_Domi_

Koziorożec urodzony w roku Koguta

1 post w tym temacie

Koziorożec urodzony w roku Koguta

Godny i nieskazitelny Koziorożec urodzony w roku Koguta odznacza się imponującym wyglądem. Ubrany bez zarzutu, kryształowo uczciwy, o zdecydowanych sądach. Powściągliwość Koziorożca harmonijnie łączy się z konserwatyzmem Koguta, dając osobę niekonfliktową i pełną rezerwy, obiektywną i niezależną. Jeśli trzeba, nasz bohater potrafi doskonale działać w pojedynkę, aczkolwiek woli mieć ludzi wokół siebie.

Możesz liczyć, że Koziorożec Kogut zrobi to, co wypada. Jego urok podwajają nieskazitelne maniery, ostrożność w wypowiadaniu sądów i umiejętność wykorzystywania sytuacji. Zależy mu na opinii innych, stara się więc bardzo, by spodobać się osobom oceniającym jego zachowanie. Bardzo dba o wygląd, nie popada jednak w pretensjonalność.

Koziorożec Kogut to urodzony podróżnik. Żywy umysł i nienasycona ciekawość gnają go ciągle w nowe miejsca w poszukiwaniu nowych przygód. Jest wesoły i lubi nawiązywać znajomości, przejmować nowe obyczaje, dowiadywać się czegoś o nieznanych cywilizacjach.

Ponieważ człowiek spod tego znaku należy do niezwykle dobrze wychowanych osób, często jest zapraszany do najlepszych restauracji lub do modnych kurortów nad Morzem Śródziemnym czy na Karaibach. Tak entuzjastycznie przyjmuje każdą nowość, że zapraszający go gospodarz może być pewny jego uczestnictwa we wszelkich rozrywkach, jakie zorganizuje, a szczególnie w posiłkach!

Charakter Koziorożca Koguta cechuje nieugiętość. Nie sposób przekonać tego pozornego realistę, że zapuścił się na niebezpieczną ścieżkę. Nie tylko uważa, że wie wszystko lepiej niż inni, ale nie słucha żadnych rad. Dlatego jego życie składa się ze wzlotów i upadków, co dość dobrze odpowiada jego niezdarnej pod względem emocjonalnym naturze. Na nic się nie zdadzą próby dodawania mu odwagi czy podnoszenia na duchu, gdy jest przygnębiony. "Czas - mówi nasz bohater - leczy wszystkie rany".

Koguty urodzone pod znakiem Koziorożca często narzekają na nudę. Ich głównym wrogiem jest rutyna i formalności biurokratyczne. Nie znoszą wypełniania skomplikowanych formularzy towarzyszących wszelkim oficjalnym aktom - od małżeństwa po zakup biletów do teatru. Krótko mówiąc, osobnik ten pragnie być wszędzie, ale nie zawsze mu się podobają środki, których należy użyć, by tam dojść.

Z rozlicznych zalet Koziorożca Koguta najbardziej ujmująca jest wszechstronność jego umysłu. Potrafi być świetny w wielu dziedzinach naraz. Nierzadko można spotkać osobę spod tego znaku, która żywo interesuje się średniowieczną sztuką religijną, pasjonuje uprawą winorośli, piecze sama chleb, a przy okazji potrafi wykonać operację mózgu. Koziorożec Kogut jest po prostu skończoną doskonałością.

Miłość

A jednak ten ideał nie do końca opanował sztukę kochania. Wrodzona powściągliwość sprawia, że uczucia trzyma na wodzy. Nie lubi publicznych afektacji i chociaż jest zdolny do głębokiej miłości, niechętnie ją okazuje.

Jeśli pokochałaś Koziorożca Koguta, będziesz musiała przede wszystkim nauczyć się znosić ze stoickim spokojem hordy bliskich przyjaciół, którymi to stadne zwierzę się otacza. Nie ma żadnego powodu do zazdrości. Nie masz rywalki w sercu swego Koziorożca Koguta, chociaż będzie ci trudno zauważyć czułość ukochanego poprzez zasłonę dymną, jaką stanowi jego potrzeba towarzystwa. Zajmij się czymś i nie wymagaj, by poświęcał ci zbyt dużo uwagi. Najlepiej naucz się przycinać winorośl.

Związki z innymi znakami

Widzę cię w towarzystwie Węża. Dobrze by było, żebyś sobie go wybrała spośród Lwów, Skorpionów, Strzelców czy Ryb. Doskonała harmonia panuje między tobą a Bykiem, Skorpionem i Rybami Bawołami. Może ci się również podobać Byk Koń, natomiast Rak i Waga Owce drażnią cię w najwyższym stopniu. Baran i Rak Dziki wzbudzają w tobie wątpliwości, czy opłaca się być seksowną dziewczyną.

Dom i rodzina

Koziorożec Kogut nie interesuje się na ogół ani zdobnictwem, ani majsterkowaniem. Kobieta spod tego znaku nie będzie szyła podwójnych zasłon ani wyszywała serwetek dla gości, mężczyzna zaś nie weźmie do ręki młotka, śrubokrętu czy klucza nastawnego. Koziorożec Kogut lubi komfort, ale nie potrafi sam go stworzyć. Jest osobą przyziemną, umeblowanie będzie więc miał solidne i tradycyjne. Urządzanie wnętrz nie jest jego silną stroną.

Koziorożec Kogut jest nieco zbyt zajęty na zakładanie rodziny. Jeśli ma dzieci, brakuje mu cierpliwości na ich psoty, będzie więc żądał, by zachowywały się tak jak jego dorośli przyjaciele. Jako człowiek wymagający, nie pozwala, by uczucia zawładnęły jego intelektem.

Mały Koziorożec Kogut zaskoczy cię licznymi uzdolnieniami i żywym entuzjazmem. Dzieci spod tego znaku są błyskotliwe, chociaż czasami drażliwe. Potrzebują wiele czułości i solidnego wychowania, ale same rzucą się w wir świata w poszukiwaniu szczęścia.

Zawód

Kariera zawodowa Koziorożca Koguta, jak zresztą wszystkich Kogutów, bywa bardzo nierówna. Rozmaitość zawodów, jakie potrafi wykonywać, może go skłonić do zmiany w pół drogi. Oczywiście komuś, kto potrafi pilotować odrzutowiec, a jednocześnie komponować symfonię, może się zdarzyć, że popłacze ścieżki i nie wie, w którą stronę się zwrócić. Koziorożec Kogut jest w stanie oddać się bardzo trudnym badaniom i osiągnąć prestiż w wybranej dziedzinie, ale trudno mu określić własne predylekcje. Nie będzie też poszukiwał poparcia i awansu, gdyż jest skromny aż do samounicestwienia. Nie ma uzdolnień sportowych i nie nadaje się do prac wymagających gimnastycznej sprawności.

Obdarzony władzą, wypełni obowiązki szefa skrupulatnie i sprawiedliwie. Idiotyczne błędy i lenistwo podwładnych będą go drażnić, ponieważ on sam bardzo ciężko pracuje i nie znosi gnuśności u innych.

Jako podwładny Koziorożec Kogut jest prawdziwym skarbem dla szefa, dzięki wrodzonej potrzebie wyróżniania się. Jeżeli nie będzie się go popędzać, długo potrafi świadczyć lojalne usługi. Poszturchiwany, odchodzi natychmiast z pracy, gdyż nienawidzi ludzi nadużywających władzy.

Zawody odpowiednie dla Koziorożca Koguta: oftalmolog, fizyk, śpiewak operowy, ornitolog, biegły księgowy, hodowca, pisarz, kompozytor, konferansjer telewizyjny, dziennikarz, redaktor naczelny, dekorator w teatrze lub filmie, genetyk.

Źródło :"Nowa Podwójna Astrologia" Suzanne White

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.