_Domi_

Ryby urodzone w roku Psa

1 post w tym temacie

Ryby urodzone w roku Psa

Ryba urodzona w roku Psa jak wszystkie Ryby - a nawet jeszcze bardziej - ma czułe miejsca, których dotykać można tylko z największą delikatnością. U człowieka spod znaku Ryb Psa wrażliwość przybiera formę nerwowej drażliwości. On nie lubi, kiedy ktoś krytykuje jego pomysły albo mu się sprzeciwia. Jest inteligentny, ale ma słabą wolę.

Przyjrzyjmy się najpierw roli Ryby, która cała jest wrażliwością i przenikliwością. Ryba żyje po to, aby podnosić swój poziom świadomości. Cechuje ją wyrozumiałość i mistycyzm. Jest także słaba i czasem pełna goryczy. Często brakuje jej umiejętności podejmowania decyzji.

Psy są znane ze swojej niezawodności, poświęcenia i lojalności. Słusznie uchodzą za godnych szacunku i zaufania oraz wyjątkowo obowiązkowych. Stać je nawet na bohaterstwo. Ale, w przeciwieństwie do Ryb, brak im nieco pewności siebie, popisują się swoimi zaletami i czasem zachowują cynicznie. Ten, kto przyszedł na świat pod znakiem Ryb Psa, jest popędliwy i sarkastyczny, krytykancki i niespokojny. Stale przyjmuje postawę obronną. Niełatwo zdobywa przyjaciół. Trochę się boi nowych znajomości. Może nawet próbować całkowicie zerwać kontakty ze społeczeństwem, by za wszelką cenę znaleźć spokój.

Jest wszechstronnie utalentowany. Posiada niezliczone umiejętności i - pod warunkiem, że otrzyma staranne wykształcenie - może zajść daleko. Przede wszystkim jednak pragnie poczucia bezpieczeństwa. Nie lubi tego, co nieznane. Aby osiągnąć sukces, będzie wytrwale pracował w wybranej przez siebie dziedzinie. Jednak prawdziwy cel to niezmienne zapewnienie sobie schronienia i azylu, co ma go uwolnić od lęku.

Nasz bohater potrafi być bardzo zabawny. Umie dostrzec śmieszne strony ludzkiego zachowania i umie je przedrzeźniać. Jego zjadliwy i cięty dowcip, który można porównać do gałązek trzaskających w ogniu, jest zdolny przebić najgrubszą skórę.

Poczucie odpowiedzialności, jakie go cechuje niemal od chwili urodzin, okazuje się czasem prawdziwą kulą u nogi. Obowiązek jest wszystkim dla tego delikatnego i sumiennego człowieka. Zdarza się, że wypełniając zobowiązania nadweręża siły. Nerwy nie wytrzymują i pojawia się stres. Powinien uważać na oznaki zbliżającej się depresji i rozpaczy spowodowanych przemęczeniem, wyczerpaniem i niepokojem.

To wrażliwy olbrzym. Spoglądając na jego postawną sylwetkę, nikt nie odgadłby, że on jest taki bezbronny, a ona zasypiając wieczorem popłakuje, bo ma pustkę w duszy. Ponieważ zasadniczo są skromni i nie manifestują swoich uczuć, często się ich nie docenia.

Nigdy nie narzekają ani nie zrzędzą, jeśli tylko mogą się uśmiechać. Krzyczą tylko w obliczu niebezpieczeństwa. Ale trzeba dodać, że widzą je wszędzie. Ludzie spod tego znaku nic nie mają do ukrycia, przed nikim nie muszą się tłumaczyć, a jednocześnie ciągle są niespokojni.

Miłość

Ten, kto urodził się pod znakiem Ryb Psa, zazwyczaj jest żonaty. Więzy małżeńskie zapewniają mu poczucie bezpieczeństwa, którego tak potrzebuje. Uchodzi za wiernego w miłości i wybrednego w wyborze partnera. Aby ośmielił się działać, należy go uspokajać i zachęcać. Potężne dawki czułości i pokrzepienia są nieodzowne, gdyż jego wrażliwość i napięte jak struny nerwy sprawiają, że czasem cierpi z powodu braku pewności siebie. Nic tak go nie rozweseli jak serdeczna i ożywiona pogawędka.

Jeśli cię pociąga jeden z tych nerwusów, potrzebne ci będą cierpliwość i spokój. On ma skłonności do oschłego i szorstkiego wyrażania uczuć, czy będzie to uniesienie czy rozpacz. Gdybyś rozczarowała tego subtelnego i nieskazitelnego człowieka, po pewnym czasie może się okazać, że go zniszczyłaś.

Ludzie urodzeni pod znakiem Ryb Psa nie są wojownikami. Kochają spokój i potrzebują partnera tak pewnego jak skała nad Cieśniną Gibraltarską. Jeżeli nie masz za grosz skrupułów, nie zbliżaj się do tego niewinnego szczeniaka. On zasługuje na lepszy los.

Związki z innymi znakami

Urodzeni pod znakiem Byka, Wagi i Koziorożca Tygrysa lubią twój styl. Skorpiony i Koziorożce Zające pociąga twoja subtelność i wrażliwość. Skorpion Koń pragnie zaopiekować się tobą. Z wzajemnością. Nie bierz pod uwagę Bliźniąt, Panien i Strzelców Smoków, Owiec ani Kogutów.

Dom i rodzina

Nasz bohater może mieszkać właściwie wszędzie. Jego dobre samopoczucie nie zależy od otoczenia. Naturalnie że lubi, aby w domu panował porządek i było przytulnie, ale nie odczuwa specjalnej potrzeby wyrażania swojej osobowości poprzez dobór sprzętów. Rzadko go zobaczysz, jak w pocie czoła wybiera obicie lub abażur. Jest dyskretny i ogromnie się troszczy o wygodę innych. Jednak potrafi żyć bez przesadnego luksusu, a nawet jest przeciwny urządzaniu mieszkania z przepychem.

To wzór rodzica pełnego uczucia i poświęcenia. Ponieważ z natury jest niespokojny, nie należy się dziwić, że co pięć minut biega do kołyski, aby się upewnić, czy malutka Izabela jeszcze oddycha. Pragnie, żeby jego dziecko wszędzie było najlepsze: w szkole, w sporcie, w zajęciach pozaszkolnych. Rybo Psie, jeśli masz dzieci, od czasu do czasu pozwól im trochę odetchnąć. To przecież jeszcze dzieci.

Dzieci spod tego znaku są nerwowe. Najważniejsze to zapewnić im poczucie bezpieczeństwa. Lubią żyć w miłej atmosferze. Nie dopuszczaj do ośmieszania dziecka i nie zmuszaj go do publicznych występów - chyba że naprawdę ma na to ochotę. Jest nie tyle nieśmiałe, ile "uczulone" na brak skromności.

Zawód

To człowiek o wielkich zdolnościach. Żywa inteligencja i cyniczne usposobienie uwydatniają jego talent. Z dnia na dzień potrafi przekształcić najskromniejszy zarys pomysłu czy planu w złożony projekt. Obdarzony poczuciem obowiązku Psa i wrażliwością Ryb, nasz zaradny bohater niezmordowanie poszukuje brakującego ogniwa, aby naprawić łańcuch. To zdolny pracownik, który niełatwo rezygnuje. Przesadną wrażliwość należy uznać za jego najpoważniejszą wadę. Gdy ktoś go wyśmieje lub obrazi, może się załamać. Niespożyty zapał to nie jego specjalność.

Jako szef jest sprawiedliwy i punktualny, niekiedy komiczny w swoim postępowaniu. Nie chce wywoływać wrogości podwładnych i zawsze ma im do powiedzenia coś zachęcającego. Czasem posłuży się uszczypliwym sarkazmem. Na to nie trzeba zwracać uwagi. Nie jest złośliwy. Szanuje swoją pracę. Może się zapalić do pozornie dziwacznego pomysłu, lecz nie należy tym się przejmować, bo w końcu powróci na ziemię. To poważny człowiek i ma poważne ideały. Od czasu do czasu lubi być rozweselany i woli pracować w grupie niż w samotności.

Zajęcia odpowiadające Rybom Psom: pisarz, aktor, karykaturzysta, profesor, tancerz, śpiewak, dyrektor artystyczny, sekretarz, grafik, opiekunka noworodków.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.