_Domi_

Baran urodzony w roku Psa

1 post w tym temacie

Baran urodzony w roku Psa

Weź jedną miarkę dobroduszności, pracowitości i wiary, dodaj filiżankę uprzejmości, pół funta niepokoju i kilka ton braku taktu - i masz przed sobą Barana Psa.

Obaj - i Baran i Pies - są z natury naiwni. Baran ma jeszcze cechy żołnierza. Baran to harcerz i pionier - i jak harcerz i pionier łatwowierny. Sam jest przyzwoity, dlaczego więc inni nie mieliby być przyzwoitymi ludźmi? Pies jest nerwowy i sceptyczny. Ale i on, podobnie jak Baran, wierzy w dobroć rodu ludzkiego. I jeśli się czemuś poświęci, nigdy się nie wycofuje.

Mariaż tych dwóch znaków daje ludzi o niezłomnej wierze. Wrodzone zdolności i upodobania łączą się u Barana Psa z bardzo dobrze rozwiniętym poczuciem realizmu. Baran chce wierzyć w dobroć i prawdę, ale sceptyczny Pies mu nie pozwala. Pies chce walczyć z wiatrakami, ale realistycznie myślący Baran powstrzymuje go. A więc co się dzieje? Baran Pies wybiera drogę pośrednią, wykorzystuje swoje zdolności, a równocześnie zadowala się tym, co mu przynosi życie.

Wszystkich ludzi urodzonych w roku Psa nurtuje pewien niepokój. Wydaje się, że Baran Pies ukrywa ten swój niepokój lepiej niż inne Psy. Baran to człowiek pełen ruchu i życia. Kiedy Pies wpada w swoje paranoidalne nastroje i zamartwia się, że każdy napotkany człowiek chce zabrać mu pracę lub żonę i chce zedrzeć z niego skórę, wtedy zjawia się pełen wigoru Baran i mówi: - Daj spokój, Piesku! Teraz jest pora na obiad. Chodźmy więc i kupmy sobie wspaniałą, dużą kanapkę! - Aktywność ratuje osobowość Psa. Nie spotkałam nigdy Barana Psa, który by się wylegiwał na puchowych pierzynach, zajadał cukierki i czytał groszowe romanse.

Baran Pies nie za bardzo dba o własną wygodę, ale często uważa za konieczne poskarżyć się, jak źle był potraktowany w takiej czy innej sytuacji. Lubi narzekać, że inni dostali więcej niż on, że jemu się nie poszczęściło.

Wcale nie oponuje przeciw temu, że mu się stawia przeszkody, chce tylko, żeby go dostrzeżono i zwrócono uwagę na to, że mu się nie wiedzie.

Owa nuta żałości nad sobą często mobilizuje Barana Psa do lepszego radzenia sobie z przeciwnościami. Barany Psy zdają się wręcz wyszukiwać przeszkody i prowokować skomplikowane sytuacje; one wcale nie kochają pokoju, przeciwnie, lubią walczyć i są szczęśliwe, gdy muszą stawiać czoło agresji innych. Same stają się wtedy niemal agresywne.

Baran Pies lubi doszukiwać się w innych dobroci, jaką sam nosi w sobie. W każdym człowieku i w każdej sytuacji stara się zawsze widzieć tylko ich najlepszą stronę. Jest po prostu zbyt dobry. Czy to nie budujące? I ciekawe, że szukając dobra w ludziach, często je znajduje.

Baran Pies ma pewną skłonność do moralizowania, a tego nikt nie lubi. Ludzie spod tego znaku chętnie mówią innym, co ich zdaniem jest słuszne, a co nie. Ale nie każdy - pamiętaj o tym, Baranie Psie! - chce o tym wiedzieć. Czasem ludzie są naprawdę źli do szpiku kości. Niektórych zło pociąga tak jak ciebie dobro. A więc nie zadawaj się ze złodziejami i gangsterami! Oni wykorzystają twoją dobroduszność i zanim się spostrzeżesz, będziesz zrujnowany.

Miłość

Baran Pies nie lubi zmian w życiu osobistym. Większość Baranów Psów ustatkuje się i wybierze jednego partnera na całe życie czy nawet zawrze małżeństwo - ale musi upłynąć dość dużo czasu, zanim zdecydują się na ostateczny krok.

Na progu dorosłości Barany Psy mają tendencję do przesadzania, jeśli chodzi o konieczność mówienia całej prawdy i tylko prawdy. A że przygoda miłosna nabiera smaku tylko wtedy, gdy od początku do końca towarzyszą jej najrozmaitsze gierki, Baran Pies jest zirytowany. Nie tylko cenzuruję swego "nieuczciwego" partnera, ale gotów jest nawet skończyć z nim i zerwać stosunki, w których prawda nie jest na porządku dnia.

W miarę jak się starzeją (i robią mądrzejsi?) Barany Psy przestają wymagać od innych takiej szczerości, do jakiej tylko oni sami są zdolni. Doskwiera im szarzyzna życia i porzucają swoje dziecinne ideały czystej miłości.

Baran Pies, być może nie zdając sobie z tego sprawy, umie podbijać serca. Szybkość i łatwość, z jaką nawiązuje romanse, wydaje się dziwna ludziom mniej sprawnym w tej materii. Panie urodzone pod znakiem Barana Psa są często krytykowane za to, że zbyt jawnie dbają o swoją atrakcyjność. To pewne, że Barany Psy odczuwają niezaprzeczalną potrzebę, by je zauważano.

Związki z innymi znakami

Możesz znaleźć szczęście w małżeństwie z kimś spod znaku Bliźniąt Zajęcy lub Tygrysów. Możesz też próbować zdobyć uczucia wspaniałomyślnego Lwa Konia lub Tygrysa. Są ci też miłe Zające i Tygrysy urodzone pod znakiem Strzelca. Ale jak na twój spartański gust trochę za bardzo się narzucają. Wodniki Tygrysy zbałamucą cię, ale nie na długo... Wyeliminować należy Raka Koguta, Smoka i Owcę. Wagi Owce denerwują cię przez swoje fanaberie. Koziorożce Smoki będą z tobą rywalizowały na polu intelektu, a ich bracia i siostry z roku Owcy sprawdzają, jak daleko sięgają granice twojej dobroci.

Dom i rodzina

Baran Pies zna na pamięć każdy centymetr swego domu i sam zajmuje się dekoracją i utrzymaniem w porządku swego mieszkania. Baran Pies nigdy nie narzeka, jeśli ma tylko dość miejsca dla rodziny i trochę przestrzeni dla siebie i swoich rzeczy. Barany Psy nie są stworzone do luksusu. Lubią wygody, ale myślą trzeźwo i wiedzą, że za bogactwo płaci się wysoką cenę - bo niesie ze sobą zmartwienia i kłopoty.

Wadą Barana Psa jest to, że niechcący rani ludzi swoimi uwagami. Wszystkie Psy mają tę przykrą cechę, ale Barany Psy są pod tym względem najgorsze. Zawsze palną to, co im w tej chwili strzeliło do głowy i nie czują potrzeby filtrowania swoich słów przez sito taktu. W głębi ducha Barany Psy są wrażliwymi ludźmi, ale potrafią na przykład palnąć bez zastanowienia: Ależ ty masz tłustą pupę! - albo: Sądząc po twojej fryzurze, musi dziś być bardzo wietrznie na dworze... Ta wada Barana Psa odbija się także niekorzystnie na jego stosunkach rodzinnych. Moja rada: trzymać język za zębami!

Barany Psy są hojne i umieją dbać o rodzinę. Czują , się nie w porządku, jeśli nie spędzają dość czasu z dziećmi i współmałżonkiem.

Dzieci spod znaku Barana Psa powinno się zachęcać do spontanicznych zachowań i zniechęcać do robienia niegrzecznych uwag. Te dzieci umieją kochać prawdziwie i są zbyt inteligentne, żeby przejmować się ludźmi chcącymi wykorzystać ich dobroć. Mimo iż Baran Pies ma pewną naturalną skłonność do panikowania, powinno mu się dać szansę, by mógł się wykazać odwagą. Dzieci urodzone pod tym znakiem mają pociąg do sportu i przygód. Potrzebna im jest autentyczna, nie udawana miłość.

Zawód

Baran Pies może być równie dobrze szefem jak podwładnym, w jednej i drugiej roli zawsze odnosi sukces. Jeśli szefowa nie wyrzuci go z pracy za uwagi na temat jej fryzury, będzie miała w nim oddanego i zdolnego pracownika, któremu może zaufać. Jako przełożony Baran Pies może oczywiście mówić złośliwości pod adresem swoich pracowników. Ale podwładni udają, że nie słyszą, bo lubią szefa za jego dobre serce. W miejscu pracy hojność też nie jest bez znaczenia, a Baran Pies jest sprawiedliwy i ma szeroki gest. Pozwól, że ja zapłacę za kawę - powie zawsze.

Uważam, że Baran Pies najbardziej nadaje się na niezależnego samodzielnego pracownika. Właściciel księgarni, reżyser filmowy, plastyk pracujący w reklamie, muzyk lub magik - to zawody dla niego.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.