_Domi_

Ryby urodzone w roku Koguta

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Koguta

Najważniejszą cechą człowieka urodzonego pod znakiem Ryb Kogutów jest umiejętność przystosowania się. Skrupulatny i niezależny, wszędzie czuje się u siebie. Lubi zmiany i natychmiast podejmuje działania, aby się zaaklimatyzować. Koguty to awanturnicy. Ryby lubią wędrować. Ruch pociąga tego entuzjastę. Ucieka przed niezgodą. Nieszczęśliwa miłość doprowadza go do płaczu.

W skrytości ducha wątpi, czy może się podobać. Nigdy nie jest pewny swojego uroku i nadmiernie się troszczy o pozory. Nie chciałby, aby ta troska była widoczna. Na pierwszy rzut oka jest zuchwały i władczy. Pokazuje się tylko z najlepszej strony i nie unika opowieści o swoich zaletach. Bo największa wada naszego bohatera to arogancja. Pretensjonalność jest przyczyną jego najpoważniejszych błędów. Lecz wcale nie ma potrzeby drążyć głębiej, aby odkryć, że ta prawdziwa - skromna - natura nie pochwala zadzierania nosa.

Kogut to realista i pospolity awanturnik. Ryba to jego całkowite przeciwieństwo. Rezultat? Albo osoba spod tego znaku przyjmie postawę prowokującą, wyznając nagle: "Jestem kochanką pana Slade'a" - podczas gdy lepiej byłoby zachować dla siebie tę informację; albo będzie siedzieć w kącie - grzeczna i spokojna - czekając, aż burza minie, i pragnąc, aby pan Slade nigdy nie istniał. Wniosek z tego, że jest nierównego usposobienia i odrobinę znerwicowana. Z jednej strony, tęskni za spokojem i sielankowymi przechadzkami. Z drugiej, rąbie drzewo do trzeciej nad ranem, by otrzymać awans.

Człowiek spod znaku Ryb Koguta jest w skrytości ducha fantastą. Udaje, że nie lubi się bawić. Jednak aż go świerzbi, by się popisać, by zabłysnąć. Jego życie pełne jest wzlotów i upadków. W sferze psychiki Ryba wpada to w egzaltację, to w depresję. Jeżeli "wzlot" Koguta nie zbiegnie się z jej egzaltacją, można dostrzec oznaki wewnętrznego konfliktu. Niewykluczone, że zacznie ogryzać paznokcie lub ssać palec.

Jest inteligentny. Powinien podkreślać swoją powagę eksponując to, co w nim wesołe i ekstrawaganckie. Chcę przez to powiedzieć, że czuje się zadowolony, mogąc pokazać swoje prawdziwe oblicze. A może być jednocześnie zuchwały i przedsiębiorczy. Lecz także twórczy i uduchowiony. To proste. Powinien napisać sensacyjną książkę, nakręcić komedię lub wziąć udział w wyścigach motocyklowych zawodowców czy w skokach narciarskich. "Ale ja wcale taki nie jestem" - protestuje. "Jestem pracusiem, który lubi samotnie wędrować po górach tylko w towarzystwie psów".

Możliwe. Ale posłuchaj, nasz bohaterze. Jeżeli przestaniesz litować się nad samym sobą i podkreślać różnice odgradzające cię od reszty świata, myślę, że mógłbyś wyjść z odosobnienia, w którym znalazłeś się z własnej woli, i trochę się rozerwać. Jesteś utalentowany i energiczny. Każdy ci to mówi. Jesteś pociągający i potrafisz się dostosować. A wiec dlaczego wszystkiego sobie odmawiasz, zamiast odetchnąć i cieszyć się życiem? Nie licz na innych, że cię zabawią. Żyj własnym życiem, póki czas.

Miłość

Na pozór ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Małpy, cierpi, bo nie jest wystarczająco kochany. Właściwie nikt go nie kocha, prawdziwa miłość nie istnieje, a zresztą wszystko to są żarty (tu wzruszenie ramionami). Jednak w głębi duszy (znowu!) to romantyczny idealista, który niezłomnie wierzy w wieczne uczucia. Ale nawet w najbardziej udanych związkach zdarzają się nieporozumienia. Zaś on łatwo się zniechęca. Nie jest wytrwały w pielęgnowaniu miłości. Nie zapominaj, że jedyna wada, jaką sobie przypisuje, to doskonałość. Czy w takim razie może się przyznać do grubiaństwa, popędliwości lub niewierności? Bez przerwy - i na wszystkie strony - rozpowiada o swoich niedoskonałościach. Rezultat? Czuje się godny pogardy. Tym, czego mu potrzeba, jest współzawodnictwo.

Jeśli pragniesz utrzymać przy sobie przez jakiś czas partnera spod znaku Ryb Koguta, nie pozwól mu się skarżyć. Nie dopuszczaj, by litował się nad sobą lub wymagał doskonałości " czy to od ciebie, czy od siebie samego. Potrafi być na przemian to władczy, to nadąsany. Przyjmij wyzwanie. I zwłaszcza unikaj popłakiwania. To rozbudza jego najgorsze instynkty. Mazgajstwo za bardzo mu przypomina samego siebie. Nie znosi tego.

Związki z innymi znakami

Znajdziesz szczęście u boku Byka, Raka, Skorpiona lub Koziorożca Bawołu. Ekscytują cię również Raki, Skorpiony i Koziorożce Węże. Byki i Koziorożce Smoki podziwiają twoją bezpośredniość. Bliźnięta, Panny i Strzelcy Zające nie będą się z tobą zgadzać... Bliźnięta Koguty działają ci na nerwy, zaś najgorszy wybór, jaki mógłbyś uczynić, to związek z Bliźniakiem Dzikiem.

Dom i rodzina

Nasz bohater jest na ogół skrupulatny i porządny. Jego mieszkanie będzie pomalowane na żywe i wesołe kolory. Pragnie wywierać wrażenie na innych i lubi to, co błyszczy. Urodzeni pod znakiem Ryb preferują naturalność i czystość, także w przenośnym tego słowa znaczeniu. Zamiast ciasnego mieszkania w mieście, zapewne wybiorą duży dom na wsi. I uwielbiają się stroić. Klasyczna odzież w dobrym gatunku.

Nigdy nie mają ostatecznej pewności, czy pragną mieć dzieci, czy też nie. Nie mogą dojść do ładu sami ze sobą, nie mówiąc już o ponownym ponoszeniu odpowiedzialności za inną istotę ludzką. Nie nadają się do karmienia i pielęgnowania swoich pociech. Jeżeli mają dzieci, najpewniej troską o ich wychowanie obarczą partnera. Jako rodzice nie błyszczą cierpliwością.

Dziecko, które przyszło na świat pod znakiem Ryb Koguta, będzie niezwykle wrażliwe i uzdolnione. Bez względu na to, w jaki sposób się je wychowuje, z pewnością będzie krytykować wymagania rodziców. A jednocześnie będzie ich idealizować i okaże się posłuszne. Kiedy w wieku dorastania odkryje, że rodzice są tylko ludźmi, poczuje się gorzko rozczarowane. Najlepszy sposób wychowywania tego malca to dodawanie mu otuchy pieszczotami i zachętą. On wątpi w siebie - oto niebezpieczeństwo. Należy wzmocnić jego ufność - oto cel. Nigdy go nie upokarzaj.

Zawód

W karierze zawodowej nasz awanturniczy i utalentowany bohater wiele od siebie wymaga. Pociągają go zawody związane z rozpracowywaniem skomplikowanych planów. Działa skutecznie i zawsze staje na wysokości zadania. Wszystko lubi robić "jak należy". Raczej nie jest zręcznym negocjatorem. Jest wykonawcą. Wprowadza w życie pomysły innych. Tworzenie dla samego tworzenia go nie interesuje. Pragnie wykorzystywać swój talent artystyczny do konkretnych celów.

To wymagający szef. Zna swą wartość i jest śmiałym perfekcjonistą. Ale umie zrozumieć problemy innych i z łatwością wprowadza odmienne od swoich metody. Ponieważ nie jest stworzony do wewnętrznych rozgrywek, polubi także skromniejsze zajęcie w biurze lub w fabryce. I doskonale potrafi pracować całkiem sam, bez żadnego dodatkowego bodźca. To człowiek ambitny.

Zajęcia odpowiadające Rybom Kogutom: optyk, rybak, pisarz, elektryk, inżynier, fotograf, programista komputerowy, stroiciel fortepianów, inżynier dźwięku, farmaceuta, skoczek do wody, pilot akrobata.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.