_Domi_

Baran urodzony w roku Tygrysa

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Tygrysa

Upodobanie do ryzyka Tygrysa kojarzy się tutaj z młodzieńczą odwagą Barana. Baran Tygrys to zawsze ktoś, kogo przyjemnie znać, kogo łatwo polubić i w czyim wesołym towarzystwie miło jest przebywać. Barany Tygrysy mają pełno planów i pomysłów. Kiedy wprowadzają je w czyn, stosując swe rozliczne talenty i używając całej energii, są naprawdę skuteczne i nie do pokonania.

Wiemy, że Barany to ludzie poważni. Żadnych planów nie podejmują lekkomyślnie. Gdy są w natarciu, to swe zamierzenia przeprowadzają do końca. Natomiast Tygrysy często atakują, a potem tracą zainteresowanie, odwracają się tyłem i... do widzenia. A więc skojarzenie Baranów z Tygrysami może, ale nie musi potęgować skuteczności działania, której spodziewamy się po Baranach. Zawsze trzeba tutaj uważać, bo Baran Tygrys może uchylić się od odpowiedzialności, a nawet dopuścić się jakiegoś buntowniczego wyskoku.

Proszę mnie źle nie zrozumieć. Tygrysy to także bardzo poważni ludzie ale nie cierpią zanudzania. Barany są w stanie znieść nudę. Tygrysy otrząsają się z niej, uciekają i często się z nudnym partnerem rozchodzą.

A więc dla Barana Tygrysa ważne jest, żeby wokół niego działo się coś podniecającego. Ale Baran ma skrupuły: czy nie za wiele oczekuje od życia? Nie jest przeto zbyt żywiołowym Tygrysem. I ta dwoistość do reszty pogrąża biednego Barana Tygrysa.

Utalentowany do granic możliwości, Baran Tygrys potrafi podołać wszystkiemu. Nie ma dla niego ani za ciężkiej pracy, ani rękodzieła czy przedsięwzięcia zbyt trudnego czy skomplikowanego. Celuje we wszystkim. Jest nie tylko bardzo zdolny, ale także w pełni tego świadomy. A więc wszystko stoi przed nim otworem. No, może z wyjątkiem polityki.

Polityka wymaga większej elastyczności i bardziej strategicznego podejścia. Na to trudno byłoby się zdobyć Baranowi Tygrysowi. Jest on bowiem człowiekiem bezpośrednim, bezkompromisowym i wierzy w dobroć człowieka. Baran Tygrys byłby zgorszony, gdyby ktoś wdawał się w układy z przestępcą, nawet jeśli popełnił on tylko niewielkie wykroczenie przeciwko prawu czy porządkowi. Dla Barana Tygrysa słuszne jest to, co jest słuszne, i nie ma tu drogi na skróty.

Człowiek urodzony pod tym znakiem będzie najszczęśliwszy jako właściciel sklepu, fabryki, statku czy choćby tylko jako przewodnik grup turystycznych. Nie jest on z natury skłonny do podporządkowywania się cudzym rozkazom. Oczywiście, może przyjmować polecenia od przełożonego, ale wówczas jego dusza cierpi. Baran Tygrys ma osobowość prawdziwie niezależną, jakiekolwiek ograniczenia są dla niego jak kajdany.

Gdy Baran Tygrys uświadomi sobie, że ktoś chce go powstrzymać czy hamować - to koniec. Sprzedaje wtedy sklep, rezygnuje ze swojej łodzi, psa oddaje przyjaciołom na wsi i... znika. Nie wiadomo, dokąd skieruje kroki, nie wiadomo, czy znika na krótko, czy na zawsze. Ale ostrzegałam, że Baran Tygrys nie zniesie nudy. Jest on wręcz skazany na to, żeby zachowywać się niekonwencjonalnie. Barany Tygrysy łączą w sobie cechy żołnierskie z gorącą żarliwością. Są prawdziwymi bojownikami o lepsze życie, szczerze wierzą w wolność i sprawiedliwość dla wszystkich. Co więcej, nie mają nic przeciw temu, by dzielić swe ideały z całym światem.

Przykładem nieustraszonego Barana Tygrysa jest między innymi Hugh Hefner. Gdy przygotowywał się do wydawania magazynu "Playboy", cały czas poddawano go krytyce i obrzucano pomówieniami. Hefner nie cofnął się ani o krok. Konflikt wzmagał jeszcze jego aktywność. "Playboy" to był jego okręt, a on stał u steru. Otoczył się doskonałymi doradcami, zatrudnił dynamicznych pracowników. Czarodziejskie dotknięcie Barana Tygrysa wystarczyło, by "Playboy" od początku stał się ogromnym sukcesem. I możecie być pewni, że Hugh Hefner zadbał o to, żeby nie nudzić się ani przez chwilę.

Miłość

Tych, którzy urodzili się pod połączonymi znakami Barana i Tygrysa, otacza wiele miłości i czułości. Trudno się oprzeć tym niezbyt doświadczonym, ale dojrzałym, dominującym i silnym Baranom Tygrysom. Stanowią świetne połączenie sacrum i profanum. Powiedziałabym, że są jak ta idealna kobieta, powstała z połączenia zakonnicy z prostytutką. O takiej kobiecie marzył zawsze mój ojciec i w taki właśnie ideał wciela się Baran Tygrys.

W życiu miłosnym Barana Tygrysa wiele się dzieje. Bywa niestały. Zmienia jednak partnerów nie po to, żeby być niewiernym czy żeby dokuczyć: robi to, bo po prostu lubi zmianę. Baran Tygrys nie może długo być z jednym partnerem, bo wciąż szuka czegoś nowego. Można się po nim spodziewać nieposłuszeństwa, niepohamowania i braku umiaru. Zdawałoby się, że nie można od niego oczekiwać niczego więcej, tylko gorącej przygody miłosnej. Ale nie zapominajmy, że ten Tygrys jest także Baranem, a Baran to przyzwoity facet. Jakiekolwiek grzeszki on czy ona mają na sumieniu, sprawę załatwią dyskretnie i nie zapomną o dobrych manierach.

Jeśli kochasz Barana Tygrysa i szczerze chcesz przy nim czy przy niej pozostać, musisz dać mu całkowitą swobodę, bo tylko wtedy masz dla niego nieodparty urok. Nie dzwoń do niego: w końcu i tak on zawsze zadzwoni do ciebie.

Związki z innymi znakami

Człowieka, dla którego mocniej zabije twoje serce, znajdziesz wśród Lwów Psów lub Strzelców Smoków i Koni. Oczarują cię także Wodniki Psy, Dziki, a nawet Smoki. Nie poddawaj się urokom podstępnie wabiących cię Wag spod znaku Bawołu, Koziorożców Małp lub Węży. Także Raki Węże są zbyt humorzaste i zbyt zimne, by odpowiadać twojemu prostemu gustowi.

Dom i rodzina

Trudno o kogoś bardziej oddanego rodzinie niż Baran Tygrys. Choćby nie wiem jak daleko zawędrował, wspiął się nie wiedzieć na jak wysokie szczyty lub zanurzył w nie wiedzieć jakie głębokości, Baran Tygrys zawsze pamięta o urodzinach swojej matki.

Baran Tygrys jest poważnym rodzicem, choć może niepotrzebnie zaprząta swoim dzieciom głowę błahostkami. Uważa, że musi im absolutnie wszystko tłumaczyć i wyjaśniać, i spodziewa się, że wtedy dzieci pozwolą sobą rządzić i nie będą niegrzecznie odpowiadać. Niestety, nie zawsze się tak dzieje. Rodzice Barany Tygrysy cieszą się co prawda najwyższym i niekłamanym szacunkiem swych pociech, ale w cichości ducha ich dzieci wolałyby, żeby ich Baranin-Tygrysi rodzice trochę mniej się trzymali sztywnych praw i regulaminów.

Barany Tygrysy są czarującymi dziećmi. Wszystkim się interesują i mają w sobie wiele uczucia i ciepełka. Ludzi przyciąga ich wdzięk, więc rzadko się zdarza, żeby miały kłopoty z nauczycielami czy kolegami w szkole. Baranio-Tygrysie dziecko jest ulubieńcem wszystkich. Jest też niezwykle utalentowane. Małego Barana Tygrysa interesuje wszystko: lekcje muzyki, obozy tenisa, kółko recytatorskie, kursy komputerowe... Dzieci te są przy tym tak pojętne, że stwarzanie im odpowiednich możliwości i ułatwianie dostępu do nauki daje ich rodzicom wiele satysfakcji.

Zawód

Barany Tygrysy to ludzie ambitni. Chcieliby bywać w świecie, dokonywać wielkich czynów, realizować swoje marzenia. Przede wszystkim zaś pragną poprawy swego życia i życia tych, których kochają.

Pieniądze? Nie, pieniądze nie są specjalnie ważne dla Baranów Tygrysów. I Baran i Tygrys nie są znakami zainteresowanymi pieniędzmi. Nie chcę przez to powiedzieć, że one nie dojdą do majątku, ale nie ulega kwestii, że na przykład Baran naprawdę może się obejść bez pieniędzy. Baran Tygrys na pewno nie będzie sobie rujnował zdrowia ani nie będzie rozbijał życia rodzinnego dla zdobycia milionów. Wierzy, że zawsze znajdą się jakieś pieniądze na życie. Przecież jest pełen energii i wigoru, aktywny do granic możliwości, więc zawsze coś zarobi. Nie lubi polować na pieniądze, walczyć o swoje udziały czy sięgać po to, co należy do kogoś innego. Poniżej godności Barana Tygrysa byłoby zagarniać jakieś dobra dla osobistego zysku. On uważa, że uczciwie przepracowany dzień zawsze przyniesie jakieś pieniądze, nie teraz, to w przyszłości. Baran Tygrys chce nade wszystko zachować niezależność. A jego konto w banku? Niech samo się o siebie martwi.

Zawody odpowiednie dla Barana Tygrysa: drukarz komputerowy, agent handlu nieruchomościami, pisarz, artysta malarz, piosenkarz, ramiarz.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.