_Domi_

Baran urodzony w roku Konia

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Konia

Wszystkie Barany Konie mają w sobie coś ze zwycięskich atletów. W postępowaniu są samolubne, w ruchach szybkie; obaj - i Baran, i Koń - mają dowcip na zawołanie. Ale nie zawsze potrafią wykorzystać swój serw. I to jest chyba główną i najbardziej dokuczliwą wadą Barana Konia. Obaj lubią przodować, obaj są aktywni i egocentryczni. Zarówno Baran, jak i Koń mają grzeszną skłonność do samowoli. Skojarzenie tych dwóch znaków daje w rezultacie człowieka o silnym charakterze, bardzo stanowczego, umiejącego domagać się tego, czego chce, wtedy, kiedy chce.

Niewątpliwie pozytywną cechą Barana Konia jest jego żywiołowy entuzjazm, czarująca naiwność oraz niekłamana energia. Ludzie spod tego znaku są nieustraszeni i w sposób zdecydowany zmierzają do celu. No i Baran Koń jest zawsze pierwszy, by ci powiedzieć, jaki cudowny mamy dzień, jaki wspaniały jest ten świat i jakie piękne byłoby życie, gdybyśmy tylko umieli dostrzec jego jasne strony. Baranom Koniom bardzo potrzebna jest wiara. Ludzie urodzeni w tym znaku cenią dobro i cnotę. Potrafią się autentycznie zmobilizować do pracy w imię szlachetnych i wzniosłych celów. Kochają prawdę, ale zdarza im się paplać, co ślina na język przyniesie. Barany Konie są niepoprawnie praktyczne. Potrafią prawie wszystko własnoręcznie naprawić, umieją budować domy, są w stanie w okamgnieniu zmienić układ pokojów, poprzestawiać meble i narzucić domownikom nowy podział pracy. W dodatku, robią to wszystko lepiej, niż można sobie wymarzyć.

Jeśli tylko można dojść do jakiegoś wniosku, to możecie być pewni, że Baran Koń do niego dojdzie. Zarówno Barany, jak i Konie chętniej działają, niż myślą. Zawsze kusi ich, żeby spróbować trafić w sedno. Uderzają wtedy mocno i bez zastanowienia: często, z powodu pośpiechu, chybiają celu.

Barany Konie nie umieją ładnie przegrywać. Jeśli nie spotkają się z poklaskiem albo uznaniem, którego tak gorliwie poszukują w życiu, wówczas potrafią kopać, obrażać się i awanturować. Znam takie wypadki. Przegrana jest dla Barana Konia osobistym afrontem. Nie przyjmuje porażek z dobrą miną.

Mężczyzna spod znaku Barana to urodzony żołnierz, któremu radość sprawia atakowanie wszelkich stojących na jego drodze przeszkód, oczywiście z nadzieją na ich zdobycie, a następnie zniszczenie. Koń, choć jest z natury o wiele bardziej ostrożny, przejawia podobne tendencje rzucania się na przeciwnika, często w sposób nierozważny. Możemy więc stwierdzić, że osobowość Barana Konia jest pełna nieposkromionej żywiołowości.

Kłopot w tym, że w Baranie Koniu kryje się jeszcze jedna osobowość. Jest to taki "fajny facet", który chciałby spokojnie pożyć w pokoju, zamiast walczyć o przeżycie na wojnie. Baran Koń ma zawsze jakąś sekretną kryjówkę, którą wynalazł na wsi czy nawet w mieście i w której w każdej chwili może się schronić, by ratować stargane nerwy.

Nigdy się nie staraj przekonać Barana Konia argumentami. To niepotrzebna utrata cennego czasu. Przemawia doń tylko przemoc, siła i niestety, brutalność. Ludzie spod tego znaku nie znają się na subtelnościach, nawet gdy chodzi o ich własne potrzeby i pragnienia. Trudno więc wymagać, żeby się domyślali, o co ci może chodzić... Żadne zawiłości do nich nie docierają. Nie próbuj nawet lawirować i trafić do nich krętą drogą. Wal prosto z mostu i rąb bez ogródek, przystępuj doń z dobrze widoczną siekierą w ręce. Jeśli chcesz go o czymś przekonać, pamiętaj, zachowuj się wobec niego w bardzo prosty i bezpośredni sposób.

Zakładając, że nie będzie go zbyt natrętnie prześladował pech, Baran Koń powinien sobie świetnie radzić z zadaniami, które przed nim stoją. Wesoły w towarzystwie, łatwy w obcowaniu, Baran Koń jest szybki w zawieraniu przyjaźni i nie ma nic przeciwko prowadzeniu najbardziej nawet banalnych rozmów ze znajomymi. Radzę ci zaprosić Barana Konia na piknik albo party w ogrodzie z basenem. Należy on do ludzi lubiących pomagać innym, chce zdobyć poklask i uznanie kolegów, więc zawsze jest gotów świadczyć im usługi i wykonywać dla nich różne prace. Baran Koń wykopie ci dołek na rożen do pieczenia mięsa, przewiezie całe towarzystwo ze stacji do domu i rozbawi wszystkich opowiadaniem, jak to pani domu zapomniała kupić bułeczki z hamburgerami. Baran Koń jest człowiekiem otwartym na innych i nie może się uskarżać na nadmierną głębię intelektu.

Pod koniec przyjęcia znajdziesz go rozciągniętego na kanapce w salonie, odpoczywającego po męczącym dniu pełnym zajęć, w których czynnie uczestniczył. Ten najważniejszy gracz na boisku nie bawi się w konwenanse i może w topless rąbać drwa.

Miłość

Wiemy dobrze, że zapał uniesień bywa wrogiem prawdziwej i trwałej miłości. Romantyczną słabostką Barana Konia jest gwałtowna pasja, z jaką budzą się w nim uczucia. Baran Koń potrafi zakochać się w ciągu dwóch sekund. Co za cera! Co za bary! Ach, jak on cudownie wymawia spółgłoski! Gwarantuję, że nieśmiałe "je ne sais quoi" jest w stanie wtrącić naszego przyjaciela Barana Konia w otchłań miłości. A że Barany Konie nie są zbyt sentymentalne, ale i nie działają z rozwagą i namysłem, te ich impulsywne zakupy w sklepie, gdzie sprzedają miłość, rzadko kiedy dają dobre wyniki, a już nigdy na dłuższą metę. Baran Koń na pewno się w końcu rozczaruje. Okaże się, że te wspaniałe bary - to krój koszuli, ta piękna cera - to makijaż, a niezwykły sposób, w jaki ten ktoś przeciągał spółgłoski? Zgadliście! Był pijany...

Jeśli kochasz Barana Konia, idź z nim do łóżka. Tam, w intymnym sam na sam, odkryjesz w nim kogoś zupełnie innego. Pamiętaj tylko, że Baran Koń szybko się męczy, że ma wybuchowy temperament i że jest sprinterem. Wszelkie wstępne gry poza łóżkiem mogą mu pomieszać szyki. Miej jednak na uwadze i to, że Baran Koń ma zręczne ręce i choć nie jest atletycznej budowy, jest ruchliwy i ma gibkie ciało. Barany Konie to ludzie z seksem.

Związki z innymi znakami

Na pewno będziesz się czuć dobrze w towarzystwie Lwa Tygrysa i Psa. Możesz się także zakochać w Strzelcu Owcy, Bliźniętach Tygrysach lub Psach. Silne, choć eteryczne Wodniki Owce mogą sprawić, że będziesz bliski lub bliska omdlenia. Nie wchodzą natomiast w rachubę ani Wagi Szczury i Małpy, ani Koziorożce urodzone w roku Szczura i Dzika.

Dom i rodzina

W sprawach mieszkania Baran Koń jest praktyczny. Chciałby, żeby zasłony i dywan były dobrane kolorystycznie. Kupuje meble wysokiej jakości i solidne. Na ogół wnętrze jego domu jest bez bajerów i wygodne. Barany Konie są wprawdzie ludźmi z dużą wyobraźnią, ale stosują ją rozsądnie.

Barany Konie lubią narzucać rodzinie swoją wolę. Ponieważ ich specjalnością jest załatwianie spraw szybko i do końca, nie tolerują opieszałości u innych. Baran Koń uważa, że w domu i wokół niego sprawy powinny się toczyć zgodnie z jego wolą. Jest przekonany, że jego wybór jest jedyną słuszną drogą postępowania. Życie z Baranem Koniem nie zawsze toczy się spokojnie. Człowiek spod tego znaku życzy sobie, by wszyscy w tym samym czasie zasiadali do stołu. Wiecznie się śpieszy, by wszystko, co dzień niesie, załatwić od razu. Niech Bóg broni, byś odpoczywał w głębokim fotelu z nogami do góry, z palcem w ustach i nosem w książce. Baran Koń życzy sobie, żebyś był produktywny. Oczywiście możesz zignorować jego życzenia. Już po paru minutach sprzykrzy mu się zwracanie ci uwagi.

Jako dziecko Baran Koń dość wcześnie objawia talent wróżący jego przyszłe wspaniałe możliwości. Będzie się łatwo adaptował, będzie czarująco otwarty i towarzyski. Należy rozwijać wszystkie jego artystyczne zdolności. Trzeba, by ciągle był czymś zajęty. Odkrycie jakiejś pasji już we wczesnym dzieciństwie pomoże mu uchronić się od bezczynnej nudy w późniejszym życiu.

Zawód

Barany Konie nie zawsze obierają te drogi, na których miałyby szansę odniesienia największych sukcesów. Dość wcześnie budzi się w nich pragnienie, żeby związać się z jakimś artystycznym kierunkiem. Młody i niedoświadczony Baran Koń nieraz widzi siebie w roli aktora, śpiewaka, a nawet malarza i z radością odkrywa u siebie talenty w tych kierunkach. Ale w miarę upływu lat zaczyna coraz lepiej rozumieć siebie samego i otaczający go świat. Skłania się wtedy ku bardziej bezpiecznej karierze. Myśli o zawodzie, w którym jego łatwość budzenia w sobie entuzjazmu i zdolność do szybkiego podejmowania decyzji stanowiłyby zaletę i pomogły mu w awansie. Szuka więc solidnego zawodu.

Baran Koń jest lepszym szefem niż pracownikiem, a jeszcze bardziej, powiedziałabym, wprost idealnie nadaje się na stanowisko samodzielne i niezależne. Może pracować w każdej dziedzinie, która wymaga szybkiej decyzji i oferuje dobre warunki pracy. Może być programistą komputerowym albo dziennikarzem. Może być pilotem, tłumaczem i policjantem. Szczególnie dobre wyniki osiąga w reklamie: dostaje zlecenie, przeprowadza kampanię reklamową i już przechodzi do następnej pracy i nowej kampanii, i tak w kółko. Odradzałabym mu natomiast zawód związany z długoletnim mozolnym trudem, taki jak pisarstwo czy praca urzędnika. Baran Koń musi szybko mieć satysfakcję z wykonanej pracy. Zmierzanie do odległych celów nie jest jego silną stroną.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.