Gość Kuanan

Czesław

1 post w tym temacie

CZESŁAW

Pochodzenie: słowiańskie

Znaczenie: "sławny i godny czci"

Liczba: 1

Znak zodiaku: Bliźnięta

Planeta: Merkury

Imieniny: 20 Kwietnia, 20 Lipca

Czesław to jedno z dawnych słowiańskich imion zaklęć. Dawni Słowianie nadawali swoim synom takie imiona, które przypominały im o różnych zaletach charakteru. Imię Czesław dostawał młodzieniec, który miał być sławny i godny czci. Większość słowiańskich imion jeszcze w średniowieczu wyszła z użycia, a zostały głównie te, które były imionami świętych. Imię Czesław nosił zakonnik, dominikanin, który żył we Wrocławiu, zmarł w roku 1242, a wsławił się tym, że swoimi modlitwami uchronił swoje miasto przed atakiem Mongołów. Modlił się o to tak gorąco, że nad jego głową pojawiała się ognista kula, i z tą świetlistą ozdobą jest malowany na obrazach.

Liczba imienia Czesław to jedynka, liczba założycieli, tych, którzy wytyczają szlaki i wskazują kierunek swoim następcom. Natura tego imienia jest powietrzna, co sprawia, że Czesławów ciągnie w świat, na otwarte przestrzenie. Miłe jest im wędrowanie i bywanie w obcych krajach, gdzie wcale nie czują się obco. Czują się obywatelami świata i często mają przyjaciół mówiących obcymi językami. Również ów błogosławiony Czesław z Wrocławia odbywał jako mnich długie podróże po Europie. Czesławów pociąga wszystko, co nowe. Nowe wynalazki, nowinki ze świata nauki, techniki i sztuki. Są jakby przeznaczeni do zaczynania nowych spraw. Żyją, myśląc o przyszłości. Wielu Czesławów to uzdolnieni artyści. Zwykle są optymistami i nie mają w zwyczaju zbytnio przejmować się kłopotami - nawet można powiedzieć, że imię Czesław skłania do tego, aby być odrobinę beztroskim lekkoduchem.

Znak zodiaku, do którego najbardziej pasuje to powietrzne imię, to Bliźnięta. Chociaż również jest ono bardzo odpowiednie dla Wodnika. Można także polecić to imię Strzelcom, Rybom i Rakom, jak również Wagom i Pannom. Najmniej odpowiada ono naturze Skorpionów i Koziorożców, a Barany może skłaniać do lekkomyślności.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.