Nina

Użytkownicy
 • Zawartość

  6
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

2 Neutral

O Nina

 • Tytuł
  Ezo młodszy użytkownik

Uncategorized

 • Płeć
  Kobieta
 • Zodiak
 1. Talia składająca się z 36 kart podzielona jest na karty pozytywne, negatywne i neutralne. Karty neutralne mogą nabrać znaczenia negatywnego lub pozytywnego dzięki kartom, które będą je otaczały w danym układzie. Negatywne: 6-Chmury 7-Żmija 8-Trumna 10-Kosa 11-Rózgi 14-Lis 21-Góra 23-Myszy 36-Krzyż Neutralne: 5-Drzewo 12-Ptaki 22-Droga 26-Książka 27-List Pozytywne - pozostałe 22 karty.
 2. Moi Nauczyciele (obydwoje mnie inicjowali równocześnie) przyjęli inicjacje bezpośrednio od Hyakutena Inamoto. Post o Amway powinien chyba być w dziale "Doza humoru".
 3. Tak, to już wszyscy. Podaję adres strony tego niezależnego nauczyciela http://www.komyo-reiki.jp/english/ Niestety nie jestem aż taką szczęściarą i inicjacje miałam w Polsce. Ale moi nauczyciele jeżdżą do Japonii i chyba obydwoje otrzymali swoje inicjacje właśnie w kraju kwitnącej wiśni.
 4. Mikao Usui (1865-1926) - Chujiro Hayashi (1879-1940) - Chiyoko Yamaguchi (1921-2003) - Hyakuten Inamoto (ur.1940 niezależny nauczyciel nie związany z Usui Reiki Ryoho Gakkai ani też z linią Hawayo Takaty) - moi Nauczyciele
 5. Witam! Chciałam tylko dopisać małe sprostowanie - uzyskałam przekaz w linii nie związanej z Hawayo Takata i to w Polsce, więc nie tylko dzięki niej możemy cieszyć się Reiki.
 6. O wiele lepszymi źródłami wiedzy o kartach Lenormand są książki (obydwie bazują na talii Piatnika): 1). Sabrina Bernasconi "Tajemnice Kart Lenormand" 2). Iwona Porożyńska "Twoja przyszłość czytana z kart Lenormand" Porożyńska ma krótkie opisy kart, ale więcej połączeń dwóch kart. Z kolei Bernasconi ma dłuższe opisy, w tym również trochę numerologii i po kilka zdań o kartach klasycznych widniejących na niektórych taliach (w swojej bibliografii powołuje się na Eulalię Pogońską, autorkę książki o klasykach "Karty odczarowane").