Mrs Bear

Waga 23.09 - 22.10

2 posty w tym temacie

Waga

23 września - 22 października

Charakterystyka ogólna

Siódmy z kolei znak zodiaku patronuje osobom, które najbardziej z całego niebieskiego zwierzyńca miłują piękno i sztukę. Waga wraz z Bliźniętami i Wodnikiem należy do trygonu powietrza. Cechy charakterystyczne dla osób z tego żywiołu podano wcześniej - patrz Bliźnięta. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Waga zalicza się do tzw. Krzyża kardynalnego. Symbolizuje on chęć działania, pewność siebie oraz aktywność w inspirowaniu nowych przedsięwzięć. Planetą Wagi jest Wenus, planeta najjaśniejsza i najbliższa Ziemi. Wenus jest symbolem piękna i harmonii. U jej podopiecznych dominują właśnie te dwie cechy. Ponadto Wenus obdarza swoje dzieci urodą, osobistym wdziękiem, talentami artystycznymi oraz łatwością w nawiązywaniu kontaktów z otoczeniem. Przy korzystnym układzie planet Wenus wzmacnia pogodę ducha, uczuciowość, uprzejmość, poczucie taktu i talenty towarzyskie. Działając destrukcyjnie, uwypukla lenistwo, rozwiązłość, niechlujstwo, brak wyczucia i taktu. Jednak nawet przy niekorzystnych cechach charakteru przeważać będzie harmonia i piękno. Wpływ Wenus jest najsilniejszy między 5 a 23 rokiem życia. W czasie trwania znaku Wagi następuje zrównoważenie długości dnia i nocy i być może ma to związek z nazwą tego gwiazdozbioru. Wśród ludzi Waga uchodzi za symbol równowagi i sprawiedliwości. Symbolizuje także prawo, ład i porządek publiczny.

Negatywy

Wśród urodzonych pod sympatycznym znakiem Wagi spotyka się osoby leniwe, myślące o wygodach przede wszystkim dla siebie. Kobiety najwięcej czasu poświęcają na wypoczynek, toaletę i przyjemności, a mężczyźni są lekkoduchami unikającymi pracy. Na szczęście takich postaw wśród Wag obserwuje się niewiele. Innym mankamentem Wagi jest nadmierna gadatliwość, rozwlekły sposób opowiadania i pisania. Najważniejsze informacje potrafi powiedzieć dopiero na odchodnym, a w przypadku listu podać je na samym końcu, często w postscriptum. Wszystko, co Waga czyni, ma wiele wdzięku, ale konkretów jest w tym niewiele. Dlatego nie można brać dosłownie tego, co mówi, a raczej pozwolić się jej wygadać. Waga nie lubi się przemęczać ani zbytnio wysilać. Chętnie ogląda się na innych, a wszelką pomoc przyjmuje ochoczo i wdzięcznie dziękuje. Sama nie potrafi poświęcać się całkowicie. W sytuacjach trudnych brak jest Wagom zdecydowania i wiary w powodzenie. Przeważnie oddają pole bez walki. Nie starają się gwałtownie niczego zmieniać, raczej dostosowują się do toczenia. Szczerość nie jest ich mocną stroną. Ze względu na unikanie konfliktowych sytuacji, Wagi nigdy nie zajmą zdecydowanego stanowiska w sprawie budzącej kontrowersje i nie podejmą niepopularnych decyzji. Ich dewizą w takich przypadkach jest gra na zwłokę. Zamiast odmówić, wolą zwodzić, w nadziei, że problem sam się wyjaśni lub umrze śmiercią naturalną. Wagu potrafią sprytnie wyłgać się od kłopotliwej dla nich misji. Znajdą tysiąc powodów, aby nie robić tego, czego nie lubią. Z wdziękiem swój problem przerzucą na barki innych.

Pozytywy

Do pozytywnych stron osób urodzonych pod znakiem Wagi należy zaliczyć duże poczucie sprawiedliwości i obiektywizm w ocenie zdarzeń. Najczęściej są miłe, sympatyczne i urodziwe. Mają niezwykle pokojowe usposobienie. Unikają poważniejszych sprzeczek, kłótni, nie mówiąc już o walce. Gdyby większość ludzi wywodziła się spod znaku Panny lub Wagi, wówczas wojny nigdy nie miałyby miejsca. Nie znaczy to jednak, że Wagi są tchórzliwe, gdyż w momencie zagrożenia walczą z determinacją. Zasadniczą treścią ich życia jest rytm i harmonia, czyli równowaga. Nic zatem dziwnego, że prawie wszystkie Wagi mają duże zdolności taneczne i słuch muzyczny. Jeżeli dodać grzeczność, wyczucie taktu, talenty towarzyskie i elegancję, będziemy mieli obraz ich uzdolnień dyplomatycznych. Poczucie piękna i talenty artystyczne dają im również duże szanse twórcze. Natura wszystkich Wag jest bowiem wrażliwa i delikatna, potrafią więc w podobny sposób odnieść się i do innych. Zraża je ordynarność, brutalność, a nawet nietakt. Lubią życie dostatnie i bez kłopotów. U osób spod znaku Wagi występuje silna potrzeba więzi z partnerem. Dlatego dość młodo usiłują wchodzić w związki małżeńskie. Przed ich zawarciem Wagi jednak długo wahają się przy wyborze przyszłego małżonka. Po ślubie są stałe, głównie dlatego, że nie lubią zmian. Od najmłodszych lat cieszą się dużym powodzeniem, co należy przypisać ich wdziękowi osobistemu i urokowi. Bardzo przy tym dbają o własną atrakcyjność. Ich samopoczucie poprawia się, gdy wiodą prym w towarzystwie. Dlatego bywają tak widoczne w swoim otoczeniu.

Pani Waga

Podobno pani Waga jest najbardziej kobieca ze wszystkich znaków. To stuprocentowa Ewa. Jej główną cechą jest zrównoważenie, harmonia i delikatność uczuć. Przez całe życie budzi zainteresowanie płci odmiennej. Jej uroda, powab, melodyjny głoś i takt robią na otoczeniu duże wrażenie. W swojej podświadomości ma zakodowane, że powinna starać się podobać i wykazuje w tym kierunku dużą inicjatywę. Umiejętnie korzysta z wszelkich środków poprawiających i pielęgnujących urodę. Pani Waga pragnie być kochana i podziwiana, dąży do wygodnego i przyziemnego życia. Kiedy nie ma na to warunków, przedwcześnie więdnie kwiat jej urody, a zachowanie staje się mniej eleganckie. Jesienna konstelacja gwiazd obdarza swoje podopieczne zarówno zaletami, jak i wadami. Panie Wagi są więc pogodne, życzliwe, układne, kochające, rodzinne i towarzyskie, ale jednocześnie gadatliwe, zmienne, wścibskie oraz nadmiernie lubiące plotki i intrygi. W domu pani Wagi zawsze jest dużo kwiatów i pięknych przedmiotów. Jej kosmetyki są zwykle w dobrym gatunku i w nadmiarze. Kupuje dużo i często bez zastanowienia. Uważa, że jeśli w tej chwili dana rzecz jest jej niepotrzebna, to na pewno przyda się w przyszłości. Panie Wagi lubią książki, są muzykalne i przepadają za rozrywkami. Często są obdarzone talentami artystycznymi. Dzięki dobrze rozwiniętej intuicji odnoszą sukcesy w dziedzinie prawa i psychologii, ale najlepiej czują się w zawodach wymagających prezencji i umiejętności nawiązywania kontaktów z ludźmi. Spośród tej grupy osób wywodzi się wiele śpiewaczek, malarek, aktorek, modelek, projektantek mody, ale też i sprzedawczyń w sklepach z kosmetykami, pracownic salonów piękności, dziennikarek i działaczek społecznych.

Pan Waga

To mężczyzna elegancki i zadbany. Bywa niezwykle towarzyski, wesoły i dowcipny. Lubi wygodny tryb życia, ale sam niechętnie się przemęcza. Woli raczej inspirować innych do wysiłku, a samemu pełnić funkcję reprezentacyjną. Często jest mu potrzebny zaufany wspólnik i doradca, a któż może być do tego odpowiedniejszy niż żona? Dlatego żenią się chętnie, czasami jednak zapominają, że prawdziwa miłość musi polegać na wzajemności i stałości uczuć. W pożyciu małżeńskim mężczyzna - Waga przywiązuje ogromne znacznie do detali. Jego garderoba musi być zawsze w komplecie, starannie ułożona i elegancka. Potrafi bardzo zirytować się brakiem guzika przy koszuli lub bałaganem w szafie. Również w domu lubi ład i porządek. Miejsce spożywania posiłków musi być schludne i przyjemne. Stół powinien być nakryty obrusem lub serwetką. Taki mąż jest zapewne kłopotliwy, ale za to ma klasę. Bardzo ceni sobie rozrywkę i należy mu w tym towarzyszyć, a przynajmniej nie bronić.

Urodzeni w pierwszej dekadzie Wagi (23 IX - 2X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Księżyca. Ten naturalny satelita ziemski w astrologii traktowany jest na równi z planetami. Symbolizuje podświadomość, instynkty, nastroje i ekspresje. Kiedy wpływ Księżyca jest korzystny, rozwijają się takie cechy, jak wrażliwość, skromność, uprzejmość, wyobraźnia i wdzięk osobisty. Przy negatywnym wpływie Księżyca wzmaga się nadwrażliwość, nieśmiałość, brak silnej woli, lenistwo i bojaźliwość. Na szczęście wśród urodzonych w tej dekadzie zdecydowanie przeważają cechy dodatnie, a wpływ Księżyca i Wenus sprawia, że ich podopieczni są najatrakcyjniejsi z całego zodiaku. Otoczeni bywają zazwyczaj kręgiem przyjaciół i wielbicieli, zjednują sobie towarzystwo, a duży urok osobisty i romantyczna dusza znacznie im to ułatwia. Są przy tym delikatnie, wrażliwe, bezstronne i sprawiedliwe w swoich opiniach. Znakomicie nadają się na powierników czyichś zwierzeń. Potrafią zrozumieć, pocieszyć i dochować tajemnicy. Ta umiejętność wczucia się w problemy bliźnich zyskuje im przyjaciół. W pracy zawodowej Wagi są energiczne, ale nie lubią pracować ponad normę. Jeżeli wykonywana przez nie praca jest zbyt monotonna lub zbyt nużąca, rezygnująca z niej bez wahania. Najlepiej czują się w zawodach związanych z pięknem i harmonią, gdzie mogą włożyć w swoją pracę cząstkę artyzmu. Wagi z pierwszej dekady prowadzą raczej skromny tryb życia, nie nadużywają przyjemności, lubią spokój i przyrodę. Interesują się parapsychologią i wewnętrznym doskonaleniem się. Dlatego spośród nich wywodzi się wielu księży, nauczycieli, filozofów i poetów. W życiu rodzinnym Wagi są dość szczęśliwe, m.in. dlatego, że dzięki wrodzonej intuicji potrafią dobrać sobie odpowiednich partnerów. Są przez nich kochane, a i same odwzajemniają się ogromnym uczuciem.

W pierwszej dekadzie Wagi urodzili się m.in.:

William Faulkner - pisarz

Paweł VI - papież

George Geshwin - kompozytor

Brigitte Bardo - aktorka

Lech Wałęsa - działacz związkowy, polityk

Urodzeni w drugiej dekadzie Wagi (3-13X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Saturna. Działając pozytywnie, Saturn wzmaga odpowiedzialność, wytrwałość, ostrożność, obowiązkowość, punktualność i zdrowy rozsądek. Przy niekorzystnych okładach planet Saturn ujawnia pesymizm, podejrzliwość, upór, złośliwość, a także ograniczoność horyzontów myślenia. Osoby z tej dekady są w dość korzystnej sytuacji, gdyż obdarzone zostają zaletami, wynikającymi z oddziaływania Wenus i Saturna. Saturn w astrologii symbolizuje upływ czasu. Ponadto wzmacnia praktycyzm życiowy i rozwagę w realizacji wyznawanych idei i poglądów. Wagi z tej dekady są na ogół ludźmi ambitnymi, systematycznymi i skrupulatnymi. Często też bywają obdarzone lotnym umysłem i twórczą inwencją. W swoich pasjach są realistami i pamiętają o bezpieczeństwie materialnym. Nie jest to przejaw chciwości, lecz troski o zapewnienie godziwego bytu sobie i najbliższym. Osoby z tego okresu są bardzo towarzyskie i pożądane w kręgach znajomych i przyjaciół. W głównej mierze zawdzięczają to swojej uczciwości i lojalności oraz obiektywizmowi i rozsądkowi w ocenie innych ludzi. Chętnie służą swoją radą i pomocą, w tym również materialną. Można powiedzieć, że życie jest dla nich dość łaskawe. Stosunkowo szybciej od innych osiągają satysfakcjonującą ich pozycję społeczną i względny dobrobyt. Są przy tym oszczędne, ale kiedy trzeba, mają gest i wówczas nie żałują sobie niczego. Również i na co dzień nie stronią zbytnio od przyjemności życiowych, dobrej kuchni i wygód, jednak nie przesłania im to treści życia. Jeżeli zajdzie potrzeba, bez specjalnego żalu mogą się bez tego wszystkiego obyć. Do otoczenia nastawione są życzliwie, a jeżeli kogoś darzą sympatią, ma on w Wadze silne oparcie na dobre i na złe, Wagi potrafią być również miłe dla osób, których nie darzą sympatią, ale ze względu na korzyści życiowe lub względy praktyczne potrafią stworzyć pozory miłe dla oka. Unikają przemęczania się, gdyż zdają sobie sprawę, że nie zawsze wystarcza im sił. Ludzkie wady też ich nie omijają. Śmiało można do nich zaliczyć upór, wygodnictwo i wybuchowość.

W drugiej dekadzie Wagi urodzili się m.in.:

Jean La Fontaine - poeta

Niels bohr - fizyk

John Lennon - piosenkarz

Giuseppe Verdi - kompozytor

Helena Modrzejewska - aktorka

Urodzeni w trzeciej dekadzie Wagi (14-23 X)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Wenus, są pod dodatkowym wpływem Jowisza. W astrologii symbolizuje on wiedzę, dążność do zrozumienia i poznania świata, swojego otoczenia i siebie. Przy korzystnym układzie planetarnym Jowisz wzmacnia intelekt, wiarę, optymizm, bezinteresowność i szlachetność. Działając destrukcyjnie, wzmaga ograniczenie horyzontów myślenia, naiwność, fanatyzm i nie obiektywność. Osoby z tej dekady trudno wyprowadzić z równowagi, czują się silne psychiczne i optują za istniejącym stanem rzeczy. Starają się do niego dostosować, a nie burzyć go. Zdecydowanie preferują ewolucję zamiast rewolucji. Odznaczają się umysłem zdolnym zarówno do myślenia abstrakcyjnego, jak i pragmatycznego. Dzięki swojej zaradności i optymizmowi życiowemu dobrze sobie radzą z przeciwnościami losu. Wiele osób bierze z nich przykład. Nic dziwnego, że tak chętnie oferuje im się stanowiska kierowniczego lub powierza ich opiece ważne rzeczy i sprawy. Wagi z trzeciej dekady działają efektownie i z rozmachem. Nie są przy tym zarozumiałe. Trzymają się swoich zasad moralnych i przyzwyczajeń. Czasami przypisuje im się charyzmę i apoteozuje ich działalność. Przy takich predyspozycjach szybko osiągają odpowiednie warunki materialne i wysoki status społeczny. W życiu towarzyskim trwa u nich nieustanna passa sukcesów. Cieszą się dużym powodzeniem. W miłości przejawiają znaczny temperament i zmysłowość. Płeć odmienna nie pozwala im zbyt długo pozostawać w stanie wolnym. Oni również cenią sobie stałe związki i wchodzą w nie dość wcześnie. Małżeństwa ich bywają bardzo udane.

W trzeciej dekadzie Wagi urodzili się m.in.:

Cliff Richard - piosenkarz

Henri Sain-Simon - filozof

Indira Gandhi - polityk

Alfred Nobel - wynalazca dynamitu

Franciszek Liszt - kompozytor

Seks

ONA

Uważa się za ofiarę przeciwstawnych sił. Przyjemności seksualne odczuwa z wielką intensywnością, niedostępną innym. Jednocześnie jest psychicznie niezdolna do rozkoszowania się nimi i do ich akceptacji. Jej orgazm jest niezwykle ekspresyjny. Nie potrafi się jednak cieszyć, wspominać, wyobrażać, oczekiwać i opisywać oraz uznawać go za pozytywną wartość. Odczuwa to jako błąd, a nawet upadek. W zbliżeniu jest niezdolna do jakiejkolwiek inicjatywy, partner musi ją przejąć w całości. Może być akceptowany lub odrzucony w zależności od chwilowego nastroju. Nie lubi rozmawiać ze swym partnerem o seksie, nie potrafi nadać swemu przeżyciu wymiaru słownego. Nie uzewnętrznia swojego pożądania ani podniecenia. Jeżeli wyzwoli się od obciążeń i odpowiedzialności, jest entuzjastyczna i zdolna do każdej ekstrawagancji. U Wagi nie zmieniają nastawienia żadne gry wstępne czy miłosne preludia. Jej seks bywa czysto hedonistyczny. Czasami może podniecać ją prymityw, ale z reguły woli perfekcję i wyrafinowanie. Nie wymaga też zbyt dużo czułości, tkliwości i troskliwości. Może się też zdarzyć, że po wspaniale spędzonej nocy zachowa się chłodno lub powściągliwie. Pod wpływem odpowiedniego mężczyzny może nabrać form bardziej czułych. Najmniej wskazanym dla niej partnerem jest Koziorożec, a najlepszy, Skorpion.

ON

Potencjalne możliwości mężczyzny spod znaku Wagi w zakresie seksu są bardzo duże, ale szanse wykorzystania dość nikłe. Powinien szczególnie ostrożnie dobierać sobie partnerki. Kobieta jest dla niego wyłącznie obiektem seksu. Taki stosunek, rzecz jasna, nie podoba się kobietom i zbyt długo nie tolerują Wagi. On natomiast święcie wierzy, że zasługuje na to, czego pragnie i oczekuje. Jeżeli to nie następuje, jest przerażony i sfrustrowany. Waga wyznaje nader uproszczony schemat doboru naturalnego partnerek. Spostrzega atrakcyjną kobietę, nawiązuje z nią znajomość i najchętniej od razu poszedłby z nią do łóżka. Zdaje sobie jednak sprawę, że większość kobiet nie akceptuje takiego sposobu działania. W związku z tym stwarza pozory adoracji, np. zaprasza do restauracji, na spacer, ma gest, by w końcu znaleźć się w intymnej sytuacji. Jeżeli kobieta mu nie ulega, traci cierpliwość, a winą obarcza rzekomą jej oziębłość. Z kolei w sytuacjach łóżkowych jest niezwykle żywotny i niezmordowany. Potrafi wprawić partnerkę w zdumienie. Ponieważ trudno jest mu trwale zaangażować się uczuciowo, więc jego walory fizyczne nie zostają w pełni wykorzystane. Nie zawsze też układa mu się współżycie z kobietami o równie rozwiniętym temperamencie, np. z Panną, Skorpionem czy Strzelcem. O ile ona nie wyzbędzie się swoich aspiracji, pan Waga nie ma łatwego życia.

Sfera zawodowa

Podwładny

Pracownik spod tego znaku nie dąży za wszelką cenę do awansu. Wydawanie poleceń nie sprawia mu takiej satysfakcji, jak Lwu czy Baranowi. Pragnie ze wszystkimi utrzymywać dobre stosunki partnerskie i koleżeńskie. Zespół, w którym pracuje, chce traktować jak rodzinę. Jest nawet zbyt ufny i łatwowierny, spieszy z pomocą i chętnie przyjmuje pomoc kolegów. Jednak wydajność zawodowa zależy od nastroju. Nieraz kompletnie nic mu nie wychodzi, co ma swoje uzasadnienie w psychice. Czasem bezpośredni przełożony nieopatrznym gestem lub słowem potrafi skutecznie odebrać mu na jakiś czas chęć do pracy. Żal i złość jednak szybko mijają i nadrabia z powodzeniem stracony czas. Jest niezwykle wrażliwy na niesprawiedliwość. Krzywdząca opinia o nim samym pozostaje mu na długo w pamięci.

Przełożony

Waga jako przełożony jest przez ogół pracowników poważany i lubiany. Mężczyźni widza w nim wspaniałego, równego faceta, a kobiety się w nim podkochują. Szef - Waga bywa zrównoważony, sprawiedliwy i niezdecydowany. Owo niezdecydowanie wypływa głównie z poczucia odpowiedzialności. Stąd długo analizuje poszczególne warianty, aż wybierze optymalne rozwiązanie. Nigdy nie działa pochopnie. Dodatkowym plusem szefa - Wagi jest umiejętność stworzenia atmosfery pracy. Podwładni wykonują swoje zadania spokojnie i systematycznie, gdyż wszystko mają należycie zaplanowane i zorganizowane. Każdy wie co do niego należy, i zna terminy wykonania pracy. Szef - Waga zawsze przywiązuje znaczenie do harmonii w stosunkach między pracownikami. Zdecydowanie przeciwdziała wszelkim waśniom, animozjom, intrygom i przejawom patologii wśród personelu. Stara się, aby jego pomieszczenie służbowe było miłe i przytulne, żeby zachęcało, a nie odstraszało swoją surowością. Lubi zieleń i nie rzucające się w oczy ozdoby na ścianach. U najbliższych współpracowników ma ambicję wyrobić kulturalny sposób zwracania się do siebie, przywiązuje wagę do właściwych form załatwiania interesantów, a nawet ubioru podwładnych. U swojej sekretarki będzie tolerował nawet najbardziej skąpy strój, pod warunkiem, że będzie gustowny. Uważa, że jeżeli ma coś do pokazani, to niech pokazuje, ale jeżeli rzekome atuty należy zaliczyć raczej do defektów urody, powinny być umiejętnie tuszowane odpowiednim ubiorem.

Partnerka spod znaku Wagi

Uważa się, że Waga, obok Lwa, jest najbardziej reprezentacyjna kobietą. Doskonale potrafi dowartościować męża zajmującego eksponowanie stanowisko. Ze względu na swą miłą powierzchowność, szyk i elegancję cieszy się dużym powodzeniem. Aby w pełni błyszczeć, potrzebny jest jej odpowiedni standard życiowy. Ponieważ sama zbyt długo dochodziłaby do majątku, dlatego stara się bogato wyjść za mąż. Kłopotu z tym nie ma, gdyż zawsze bywa otoczona gronem wielbicieli. Posiadanie możliwości potrafi w pełni wykorzystać. Mężowi, który w nią zainwestował, będzie się to opłacać, gdyż ozdobi jego i dom. Inną cechą Wagi jest to, że potrafi dostosować się do wielu mężczyzn. Owszem, lubi wyrażać swoje niezadowolenie, jest podejrzliwa i skłonna do kłótni, jednak nie są to urazy trwałe. Troszczy się nie tylko o swój wygląd, ale także o dom i rodzinę. Mimo że targają nią zmienne nastroje, kocha swoich najbliższych i jest im bardzo oddana. Żona spod znaku Wagi nie znosi życia monotonnego, odizolowanego od towarzystwa. Lubi szybko wykonać swoje obowiązki domowe i oddać się rozrywce w gronie znajomych, poplotkować, wygadać się. W życiu erotycznym jest dość skomplikowana. Nie potrafi uzewnętrzniać swoich przeżyć. Uważa to za wstydliwe. Mimo odczuwanego pożądania, jest bierna i zdana na inicjatywę partnera. W odpowiednich warunkach jest w stanie się zmienić. Wymaga to jednak dużo inicjatywy od partnera, szczególnie w pierwszych latach współżycia.

Partner spod znaku Wagi

Jest to typ amanta i playboya. Cieszy się nieustającym powodzeniem i wykorzystuje je. Nie ma to jednak większego wpływu na jego psychikę, gdyż przeżycia erotyczne spływają po nim jak woda po kaczce. W jego życiu dominują trzy cechy: przekonanie, że należy mu się od życia to, czego pragnie, traktowanie kobiet głównie jako obiektów seksualnych oraz niewyczerpany popęd erotyczny. Ma miła powierzchowność, duży dar wymowy i czarujący uśmiech. Przed zalotami kobiet nie broni się, uważa, że nie wypada odmówić. Bywa znakomitym kochankiem. Daje siebie, ale nie z siebie. W pożyciu małżeńskim nie jest kłopotliwy, o ile ma wyrozumiałą, czytaj: tolerancyjną, żonę. Specjalnie się nie nadweręża w pracach dla domu, ale osobistym wdziękiem potrafi uśmierzyć gniew swojej wybranki. Jego sytuacja jest o tyle niekorzystna, że ma problem z doborem odpowiedniej partnerki życiowej. Logika nakazuje związać się z kobietą o równie wybujałym seksualizmie, jednak między osobami o takich temperamentach jest zbyt wiele sytuacji grożących konfliktem, a Waga nie jest silnej konstrukcji psychicznej. Praktycznie wyboru nie ma. Kobieta spod każdego znaku może z nim być w jednakowym stopniu szczęśliwa.

Kto z kim, czyli powinnowactwo serc

Waga z Baranem

Wydaje się być znakomitym układem. Wzajemnie świetnie się uzupełniacie. Waga potrafi łagodzić i równoważyć dynamizm partnera, a on jest w stanie prowadzić ja przez życie i pokonywać piętrzące się przed nimi trudności. Waga musi jednak przymknąć oko na ciągotki Barana do swobody.

Waga z Bykiem

Łączy was silne uczucie, które pomoże pokonać wzajemne animozje, dotyczące odmiennego widzenia wielu spraw życiowych. W tym związku może panować wzajemne zaufanie, pewność i spokój. Niezbędny powinien być obopólny margines swobody, wynikający z różnic osobowościowych.

Waga z Bliźniakiem

Trudno budować na tym związku przyszłość. Oboje spontanicznie podchodzicie do życia, często zmieniacie poglądy i plany. W przypadku trudności będzie wam trudno je przezwyciężyć, a to zrodzi dalsze konflikty. Lepiej zostańcie dobrymi przyjaciółmi.

Waga z Rakiem

Będziecie lgnąć do siebie, ale nie ujawnicie swoich uczuć. Zdacie się instynkt i intuicję. Po tzw. Cichych dniach padniecie sobie w ramiona, aby znów wkrótce obruszyć się na podobne zachowanie drugiej strony.

Waga z Lwem

Elegancka i mająca duże powodzenie Waga zawróci w głowie, pyszałkowatemu Lwu. Zacznie się prężyć, dumnie potrząsać grzywą i zjednywać sobie jej względy. Aby jednak zaistniało w tym związku trwałe uczucie. Lew musi być naturalny i życzliwy.

Waga z Panną

Początki może nie będą fascynujące, ale gdy Waga zechce dostrzec zalety Panny, macie szanse na stabilne życie. Co prawda Waga, jak sroczka, będzie się nieraz oglądać za błyskotkami, ale nie zagrozi to waszemu związkowi.

Waga z Wagą

Będzie wam najłatwiej porozumieć się ze sobą. Wspólny punkt widzenia ułatwi wiele spraw, ale czasem będziecie się z sobą nudzić. Przeciwdziałać temu może, oprócz wspólnego, odrębne życie towarzyskie.

Waga ze Skorpionem

Związek dość ryzykowny. Skorpion potrafi zdobyć partnerkę i zaimponować jej, ale czy potrafi ją też utrzymać? Delikatności i wrażliwości Wagi przeciwstawia bowiem gwałtowność i popędliwość.

Waga ze Strzelcem

Wzajemna sympatia jest tu bardzo widoczna, ale różnice w temperamencie są aż zbyt duże. Oboje przepadacie za towarzystwem i nuda wam nie grozi, lecz co ze stabilnością i codziennymi, jakże żmudnymi obowiązkami domowymi i rodzinnymi?

Waga z Koziorożcem

Towarzyszyć wam będą stałe konflikty, gdyż on będzie oskarżał partnerkę za jej lekkomyślne podejście do życia, a ona jego za ponuractwo i sknerstwo. Lepiej rozstać się po przyjacielsku.

Waga z Wodnikiem

Tyle samo jest argumentów za, co i przeciw. On jest daleki od realizmu. Pożycie z nim może być ciekawe, ale gdy zaczną się konflikty, wraz z nimi może przyjść i wzajemna niechęć.

Waga z Rybą

Potraficie zafascynować się bogactwem waszej osobowości, ale brak wam stałości, wytrwałości i przebojowości życiowej. Jeżeli górę u was weźmie rozsądek, pożycie może ułożyć się bardzo interesująco.

Jak zdobyć Wagę

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Nie jest to sprawa prosta, gdyż pani Waga zwraca szczególną uwagę na takt i dobre maniery. Trzeba wiedzieć, co mówić i jak się wysławiać. Sprawy materialne są u niej na dalszym planie, przynajmniej w początkowym okresie. Nie trzeba też jej zanudzać ciągłym zapewnianiem o swoim uczuciu. Lepiej błysnąć niekonwencjonalnym dowcipem i elokwencją. Jeśli zapraszasz ją do kawiarni lub do swojego domu, wszystko musi być na odpowiednim poziomie, bo może szybko się zrazić. Utrzymanie pani Wagi przy sobie jest już znacznie łatwiejsze., gdyż nawet w przypadku niezadowolenia z partnera będzie przy nim trwać. Należy zwracać uwagę na kulturę dnia codziennego, zapewnić jej godziwe życie i pomagać w obowiązkach domowych lub zapewnić pomoc z zewnątrz.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Wymaga to czasu. Jedynie prostackie zachowanie, wywoływanie sprzeczek, zwalanie na nią wszystkich obowiązków może ją zniechęcić do takiego partnera życiowego.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Należy okazywać zainteresowanie jego pracą zawodową, poglądami i pasjami. Partnerka powinna wzbogacić swoją wiedzę na temat sztuki i tych dziedzin, którymi on się interesuje. W rozmowie dobrze jest podkreślić swoją dążność do sprawiedliwości i walki z wszelkim złem Na spotkanie z nim można wkładać nawet najbardziej ekstrawagancki stój, aby tylko był w dobrym guście. Nie można używać w swoim słownictwie zbyt wielu uproszczeń, dosadnych stwierdzeń i słów wulgarnych. Dobrze będzie się z tobą czuł, jeśli zapewnisz mu spokój i harmonię życiową. Niezbędne jest też stałe grono towarzyskie i rozrywki, które obojgu z was sprawią przyjemność.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Szybko zniechęca się częstymi sprzeczkami i awanturami domowymi, niechlujnością i zaniedbaniem swoich obowiązków przez żonę. Najbardziej jednak uraża go publiczne robienie scen i podważanie jego autorytetu w oczach otoczenia.

źródło: http://www.cygi.net.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

waga.jpg(23 września - 22 października)

POLARYZACJA Męska

ŻYWIOŁ Powietrze

JAKOŚĆ Kardynalna

Waga jest aktywna, artystyczna, wyrozumiała, zgodna, ceni piękno i harmonię. Jest też dyplomatyczna, wytworna i bardzo towarzyska.

PLANETA RZĄDZĄCA Wenus: bogini miłości i piękna. W astrologii Wenus rządzi przyjemnością, towarzyskością, sztuką i zdobnictwem. Jej wpływ skłania także ku dogadzaniu sobie i zamiłowaniu do luksusu.

CHARAKTERYSTYKA Waga: oznacza równowagę, porządek i sprawiedliwość.

SYMBOL Piktogram przedstawia wagę w idealnej równowadze. To był starożytny egipski symbol zachodzącego słońca, uważanego za wrota między dwoma światami. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to półksiężyc połączony z dwoma prostymi liniami spoczywający nad trzecią linią. Oznacza to emocje połączone po każdej stronie z rozsądkiem; linia poniżej symbolizuje partnerstwo.

KLUCZOWE WYRAŻENIE RÓWNOWAŻĘ

PRZECIWIEŃSTWO Baran:

Waga jest znakiem małżeństwa i partnerstwa. Osoby spod tego znaku są najszczęśliwsze w związku i często tracą równowagę i pozytywne podejście do życia, kiedy muszą być same. Baran, przeciwieństwo Wagi, jest znakiem ego, osobowości i samego siebie. Ludzie spod znaku Barana mają skłonność do stawiania siebie na pierwszym miejscu, samolubność jest jedną z ich negatywnych cech.

CZĘŚCI CIAŁA RZĄDZONE PRZEZ WAGĘ
Dół pleców i pośladki, a także nerki: Wagi cierpią z powodu nadwerężenia krzyża i problemów w okolicach lędźwi. Są również podatne na infekcje nerek.

POMYŚLNY DZIEŃ
Piątek

SZCZĘŚLIWE CYFRY
6 i 9

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ
Opal: przynosi sukces finansowy, uwalnia noszącego od zazdrości i chciwości, a także przekazuje jasność osądu.

SZCZEGÓLNE KOLORY
Niebieski i lawendowy: kolory romantyzmu, harmonii i wytworności.

MIASTA
Wiedeń, Kopenhaga, Charleston, Lizbona

KRAJE
Birma, Chiny, Tybet, Argentyna, Japonia

KWIATY
Róża i hortensja.

DRZEWA
Migdałowiec, cyprys i jesion.

METAL
Miedź

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ WAGĘ
Węże i jaszczurki.

ZAGROŻENIE
Ludzie spod znaku Wagi mają skłonność do wzbudzania złych uczuć w miłości. Ponieważ są niezdecydowane i czasem wyznają miłość zbyt łatwo, Wagi często złoszczą i zawodzą kochanków. Skłonne są też do kaprysów i niewierności.

Waga to siódmy znak astrologiczny, a zarazem jedyny, którego symbolem nie jest ani zwierze, ani człowiek. Reprezentuje ona równowagę, sprawiedliwość i harmonię. Podobnie do omawianego wczes'niej znaku, Panny, Waga jest kojarzona ze żniwami - w starożytności zebrane ziarna, całe plony, ważono na szalach. Waga ma jednak również o wiele poważniejszą symbolikę - na szalach ważone są wszak także dusze zmarłych. W religii egipskiej wagą sprawiedliwości posługiwał się Anubis, bóg zmarłych o głowie szakala. Prowadził on dusze przez podziemny świat na sąd, upewniając się, że ich waga będzie odpowiednia. Był mistrzem, panem wagi. Jeden ze znalezionych papirusów (tzw. Papirus z Ani), datowany na rok 1500 p.n.e., przedstawia scenę sądu. Anubis kuca przy ogromnej wadze. Na jednej szali spoczywa serce zmarłego, a na drugiej - Prawda, symbolizowana przez piórko. W tej scenie waga stoi w równowadze. Egipcjanie wierzyli, że serce zmarłego (czy jego dusza) musi pozostawać w harmonii z Prawdą, nim rozpocznie on życie po śmierci. Waga jest też od dawna powiązana ze sprawiedliwością i prawem. Wszyscy widzieli chyba posągi symbolizujące Sprawiedliwość - kobietę z zasłoniętymi oczami, trzymającą w rękach wagę. Waga symbolizuje bezstronną ocenę każdego człowieka. W mitologii greckiej boginią sprawiedliwości była Temida, matka Astraei (patrz Panna). Temida i jej córka znajdują się w gwiazdozbiorach Wagi i Panny, które leżą obok siebie na firmamencie. Legenda mówi, że kiedy ludzkość wkroczy wreszcie w Złoty Wiek, Temida (symbolizująca sprawiedliwość) i jej córka (symbolizująca niewinność) powrócą na Ziemię.

boris_vallejo131.jpg

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.