_Domi_

Baran urodzony w roku Owcy

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Owcy

Ludziom spod znaku Barana Owcy potrzebne jest bezpieczeństwo socjalne. Z natury są wolnomyślicielami, ekscentrykami i buntownikami, ale muszą wiedzieć, że nie zagraża im nędza. Tylko w takiej atmosferze mogą się rozwijać, nie angażując się w nic. A więc przede wszystkim bezpieczeństwo, gdy go braknie, Baran Owca skazany jest na cierpienie.

Owca ma w sobie coś z bohemy. Z natury chętnie idzie na łatwiznę i szuka w życiu przyjemności. Baran natomiast - to żołnierz. Baran jest przedsiębiorczy i do przesady samowolny. Na tym polega paradoksalny charakter Barana Owcy. Łagodna "owcza" strona tego znaku pragnie wylegiwać się na słońcu, marzą jej się zielone pastwiska i wzdycha do lepszych czasów, a tymczasem pełen energii Baran szarpie ją bez przerwy za powróz i woła: Wstawaj! Pośpiesz się! Załatw ten telefon! Skończ wreszcie myć naczynia! Zabierz się do pieczenia ciasta! Zapomniałaś napisać ważny urzędowy list! W życiu tak bardzo zajętego Barana biedna, stara i leniwa Owca nie ma żadnych szans. Baran wciąż dolewa zimnej wody do "owczego" olejku do opalania.

Ludzie spod znaku Barana Owcy prowadzą interesujące życie. Starają się być twórczy, dobrze się ubierają, przykładają dużą wagę do swego wyglądu. Są zrównoważeni i bardzo uprzejmi. Przebywać w ich towarzystwie to duża frajda. Barany Owce są na ogół optymistami.

Mówię "na ogół", ponieważ najgorsze, co może im się przydarzyć, to stać i patrzeć, jak ich studnia wysycha. Jeśli nędza zada cios poczuciu bezpieczeństwa Barana Owcy, wtedy popada on w skrajny pesymizm. Barany Owce mogą się autentycznie rozchorować, gdy zabraknie im pięknego otoczenia i wygód. Bardziej dbają o swój dobrobyt (i oczywiście, również o dobrobyt swoich opiekunów) niż o jakąkolwiek inną wartość w życiu. Bogactwo i przepych to ich żywioł.

Baran Owca otwiera się na wpływy zewnętrzne dzięki "baraniej" stronie jego natury. Pamiętajmy, że Baran jest naiwny i łatwowierny. Owce mają więcej sceptycyzmu, ale mało sprytu. Jeśli jakiś zły wpływ zaciąży na życiu Barana Owcy, to może on łatwo paść jego ofiarą. Barany Owce wymagają więc opieki. One nie chcą żyć samotnie, nie chcą walczyć o okruchy powszedniego, trochę już czerstwego chleba ani martwić się o to, jaką dziurę w rodzinnym budżecie spowodował zakup brylantowych kolczyków.

Pomimo że opierają się na innych, by zapewnić sobie bezpieczeństwo, Barany Owce zachowują się w sposób, który by można określić jako niezwykle niezależny. Mają niewyparzone języki. Mówią, co myślą, i nie przeszkadza im wcale, że szokują innych, których zresztą uważają za głupszych od siebie.

Baran Owca, który znajdzie się w wesołym i beztroskim otoczeniu, nigdy nie zdecyduje się na opuszczenie domu. Jeśli jednak znajdzie się w chłodnym i nieprzyjaznym świecie, gdzie przeważają szare barwy zimy, wtedy uczyni wszystko, co w jego mocy, żeby urządzić się na nowo w jakimś cieplejszym i bardziej sprzyjającym klimacie. Gdy Barany Owce opuszczają dom - to najczęściej razem z partnerem, a nawet razem z dziećmi i ulubionymi zwierzętami. Zdarza się, że bardzo nie lubią otoczenia, ale rzadko opuszczają rodzinę i przyjaciół.

Kiedy obserwujemy Barana Owcę z zewnątrz, wydaje nam się uosobieniem radości: uśmiechy, uściski dłoni, żarty i dużo miłych słów. Nie dajcie się zwieść! Baran Owca nie jest takim sobie przeciętnym facetem, któremu można powiedzieć: - Cześć, bracie, dobrze, że cię spotkałem. - Baran Owca to skomplikowana i zakompleksiona dusza. Dla zachowania pozorów i przypodobania się innym Baran Owca udaje, że ma pogodne usposobienie. Ale przyjrzyj mu się uważniej. Zobaczysz, że pod maską uśmiechu kryje się nuta prawdziwego niepokoju i ogromna wrażliwość. Baran Owca jest podatny na ciosy i można go łatwo zranić, o wiele za łatwo... Lepiej zdjąć bokserskie rękawice, gdy mamy z nim do czynienia.

Barany Owce lubią plotkować. Potrzebują przyjaciół, więc często udają, że są najlepszymi przyjaciółmi tego kogoś, z kim się wdali w rozmowę. Lubią też paplać i zdarza im się, że bez zastanowienia zdradzą jakąś poufną informację, na przykład, ile zarabia miesięcznie ich kolega lub kto z kim śpi.

Miłość

W życiu emocjonalnym Barany Owce całkowicie zdają się na miłość i liczą na to, że da im ona poczucie bezpieczeństwa. Ich bezgraniczna żądza posiadania sprawia, że z reguły nie spuszczają swego partnera z oczu. Chyba że partner wybiera się gdzieś daleko po to, żeby zarobić pieniądze, a następnie zamierza te pieniądze przywieźć do domu i oczywiście ofiarować Owcy.

Jeśli jesteś Baranem Owcą, zanim zawrzesz związek małżeński lub zdecydujesz się na prowadzenie z kimś wspólnego gospodarstwa, upewnij się, czy twój partner jest monogamistą. Musisz też sprawdzić, czy twój partner interesuje się tymi samymi co ty dziedzinami sztuki. Barany Owce nie są zbyt dobrymi towarzyszami życia dla playboyów czy uczonych. Nasz bohater chce być rozumiany i chwalony, a nie bezustannie krytykowany i nękany.

Baran Owca nie ulega gwałtownym namiętnościom i bardzo nie lubi pośpiechu. Chciałby, żeby życie było nieustającym prologiem, w którym zmysłowość kryje się w każdej sylabie i wypełnia scenę zapachem piżma. Postaraj się, żeby spał nie od ściany, ale z brzegu: jak rano zepchniesz go z łóżka, od razu stanie na równe nogi.

Związki z innymi znakami

Z Wodnikiem Dzikiem lub Zającem połączy cię miłość od pierwszego wejrzenia. Także Strzelce Zające i Konie mogą cię oczarować. Będziesz się dobrze czuć w towarzystwie Bliźniąt Zajęcy, a także Lwów Koni i Zajęcy. Ale zrezygnowałabym na twoim miejscu z Koziorożców, szczególnie Psów i Tygrysów. Bawoły spod znaku Raka i Skorpiona to klęska dla ciebie. Niszczylibyście się wzajemnie...

Dom i rodzina

Baran Owca błyszczy wtedy, gdy znajduje się w otoczeniu rodziny i przyjaciół, w wygodnym domu, w przyjaznym otoczeniu, w ciepłym klimacie i gdy trzyma się wypróbowanych reguł - szczególnie tych, które mu narzuca partner lub których wymagają dzieci. Właśnie dom jest dla Barana Owcy tym bezpiecznym i ciepłym miejscem, w którym znajduje warunki do odkrywania i racjonalnego wykorzystania bogactw swego twórczego talentu. Baran Owca lubi robić na drutach swetry dla całej rodziny, wybiera przy tym oryginalne i trudne wzory. Lubi kopać w ogródku i obsadzać klomby kwiatami. Angażuje przy tym wyobraźnię, bo chce pochwalić się swoimi magnoliami, które dostały nagrodę. Barany Owce pragną żyć dla innych.

Pełnią szczęścia byłoby dla Barana Owcy mieć rezydencję w bardzo wytwornej dzielnicy, robić zakupy w sklepie dla smakoszy i zaopatrywać rodzinę w najlepsze produkty, jakie są dostępne na rynku. Nieobca mu jest chęć zadawania szyku - szczególnie wobec bogatych sąsiadów.

Dopiero w atmosferze luksusu i dostatku Baran Owca może w pełni rozwinąć swój zadziwiający talent rodzicielski. Prawdę mówiąc, Baran Owca to urodzony rodzic. Kiedy przyjrzymy się skrajnościom jego osobowości łączącej wrażliwość Owcy z "poczciwym żołnierzykiem" Baranem, zrozumiemy skuteczność jego postępowania wobec dzieci. Zrozumienie? Oczywiście! Ale tylko do pewnego momentu.

Dzieci urodzone pod znakiem Barana Owcy muszą mieć pełne poczucie bezpieczeństwa. Ogromnie cierpią w wypadku rozwodu czy separacji rodziców.

Mają wrażliwą i ufną naturę. Nie zmieniajcie im za często szkoły i jeśli nie musicie, to nie wyrywajcie Baranin-Owczego dziecka z korzeniami. Raczej postarajcie się o to, żeby im wszystko gładko się układało i by młody Baran Owca miał szansę rozwinąć swoje rozliczne zdolności i niezwykły intelekt.

Zawód

Barany Owce nie są ludźmi, dla których najważniejszą sprawą jest osiągnięcie osobistego sukcesu. Przeciętny Baran Owca wcale nie marzy o zarobieniu miliona dolarów ani o posiadaniu jachtu i trzydziestu nubijskich niewolnic, które by uwijały się po pokładzie, powiewając wachlarzami i kręcąc pupą. Nie! Baran Owca nie chce zgarniać wielkich bogactw i nie ma wygórowanych ambicji w stylu Onassisa.

Natomiast Baran Owca gotów jest ryzykować życie, by ktoś, kogo kocha, osiągnął sukces i powodzenie. Są dwa powody, dla których gotów jest pozostawać w cieniu, byle dać komuś innemu szansę na znalezienie się w świetle jupiterów. Po pierwsze, jego poczucie bezpieczeństwa zawsze zależy od innych. A po drugie, jego największym talentem jest zdolność kochania. Widzieć, jak ktoś, kogo kocha, osiąga upragnione szczyty! Spełnienie tego marzenia uczyniłoby Barana Owcę szczęśliwym. Byłoby więc idealnie, gdyby o Barana troszczyli się ci, których kocha, których zawsze wspomagał radą i których wychowywał. Ale jeśli nie jest to możliwe, jeśli Baran znajdzie się na własnym garnuszku i bez grosza, radzę mu, żeby poszedł do najbliższego banku, pożyczył dużo pieniędzy i otworzył kwiaciarnię. Piękno i Baran doskonale do siebie pasują. Ludzie spod tego znaku są też dobrymi dekoratorami i projektantami wnętrz, a najlepiej sprawdzają się w pracy związanej z "upiększaniem" - kosmetyką, modną biżuterią.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.