kensyo

Użytkownicy
 • Zawartość

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

1 Neutral

O kensyo

 • Tytuł
  Ezo młodszy użytkownik

Uncategorized

 • Miejscowość
  Warszawa
 • Płeć
  Mężczyzna
 • Zodiak
 1. Sklep z prawdą Nie wierzyłem własnym oczom, kiedy zobaczyłem napis na sklepie: sklep z prawdą. Tu więc sprzedawano prawdę. Grzeczna ekspedientka zapytała mnie, jaki rodzaj prawdy chciałbym kupić: prawdę częściową czy prawdę pełną. Oczywiście, pełną prawdę. Nie chciałem oszustw, pochwał ani racjonalizacji. Chciałem, żeby moja prawda była naga, jasna i absolutna. Ekspedientka zaprowadziła mnie do innej części sklepu, gdzie sprzedawano pełną prawdę. Tam sprzedawca spojrzał na mnie współczująco i wskazał etykietkę z ceną. - Cena jest bardzo wysoka, proszę pana - powiedział. - Jaka jest? - zapytałem, zdecydowany nabyć prawdę za każdą cenę. - Cena polega na tym - mówił - że jeśli pan tę prawdę zabierze, nie będzie pan już miał wytchnienia do końca życia. Wyszedłem ze sklepu smutny. Myślałem, że mógłbym kupić prawdę za niską cenę. Nie jestem jeszcze gotów na Prawdę. Od czasu do czasu pragnę spokoju i wytchnienia. Muszę jeszcze sam siebie oszukiwać usprawiedliwieniami i racjonalizacjami. Ciągle jeszcze szukam ucieczki w moich niezłomnych wierzeniach.
 2. Tylko słowa mają magiczną moc. Ludzkość coraz mniej ich używa, bo jest zajęta powtarzaniem haseł. Dlatego coraz mniej magii, a coraz więcej jej pozorów.
 3. Czy miałeś w 2 przypadku na myśli Sztuczny Umysł?
 4. No tak. Satori to dojście do "Wielkiego śmiechu" , definicję tę podał wielki mistrz Zen, Shodżu, a potwierdził drugi mistrz Hakuin, obaj byli oświeconymi. Pytanie, czy jest różnica między dosłownym tłumaczeniem, a definicją danego słowa?
 5. Czy słyszałeś o poziomie KENSYO? Czy znasz definicję SATORI?
 6. Czym innym jest w ujęciu ateistycznym, a czym innym w ujęciu mistycznym. Podejście ateistyczne sprowadza mądrośc do poziomu materii i zwierzęcości człowieka. człowiek to zwierzę, które ma odruchy i potrzeby ciała fizycznego. Mądrość ziemska dochodzi jedynie do poziomu eksperckiego, zaczynając od specjalizacji, gubiąc po drodze człowieczeństwo. W dzisiejszych czasach mądrość kojarzona jest z cwaniactwem. Opiera sie o trendy, mody jak wszystko wokół nas co ma wydźwięk społeczny. Podejście mistyczne to dusza, duch, nie mylić z religią, która wylęgła sie z mistyki. To problem zrózwnowazenia ciała duichowego i zwierzecego, to połączenie materii i antymaterii. Mądrośc duchowa to równoważenie skrajności. Mądrośc w aspekcie mistycznym jest ponadhistoryczna, ponadczasowa.
 7. Pozdrawiam wszystkich tych, którzy dążą do oświecenia świadomie i z pełnym zaangażowaniem, komu cierpliwosci i odwagi nie zabraknie, gwarantuję sukces. Na drodze do Oświecenia trwałego należy dotrzec do Kensyo - wstepnego oświecenia, które daje nam wgląd w stan Oswiecenia, ale nie jest trwałym stanem, jedynie po to, aby nam uświadomić, że Oświecenie istnieje.
 8. Witaj!

  Czy nadal szukasz przewodnika?