_Domi_

Wodnik urodzony w roku Dzika

1 post w tym temacie

Wodnik urodzony w roku Dzika

Związek Wodnika z Dzikiem obdarza tę osobę tupetem graniczącym z głupotą. Być może Dzik, natura sielska i prosta, naśladuje otwartą szczerość Wodnika. A może to Wodnik przejmuje od Dzika skłonność do zbytniej szczerości i staje się zbyt bezpośredni. Jakakolwiek jest tego przyczyna, Wodnik Dzik jest osobą śmiałą i nieustraszoną. Częściej niż którykolwiek z innych Wodników ulega nieposkromionym atakom gniewu i oburzenia. Na ogół ludzie spod tego znaku mają naturę tolerancyjną i obojętną, wolą, by niebezpieczeństwo bezpośredniego starcia oddaliło się nieco, zanim zareagują. Ale dodatek wojowniczego Dzika powoduje, że stają się agresywni. Dzik daje ambitnemu Wodnikowi całą swą impulsywność i siłę. Wodnik Dzik jest osobnikiem zdecydowanym, który chce do czegoś w życiu dojść. Wodnik nie zna granic, jest jak burza. Dynamiczny i przenikliwy, rycerski i porywczy. Jedynie przesadne poczucie własnej wartości deformuje jego postrzeganie świata.

Mimo egocentrycznych skłonności Wodnik urodzony w roku Dzika ma wielu przyjaciół. Często popełnia gafy. Ludzie jednak lubią się śmiać z jego roztargnienia i głupstw, bo mają wrażenie, że uczestniczą w jego żartach i dowcipach. Komunikatywny, obdarzony wdziękiem, z łatwością nawiązujący kontakty, Wodnik Dzik potrafi skupić uwagę słuchaczy. A ponieważ jest zarazem władczy i miły, może zajść w życiu daleko. Natura dała mu wszystko, by zwyciężał.

Ale gdyby tak się zdarzyło, że nie wygra lub nie zwycięży... Chroń nas, Panie Boże! Wodnik Dzik nie umie przegrywać. Wybujałe "ego" tego człowieka ma w sobie coś z diwy. Nawet postawę i chód stara się mieć majestatyczne. - Uwaga! - mówi Wodnik Dzik zaczepnie kołysząc ramionami. - Nadchodzę. Nic mnie nie może zatrzymać! - Ale nie tak jak czołg czy buldożer. Raczej jak świnka z bajki, nadęta i próżna, która pyszniąc się wędruje na tylnych kopytkach do pałacu króla, przyodziana w sportowe, czerwone spodenki, z zawiadiacko przekrzywioną złotą koroną na głowie. Wielkość plus odrobina populizmu.

Uwielbia sławę i oklaski, rozsmakowuje się w pochlebstwach i tarza w sukcesach. Gdy rządzi, prawi kazania masom. I to jest problem. Masy bowiem szybko przestają słuchać jego wywodów, są znudzone samozadowoleniem, tracą chęć całowania skraju sportowych spodenek i żądają nowego króla. - Na mą brodę! - wykrzykuje monarcha przepełniony samouwielbieniem. - Jednym dmuchnięciem zniszczę wasz dom. - I często to robi.

No, ale dość tych bajek. Spokojna strona natury Wodnika strzeże go przed wybrykami Dzika. Jest pewny siebie, ale miły i wesoły (gdy się go nie gniewa). Potrzebuje rady i umie słuchać mądrzejszych od siebie. Wodniki Dziki są trochę niestałe. By nie zboczyć z prostej drogi, potrzebują pomocy z zewnątrz.

Są to ludzie o ogromnej charyzmie. Umieją przyciągać i uwodzić tłumy. Nierozważni, ale tylko wtedy, gdy widzą jakiś zysk. Z reguły posiadają więcej, niż się na pozór wydaje. Są fascynujący, zdolni tworzyć modę o światowym zasięgu.

Miłość

Wodnik Dzik umie wyglądać na zakochanego - to jest dar od Boga. Będzie pieszczotliwy i wylewny. Będzie głaskał cię po głowie i całował w szyję. Ale nie spodziewaj się po nim wierności po grób lub pięćdziesięciu lat poświęcenia. Nie, nie. Będzie ci szeptał, jaki to on jest zmysłowy, ą kiedy znajdziesz się już z nim w łóżku, zacznie ci opowiadać, że złowił taaaką rybę lub o swym ostatnim numerze w biurze. Wodniki Dziki są raczej mocne w gębie.

Jeśli kochasz takiego osobnika, przygotuj się, że będziesz musiała mu pomagać, podtrzymywać na duchu, udawać totumfackiego. Człowiek urodzony w tym znaku niechętnie ulega namiętności. Będziesz musiała otoczyć go czułością i nauczyć się cierpliwie słuchać. Wodniki Dziki nie zwracają specjalnie uwagi na to, co mówią inni. Spróbuj go z lekka nastraszyć.

Związki z innymi znakami

Należysz do ludzi, którzy na partnera wybiorą Zająca lub Owcę, bo są naturalni i ostrożni, seksowni i dyskretni. Spróbuj poszukać Zająca i Owcę urodzonych w znaku Barana, Bliźniąt, Wagi i Strzelca. Jeśli wśród nich nie znajdziesz swego wybrańca, popatrz w stronę Barana Tygrysa. Macie sobie dużo do powiedzenia. Byki, Lwy lub Skorpiony Węże są zaprzeczeniem tego, co ty reprezentujesz (chociaż są niezwykle pociągające, to fakt). Byk Koń także nie doda ci prestiżu.

Dom i rodzina

Domostwo naszego Wodnika Dzika będzie dostatnie i obszerne. Coś na kształt pałacu odpowiadającego jego imponującym ambicjom. Potrzebny mu będzie pokój przypominający salę tronową (nazwijmy go jego biurem), z całą masą telefonów służących do "ważnych rozmów".

Człowiek urodzony w tym znaku chce przede wszystkim żyć w otoczeniu wygodnym i kulturalnym, a potrafi stworzyć wnętrze luksusowe, które jednocześnie nie traci nic z wiejskiej atmosfery. Co prawda nie przepada za wielkimi metropoliami, no ale "noblesse oblige".

W stosunku do swoich dzieci Wodnik Dzik nadużywa władzy. Nie zapominaj, że ten człowiek zabiega głównie o własny awans zawodowy. Wychowanie dzieci w większej mierze pozostawi swojej partnerce. Dopiero gdy sytuacja się psuje, można wezwać Wodnika Dzika na konsultacje. Nie umie on żywić gorących uczuć zarazem i do tłumu, i do dzieci. Z reguły wybiera tłum.

W dzieciństwie Wodnik Dzik miewa niesłychane pomysły. Potrafi podejmować zadania i przedsięwzięcia wymagające ogromnej koncentracji i pracy. I wytrwa w nich. Bez wątpienia kocha sport. Jest popularny wśród kolegów, którymi komenderuje: nikt się nie wychyli z szeregu! Lubi przytulać się do swoich rodziców, ale myśl o przyszłości nie opuszcza go ani na chwilę.

Zawód

Idiotyczne pytanie. Wodnik Dzik jest predestynowany do awansu zawodowego. Pożąda pieniędzy i przewróci niebo i ziemię, by zdobyć bogactwo i władzę. Sytuacje, w których ma podjąć decyzję, ewentualnie jego własny awans, dostarczają mu podniety do działania. Właśnie w dziedzinie zawodowej wizjonerskie zdolności Wodnika Dzika mają najmniej mglisty charakter. Wie, czego chce, i w mgnieniu oka zorientuje się, jak to osiągnąć.

Wodnik Dzik zawsze jest szefem. Nawet jako podwładny, służący lub najemnik. Ten stan rzeczy zresztą nigdy nie trwa długo. Oczywiście, jeśli uważa, że uległość i posłuszeństwo opłacą mu się, rzuci się na górę brudnych talerzy i pozmywa szybciej niż ktokolwiek inny. Nie obawia się udawać przez chwilę pokory, by odnieść sukces. Marzy o sławie i bogactwie. Spójrz, jaki kurz wzbija w marszu.

Zawody stworzone dla Wodnika Dzika: papież, król, mistrz świata, gwiazda filmowa, diwa, prezydent, premier oraz wszelkie wyższe stanowiska dyrektorskie i urzędnicze.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.