Mrs Bear

Panna 23.08 - 22.09

2 posty w tym temacie

Panna

23 sierpnia - 22 września

Charakterystyka ogólna

Szósty z kolei znak zodiaku patronuje osobom wyróżniającym się największą praktycznością, dokładnością i analizą własnych zachowań. Panna wraz z Bykiem i Koziorożcem należy do trygonu ziemskiego. Żywioł ten sprawia, że osoby urodzone w tych znakach są praktyczne, pracowite, stałe w poglądach, a w pracy skrupulatne i systematyczne. Brakuje im jednak nieco fantazji i lekkości życiowej. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Panna należy do tzw. Krzyża zmiennego. Przynosi on urodzonym w tym znaku lotność umysłu, umiejętność wyciągania wniosków i zdolność przystosowania do zmieniających się warunków. Planetą Panny jest Merkury, który krąży najbliżej Słońca. Urodzeni pod wpływem Merkurego łatwo adaptują się w każdym środowisku. Pomaga im w tym duża sprawność intelektualna oraz praktyczne jej wykorzystanie. Przy korzystnym układzie planet Merkury obdarza Panny interesującą osobowością, jasnym i logicznym umysłem, zdolnością analizy i syntezy oraz - talentami organizacyjnymi. Przy niekorzystnych układach innych planet wzmaga dążenie do dominacji, krytykanctwo, amoralność i nadmierną pedantyczność. Wpływ Merkurego na charakter ludzi trwa przez całe życie. Najsilniej planeta ta oddziałuje na urodzonych rano i przed południem.

Negatywy

Osoby spod tego znaku sprawiają wrażenie nieśmiałych, lecz wynika to raczej z niechęci wysuwania się na pierwszy plan. Brak im życiowego optymizmu. Na wszystko patrzą z rezerwą i powątpiewaniem, co prowadzi do pesymistycznego patrzenia na świat. Dlatego może spotyka ich mniej rozczarowań niż innych. Mimo dużych predyspozycji umysłowych i praktycznych Panny nie są stworzone do rządzenia ani dominowania w otoczeniu. Brak im zdolności przywódczych, przebojowości, tupetu i przebiegłości. Stronią od efekciarstwa i błyskawicznych sukcesów. Na eksponowanych stanowiskach nie czują się najlepiej i nie lubią grać pierwszych skrzypiec. W efekcie zajmują w pracy znacznie niższe stanowiska od posiadanych kwalifikacji i wykształcenia. Osoby urodzone pod znakiem Panny w towarzystwie nie czują się najlepiej. Także i inni w ich obecności nie czują się wniebowzięci. Wynika to z powściągliwości, braku serdeczności i wylewności Panien. Tylko w niewielkim stopniu ulegają namiętnościom, nie dają się porwać szaleństwom, nigdy nie zapominają się, co jest z pewnością pozytywne, ale... jakże wesoło się później takie momenty wspomina! Panny są niezwykle wrażliwe na opinie dotyczące ich osoby. Nieopatrznie wypowiedziane słowa krytyki biorą sobie do serca i nie są w stanie ich zapomnieć. Urazy chowają długo, choć w sposób zamaskowany. Osoby spod znaku Panny są bez wątpienia konserwatystami. Niechętnie przyjmują wszelkie zmiany w pracy, otoczeniu i trybie życia. Wszelkie nowości napawają je obawą, więc z góry nastawione są do nich negatywnie. Wszystko, co jest wielkie, zbyt widoczne, budzi zainteresowanie, zraża je. Najlepiej czują się w małych zespołach, nad spokojną, nawet mrówczą i żmudną pracą. Na działania wielkie lub ryzykowne brak im odwagi życiowej. W małżeństwie Panny pozostają wierne, lojalne i opiekuńcze, ale wiele z nich wybiera mimo wszystko życie samotne. Te ostatnie stają się z wiekiem zgorzkniałe i drobiazgowe. Lubią do wszystkiego się wtrącać i okazywać niezadowolenie. Pewnie dlatego przyjęło się powiedzenie "marudny jak stara panna" - co zapewne bardziej odnosi się do znaku zodiakalnego niż do stanu cywilnego.

Pozytywy

Panny są chyba najbardziej zorganizowanymi ludźmi ze wszystkich znaków. Naczelnym ich hasłem jest obowiązek, porządek i organizacja. Już od najmłodszych lat są systematyczne, pilne i ostrożne. Wyglądają ponad wiek poważnie, co może nasuwać myśl, że odbywa się to kosztem ich młodzieńczej niefrasobliwości i lekkości. Takie już są, że muszą wszystko dokładnie przemyśleć, zastanowić się, a dopiero później powziąć decyzję. Improwizacja i postawa "jakoś to będzie" nie ma u nich zastosowania. Zamiłowanie do porządku jest u Panny tak duże, że niejednokrotnie staje się chorobliwe. Sama czyni się niewolnicą swoich zasad. Oprócz porządku, bardzo przestrzega systematyczności, dokładności i punktualności. Jest uczciwa i sumienna. Panny odznaczają się znakomitą pamięcią. Dużo czytają i przyswajają sobie wiadomości. Wiedza ta jest starannie uporządkowana w ich umyśle i poszufladkowana, co ma związek z zamiłowaniem do porządku. W szkole Panny są zawsze pilne i starannie odrabiają lekcje. W życiu także cały czas pracują nad sobą. Zamiłowanie do książek sprawia, że często przewyższają wiadomościami swoich rówieśników. Lubią krytykować innych, co sprawia im niewątpliwą satysfakcję. Osoby spod znaku Panny odznaczają się umysłem bystrym i logicznym. Wszystko, co robią, musi mieć sens, być celowe i uzasadnione. Nie oglądają się na innych, a powierzoną pracę starają się wykonać same. Najbardziej żmudne i zawiłe problemy do rozwiązania, przy których innym zabrakłoby cierpliwości, Panny będą się starały niespiesznie rozwikłać. Nic zatem dziwnego, że spod tego znaku wywodzi się największa liczba laureatów nagród naukowych, w tym również noblistów. Stanowisko pracy Panny będzie przykładem dla innych. Jeżeli jest to biuro, dokumenty będą na swoim miejscu, a niezbędne informacje uzyska się bez trudu. W warsztacie narzędzia będą oczyszczone i ułożone na swoim miejscu. W domu również są bardzo zorganizowane i samodzielne. Potrafią wszystko zaplanować i zrealizować w sposób optymalny. Nie tylko panie, ale również i panowie spod tego znaku są pedantyczni. Swoje ubranie czy osobiste przedmioty starannie składają, układają i przechowują.

Pani Panna

To typ kobiety samodzielnej, obowiązkowej, systematycznej i punktualnej. Ma znakomitą pamięć i stale powiększa swoją wiedzę. Jeżeli kogoś pokocha z wzajemnością, nie zważa na żadne przeciwności. Jest gotowa i chętna do przeżywania miłosnych rozkoszy. Nie jest jednak zachłanna i często wystarczy jej dotyk, pieszczota lub ciepłe słowo. Kiedy nie znajdzie odpowiedniego partnera, staje się zakompleksiona i często pozostaje w stanie panieństwa. Jeżeli wychodzi za mąż, to raczej niezbyt wcześnie, gdyż jest bardzo ostrożna we wszystkich swoich przedsięwzięciach, a już szczególnie w tak istotnych. Zdarza się niekiedy, że jeśli pozna inteligentnego atrakcyjnego partnera, wykazuje wówczas nieograniczoną cierpliwość i upór w zdobyciu go. Potrafi też przekonać obiekt swoich westchnień, że tylko ona może stworzyć mu prawdziwy dom i rodzinę. Panna, która wyjdzie za mąż, staje się prawdziwą miłośniczką i strażniczką ogniska domowego: " Mój dom jest moim królestwem" - to jej życiowa dewiza. Ma zmysł praktyczny, kocha czystość i spokój. Nie miewa ambicji przywódczych i chętnie podporządkowuje się mężowi.

Pan Panna

Mężczyzna spod tego znaku jest inteligentny, realistyczny i praktyczny. Cechuje go żądza sławy i zaszczytów. Można też przypisać mu takie cechy, jak obowiązkowość, punktualność, systematyczność i wiarygodność. Mimo takich predyspozycji nie robi szybko kariery, gdyż brakuje mu siły przebicia i zdecydowania. Jego awans następuje powoli w sposób najzupełniej naturalny i spodziewany. Pan Panna poddaje rzeczywistość nieustannej analizie i wielokrotnie weryfikuje swój osąd na jakiś temat. W pracy jest precyzyjny i doskonale zorganizowany. Ten jego perfekcjonizm i skrupulatność sprawiają, że niekiedy gubi się w szczegółach. W miejscu pracy zabiega o porządek, prowadzi dokładne notatki, interesuje się nawet mało istotnymi sprawami. Nie odróżnia spraw mniej ważnych od problemowych. Na co dzień ceni ład, umiar i kulturę. Żywiołowe działania, chaos oraz improwizacja budzą w nim niechęć. Lubi widywać tych samych przyjaciół i odwiedzać te same miejsca. Jest dość czuły i delikatny, wyborny kumpel i nie zrównany mówca. Jego dowcipny skrzą się humorem najwyższej klasy. Bywa też sarkastyczny i złośliwy, jednak w graniach tolerancji. Wobec kobiet bywa nieco płochliwy. Lubi jednak poufne rozmowy z koleżankami, mającymi dostateczny bagaż intelektualny, by mogły nadążyć za jego sposobem myślenia. Ceni kobiety tkliwe, subtelne, wyrozumiałe i o dyskretnym, kojącym sposobie bycia. Wobec przejawów swobodnego seksu czuje się zażenowany. Statystyki mówią, że najwięcej starych kawalerów lub pań żyjących samotnie jest właśnie spod tego znaku.

Urodzeni w pierwszej dekadzie Panny (23 VIII - 1 IX)

Urodzeni w tej dekadzie, oprócz Merkurego, są pod dodatkowym wpływem Słońca. Wpływ Słońca potęguje umiejętność praktycznego wykorzystania wrodzonej inteligencji i zdobytej wiedzy, rozwija ambicję, dobry gust, procesy twórcze oraz wzmacnia wiarę we własne siły. Osoby z tej dekady mają nieprzeciętne zdolności do nauk ścisłych i prac ręcznych. Jeżeli cechy te poparte są wrodzoną inteligencją, wytrwałością i pracowitością, wówczas osiągają na tym polu znaczące sukcesy. Są bardzo ambitne i dążą do osiągnięcia celu za wszelką cenę. Nieobcy jest im egoizm, a w przypadku zdobycia uznania stają się pyszne i zadufane w sobie. Nie ustają w pięciu się w górę. Uspokojenie przychodzi dopiero po uzyskaniu znaczącego sukcesu. Mimo że są świadome swojej przewagi intelektualnej nad innymi, pozostają nadal nieśmiałe i podatne na wpływy. Osobnik prymitywny, ale z silnym charakterem, potrafi zmusić Pannę do uległości. Charakter mają skryty, w słowach są oszczędne, najlepiej czują się pracując w domu lub w jak najmniejszych zespołach. W towarzystwie nie są lubiane ani same nie przepadają za innymi. Do otoczenia przywiązują jednak dużą wagę, co jest widoczne chociażby w eleganckim zazwyczaj ubierani się, ogólnym zadbaniu, porządku w domu i w pracy. Żyją na ogół skromnie i oszczędnie. Starają się zawsze coś odłożyć na czarną godzinę. W życiu osobistym nie zawsze są szczęśliwe, gdyż za bardzo żyją własnym życiem. Są zobojętniałe na potrzeby innych, nie starają się zrozumieć cudzych uczuć, wszystko próbują przekalkulować i przemyśleć czysto analitycznie. Często wolą żyć samotnie niż spędzać życie w niezbyt udanym małżeństwie.

W pierwszej dekadzie Panny urodzili się m.in.:

Ludwik XVI - król Francji

Guillaume Apollinaire - poeta

Georg Hegel - filozof

Richard Wagner - kompozytor

Wolfgang Goethe - poeta

Urodzeni w drugiej dekadzie Panny (2-11 IX)

Urodzeni w tej dekadzie oprócz Merkurego znajdują się pod dodatkowym wpływem Wenus. Połączone wpływy tych dwóch planet sprawiają, że ich podopieczni mają łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Merkury powoduje, że kontakty te są racjonalne i wypływają z lojalnych przesłanek, natomiast Wenus dodaje do tego zabarwienie uczuciowe i harmonię. Ponadto korzystne działanie Wenus wzmacnia u nich pogodę ducha, uczuciowość, poczucie piękna i urok osobisty. Działając destrukcyjnie, Wenus może potęgować lenistwo, niemoralność, powierzchowność i próżność. Należy dodać, że nawet przy tych niekorzystnych cechach wpływ Wenus powoduje dążenie do harmonii i piękna. Horoskop dla Panien urodzonych w tej dekadzie jest pomyślniejszy niż dla ich rówieśniczek z innych dekad. Odznaczają się ona większym urokiem osobistym i większymi talentami towarzyskimi. Są również pracowite i nie mniej utalentowane, ale bardziej wyrozumiałe dla cudzych wad i słabostek. Te przymioty powodują, że są one bardziej lubiane przez otoczenie. Posiadając wrodzone zdolności do robienia interesów, starają się osiągnąć wysoką pozycję społeczną. Ich talenty dyplomatyczne i umiejętność przewidywania stwarzają szanse zrobienia kariery politycznej lub odnoszenia w działalności społecznej. Posiadają także talenty twórcze i niejednokrotnie odnoszą sukcesy artystyczne. W pracy zyskują uznanie dzięki dużemu talentowi organizacyjnemu i ogromnej pracowitości. Nieco gorzej wiedzie im się w życiu rodzinnym. Są co prawda bardziej serdeczne niż Panny z pierwszej dekady, lecz maksymalne skoncentrowanie sił i uwagi na sprawach zawodowych i karierze pozostawia niedosyt w sprawach uczuciowych.

W drugiej dekadzie Panny urodzili się m.in.:

Jimmy Connors - tenistista

Urho Kekkonen - polityk fiński

Neil Armstron - kosmonauta

Juliusz Słowacki - poeta

Feliks Dzierżyński - rewolucjonista

Urodzeni w trzeciej dekadzie Panny (12-22 IX)

Urodzeni w tej dekadzie znajdują się pod podwójnym wpływem Merkurego. Silne jego oddziaływanie powoduje, że podopieczni dziedziczą zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy tej planety. Osoby z tej dekady są przesadnie ostrożne w podejmowaniu działań i przedsięwzięć. Nie angażują się w nic, co nie ma racjonalnego uzasadnienia, nie jest logiczne lub praktyczne. Cecha ta pomaga im odnosić znaczące sukcesy, szczególnie w interesach. Nic dziwnego, skoro potrafią wykorzystać swoje zdolności postrzegania i analizowania zjawisk, dociekliwość, spryt i elokwencję. Ich przemyślanym działaniom towarzyszy skromność i wytrwałość oraz nie zrażanie się trudnościami. W kontaktach towarzyskich kierują się wyrachowaniem, co nie przysparza im przyjaciół. W towarzystwie są jednak mile widziane, gdyż są niewątpliwie inteligentne, interesujące i umieją dostosować się do każdego otoczenia. Panny z trzeciej dekady przesadnie podchodzą do sprawy swojego zdrowia. Mimo że niezbyt silne fizycznie, są jednak dość zdrowe i troska o siebie jest nieco na wyrost. Na co dzień towarzyszy im pesymizm i obawa przed bliżej nie znanymi nieszczęściami, które ewentualnie mogą je spotkać. Dla poprawy nastroju chętnie oddają się przyjemnościom, rozrywce, lubią dobrą kuchnię i relaks. W porównaniu z Pannami z innych dekad szczęśliwsze w życiu osobistym. Troski o siebie i własne sprawy zaprzątają je w takim stopniu, że na obdarzanie kogoś głębszym uczuciem nie starcza im już sił ani czasu.

W trzeciej dekadzie Panny urodzili się m.in.:

Maurice Chevalier - piosenkarz

Stanisław Lem - pisarz, filozof

Aleksander von Humboldt - przyrodnik

Agata Christie - pisarka

Greta Garbo - aktorka

Seks

ONA

Ponoć szczęśliwy jest ten, kto ją pokocha z wzajemnością. Trudno o coś lepszego i piękniejszego. Uwielbia seks, jego monogamistką aż do przesady. Jej gotowość nie zależy ani od kalendarza, ani pory dnia, miejsca czy okoliczności. Nie jest ekshibicjonistką, ale gotowa jest bez zahamowań współuczestniczyć w najbardziej nawet nieprawdopodobnych sytuacjach. Dla kochanego partnera gotowa jest na każdą ekstrawagancję i eksperyment, oczywiście w warunkach intymnej izolacji. Jeżeli dla Skorpiona seks jest celem samym w sobie, to dla Panny - wyrazem i instrumentem miłości do jedynego partnera. Seks jest dla niej wciąż świeży, kojarzy się niezmiennie z rozkoszą i przywilejem. Łatwo się rozbudza, drobnymi pieszczotami i gestami pragnie zaakcentować swą przynależność do partnera. Gdy go przy niej nie ma cierpi i nie może spać. Lubi bowiem zasypiać w męskich objęciach, pożąda jego bliskości, dotyku i ciepła. Łatwo ją urazić odrzuceniem pieszczoty, gdyż odczuwa to jako niechęć, mimo że może to być objaw zmęczenia. Trudno jest jej to zrozumieć, bo sama nigdy nie odczuwa znużenia nadmiarem bodźców erotycznych. Nie jest jednak zachłanna i ciepłe słowo potrafi ją w takiej sytuacji w pełni zadowolić. Umie być wspaniałą kochanką, żoną, matką i gospodynią. Jest wierna i monogamiczna. Może nie rozumieć i nie tolerować poligamicznych potrzeb partnera. Może też być zazdrosna bez powodu, gdyż nie jest w stanie pojąć, jak można oddzielić całkowicie seks od więzi uczuciowej.

ON

Rozwój jego osobowości seksualnej często bywa spowolniony. Rozpoczyna życie seksualne dość późno. We wczesnej młodości nierzadko reprezentuje typ młodzieńca stawiającego dziewczęta na piedestale, skłonnego do platonicznych miłości, gorszącego się rozmowami kolegów. Dziewczęta fascynują go, dostrzega ich piękno, sądzi jednak, że kontakt seksualny mógłby jej poniżyć lub jego w ich oczach. Zdarza się, że jego pierwszą partnerką jest żona, gdyż wcześniej nie uświadamia sobie w pełni swych potrzeb i możliwości seksualnych. Skłonny bywa do przesadnej adoracji i przeceniania walorów swoje partnerki, szczególnie tej pierwszej, co wynika z braku skali porównawczej. Jego uległość i przywiązanie przynoszą mu z reguły pasmo frustracji, ponieważ większość kobiet oczekuje od mężczyzn czegoś więcej niż tylko entuzjazmu i poświęcenia. Mężczyzna - Panna jest na ogół spokojny i delikatny, entuzjastyczny i niepraktyczny, bardzo długo nie może wyrosnąć z chłopięcej mentalności. Stale się jednak rozwija i, później niż inni, odkrywa swoją atrakcyjność dla kobiet. Pierwsza zdrada małżeńska następuje zapewne równie późno jak pierwszy stosunek. Niejednokrotnie to on zostaje uwiedziony. Dopiero najczęściej po ukończeniu czterdziestego roku życia może w pełni zrozumieć swoje biologiczne powołanie, które jego kolegom znane już było w latach szkolnych. Od tego momentu życie mężczyzny spod znaku Panny może potoczyć się w dwóch zupełnie różnych kierunkach. W pierwszym przypadku spostrzega, że jego wcześniejszy idealizm był zakłamany, i w wieku, w którym jego rówieśnicy już odpoczywają, on rozpoczyna długą i bujną karierę. Przekonuje się, że dla zdrowego mężczyzny życie seksualne nie jest ograniczone wiekiem, zarówno pod względem sprawności seksualnej, jak i możliwościami znalezienia partnerki. Może się jednak zdarzyć, że jego temperament nie będzie w stanie zrzucić krępujących go żal utraconych lat młodości, nie uzasadnione przekonanie, że największe odkrycie jego życia przyszło zbyt późno, stąd gorycz utraconych szans. Która z tych dróg wybierze, w znacznym stopniu zależy od warunków życia i charakteru pierwszej partnerki oraz od jego własnej inicjatywy.

Sfera zawodowa

Podwładny

Osoby spod tego znaku rzadko bywają kandydatami na stanowiska kierownicze. Po prostu nie odczuwają takiej wewnętrznej potrzeby. Wolą życie spokojne i bez wzlotów. Są natomiast doskonałym materiałem na pracowników, wykonujących polecenia innych. Cechuje ich dokładność, sumienność i pracowitość. Bardzo przestrzegają porządku przy swoim stanowisku pracy i rażą ich zaniedbania pod tym względem kolegów. Panny nie lubią dyrygować, komenderować ani odpowiadać za innych. Jeżeli pełnią niższe funkcje kierownicze, pracują przeważnie za kolegów, gdyż odpowiedzialność za powierzony im odcinek bywa u nich ogromna. Pracownik spod znaku Panny nie dąży, jak już wspomnieliśmy, do zajęcia stanowiska kierowniczego, nie wymaga nadzoru, jest pewny i solidny. Przywiązuje się do miejsca pracy i staje się po pewnym czasie chodzącą encyklopedią swoje instytucji. Mimo faktycznej skromności, lubi być doceniany w pracy, i to zarówno materialnie, jak i w formie pochwał. Do sprawy tej przywiązuje ogromną wagę. Często z braku pochwał lub wyróżnień zmienia nawet pracodawcę. Optymalne stanowisko dla pracownika spod znaku Panny to rola stałego zastępcy szefa. Może to być funkcja umowna, czysto zwyczajowa, ale wiążąca się ze zwierzchnictwem. Panna będzie dbać o instytucję jak o swoją własność. Będzie pamiętać o wszystkich sprawach, w porę przypominać, wykonywać i czuwać nad prawidłową działalnością. Jeżeli jeszcze przełożony nabierze przekonania, że Panna nie czyha na jego stołek, wówczas współpraca między nimi wychodzi wszystkim na dobre.

Przełożony

Szef spod znaku Panny jest przede wszystkim wymagający. Sprawia wrażenie chodzącej perfekcji. Przywiązuje dużą wagę do ilości i jakości wykonywanej pracy, dyscypliny formalnej oraz do wyglądu podwładnych, dbałości o strój, zachowania, kultury osobistej itp. Lubi wtrącić się we wszystko, wyłapywać wszelkie nielogiczności i wytknąć to. Pracownikowi nie uda się wykręcić od żadnych czynności, gdyż szef - Panna przypomni mu o tym w stosownym czasie i będzie czekał na informację o wykonaniu pracy. Zraża się wulgarnością, chamstwem i niesłownością. Jako szef nadaje się znakomicie do nadzorowania prac szczególnie delikatnych i skomplikowanych. Zna się na tym i może z powodzeniem zastąpić podwładnego przy tej czynności. To mu zdobywa uznanie otoczenia. Z pewnością nie będą mieć łatwego z nim życia ci podwładni, którzy nie przestrzegają porządku na swoim stanowisku pracy, lubią robić częste przerwy na swoim stanowisku pracy, lubią robić częste przerwy na papierosa, długo rozmawiają przez telefon o błahych sprawach lub obijają się. Jego sumienność nie pozwala mu patrzeć na to obojętnie. Mimo że jest wyrozumiały, jego tolerancja też ma swoje granice. Ponieważ sam nie ma mocnego charakteru, dlatego lubi otaczać się współpracownikami, którzy mają te cechy. Tworzy to wówczas świetny zespół, gdyż szef - Panna inspiruje, planuje i kieruje, a pracownicy mogą maksymalnie skoncentrować się na wykonywaniu zadań.

Partnerka spod znaku Panny

Astrolodzy uważają kobietę spod tego znaku, obok Raka i Ryby, za najlepszą kandydatkę na partnerkę życiową. Jeżeli na nią spojrzeć z moralnego punktu widzenia, to widać same zalety: pracowita, uczciwa, obiektywna, oszczędna i namiętna. Pragnie mieć swój dom i zorganizować go według własnych upodobań. Z reguły czyni to z gustem i wyczuciem. Jej ulubionym zajęciem jest stałe doskonalenie wnętrz mieszkalnych, czyli stała praca w domu, nieraz nawet w nadmiarze.

Potrafi przy tym zrobić coś tanim kosztem. Również jej stroje, które kupuje lub szyje, są tanie i gustowne. Bardzo dba o rodzinę, potrafi niezwykle przejmować się sprawami najbliższych i być opiekuńcza. Nie jest wybuchowa ani kłótliwa. W trudnych sytuacjach można na niej polegać, a w zwierzeniach zaufać. Jeżeli nawet pożycie jej nie układa się najlepiej, to i tak o rozwodzie nawet nie myśli, lecz stara się wszystko robić, żeby było lepiej. W małżeństwie może być szczęśliwa tylko w jednym przypadku: gdy będzie kochana i jedyna. Panna jest stuprocentową monogamistką i nie widzi innych poza swoim partnerem. Zanim losy swe z nim złączy, dokładnie przeanalizuje jego zalety i wady. Stąd dużych rozczarowań na ogół nie przeżywa. W miłości jest aktywna i niezmordowana. Seks jest dla niej radosnym przeżyciem , bez którego życie byłoby smutne i szare. Z niecierpliwością oczekuje powrotu męża i zawsze gotowa jest do jak najbliższego z nim obcowania. Wszelkie zainteresowania partnera innymi kobietami przeżywa bardzo boleśnie, gdyż pragnie, aby był jej oddany tak, jak ona jemu.

Partner spod znaku Panny

Nadmiar zalet też bywa czasem nudny. Niemal całkowity brak romantyzmu oznacza zbyt duży praktycyzm życiowy. Wszystko bierze zbyt serio i za dużo kalkuluje. Działa w sposób planowy i bez niespodzianek. Improwizacja i spontaniczność zarówno w pracy, w domu, jak i w życiu towarzyskim są mu obce. Na wszystko patrzy chłodnym okiem, wyłapuje wszelkie błędy i mankamenty. W domu przywiązuje dużą wagę do porządków i oszczędności. Nie może się powstrzymać od "wtrącania się do garnków" i wypowiadani krytycznych uwag. Żonę potrafi tym wprowadzić w stan frustracji lub irytacji. Lubuje się przy tym w wygłaszaniu pouczeń i domaga się stosowania ich przez domowników. Należy też podkreślić, że potrafi wiele spraw domowych załatwić bardzo korzystnie, naprawić uszkodzenia, zapewnić zaopatrzenie itp. Życie erotyczne jest dla niego mniej istotne, szczególnie w młodym wieku. Ma mało doświadczenia z innymi kobietami, gdyż zazwyczaj żona bywa jego pierwszą partnerką. Z wiekiem odczuwa potrzebę coraz częstszego kontaktu fizycznego, a nie tylko więzi uczuciowej.

Kto z kim, czyli powinnowactwo serc

Panna z Baranem

Panna może być zafascynowana jego witalnością i zapałem. On z kolei - urzeczony jej dobrocią, praktycznością i namiętnością. Wybuchowość i skłonność do zdobywania innych serc nie wieściach mogą jednak zrazić monogamiczną Pannę.

Panna z Bykiem

Związek ten jest z pewnością wart zachodu. Oboje dążą do urządzenia wygodnego i stabilnego pożycia rodzinnego. Byk zapewni jej czułość i bezpieczeństwo, a ona obdarzy go prawdziwym uczuciem.

Panna z Bliźniakiem

Doskonała para. Panna sprowadzi Bliźniaka na ziemię i swoim praktycyzmem ustabilizuje mu życie. On w ich związek wzniesie nieco improwizacji, szaleństwa i romantyzmu. Powinni żyć długo i szczęśliwie.

Panna z Rakiem

Potrafią doskonale się rozumieć i uzupełniać. Dla otoczenia mogą stanowić wzorcowe małżeństwo. Aby nad nimi nie pojawiały się jednak chmury, Panna powinna pozostawić partnerowi niezbędny margines swobody i intymności, inaczej ten zamknie się w skorupie.

Panna z Lwem

O dziwo, Panna może podporządkować sobie ryczącego Lwa. Z czasem zrozumie on, iż jej działania wychodzą mu na dobre i doceni zalety partnerki. Początek jednak może być burzliwy.

Panna z Panną

Jako przyjaciel będą bez zarzutu. Również sprzeczek między nimi nie powinno być wiele, gdyż oboje mają zamiłowanie do porządku i ładu w swoich sprawach. Może być jednak trochę nudno i monotonnie.

Panna z Wagą

Może to być bardzo interesujący związek. Jeśli jednak nie będzie łączyć ich wielka miłość, wówczas Waga może się znudzić i szukać czegoś zabawniejszego, a tego Panna nie wybaczy.

Panna ze Skorpionem

Mogą być wspaniałe okresy, wprost wymarzone, ale też z czasem Skorpiona będzie ciągnąć do nowych przeżyć. Jeśli Panna będzie jednostronna i ograniczy się tylko do solidnego wykonywania swoich obowiązków, on może wyfrunąć z gniazdka, które zacznie go parzyć tą dobrocią i czułością.

Panna ze Strzelcem

Panna ma szanse usidlić wolnego Strzelca. Będzie ustawicznie próbował się wyrwać, ale powróci i nadrobi zaniedbania. Jest w stanie rozpalić namiętność partnerki i dać jej satysfakcję jak rzadko który kochanek.

Panna z Koziorożcem

Będą ich łączyć bardziej interesy niż uczucia. Koziorożec jest zbyt zachowawczy w miłości, aby spełnił oczekiwania partnerki, chyba że udałoby się jej rozpalić w nim uczucia. Im dłużej, tym powinno być lepiej.

Panna z Wodnikiem

Życie z nim może byłoby i ciekawe, ale zbyt męczące na dłużej. Panna musiałaby sama zajmować się wszystkimi sprawami, a dodatkowo jeszcze karierą partnera. Dla niego byłby to układ ze wszech miar korzystny.

Panna z Rybą

Mogą bezpiecznie wyruszać we wspólną podróż przez życie. Nie będzie początkowo wielkich namiętności, ale stabilizacja i pewność, których mogą pozazdrościć inni. Oboje będą rozumieć celowość i korzyści wynikające z bycia razem.

Jak zdobyć Pannę

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać

Nie jest to zadanie łatwe. Wymaga bowiem wiele wytrwałości, cierpliwości i uporu. Przede wszystkim należy starać się pozyskać jej zaufanie. Następnie można posuwać się dalej, ale niezwykle ostrożnie i delikatnie. Ponieważ jest nieśmiała, partner musi wykazać zdecydowanie, lecz jeśli nie zrobi tego taktownie, przegra. W przeciwnym wypadku zedrze zelówki, zanim Panna pozwoli mu na zmniejszenie dystansu do siebie. Najlepiej starać się być dowcipnym, czułym i dbać o swój wygląd. Utrzymanie jej przy sobie jest już o wiele łatwiejsze, gdyż Panna przywiązuje się do swego mężczyzny na dobre i na złe. Nie można jednak pozwalać sobie na zdrady lub demonstrowanie w jej obecności zainteresowania innymi kobietami. Ponadto trzeba zachowywać się delikatnie i dbać o porządek.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Nie jest w stanie znieść długo znieść przejawów zwykłego chamstwa ani zdrady. Jeśli jeszcze partner wygląda niechlujnie lub zagląda do kieliszka, to długo miejsca przy nim nie zagrzeje.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Ceni bardzo gospodarność i zamiłowanie do porządku u partnerki. Oddaje się często marzeniom o rozpasanych namiętnościach. Na spotkania z nim należy ubierać się efektownie, ale nie ekstrawagancko. Nie należy za wiele ukazywać, raczej pozostawić pole dla wyobraźni. Dotyczy to również rozmowy. Lubi, jeśli docenia się jego hobby, i na ten temat należy rozszerzyć swoją wiedzę, aby go nawet czymś zaskoczyć. Żeby utrzymać Pannę przy sobie, należy zachowywać się w sposób zrównoważony i kulturalny. Niedorzecznych nawet pomysłów nie należy mu wybijać z głowy, lecz starać się go od nich odwieść drogą łagodnej perswazji. Trzeba też wykazać zrozumienie i cierpliwość dla jego pasji życiowych.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Działania zniechęcające go do partnerki muszą być rozłożone w czasie. Systematyczny bałagan w jego rzeczach, namawianie go na częsty seks i wyśmiewanie jego nieporadności, niszczenie hobby partnera spowoduje wcześniej czy później jego odejście.

źródło: www.cygi.net.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

panna.jpg(23 sierpnia - 22 września)

POLARYZACJA Żeńska

ŻYWIOŁ Ziemia

JAKOŚĆ Zmienna

Panna jest skryta, skromna, praktyczna, wybredna i pracowita, analityczna i skrupulatna, szuka wiedzy i zrozumienia.

PLANETA RZĄDZĄCA Merkury: starożytny bóg komunikacji i handlu. W astrologii Merkury rządzi inteligencją i rozsądkiem, ale też daje predyspozycje do bardzo nerwowego temperamentu.

CHARAKTERYSTYKA Dziewica: oznacza czystość, skromność, pracowitość, a także poświęcenie się i swych talentów w pomaganiu innym.

SYMBOL Piktogram obrazuje dziewicę, bo przedstawia ludzkie narządy rozrodcze zamknięte i nienaruszone. Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to prosta linia, połączona z dwoma zakrzywionymi liniami, z których jedna się krzyżuje. To oddaje mądrość połączona z uczuciem i emocją, i skrzyżowane z praktycznością.

KLUCZOWE WYRAŻENIE ANALIZUJĘ

PRZECIWIEŃSTWO Ryby:

Panna jest znakiem pracy i samodoskonalenia. Osoby spod tego znaku to perfekcjoniści, którzy rozkładają fakty na czynniki pierwsze, by znaleźć prawdę i zdobyć wszystkie dostępne informacje. Ryby, przeciwieństwo Panny, to znak iluzji i oszukiwania siebie. Osoby spod znaku Ryb są skłonne do ma-rzycielstwa, używania wyobraźni, ogólnikowości, oszukiwania siebie i eska-pizmu.

CZĘŚCI CIAŁA RZĄDZONE PRZEZ PANNĘ
Układ nerwowy i jelita: Panny są podatne na choroby wywoływane stresem i napięciem nerwowym. Szczególnie narażone są na wrzody.

POMYŚLNY DZIEŃ
Środa

SZCZĘŚLIWE CYFRY
5 i 3

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ
Szafir: przynosi spokój umysłu i chroni przed chorobą i urazami podczas podróży.

SZCZEGÓLNE KOLORY
Granatowy i szary: klasyczne kolory wytworności i gustu.

MIASTA
Paryż, Boston, Heidelberg, Strasburg

KRAJE
Turcja, Grecja, Kreta, Indie Zachodnie

KWIATY
Powój i bratek.

DRZEWA
Wszystkie drzewa, na których rosną orzechy.

METAL
Rtęć

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ PANNĘ
Małe zwierzęta domowe.

ZAGROŻENIE
Panny czasem wzbudzają gniew i gwałtowność u innych z powodu swej skłonności do wtrącania się, krytykowania i niewzruszonej postawy.

Panna to szósty znak zodiaku i drugi, którego symbol przedstawia człowieka, nie zwierzę. Zwykle ma on postać młodej kobiety trzymającej snop pszenicy, gdyż ten gwiazdozbiór od zawsze kojarzony jest ze żniwami. Babilończycy nadali tej konstelacji inną nazwę - Bruzda - a symbolizowała ona boginię zbóż. Jedną z najjaśniejszych gwiazd Virgo jest Spica, czyli Kłos. Legenda o pannie jest częścią greckiego mitu stworzenia. Według niej przed ludźmi i zwierzętami na Ziemi żyli olbrzymi zwani tytanami, którzy władali światem. Dwaj bracia tytani, Prometeusz i Epimete-usz, otrzymali zadanie stworzenia ludzi oraz zwierząt. Kiedy już to uczynili, Epimeteusz zajął się obdarzaniem swych "dzieci" różnymi cechami - jednym dawał skrzydła, innym pazury itd. Był tak hojny, że kiedy przyszła kolej na ludzi, nic mu nie pozostało na podorędziu. Poprosił więc Prometeusza o pomoc. Ów udał się więc do niebios i przyniósł ludziom ogień, dzięki czemu stanęli oni ponad innymi gatunkami - mogli wszak ogrzewać się, wyrabiać narzędzia, a potem rozwinąć handel i przemysł. Jupitera, najwyższego z bogów, bardzo rozgniewał czyn Prometeusza i fakt, że sekret bogów znalazł się w rękach ludzi. Tytana spotkała straszliwa kara - został przykuty do skał Kaukazu, a sęp wyjadał mu wciąż odrastającą wątrobę. Jupiter nie oszczędził również Ziemi - nałożył na nią klątwę, którą przyniosła pierwsza kobieta. Miała na imię Pandora, co oznacza "dar wszystkich bogów". Pandora otrzymała glinianą beczkę, której nie wolno jej było otwierać. Pewnego dnia, targana ciekawością, otwarła ją, a wtedy na świat wypadły wszelkie choroby, nieszczęścia i plagi, które od tego dnia nękają ludzkość. Na dnie mitycznej Puszki Pandory spoczywało coś, co nigdy jej nie opuściło - nadzieja.

W straszliwych czasach, które nadeszły, bogowie opuszczali Ziemię jeden po drugim, by zamieszkać w niebiosach. Ostatnia odeszła Astraea- bogini niewinności i czystości. Opuściwszy Ziemię i znalazłszy się pośród gwiazd, stała się konstelacją Virgo. Legenda mówi, że gdy nadejdzie Wiek Złoty, Astraea powróci na Ziemię.

boris_vallejo130.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.