Gość Kuanan

Patryk

1 post w tym temacie

PATRYK

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "patrycjusz", czyli "człowiek z dobrego rodu"

Liczba: 9

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Jowisz i Merkury

Imieniny: 17 Marca

Patryk, czasami znany w wersji Patrycy, to po łacinie *Patricius*. Słowo to oznaczało "patrycjusza", czyli członka arystokratycznego rodu, mającego prawo zasiadać w rzymskim senacie. Później stało się imieniem.

Tak miał na imię św. Patryk, apostoł Irlandii. Został on jako młodzieniec porwany przez irlandzkich piratów, a wróciwszy z niewoli sam udał się na Zieloną Wyspę i nawrócił na chrześcijaństwo zamieszkujących tę krainę Celtów. Do dziś jego dzień, 17 marca, jest świętem wszystkich rozproszonych po świecie Irlandczyków.

Liczba imienia Patryk równa się dziewięć. Dziewiątka w imieniu każe przekraczać granice i szukać miejsc nieznanych, "białych plam" na mapie. I rzeczywiście, kariera św. Patryka rozpoczęła się od podróży za morze.

Do dziś Patrykom postało zamiłowania do życia na pograniczach, nie tylko w sensie pogranicza krajów i kultur, ale także pogranicza tego, co znane i nieznane. Patrykowie są przeznaczeni na podróżników i badaczy odkrywających nieznane obszary wiedzy. Zwykle imię to wskazuje na duży umysłowy potencjał, zdolności do nauk ścisłych i języków obcych. Dziewiątka jest także liczbą mistrzostwa, co sprawia, że Patrykowie w tym, co robią, są perfekcjonistami, cenią sobie doskonałość i profesjonalizm. Bardziej niż inni cierpią, jeżeli popełnią jakieś błędy. Imię Patryk w większym stopniu niż inne imiona - dziewiątki uwrażliwia na tradycję, daje silne związki z rodziną oraz sprawia, że w swoich zainteresowaniach i karierze zawodowej młodzi ludzie idą śladem swoich ojców.

Patryk to imię przede wszystkim dla dwóch sąsiadujących ze sobą znaków: Ryb i Wodnika, jak również dla znaków podlegających Merkuremu, czyli dla Panny i Bliźniąt. Ze względu na siłę rodzinnych związków odpowiednie jest również dla Raka. Z pozostałych znaków bardziej pasuje do Wagi, Strzelca i Koziorożca, mniej zaś do Barana, Byka, Lwa i Skorpiona.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.