Mrs Bear

Ryby 19.02 - 20.03

2 posty w tym temacie

Ryby

19 lutego - 20 marca

Charakterystyka ogólna

Dwunastym, zamykającym niebieski zwierzyniec znakiem są Ryby, patronujące osobom niezwykle wrażliwym, niezdecydowanym i nieodgadnionym. Ryby należą do trygonu wodnego. Cechy charakterystyczne osób z tego żywiołu omówiono wcześniej - patrz Rak. Ze względu na pozycję Słońca w cyklu rocznym Ryby należą do tzw. krzyża zmiennego. Inspiruje on urodzonych pod tym znakiem do nieustannej pogoni za nowymi ideami, przeżyciami i znajomościami. Planetą Ryb jest Neptun. Charakter Ryb wyjątkowo dobrze współgra z opiniami na temat tej planety. Neptun jest obiektem mało znanym i o niej rozpoznanej bliżej energii. Astrologowie uważają, że oddziałuje on na podświadomość i instynkty swoich podopiecznych. Stąd u Ryb przeważają zdecydowanie sprawy ducha nad materialnymi. Ryby przejawiają wszechstronność zainteresowań, ofiarność i zachowawczość. Wpływ Neptuna trwa przez całe życie i jest on zarówno korzystny, jak i negatywny. Rozwija wyobraźnię, intuicję, romantyzm, ale również nadwrażliwość, słabą wolę, skłonność do nałogów, chaotyczność w działaniu, brak zdecydowania i logiki.

Negatywy

Urodzeni pod znakiem Ryb są niezwykle trudni do wszelkich ocen i kwalifikacji. Charakter ich bowiem jest złożony i zmienny, że nawet sami nie są pewni, jak się w określonej sytuacji zachowają. Nie można przewidzieć działania osoby, która nie kieruje się w życiu logiką ani przyjętymi zasadami, a tylko intuicją, przeczuciem i sobie wiadomymi skojarzeniami. Godny zastanowienia jest sam symbol tego znaku - dwie ryby o głowach zwróconych w przeciwnych kierunkach. Może to w nim kryje się częściowa odpowiedź dotycząca dwoistości, niezdecydowania i chwiejności charakteru osób urodzonych pod tym znakiem. Może jedna Ryba chce popłynąć w określonym kierunku, druga zaś ją hamuje i ciągnie w przeciwną stronę. Typowy brak jedności w wielości. Zrozumieć Rybę potrafi chyba tylko ona sama. Gdyby uważnie przeanalizować postępowanie Ryb, to trzeba by podważyć skuteczność logicznego rozumowania i racjonalnego działania. Ryba kieruje się przede wszystkim przeczuciem i intuicją. Cechy te są pochodną wrażliwości, subtelności i czułości. Tylko Ryby potrafią kojarzyć ze sobą fakty i wydarzenia, z zależności których inni w ogólnie nie zdają sobie sprawy. Na co dzień są to ludzie zgodni i ustępliwi, jednak próby przekonania ich o nielogiczności postępowania z góry skazane są na niepowodzenie. Ryby nie przyjmują do wiadomości żadnej argumentacji, wyszukują naiwne preteksty, a przyciskane do muru wybuchają. Co dziwniejsze, utwierdzone w swoim uporze, mimo istotnych sprzeczności, osiągają cel. Trzeba dodać, że Ryby mimo wrodzonej łagodności łatwo wpadają w gniew i są wówczas nieobliczalne. Nadwrażliwość Ryb powoduje, że nie mają one silnej woli, a zatem są mniej odporne na nałogi. W ich przypadku pociąg do alkoholu, lekarstw, narkotyków, papierosów, a nawet kawy jest o wiele bardziej szkodliwy niż dla znaków znacznie odporniejszych psychicznie, np. Barana lub Skorpiona. Większość urodzonych pod znakiem Ryb to osoby o słabych charakterach, łatwo poddające się przeciwnościom losu, zrażające się już na wstępie wszelkiego typu przeszkodami, nieśmiałe, niezdecydowane i mało stanowcze w działaniu. Może to wpływ wody powoduje, że u Ryb występują silne emocje. Wrażliwość duchowa prowadzi do zbytniego marzycielstwa i często do różnego typu nerwic.

Pozytywy

Mimo tylu pejoratywnych ocen są to osoby bardzo uczuciowe, wrażliwe i delikatne, kojarzące się na ogół z miłością i łagodnością. Panie Ryby są dobrymi gospodyniami, matkami i żonami. Pragną realizować szczyt ideały. Miłują piękno, mają umysł zdolny do skojarzeń o niewyobrażalnej skali, na pozór dziwnych ale w gruncie rzeczy trafnych. Gdy Ryba wpadnie z własnej winy w tarapaty, to i tak na ogół się z nich wywinie lub wyjdzie obronną ręką. Jest to o tyle dziwniejsze, że Ryby nie dysponują błyskotliwą inteligencją, ich działania nie są efektowne, a same sprawiają wrażenie osób naiwnych. Ryby lubią prowadzić ustabilizowany, bezpieczny tryb życia. Nie walczą z determinacją o zdobycze materialne ani moralne. Mimo że niejednokrotnie prawda jest po ich stronie, nie będą tego dochodzić na siłę, raczej biernie pogodzą się z losem. Cenią sobie ludzi uczciwych i subtelnych. Niestosownym żartem, nieobyczajnym zachowaniem lub oszustwem można bardzo łatwo Rybę urazić, a uzyskać przebaczenie jest niezwykle trudno. W miłości Ryby kierują się wyłącznie uczuciem. Dobór odpowiedniego partnera jest dla nich bardzo ważny. Trzeba od razu powiedzieć, że niezwykle trudno jest Rybom znaleźć właściwego partnera, towarzysza życia. Musi to być osobnik bardzo subtelny, zaangażowany i wytrwały. W przypadku odpowiedniego wyboru życie seksualne Ryb jest niezwykle aktywne, często przerasta potrzeby partnera.

Pani Ryba

Odznacza się oryginalną urodą. Przypomina zaklętą królewnę lub leśną nimfę. Jej urok jest dość osobliwy i na długo zapada w pamięć. Jest ciepła, pociągająca i romantyczna. Pani Ryba jest doskonałą gospodynią. W otoczeniu najbliższych czuje się w swoim żywiole. Przejawia ogromną aktywność, inwencję ale i dużą gadatliwość. Jest dobrą żoną i matką. Potrafi poświęcać się dla rodziny, ale w zamian oczekuje dobrego słowa, bo czułości potrzebuje przez cały czas. Jest to jej tak potrzebne do życia, jak rybie woda. Nie jest materialistką, lecz do spokojnego życia niezbędne jej jest bezpieczeństwo bytowe. Interesuje się sytuacją finansową małżonka, ale nie tyle z chęci posiadania, lecz z troski o zapewnienie godnych warunków życia sobie i dzieciom. W swoich marzeniach pani Ryba chciałaby być mała, niezaradna i zdana na czułą opiekę mężczyzn. W rzeczywistości umie sobie znakomicie radzić i z romantycznej rybki potrafi przemienić się w nadobną kotkę z ostrymi pazurkami.

Pan Ryba

Z natury jest nieśmiały, marzycielski i powściągliwy. Brak mu przebojowości i konsekwencji w dążeniu do celu. To inteligentny domator. Jest wrażliwy na krzywdę, współczujący, potrafi być pomocny w potrzebie. Ma żywą wyobraźnię, szczególna intuicję i nieokiełznaną skłonność do marzycielstwa. Lubi wygodnie i spokojne życie. Chętnie pobawi się z dziećmi, pozwalając im na wszystko, nie gardzi dobrymi potrawami, ale sam kucharzyć nie lubi. Od czasu do czasu próbuje błysnąć i zdobyć uznanie otoczenia. Na co dzień jest miły i przyjacielski. Ma wdzięk i humor, pozbawiony jest agresywności. Bywa romantyczny, uczuciowy i zmysłowy. Żywo reaguje na erotyczne impulsy. Lubi kobiety miłe, pewne siebie i efektowne, takie, które podobają się jego kolegom i otoczeniu. W małżeństwie jest dobrym ojcem i mężem, ale czujnym i zazdrosnym. Często ulega nastrojom i emocjom. W życiu radzi sobie o wiele lepiej, gdy przy jego boku stoi kobieta o mocniejszym charakterze, energiczna i wytrwale dążąca do celu. Ich współżycie na zasadzie uzupełniania się cech, będzie zgodne i harmonijne.

Urodzeni w pierwszej dekadzie Ryb (19II - 1 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Saturna. Hamuje on negatywne oddziaływanie Neptuna w takich cechach jak chaos emocjonalny i nieprawidłowa ocena rzeczywistości. Ponadto wzmacnia on zdolności do stabilizacji i organizacji. Saturn pozostawia również ujemny ślad na osobowości Ryb, gdyż zaszczepia w nich poczucie destrukcji i tragizmu. Urodzeni w tej dekadzie odznaczają się bogactwem wewnętrznym, intuicją, przeczuciem i wyobraźnią. Nie są też pozbawieni fantazji. Ich charakter i osobowość są trudne do ścisłego określenia. Cechuje ich bez wątpienia duża wrażliwość i subtelność, ale zbyt łatwo - szczególnie w młodym wieku - ulegają wpływom. Trudno im rozróżnić, co jest dla nich dobre, a co złe. Nie mają wyrobionego poglądu na życie, dlatego nawet w typowych sytuacjach trudno jest przewidzieć, jak się zachowują. W pracy zawodowej najchętniej stronią od rywalizacji, ale jeżeli już los przydzieli im trudne zadania, okazują się świetnymi organizatorami, przejawiają inwencję twórczą i potrafią błysnąć na tle innych. Nieźle sobie radzą również w pracach społecznych. Osiągają sukcesy w dziedzinach humanistycznych, przyrodniczych i artystycznych. Nieraz są to osiągnięcia genialne. Osoby z tej dekady cieszą się powodzeniem i sympatią otoczenia, same natomiast mają trudności z doborem przyjaciół lub partnerów życiowych, gdyż stawiane przez nich wymagania są niezwykle wysokie, a czasem nawet nierealne. Ponieważ Ryby mają raczej tchórzliwą naturę, więc jeśli nawet spotkają swój ideał, brakuje im odwagi, aby wyznać swe uczucia. W związku małżeńskim, jeżeli nawet nie jest to ten wymarzony, są wzorowe i lojalne.

W pierwszej dekadzie Ryb urodzili się m.in.:

Mikołaj Kopernik - astronom

Fryderyk Chopin - pianista

Karol May - pisarz

Emilio Caruso - śpiewak

Liz Taylor - aktorka

Urodzeni w drugiej dekadzie Ryb (2 - 11 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Jowisza, który inspiruje ich do podnoszenia swego poziomu umysłowego. Osoby z tego okresu znacznie się różnią od poprzedników. Są lepiej zorganizowane, działają bardziej planowo, właściwiej oceniają rzeczywistość. W pracy zawodowej przejawiają duże zdolności organizacyjne, aczkolwiek wolą przedsięwzięcia na mniejszą skalę. Również w pracy społecznej są niezwykle cenione za swa opiekuńczość i życzliwość. Ludzi starają się traktować serdecznie i po przyjacielsku. Mają duże zdolności w zdobywaniu kwalifikacji zawodowych, nauce języków obcych oraz w dziedzinach artystycznych. Pomaga im w tym wrodzona intuicja, którą najczęściej się kierują. Ona to podpowiada im, kto jest dla nich odpowiednim partnerem lub towarzyszem życia, ostrzega przed niebezpieczeństwem i złymi ludźmi. U Ryb z tej dekady często emocje górują nad racjonalnymi przesłankami. Ich stan psychiczny przechodzi z jednej skrajności w drugą. Znajduje to swoje odzwierciedlenie również w sprawach miłosnych. Od namiętności do wściekłości jest u nich bardzo blisko. Przeżywają duże rozterki, niepokój i niepewność. Korzystny jest dla nich stały związek małżeński, gdyż łatwiej jest go utrzymać. Natomiast związek typu partnerskiego może przekreślić nawet chwilowe wzburzenie.

W drugiej dekadzie Ryb urodzili się m.in.:

Aleksander Bell - wynalzca telefonu

Antonio Vivaldi - kompozytor

Michał Anioł - rzeźibarz, architek, malarz

Maurice Ravel - kompozytor

Jurij Gagarin - kosmonauta

Urodzeni w trzeciej dekadzie Ryb (12 -20 III)

Urodzeni w tej dekadzie są pod dodatkowym wpływem Marsa, który dodaje im odwagi i pasji oraz wzmaga intensywność przeżyć. Osoby z tej dekady najbardziej różnią się od pozostałych Ryb. Tak jak i inne Ryby, kierują się w życiu przede wszystkim intuicją i podświadomością, mają bogate życie wewnętrzne, jednak cechy te, zdominowane przez wpływ Marsa, wykorzystują do walki o własne ideały. Są wrażliwe na niesprawiedliwość i cierpienie. Chciałyby w miarę swoich możliwości walczyć z nieprawościami, czynić świat lepszym. Swoim zaangażowaniem często narażają się na nieprzyjemności. Kiedy zawodzą ideały, bardzo to przeżywają, jednak nie wyciągają z tego wniosków. Nadal z pasją powracają do poprzedniej działalności, nie przywiązując wagi do własnych korzyści. Ich wyobraźnia przerasta rzeczywistość. W swoich marzeniach chcą walczyć o sprawy innych, być błędnymi rycerzami, potykać się ze smokami itp. Tak już bywa, że za swoje dobre chęci prędzej mogą się doczekać wdzięczności od obcych niż najbliższych. Współżycie z Rybami z trzeciej dekady jest trudne. Szybko się obrażają, a przebaczają dość wolno. Nawet jeśli długo przebywa się z Rybą , nie zawsze wiadomo, co ją w danej chwili uraziło. Nieraz nie ma nawet bezpośredniej przyczyny, ale Ryba przypominała sobie coś z przeszłości, nawet odległej, i ponownie się obraziła. Jej zły humor udziela się domownikom. Powoduje to sprzeczki i odgrzebywanie przeszłości. Musi upłynąć kilka dni, zanim sytuacja powróci do normy. W miłości Ryby potrafią wnieść się na wyżyny, ale jeszcze częstsze są załamania. Tak zwanej normalnej sytuacji praktycznie w miłości z Rybą nie ma, gdyż emocje powodują że jest ona albo niezwykle szczęśliwa, albo załamana. Na szczęście z wiekiem natura ich uspokaja się, zmniejsza się wrażliwość i Ryby zaczynają zachowywać większy spokój i dystans do rzeczywistości. Starają się być doskonałymi partnerami: czułymi i opiekuńczymi

W trzeciej dekadzie Ryb urodzili się m.in.:

Kemal Ataturk - generał i polityk turecki

Albert Einstein - fizyk

Georg Ohm - fizyk

Lajos Kossuth - polityk węgierski

Rudolf Diesel - inżynier, wynalzca

Seks

ONA

Na rozwój jej seksualizmu doświadczenia życiowe mają niewielki wpływ. Jest nieuleczalną romantyczką. Jej temperament zwrócony jest do wewnątrz. Ryby można podzielić na dwie grupy. W pierwszej są te, które wchodzą w trwały związek z mężczyzną o niezbyt wybujałym seksualizmie. W drugiej znajdujemy osoby znacznie bardziej niespokojne. W ich wyobraźni szarmanckiego czy romantycznego kochanka zastępuje pirat lub współczesny superman. Wszystko wskazuje na to, że gdyby odważyła się na kogoś takiego, byłaby bardzo szczęśliwa. Najczęściej jednak unika konfrontacji ze stuprocentowymi mężczyznami, znajdując bezpieczne schronienie wśród mężczyzn słabszych psychicznie i wymagających z tej strony opieki i wyrozumiałości. Nierzadko odnajduje się w roli kochanki i powiernicy artystów lub polityków - ludzi, których sława i wielkość zależą w znacznym stopniu od jej oddziaływania, ukojenia, które im daje, i oparcia, którym dla nich jest.

ON

Prowadzi bogate życie seksualne, dostarcza niezapomnianych przeżyć partnerkom, nie daje jednak poznać swego wnętrza. Obdarzony jest bogatą wyobraźnią, której treści znane są wyłącznie jemu samemu. Ten jego hermetyczny świat wewnętrzny oddziałuje na niego silniej niż realia. W związku z tym przeżyciom erotycznym mężczyzny spod znaku Ryby towarzyszy gra wyobraźni i wewnętrzna poezja. Lubi często mówić o łóżku ciepło, uroczo i z erotyzmem. Jego namiętny szept i pieszczoty zlewają się w jedną poetycką całość, wspaniale rozbudzając i prowadząc do zaspokojenia. Partnerki, wspominając go, rysują sobie zupełnie fałszywy obraz jego osobowości. Pan Ryba czuje się bezgranicznie osamotniony, zamknięty wśród murów dzielących go od rzeczywistości i dlatego w ostatecznym rachunku ponosi klęskę. Nie ma takiej kobiety, która potrafiłaby dotrzeć do niego naprawdę i poznać jego prawdzie "ja". Każda z nich będzie do końca życia pamiętać spędzone z nim chwile, podczas gdy on zapomni o wszystkich i nadal pozostanie samotny.

Sfera zawodowa

Podwładny

Pracownik spod tego znaku jest ewenementem. Aby mógł normalnie funkcjonować, trzeba stworzyć mu odpowiednie warunku. To niezwykle delikatna i wrażliwa osoba. Do wszystkiego, co robi, podchodzi uczuciowo. W sprzyjających okolicznościach daje z siebie wszystko. Nie kieruje się osobistym interesem, zawsze jest pierwszy do pomocy i w przyjaźni. Nie do wszystkich prac Ryby się nadają. Najbardziej wydajne są tam, gdzie wymagane jest wyczucie, intuicja, gust, delikatność i inteligencja. Są doskonałe w dziedzinach artystycznych jako dekoratorki, modelki, spikerki. W pracy Ryby są dokładne i wydajne. Istotną rolę w ich samopoczuciu odgrywają stosunki międzyludzkie w miejscu pracy. Tam, gdzie bywa zła atmosfera. Ryba długo miejsca nie zagrzeje. Bardzo łatwo jest ją urazić czynem, słowem, gestem lub miną. Pracownicy spod znaku Ryby są bardzo koleżeńscy i wszystkim życzliwi. Często w pracy słuchają radia lub podśpiewują sobie. Nałożone na nich obowiązki wykonują terminowo i z poczuciem odpowiedzialności. Dlatego nie lubią, jak się ich pogania lub krytykuje. W zespole pracowniczym nie czują się najlepiej, jeżeli są obiektem zainteresowania. Szybko się peszą, są nieśmiali i mało odporni na niewybredne żarty. W stosunku do innych nie odczuwają zawiści o apanaże, premie czy pochwały. Mają własne poczucie wartości i to im wystarcza.

Przełożony

Co prawda Ryby nie mają rozbudzonych ambicji kierowniczych, ale oczywiście zostają przełożonymi. Najlepiej jednak czują się w roli zastępców lub kierowników pracowni artystycznych, obiektów kulturalnych czy innych samodzielnych placówek. Swoich podwładnych mobilizują do pracy namową, obietnicą lub pochwałą. Starają się częściej nagradzać niż karać. Stronią od intryg, mimo że plotkami się nie interesują. Ryby mają małą odporność nerwową i w przypadku dużych trudności lub aktów brutalności załamują się. Jeżeli Ryba przeżywa depresję psychiczną, nie jest zdolna do operatywnego działania. Chętnie przyjmuje życzliwą radę. Oczywiście, że może wówczas ulec namowom złych doradców, ale na szczęście Ryby mają największą intuicję i znają się na ludziach. Miejsce pracy szefa - Ryby będzie odznaczało się nie tylko porządkiem i czystością, ale również pomysłowym i gustownym wystrojem. Pod tym względem Ryby nie mają sobie równych Podwładni darzą Szefa - Rybę dużym zaufaniem, gdyż na ogół nigdy ich nie zawodzi. Jest niezwykle wrażliwy na nieszczęścia ludzkie. Nawet wobec największego wroga zdobędzie się na akt humanitarności. Ryba jest zwolennikiem sprawdzonych metod pracy, a do wszelkich nowości podchodzi z obawą.

Partnerka spod znaku Ryby

Może być dla mężczyzny dużym szczęściem. To bardzo dobra i oddana żona, świetna gospodyni, przykładna matka i towarzyszka życia. Słabą stroną jej charakteru jest nadwrażliwość. Bardzo łatwo ją urazić i to nie tylko słowem, ale czasem nawet brakiem odpowiedniego słowa. Potrzebuje ciągłych czułości, a przede wszystkim miłości. Często roni łzy, mimo że inna kobieta wybuchłaby gniewem, a jeszcze inna nie zwróciłaby na jakiś moment uwagi. Ryba czuje się niedoceniona i pokrzywdzona, a przede wszystkim wykorzystywana przez najbliższych. Stara się, ciężko pracuje, a rekompensaty moralnej nie odczuwa. Warto nadmienić, że Ryby są nader delikatnego zdrowia i siły ich nie są niewyczerpane. Życie erotyczne Ryb jest niezwykle złożone. Marzy o tym, aby być otoczoną nieustającą miłością i adoracją. Chciałaby, żeby małżeństwo było przedłużeniem narzeczeństwa.

Partner spod znaku Ryby

Ceni sobie spokój i dobrą kuchnie. Jest pracowity, jednak do wielkiego majątku nie dochodzi. Unika krytykowania innych i zależy ma na wzajemności. Ma opinię życiowego safanduły, jednak to tylko pozory. Często ulega nastrojom i należy traktować go ze zrozumieniem. Cele życiowe stara się osiągać w sposób nietypowy, mimo że kieruje się bardzo instynktem niż logiką. Nieraz miewa zbyt lekką rękę do wydawania pieniędzy, ale czujność żony zapobiega większym uchybieniom. Pan Ryba jest człowiekiem ambitnym i chciałby osiągać sukcesy. Często próbuje do tego dochodzić ciężką pracą. Należy pamiętać, że jest on delikatnego zdrowia i siły swoje musi spożytkować racjonalnie. Partner spod znaku Ryb na ogół jest łagodny i ustępliwy we współżyciu. Jego delikatność, wesołość i marzycielskość zjednują mu zarówno domowników, jak i przyjaciół.

Kto z kim, czyli powinnowactwo serc

Ryba z Baranem

Związek niezwykle trudny, ale możliwy. Rybę będzie razić impulsywność i obcesowość Barana, zaś tego będzie irytować niezdecydowanie Ryby. Mimo to oboje będą siebie pożądać, gdyż znakomicie się uzupełniają i potrzebują.

Ryba z Bykiem

To może być bardzo udany związek. Marzycielska Ryba z bardzo konkretnym Bykiem. Między wami może być najmniej niesnasek ,gdyż tylko Byk wykazuje tak dużą cierpliwość, aby w spokoju znosić niekonwencjonalne zachowanie Ryby,

Ryba z Bliźniakiem

Nie wróży to niczego dobrego. Życie upłynęłoby wam na konfliktach, płaczu i trudnościach życiowych. A gdzie w takim razie miejsce na satysfakcję? Najlepiej od razu odrzucić ten pomysł.

Ryba z Rakiem

Te dwa wodne znaki mogą stworzyć bardzo harmonijną parę. Oboje jesteście nadwrażliwi, oboje macie duży instynkt samozachowawczy i bogate życie wewnętrzne. Będziecie rozumieć się bez słów. Dom i rodzina dopełnią waszego szczęścia.

Ryba z Lwem

Ten mariaż was kusi. Lew swoim blaskiem przyciąga Rybę, ta zaś fascynuje go swoją wrażliwością i tajemniczością. Jeżeli Lew przedstawi autentyczne wartości, wszystko ułoży się dobrze, jeśli to tylko poza, Ryba szybko się na tym pozna.

Ryba z Panną

Nie przepadacie zbytnio za sobą, a mimo to coś was do siebie ciągnie. Może ten kontrast waszych charakterów? Jeśli przetrwacie początkowy okres, później dostrzeżecie wzajemne dla siebie korzyści, a i uczucia nabiorą nowego blasku.

Ryba z Wagą

Nie jest to dobry pomysł. Nieśmiała, niezdecydowana Ryba i pełna wahań Waga. Wyczucie piękna, smaku i harmonii to chyba trochę za mało na wspólne życie. Jeśli się jednak zdecydujecie, musicie się liczyć nie tyle ze sprzeczkami, ile z niezadowoleniem ze swojej sytuacji.

Ryba ze Skorpionem

Nie będzie idealnie, ale radość częściej będzie u was gościć niż żal straconych szans. Potraficie doskonale się rozumieć, macie wspólne zainteresowania i namiętności. Rybę może jednak razić niestałość i złośliwość partnera.

Ryba ze Strzelcem

Tylko wzajemna tolerancja może wasze pożycie uczynić znośne. W przeciwnym wypadku będziecie wylewać żale i brnąć dalej w tym niezbyt udanym związku. O wiele lepiej by wam ze sobą było na stopie przyjacielskiej.

Ryba z Koziorożcem

Jedno ma cechy, których brakuje drugiemu. Znakomita możliwość uzupełniania się. Również wasze uczucia mogą być niezwykle intensywne i namiętne, ale najpierw musicie mieć odwagę wyznać je sobie.

Ryba z Wodnikiem

Oboje lubicie marzyć, każde z was będzie żyło w odrębnym świecie. Ryba, jako bardziej praktyczna, zatroszczy się o dom, ale kto zapewni środki na utrzymanie? Pod tym względem może być u was niewesoło.

Ryba z Rybą

Za dużo w tym związku nierealności i nielogiczności. Oboje zatopicie się na amen w marzeniach. Natomiast kiedy zaczną spiętrzać się trudności, załamiecie się lub będziecie szukać od siebie ucieczki.

Jak zdobyć Rybę?

ONA

Jak ją pozyskać i utrzymać?

Nie jest to sztuka łatwa, gdyż pragnie ona mężczyzny energicznego, ale zraża się wszelką gwałtownością. Trzeba umieć nawiązać z nią dialog w formie równie zdecydowanej, co i ciepłej. Lubi tematy jeszcze nie rozpoznane, takie z pograniczna rzeczywistości lub z granic poznania. Jeżeli nabierze zaufania i w męskich ramionach znajdzie ukojenie, to jest to! Współżycie z nią będzie bardzo sympatyczne, ale partner musi okazywać delikatność, cierpliwość i zapewnić jej poczucie bezpieczeństwa. Trzeba też pamiętać, że jest bardzo zazdrosna.

Co zrobić, żeby cię porzuciła?

Wystarczy ją do siebie zrazić. Nie zniesie publicznego ośmieszenia jej, wulgarności czy zdrady ze strony partnera.

ON

Jak go zdobyć i utrzymać?

Jest bardzo wrażliwy na czułość i opiekuńczość. Nie będzie też mieć nic przeciwko delikatnemu kierowaniu jego sprawami. Na początku trzeba go jednak dowartościować, aby nabrał większej pewności siebie. Należy też się wstrzymać ze słowami krytyki czy pouczeniami. Niestety, pan Ryba jest trudny do utrzymania, ale jest to możliwe. Trzeba zostawić mu margines swobody i właściwie prowadzić dom.

Co zrobić, żeby cię porzucił?

Nie zniesie stałej krytyki ani podważania jego męskości.

źródło: www.cygi.net.pl

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ryba.jpg(19 lutego - 20 marca)

POLARYZACJA Żeńska

ŻYWIOŁ Woda

JAKOŚĆ Zmienna

Ryby są otwarte, intuicyjne i emocjonalne, obdarzone wyobraźnią, romantyczne, podatne na wpływy, a także mistyczne, łatwo się dostosowują i są bardzo zmienne.

PLANETA RZĄDZĄCA Neptun: starożytny bóg morza; druga odkryta współczesna planeta (w 1846). W astrologii Neptun jest planetą iluzji, splendoru, tajemnicy, oszustwa.

CHARAKTERYSTYKA Dwie złączone ryby płynące w przeciwne strony: oznaczają ukryte głębie, zmieniające się prądy emocji, sprzeczne pragnienia i skrajności temperamentu.

SYMBOL Piktogram przedstawia dwie złączone ryby. Jest także wyobrażeniem ludzkich stóp (części anatomii, którą rządzą Ryby). Według kryteriów symbolicznych, hieroglif ten to dwa półksiężyce połączone prostą linią. Oznacza to emocje i wyższą świadomość powiązane z materialnym światem i przezeń ograniczane.

KLUCZOWE WYRAŻENIE WIERZĘ

PRZECIWIEŃSTWO
Panna:

Ryby są znakiem marzeń i mistycyzmu. Osoby spod tego znaku ufają swojej intuicji i uczuciom i są skłonne do poszukiwania w życiu duchowych wartości. Panna, znak przeciwny do Ryb, jest znakiem pracy i służby. Ludzie spod znaku Panny zajmują się faktami i rzeczywistością; są praktyczni i dążą do sukcesu materialnego.

CZĘŚĆ CIAŁA RZĄDZONA PRZEZ RYBY
Stopy: Osoby spod znaku Ryb mają pięknie ukształtowane, delikatne stopy, które niestety są podatne na bóle, ha-luksy i odciski. Szczególnym zagrożeniem dla ludzi spod tego znaku są niedopasowane buty.

POMYŚLNY DZIEŃ
Piątek

SZCZĘŚLIWE CYFRY
2 i 6

SZCZĘŚLIWY KAMIEŃ
Akwamaryn: potęguje siły tajemne i przynosi spokój umysłu. Chroni też noszącego w czasie podróży morskiej.

SZCZEGÓLNE KOLORY
Jasnozielony i turkusowy: marzycielskie kolory morza.

MIASTA
Casablanca, Aleksandria, Lizbona, Sewilla, Dublin

KRAJE
Portugalia, pustynia Sahara

KWIATY
Lilia wodna, biały mak i żonkil.

DRZEWA
Figowiec i wierzba.

METAL
Platyna

ZWIERZĘTA RZĄDZONE PRZEZ RYBY
Ryby

ZAGROŻENIE
Ryby są bardzo podatne na alkohol i narkotyki. Łatwo też je wpędzić w kłopoty, często też spotykają niezrównoważonych ludzi.

Symbolem dwunastego, ostatniego znaku zodiaku, są dwie ryby - związane ze sobą, choć odwrócone w przeciwnych kierunkach. Owe ryby symbolizują konflikt pomiędzy targającymi emocjami a ukrytymi potrzebami. Gwiazdozbiór Pisces został nazwany Dwiema Rybami mniej więcej ok. 2000 roku p.n.e. Babilończycy nazwali tę konstelację Kun, co można przetłumaczyć jako Ogon (rybi). Kun jest również znany pod nazwami Wstążka lub Smycz (sznurek wiążący ryby). Do owej smyczy przywiązane są rybie bóstwa - Anunitum i Simmah - symbolizujące rzeki Tygrys i Eufrat. W mitologii greckiej Dwie Ryby są nieodłącznie związane z opowieścią o Wenus i Kupidynie* oraz Ty-fonie - potworze o stu smoczych głowach i wężach zamiast nóg, który miotał z oczu ogniste kule i którego głos był mieszaniną syku węży, ryku lwów i wycia byków. Pewnego dnia Wenus (bogini miłości i piękna) i jej syn, Kupidyn, wędrowali wzdłuż brzegów Eufratu, gdy nagle pojawił się Tyfon. Z setki głów wysunęły się czarne języki, a z oczu wystrzeliły płomienie. Potwór zamierzał zniszczyć boginię i jej syna. Przerażona Wenus nie była w stanie uciekać, poprosiła więc o pomoc swego ojca, Jupitera. Najpotężniejszy z bogów przemienił córkę i jej syna w dwie ryby. Kupidyn i Wenus wskoczyli do rzeki i uciekli. W innej wersji tej opowieści pojawiają się dwie odważne ryby, które wyskakują z rzeki, ratują boginię i jej syna, unosząc ich na swych grzbietach. W nagrodę Minerwa" (bogini rzemiosła, sztuki, literatury i nauki) umieściła ryby pośród gwiazd. Tak właśnie powstał gwiazdozbiór zwany Pisces

boris_vallejo124.jpg

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.