolivar - rewolucjonista

Aleksander Dumas - pisarz

Józef Ignacy Kraszewski - pisarz

Benito Musolini - przywódca włoskiego faszyzmu

Urodzeni w drugiej dekadzie Lwa (3-12 VIII)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkowym wpływem Jowisza. Pozytywne oddziaływanie tej planety wzmacnia idealizm, szczerość, sprawiedliwość, szlachetność, mądrość życiową i filozoficzną refleksję. Przy destrukcyjnym wpływie potęguje wygodnictwo, nieodpowiedzialność, ograniczoność, snobizm, hipokryzje i nie obiektywność. Słońce i Jowisz wywierają na urodzonych w drugiej dekadzie nieporównywalnie większy wpływ niż na inne Lwy. Ich charaktery są zmienne, a zachowanie skrajne. Jak wszystkie Lwy, tak i te starają się dostosować inne osoby do siebie. Są tak samo żądne sławy. Pomaga im w tym silny charakter, wrodzony autorytet i umiejętność celnej argumentacji. Same są niezwykle odporne na wpływy innych. Uważają, że ich ocena jest najwłaściwsza i nie podlega weryfikacji. Lwy urodzone w tym okresie nie zaliczają się do materialistów. Chętnie obdarzają przyjazne im osoby, same również korzystają z życia, nie żałując pieniędzy na swoje uciechy. Nie gardzą też hazardem. Z powyższych względów wynika, że pieniądze nie zawsze się ich trzymają. Mimo to Lwy są optymistami i nie załamują się takimi przyziemnymi sprawami. Są zdani, że pieniądze dziś są, jutro ich nie ma i jest to rzecz normalna. Lwy z początku sierpnia bardzo lubią podróże, poznawanie egzotycznych krajów, wędkowanie i wszelkie niespodzianki, aby tylko były miłe. Nawet z drobnych prezentów potrafią się cieszyć i szczycić w swoim otoczeniu jak rzadko kto. W miłości są również niestałe, jednak wyróżniają się większą serdecznością i delikatnością uczuć. Podobno są najszczęśliwsze z Lwów.

W drugiej dekadzie Lwa urodzili się m.in.

Guy de Maupassant - pisarz

Aleksander Fleming - odkrywca penicyliny

Witold Małcużyński - pianista

Armand Salacrun - dramaturg

Maria Kalergis - pianistka

Urodzeni w trzeciej dekadzie Lwa (13-22 VIII)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Słońca, są pod dodatkowym wpływem Plutona. Przy korzystnym układzie planet Pluton wzmacnia odwagę, siłę przebicia, regenerację sił i wytrzymałość. Destrukcyjny układ wzmaga tendencje do izolowania się od społeczeństwa, przemoc, podejrzliwość, okrucieństwo i skłonności niszczycielskie. Lwy z tego kresu cechuje zmienność poglądów, połączona z bezkompromisowością i żądzą władzy. Przywiązują wagę tylko do tego, co mogą wykorzystać w realizacji swoich ambicji. Inne sprawy lekceważą lub ignorują. Nie mają w tym względzie żadnych zahamowań. Prawo i fakty próbują naginać do siebie. Wyrażane przez nich poglądy i opinie uzależnione są do ich planów i nastrojów. Nawet znając Lwa dostatecznie długi, nie można w pełni przewidzieć jego reakcji ani stanowiska, jakie zajmie w danej sprawie. Za każdym bowiem razem może zachować się odmiennie. On sam zresztą nie wybiega myślą daleko naprzód. W życiu Lwom pomaga wrodzony autorytet i odwaga w podejmowaniu decyzji. To w połączeniu z siłą przebicia i ogromną ambicją powoduje, że udaje się im zajmować eksponowanie stanowiska. Historia zna wielu wybitnych wodzów, genialnych twórców, inżynierów i awanturników dużej klasy, urodzonych właśnie w tej dekadzie. Dzięki szybkości działania i przedsiębiorczości potrafią wykorzystać każdą okazję, dającą im szansę awansu lub sukcesu. Kiedy osiągną to, co zamierzali, jest im stosunkowo łatwo utrzymać się na zdobytych pozycjach. Pomocna im w tym jest silna wola, pewność siebie i znaczna inteligencja. Lubią przy tym rozkazywać i wzbudzać posłuch. Prawdziwych przyjaciół mają niewielu. Na przeszkodzie stoi ich zbytnia impulsywność i egoizm. W uczuciach nie różnią się od innych Lwów: są namiętne, ale na krótką metę. W stałych związkach bywają dość trudne do harmonijnego współżycia.

W trzeciej dekadzie Lwa urodzili się m.in.:

Alfred Hitchcock - reżyser Fider Castro Ruz - polityk Napoleon Bonaparte - cesarz Francji Jan III Sobieski - król Polski Franciszek Józef I - cesarz Austrii

Seks

ONA

Kluczem do osobowości Lwic jest dysproporcja między seksem, który odczuwa, a tym, którym emanuje. Pierwszy jest wątły i słabo rozwinięty, drugi agresywny i zwracający uwagę. Kobieta spod znaku Lwa wie, że jest atrakcyjna. Zabiegi mężczyzn bawią ją i zaspokajają jej ambicje. Zaczyna się nimi bawić, sama nie rozumiejąc sensu tej gry, ponieważ nie zna pożądania. Większość świętych chrześcijańskich była urodzona pod znakiem Lwa: cnota, która miała być ich zasługą, mogła być w rzeczywistości brakiem pożądania. Jest w pełni świadoma swej atrakcyjności i lubi ją podkreślać. Chociaż nigdy silnie nie pragnie, lubuje się w seksie i łatwo osiąga zaspokojenie. Niechęć do bardziej wyrafinowanych pozycji może przejawiać się np. w trosce o fryzurę. Seks jednak nie interesuje jej w takim stopniu, jak na to wygląda. Przez całe życie mężczyźni biorą ja za kogoś innego. Wielu rozczarowuje się.

ON

Mężczyzna Lew pod względem seksu podobny jest w dużym stopniu do mężczyzny spod znaku Baran. Podobnie jak on, nie dowierza własnym możliwościom seksualnym. Potwierdzenia szuka jednak w diametralnie inny sposób. To typ wiecznego playboya. Jeśli kolekcjonuje i rozpowszechnia pornografię, to głównie aby wytworzyć wokół siebie opinię, że w tym temacie ma wiele do powiedzenia. Temu samemu celowi służą opowieści o własnych sukcesach erotycznych. W młodości prowadzi intensywne życie seksualne, którego istotą jest potrzeba udowadniania sobie, na co go stać. Przywiązuje szczególną wagę do ilościowych wskaźników, w tym przypadku do częstotliwości stosunków, rozmiaru członka, rekordowej liczby orgazmów itp. Zdecydowanie przecenia techniczną stronę współżycia, nie stać go na głębsze przeżycia emocjonalne. Preferuje pogląd, że wrażenia seksualne kobiet w pełni uzależnione są od działania mężczyzny. Lew nie dostrzega u kobiet ich własnych popędów. Nie docenia też roli wyobraźni w indukowaniu podniecenia. Jest zdolny do chorobliwej zazdrości, płynącej z podświadomego niepokoju, że jego partnerka spotka mężczyznę mogącego dostarczyć jej wielu wrażeń, po których on nigdy nie będzie w stanie jej zadowolić. Gra miłosna Lwa jest zbiorem czynności, po których spodziewa się określonych wyników. Brak mu przy tym autentycznego zaangażowania się w reakcje i przyjemności partnerki. Bardziej koncentruje się na efektywności tego, co robi, niż na związanej z tym zmysłowej rozkoszy. Nawet niewielkie lub przypadkowe niepowodzenia sprawiają mu

ogromną przykrość. Przesadza wówczas w ich ujemnej ocenie, panicznie się ich obawia i dlatego staje się bardzo podatny na nerwice płciowe. W konsekwencji może to doprowadzić do zaprzestania stosunków już w wieku średnim.

Sfera zawodowa

Podwładny

Początki kariery zawodowej Lwa są trudne. Wymaga on odrębnego traktowania, gdyż różni się nieco od reszty pracowników. W swoim umyśle ma zakodowane, że jest stworzony do kierowania innymi, do dominacji i zaszczytów. Przecież już jako dziecko próbował podporządkowywać sobie rówieśników. Pracownikowi spod znaku Lwa trudno jest zaadaptować się w miejscu pracy, gdyż na początku kariery zawodowej musi zaczynać od najniższych stanowisk. Często porzuca pracę, obraża się itp. Z czasem próbuje znaleźć jakąś satysfakcję dla siebie. Wystarczy, że będzie przełożonym nawet najniższego szczebla, np. brygadzistą, to już poprawi jego samopoczucie. Im wyżej, tym lepiej. Staje się wówczas dumny i wspaniałomyślny. Lew jest bardzo wrażliwy na opinię o sobie. Złych wieści woli nie słyszeć. Jako pracownik bywa pożyteczny w tych zawodach, gdzie może błyszczeć, w miejscach, gdzie będzie miał publiczność, np. różnego rodzaju przedstawicielstwa, prowadzenie zebrań, imprez komenderowanie oraz wszelkie funkcje reprezentacyjne. Trzeba dodać, że Lew ma predyspozycje w tym kierunku. Na ogół jest atrakcyjny pod względem urody, ma postawę pełną godności oraz wielką pewność siebie. Aby pracownik spod tego znaku był zadowolony z pracy, przełożeni nie mogą zapominać o pochwałach dla niego, jeśli na nie zasługuje. Słowa uznania mają dla Lwa większe znaczenie niż dla innych pieniądze. Nie szczędzi wysiłków w pracy, jeżeli widzi dla siebie realną szansę awansu. Lew będzie rozwijał do niebotycznych rozmiarów nawet pozory swojej władzy. Poszczególne czynności lub celebrować i czynić z nich pępek świata.

Przełożony

Osoby spod znaku Lwa bardzo często sprawują funkcje kierownicze. Są wtedy w swoim żywiole. Urzędowe zazwyczaj zaczynają od widocznych oznak swoje władzy, a więc są to: wizytówki, szyld, pieczątki, oczywiście gabinet, sekretarka itp. Następnym etapem jest dobór odpowiednich współpracowników. Tu, niestety, Lew nie ma wyczucia. Szybko otoczy się pochlebcami, spryciarzami, którzy pod jego szyldem zrobią interes, a on będzie ponosił tego konsekwencje. O ile uda mu się dokonać właściwego wyboru, wówczas sukcesy są pewne, gdyż Lew umie pokierować pracą i potrafi zadbać o pracowników. Jest on znacznie lepszym kierownikiem niż pracownikiem. Po królewsku potrafi rozdawać nagrody, pochwały i nagany. Trzeba też pamiętać, że ceni sobie wygodny nie tylko styl życia, ale i pracy. Poza tym jest leniwy i potrafi umiejętnie przerzucać swoje obowiązki na barki innych., Dla utrzymania dobrej atmosfery w pracy lepiej traktować przełożonego spod znaku lwa z szacunkiem, zachować pewien dystans, podsunąć mu jakiś pomysł, by przedstawił go jako swój własny, pochwalić głośno jego mądrość, niż krytykować, a wszystkim wyjdzie to na dobre.

Partnerka spod znaku Lwa

Pożycie z partnerką spod znaku Lwa nie jest co prawda łatwe, ale ciekawe. Na ogół wzbudza ona zazdrość innych mężczyzn. Jest przeważnie zgrabna i piękna, dumna i dostojna, uparta i gadatliwa. Jej atrybutem jest wyniosłość. Lubi dominować w otoczeniu, w towarzystwie i w domu. Ponieważ ma wrodzone cechy do dominacji, więc jeżeli są one w niej nie wykształcone, w określonej sytuacji szybko się ujawniają. Żona spod znaku Lwa potrafi w domu stworzyć przynajmniej pozory luksusu, bogactwa i posiadania. Tworzenie efektów przychodzi jej łatwo i naturalnie. Jako partnerka życiowa jest lojalna, chętna do pomocy mężowi i potrafi wzmocnić jego pozycje zawodową lub towarzyską. Również należycie dba o swoje dzieci. To prawda, że nie przepada za pracami kuchennymi ani sprzątaniem, ale jak coś zrobi, to gustownie i efektownie. Jest bardzo wdzięczna za wyręczenie jej z obowiązków domowych. W pracy ambitna. Dużą wagę przywiązuje do pochwał i zaszczytów . Źle się czuje z pustką w kieszeni, a do oszczędnych nie należy. W życiu erotycznym stwarza pozory z gruntu fałszywe. Seks pociąga ją tylko w niewielkim stopniu. Bardziej woli podobać się mężczyznom i wiedzieć, że jej pożądają. Dużą przyjemność sprawiają jej umizgi. W życiu seksualnym zaspokojenie osiąga łatwo i nie przeżywa go zbyt głęboko. W małżeństwie jest na ogół szczęśliwa i wierna, jeżeli mąż spełnia jej ambicje. Musi on być kimś, kim mogłaby się przed koleżankami. Ponadto mąż musi zapewnić jej dostatek. Nie może też rozliczać z pieniędzy. Wówczas pani Lew dom i rodzinę traktuje bardzo poważnie.

Partner spod znaku Lwa

Odczuwa nieustanną potrzebę dominacji, błyszczenia i bycia podziwianym przez otoczenie. W przeciwnym wypadku będzie nieszczęśliwy, zgorzkniały i złośliwy. Jest przekonany o swojej nieomylności autorytecie, a w rzeczywistości jest naiwnym egocentrykiem. Partnera spod tego znaku niezwykle łatwo "kupić" na pochlebstwa i pozory uniżoności. Woli słyszeć słodkie kłamstwa niż gorzką prawdę. Przyjaciół zjednuje sobie najczęściej prezentami lub innymi korzyściami, gdyż często zajmuje wysokie stanowisko lub po prostu ma pieniądze. Mężczyzna spod znaku Lwa szybko przyzwyczaj się do życia w dostatku i do łatwości w zdobywaniu majątku. Nie jest przy tym ani pracowity, ani wytrwały. Każdą cięższą czynność zleca inny, Chorobliwie natomiast nie znosi krytyki swojego zachowania. W rzeczywistości Lew ma złote serce i jest dość wrażliwy na ludzką krzywdę, ale trudno mu się do tego przyznać. Woli uchodzić za twardego i rządzącego. Niezwykle ciężko przychodzi mu okazywać wdzięczność swym najbliższym, mimo że w głębi duszy chciałby tego. Dla rodziny bywa czasem przykry, a czasami by ją zagłaskał i zasypał prezentami. Wszystko zależy od jego nastroju i humoru. O swoją żonę jest bardzo zazdrosny, szczególnie obawia się, by nie spotkała mężczyzny lepszego od niego, O ile małżonka zrezygnuje z własnych ambicji, ich pożycie może być zgodne, czasami iście królewskie.

Kto z kim, czyli powinnowactwo serc

Lew z Baranem

Mogą być dobrymi przyjaciółmi, nawet kochankami, ale znacznie gorszymi małżonkami. Te dwa ogniste znaki na co dzień będą bardzo iskrzyć. Rozumieją się doskonale w przyjaźni, w miłości zaś występuje zbyt duże podobieństwo, aby mogli się uzupełniać.

Lew z Bykiem

Byka będzie przyciągał blask Lwa. Tego z kolei prostolinijność i pracowitość partnera. Lew jednak rzadko doceni dobroduszność Byka i spory między nimi wydają się być nieuniknione, a wówczas Byk może nadstawiać nogi.

Lew z Bliźniakiem

Bliźniak może być zauroczony Lwem, lecz aby istniał między nimi trwały związek, Lew musi dorównywać zainteresowaniami i inteligencją partnerowi. Nie może też zapominać o zapewnieniu rozrywki i wygody. Zadanie chyba zbyt trudne dla leniwego Lwa.

Lew z Rakiem

Potrafią się znakomicie uzupełniać. Lew doda partnerce aktywności, blasku oraz zapewni poczucie bezpieczeństwa, a Rak wprowadzi do tego związku dużo ciepła i delikatności. Konflikty mogą wystąpić ze względu na obcesowość i wyniosłość Lwa, lecz dobre momenty zdecydowanie będą przeważać.

Lew z Lwem

W tym przypadku zdania są podzielone. Z jednej strony Lwy nie lubią dzielić się władzą ani wpływami, a z drugie strony, mogą się ułożyć. Jeśli przyjdzie im żyć w trudnych warunkach, zapomną o kurtuazji i będą na siebie ryczeć.

Lew z Panną

Panna gotowa jest wiele uczynić dla Lwa i wspólnego dobra. On jednak zachwyca się osobowością silną i nieposkromioną. Jeśli Panna zrazi się do niego, będzie dążyć do poniżenia go i wytykania słabych punktów, chociaż otwartej wojny nie wypowie.

Lew z Wagą

Pożycie ich może scharakteryzować się dużym rozmachem, aktywnością towarzyską i wspólną pasją. Zabraknąć im natomiast może intymności. Ewentualnie zdrady nie powinny wywołać takiego rezonansu , jak w innych związkach.

Lew ze Skorpionem

W zasadniczych kwestiach zawsze dojdziecie do porozumienia. W szczegółach będzie bardzo różnie, ale zapalnym punktem może okazać się aktywność seksualna Skorpiona i jego hamulce moralne w tym względzie, a właściwie ich brak.

Lew ze Strzelcem

Bardzo interesujący układ. Obie strony należą do trygonu ognistego. Jedno może inspirować drugie. Przed wami szansa na wielkie osiągnięcia. W sprawach błahych bądź szczegółowych pewne napięcia lub sprzeczki wydają się nieuniknione.

Lew z Koziorożcem

Połączenie ognia z chłodem. Oboje będziecie dążyć do osiągnięcia władzy i majątku, ale każde inną drogą. Lew nie może liczyć na adorację i pochlebstwa w tym związku i mina szybko mu zrzednie. Nie jest to najlepszy pomysł.

Lew z Wodnikiem

Wzajemnie siebie potrzebujecie: Wodnik odwagi, tupetu i siły Lwa, a ten intuicji i poczucia humoru partnera. Może to być idealna para do obrony wartości humanitarnych.

Lew z Rybą

Lwu trudno będzie godzić się z nielogicznością Ryby i ustawiczną krytyką jego zachowań. Ona zrazi się wyniosłością i oschłością partnera. Lepiej rozejrzeć się za kimś odpowiedniejszym.

Jak zdobyć Lwa

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Wydaje się to nader proste. Po pierwsze, należy prawić jej komplementy i zgadzać się z jej zdaniem. Miłą atmosferę można stworzyć przez drobne nawet prezenciki. Po drugie, najlepiej, żeby partner był kimś lub dysponował czymś, co mogłoby wzbudzić podziw u jej koleżanek. Współżycie z nią będzie znośne, jeśli będzie się grało fair. Również przy podejmowaniu decyzji trzeba się liczyć z jej zdaniem, gdyż często ma rację.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

W pierwszym etapie należy ją maksymalnie zniechęcić do siebie, m.in. przez ignorowanie jej osoby, ograniczenie wydatków na stroje i kosmetyki itp. W drugim etapie trzeba samemu odejść błyskawicznie, bo może się w niej obudzić groźna Lwica.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Ceni to, co piękne, wielkie i szlachetne. Odpowiadają mu kobiety inteligentne i obdarzone seksem. Musi ponadto dysponować wielką cierpliwością, żeby znosić kaprysy Lwa. Jeżeli jego koledzy będą mu zazdrościć tak atrakcyjnej partnerki, to wszystko jest na dobrej drodze. Utrzymanie Lwa wymaga dużej elastyczności i inwencji od partnerki. Dla dobra sprawy należy samej sprawować rządy, ale trzeba to robić tak umiejętnie, aby nie było wątpliwości, że to on jest władcą. Słowa częstej krytyki jego nietaktownych zachowań sytuacji nie poprawią, natomiast bardzo zadrażnią atmosferę.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Wytykanie słabostek, szczególnie publicznie, będzie dla niego dotkliwym ciosem. Najsłabszym punktem jego honoru jest sprawność seksualna i to powinno go ostatecznie zniechęcić do partnerki.

źródło: http://www.cygi.net.pl

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

17lew.jpg(23 lipca - 22 sierpnia)

POLARYZACJA Męska

ŻYWIOŁ Ogień

JAKOŚĆ Stała

Lew jest entuzjastyczny, wylewny i twórczy, hojny i ekstrawagancki, dogmatyczny i stały w opiniach.

PLANETA RZĄDZĄCA Słońce: centrum naszego układu słonecznego, gwiazda, która płonie intensywnym ogniem i dostarcza nam światło, ciepło i energię. W astrologii Słońce ma najpotężniejszy wpływ, obdarzając witalnością i władzą.

CHARAKTERYSTYKA Lew: królewski, odważny, dominujący, czasem leniwy. Posiada szlachetność i dumę.

SYMBOL Piktogram obrazuje dwie zastawki ludzkiego serca (części ludzkiej anatomii rządzonej przez znak Lwa). Jest to też grecki symbol pierwszej litery słowa Lew. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten, to dwa niepełne okręgi Słońca połączone z półksiężycem. Oznacza to siłę, czerpaną zarówno z intelektu, jak i emocji.

KLUCZOWE WYRAŻENIE BĘDĘ.

PRZECIWIEŃSTWO Wodnik:

Lew jest znakiem rządzącym przyjemnością i kreatywnością. Osoby spod znaku lwa oczekują tego, co mogą dostać od życia i mają skłonność do dominacji. Wodnik, przeciwieństwo Lwa, jest znakiem nadziei i życzeń, a także wyższych aspiracji rodzaju ludzkiego. Ludzie spod znaku Wodnika zajmują się większymi ideami, humanitarnymi pojęciami i są bardziej beznamiętni i powściągliwi w swych związkach.

CZĘŚCI CIAŁA RZĄDZONE PRZEZ LWA
Plecy, kręgosłup i serce: Napięcie emocjonalne i nadmierny wysiłek fizyczny powodują u Lwów dolegliwości pleców i kręgosłupa.

POMYŚLNY DZIEŃ
Niedziela

SZCZĘŚLIWE CYFRY
8 i 9

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ
Rubin: chroni przed fizycznymi obrażeniami i zapewnia wierność. Przynosi też noszącemu spokój umysłu.

SZCZEGÓLNE KOLORY
Złoty i pomarańczowy: magnetyczne kolory Słońca.

MIASTA
Rzym, Praga, Damaszek, Hollywood

KRAJE
Francja, Włochy, Rumunia

KWIATY
Słonecznik i nagietek.

DRZEWA
Drzewo pomarańczy i wszystkie drzewa cytrusowe.

METAL
Złoto

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ LWA
Wszystkie koty

ZAGROŻEIE
L
N
wy mają skłonność do napuszonego i wyzywającego zachowania i często nieświadomie prowokują innych do impulsywnej przemocy. Są też narażone na oszczerstwa i zniesławienie.

Symbolem piątego znaku zodiaku jest lew - władca zwierząt. W mitologii zwykło się mówić o lwie z Nemei, którego udusił Herkules. Herkules był synem potężnego boga Jupitera i śmiertelniczki Alkmeny. Małżonka boga, Junona -co zrozumiałe - zazdrosna o jego liczne romanse, próbowała zniszczyć herosa, gdy był jeszcze niemowlęciem*. W młodości syn Jupitera musiał wykonać dwanaście niezwykle trudnych zadań, które znane są szeroko jako Dwanaście Prac Herkulesa. Pierwszym zadaniem było zabicie dzikiego i okrutnego lwa, który żył w dolinie Nemei. Pracę utrudniał fakt, że skóry zwierzęcia nie była w stanie naruszyć żadna broń. Oręż z kamienia, żelaza i brązu po prostu się od niej odbijał. Herkules próbował zabić lwa strzałami z łuku, lecz na nic się to nie zdało. Wreszcie heros ruszył na zwierzę z gołymi rękami. Ponieważ był niezwykle silny, zdołał chwycić lwa za szyję i go udusić. W trakcie walki zwierzę odgryzło Herkulesowi palec, co oznacza, że nie poddało się łatwo.

Zabiwszy lwa, Herkules obdarł go ze skóry, którą przerobił na zbroję. Z kłów zwierzęcia zaś heros zrobił dla siebie hełm. Ów pancerz okazał się niezwykle przydatny w następnych pracach. Konstelacja Lwa upamiętnia odwagę obu walczących - Herkulesa, który pokonał straszliwe zwierzę z Nemei, oraz zabite stworzenie, które nie poddało się łatwo.

boris_vallejo129.jpg

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.