Gość Kuanan

Roksana

1 post w tym temacie

ROKSANA

Pochodzenie: staroperskie

Znaczenie: "jutrzenka"

Liczba: 3

Znak zodiaku: Lew

Planeta: Wenus

Imieniny: 14 Września

Imię Roksana w języku staroperskim brzmiało *Raohszana* i znaczyło "jaśniejąca" albo "jutrzenka". Oznaczało więc planetę Wenus, patronkę miłości, harmonii, sztuki i gorących porywów serca. Z Persji to imię przeszło do Grecji. Tak miała na imię małżonka Aleksandra Wielkiego.

Liczba imienia Roksana wynosi trzy. Trójka (szczególnie wtedy, gdy chodzi o kobiety) wróży energię, śmiałość, urodę. Z taką liczbą w imieniu łatwo można sobie dać radę w życiu.

Wszystko to oznacza, że Roksany są przebojowe, znają swoją wartość i mogą osiągać prawdziwe sukcesy - szczególnie w tych konkurencjach, którymi opiekuje się Wenus, a więc w filmie, w muzyce, w fotografii. Z drugiej strony imienia o tak silnym ładunku magicznym nie należy nadawać "na siłę", podobnie jak imion w rodzaju Szeherezada czy Konsuela. Nie każda Słowianka będzie się z nimi dobrze czuła.

Najlepiej to imię odpowiada znakom Lwa, Byka i Wagi, a także Baranom i Strzelcom. Warto też sprawdzić, czy główna planeta, Wenus, jest dostatecznie silna w horoskopie.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.