_Domi_

Baran urodzony w roku Szczura

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Szczura

Chcesz wiedzieć, kim jest Baran, z którym cię widziałam?

Nie był to byle jaki Baran, ale Baran Szczur: najsprytniejszy, najbardziej przebiegły i najbardziej gadatliwy ze wszystkich Baranów.

Szczury są towarzyskie. Barany są uprzejme. Jeśli je połączymy, otrzymamy superosobowość. A z połączenia wyjątkowej charyzmy Szczura z nieustraszoną pewnością siebie Barana otrzymamy uosobienie żywotności.

Życie Barana Szczura aż kipi od planów i projektów. Na desce kreślarskiej w jego pracowni są już plany nowego skrzydła do niedawno zaprojektowanego domu. Wszystkie projekty wyszły oczywiście spod niezawodnej, mistrzowskiej ręki Barana Szczura. W jego pracowni są też cztery gotowe modele osiedli (oczywiście w skali), które Baran Szczur zaprojektował i które przedstawi Radzie Miejskiej: W sypialni na górze przy jego łóżku leży gruby zeszyt, na którego kartach Baran Szczur pisze swoją pierwszą powieść. A na dole w kuchni znajdziesz lodówkę napełnioną daniami, które Baran Szczur przygotował na cały tydzień, podzielił na porcje i troskliwie opakował. Nigdy nie dotrzymasz kroku temu człowiekowi. Nawet nie próbuj.

Jeśli jednak znajdziesz się w jego polu działania, to w żadnym wypadku nie wolno ci siedzieć bezczynnie. Baran Szczur nie znosi bezczynności nawet u innych. Ludzie spod tego znaku są uczynni i pomagają tym, których kochają, w różnego rodzaju przedsięwzięciach. Nie sądź jednak, że zainwestują czas i środki w twoje plany, jeśli będziesz leżeć całymi dniami na tapczanie i obserwować, jak rosną ci paznokcie u nóg.

Barany Szczury chętnie podejmują wyzwanie losu. Nie boją się na przykład wyjechać samotnie do jakiegoś obcego, nieprzyjaznego kraju i nawet w dorzeczu Amazonki potrafią stworzyć duży rynek zbytu na nawilżacze. Barany Szczury wzbudzają zaufanie. Są nie tylko dobrymi sprzedawcami, ale bywają także wyśmienici w wymyślaniu atrakcyjnych form promocji towarzyszących interesom: wiedzą, jak organizować wystawne przyjęcia dla ludzi biznesu, jaki kupić prezent dla żony dyrektora i jak do pokoju hotelowego przesłać szampana i trufle na śniadanie. Któż mógłby się oprzeć takiej hojności?

Z drugiej strony trudno byłoby nazwać Barany Szczury ludźmi otwartymi i bez uprzedzeń. Mimo uprzejmości i wdzięku są oni trochę staromodni. Nie tolerują nowoczesności. Nie tolerują jej na przykład w sposobie ubierania się swoich bliskich. Można by ich nawet nazwać hipokrytami. Sami uwielbiają bujne życie towarzyskie, pełne przygód miłosnych, intryg czy afer, ale woleliby, żeby ich partnerzy i dzieci szli przez życie raczej prostą drogą. Postępują więc według zasady: "Bierzcie przykład z tego, co mówię, a nie z tego, co robię".

Baran Szczur jest typem nerwicowca. Jeśli nawet sprawia wrażenie opanowanego i emanuje atmosferą spokoju, to jest to nieszczere i sztuczne. Gdzieś w głębi zawsze drzemie w nim neuroza. Jego życie rzadko bywa tak wspaniałe, jak usiłuje przedstawić innym. Barany Szczury są niecierpliwe. Zawsze kipi w nich chęć działania - tu i teraz. Nie znoszą spóźniania się i nigdy nie tracą czasu.

Baran Szczur jest żądny władzy, ale równocześnie obce mu jest pragnienie panowania nad innymi. Usposobienie Barana Szczura predestynuje go do roli dobrotliwego i nieco naiwnego króla. Z natury nadaje się wprawdzie do kierowania, ale wie, że jako szef musiałby czasem postąpić brutalnie, zabawić się nieraz w policjanta i zmusić innych, by stosowali się do nakazów i praw. Na ogół poddani nie lubią tych, którzy nimi rządzą. Baran Szczur, chociaż miałby ochotę zajmować wysokie stanowiska, nigdy nie pogodziłby się z niechęcią otoczenia. Samotność władcy to dla niego śmierć. I wreszcie, gdyby został królem, to z kim mógłby się nagadać do syta?

Baran Szczur wiecznie się śpieszy. Jego umysł pracuje szybko i nerwowo, zajmuje się zbyt wieloma planami i projektami naraz. W rezultacie Baran Szczur jest nieco kanciasty w obejściu i czasami trochę kapryśny. Baran Szczur umie pracować i jest wydajny w pracy. Nie może zrozumieć, dlaczego reszta świata jest do niczego: nie zaangażowana, beztroska i niedbała. Jakim prawem tak wielu ludzi traci czas na wąchanie róż? Zdaniem Barana Szczura czas jest uporządkowany i podzielony na zebrania, załatwianie poleceń i sprawunków, na szaleństwo zakupów, na ważne śniadania w gronie członków komitetu lub ceremonialne uroczystości. Baran Szczur nie znajduje też miejsca ani czasu na poezję. Jest zbyt zajęty tym, że się udziela...

Baran korzysta z tego, że urodził się w roku Szczura. Chytrość Szczura daje Baranowi większą szansę na sukces, a towarzysząca temu znakowi mądrość Szczura pozwala Baranowi pohamować nieopanowane odruchy. Baran Szczur potrafi walczyć. Ale w odróżnieniu od innych Baranów nigdy nie zniży się do sprzątania ulic ani nie popełni świadomie żadnej wulgarności. Baran Szczur poluje na cenniejsze łupy i gardzi zwykłą, fizyczną przewagą. Pragnie zwycięstwa moralnego... no i przy tym także wielkich pieniędzy...

Miłość

Baran Szczur za młodu nie miewa kłopotów z miłością: jest energiczny, atrakcyjny i wystarczająco przebiegły, by uwieść i łatwo zwyciężyć. Coś więcej, młode Barany Szczury często postępują w miarę elastycznie i delikatnie. Na progu dorosłości istotną rolę w ich rozkładzie zajęć odgrywają przyjęcia, tańce, randki i spotkania, a także popijanie alkoholu w doborowej kompanii.

Ale przychodzi wiek średni. Praca, odpowiedzialność, dzieci, pewien status społeczny i konieczność wzbogacenia się - mają tonizujący wpływ na Barana Szczura, uspokajają go. Barany Szczury poważnieją. Tak więc ludzie spod tego znaku w młodości są czuli i delikatni, dowcipni i głupi, a w średnim wieku każdą miłostkę traktują poważnie, jak Hiroszimę.

W uczuciach dorosłego Barana Szczura zanika radość, bo z uporem stara się czynić to, co należy, to co jest słuszne. Podczas gdy większość ludzi po trzydziestce czy czterdziestce rozluźnia się, Baran Szczur staje się powściągliwy i sztywnieje. Czy się nie starzeję? Czy nie brzydnę? Czy nie powinienem się odchudzać? Czy mogę się jeszcze podobać? Takie myśli i zwątpienie w siebie samego = to jego obsesja. I dlatego, jeśli się zdarzy, że dysponujący już pewnym doświadczeniem życiowym Baran Szczur się zakocha, to rozgłos, jaki temu towarzyszy, można usłyszeć w zasięgu tysiąca mil. Wystrzegaj się starszego Barana Szczura, który cię adoruje: będzie dzwonił do ciebie trzydzieści razy dziennie i posyłał ci tyle kwiatów, że pewnego dnia zbudzisz się myśląc, że już leżysz w trumnie, a dokoła wieńce róż, kosze kwiatów, samochody ciężarowe załadowane bukietami gladioli... W takim właśnie stylu kocha się Baran Szczur.

Związki z innymi znakami

Radzę ci szukać partnerów wśród Bliźniąt urodzonych w roku Smoka lub Bawołu, wśród Lwów spod tych znaków, a nawet wśród wesołych i swawolnych Strzelców Małp. Także Wodniki z gatunku Dzików czy Psów mogą na ciebie działać podniecająco. Natomiast wystrzegaj się Raka Zająca i Koziorożca Konia. Od ludzi spod tych znaków będą cię różniły poglądy na tak istotne sprawy jak na przykład pieniądze.

Dom i rodzina

Cudownie jest mieć ojca lub matkę spod znaku Barana Szczura. Mówić o zaangażowaniu to za mało: taki rodzic wdziera się głęboko w życie swoich dzieci i po prostu żyje ich życiem od momentu, gdy dziecko zaczyna gaworzyć, aż do momentu, kiedy udaje się na uniwersytet i trzeba mu pomachać ręką na pożegnanie. Matka Baran Szczur szyje ubrania dla swoich dzieci i szykuje im kostiumy na zabawy szkolne. Piecze ciastka na loterię w szkółce niedzielnej i zgłasza się na ochotnika, żeby reżyserować i wystawić szkolne przedstawienie teatralne dla starszych dzieci. Ojciec Baran Szczur przenosi swoje dwuletnie dzieci przez skały i strumienie, żeby wyprowadzić je w plener, pokazać im piękno przyrody, a także zapoznać je z całym majątkiem, jaki pewnego dnia odziedziczą. Jako rodzic Baran Szczur jest wspaniały, odpowiedzialny i bardzo kochający.

Natomiast jako rodzeństwo Barany Szczury nie są już tak godne pochwały. Często bywają krytyczne w stosunku do swoich braci i sióstr i uważają się za coś lepszego. Zdarza się, że Baran Szczur podejmuje się wychowania swego bratanka czy siostrzenicy, gdy dziecko stwarza trudności wychowawcze lub gdy jego rodzice chorują lub się rozwodzą. Nie jest to jednak bezinteresowny odruch serca. Baran Szczur na pewno nie pozwoli im zapomnieć, ile dla mich zrobił.

Jako dzieci Barany Szczury są bardzo zabawne. Są ponad miarę energiczne i pełne wigoru, mimo to rzadko bywają niegrzeczne czy nieposłuszne. Dzieci spod tego znaku z powodzeniem uprawiają sporty, a także lubią uczestniczyć w grach sportowych i różnych zajęciach pozalekcyjnych. W szkole są lubiane i pracowite. W domu trzeba im przypominać o nauce i odrobieniu lekcji, bo chciałyby cały wolny czas przeznaczyć na swoje hobby. Są to dzieci artystycznie uzdolnione i powinno się je zachęcać do rozwijania talentu. W żadnym wypadku nie wolno zawstydzać dziecka spod znaku Barana Szczura: nigdy tego nie wybaczy.

Zawód

Nie trzeba chyba podkreślać, że Baran Szczur jest chorobliwie ambitny. Lubi pracować i cieszy go każda praca. W zawodzie, który wykonuje, Baran Szczur wykazuje się dużymi zdolnościami. Z przyjemnością zajmuje się planowaniem i organizowaniem, wyszukiwaniem danych, a nawet wypełnianiem nudnych administracyjnych formularzy. Sukces staje u drzwi Barana Szczura nawet bez widocznego wysiłku z jego strony. Baran Szczur nie chce oczywiście żyć w biedzie ani być gorzej sytuowany niż jego sąsiedzi i koledzy. Ponieważ nie brakuje mu energii i nie uchyla się od żadnej, nawet czarnej roboty, zawsze osiąga swój cel.

Gdybym zamierzała kogoś zatrudnić i miała do wyboru kilku kandydatów, wybrałabym Barana Szczura. Ludzie spod tego znaku są nie tylko pełni entuzjazmu i inteligentni, ale też głęboko oddani każdej pracy, której się podejmują. Trudno o bardziej lojalnego pracownika niż Baran Szczur. Gdy jednak spojrzysz na listę płacy, to zdziwi cię koszt tej lojalności. Barany Szczury nie pracują za byle co. Ale ponieważ są doskonałymi pracownikami, więc warto im zapłacić. Jeśli jednak szukasz kandydata na kierownika sali sprzedaży przecenionych towarów, nie wynajmuj Barana Szczura. On nie spocznie, póki nie zarobi "dosyć" pieniędzy, a dla niego "dosyć" to jest o milion więcej niż dla ciebie czy dla mnie. Barany Szczury lubią luksus i śmiało wyruszają na jego zdobycie.

Zajęcia odpowiadające Baranom Szczurom: dekorator, dyrektor przedsiębiorstwa, agent handlowy, pilot, kierownik sklepu.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.