Mistyk

Czym jest energia kundalini?

2 posty w tym temacie

Kundalini to niebywale silna energia, porównywana do energii 1.000 Słońc, energia którą możemy pobudzić przez odpowiednie praktyki duchowe, umysłowe i fizyczne. Energia kundalini, nazywana jest energią węża, gdyż leży zwinięta na kształt spirali (węża) poniżej czakry podstawy (muladhara), w czakrze ognia (agni). Energia ta może zostać świadomie przebudzona i tym samym przyczynić się do doznania całkowitego błogostanu ducha, duszy i ciała.

Energia kundalini nazywana jest przez parapsychologów energią spiritus psyche czyli energią duchowo – psychiczną, która określana jest i rozumiana jako energia ogólnej świadomości, energia, która przebywa w naszym ciele w stanie całkowitego uśpienia.  Według joginów i parapsychologów, tę energię można obudzić poprzez praktyki i dyscypliny duchowe, umysłowe i fizyczne. Co ciekawe, mało kto wie, że może również nastąpić tzw. samoinicjacja energii kundalini, która nazywana jest w ezoterycy spontanicznym przebudzeniem. Dzięki takiemu przebudzeniu, można osiągnąć nowy stan świadomości, tożsamy ze stanem mistycznym oraz  oświecenia. Zjawiska i odczucia jakie towarzyszą podczas aktywowaniu energii kundalini są bardzo zróżnicowane. Można rozróżnić wspólne, uniwersalne doznania. Są to miedzy innymi dość specyficzne fizyczne wrażenia i doznania jak lekki ból, wyostrzenie zmysłu wzroku, słuchu, węchu, wizje, zdolności parapsychiczne, słyszenie podprogowe, czy też ekstaza. Bardzo popularnym odczuciem jest ciepło, które rozgrzewa okolice czakr agni i muladhara. Te ostatnie odczucia są bardzo popularne w praktykach Kundalini Reiki, w szczególności podczas medytacji Kundalini Reiki II stopnia.

Kundalini Reiki - Czym jest energia Kundalini Reiki?

Praktyki pobudzające energię kundalini

Poprzez odpowiednie praktyki umysłowe, duchowe i fizyczne, możemy tę energię „rozwinąć” a następnie poprowadzić przez główny kanał energetyczny sushumna oraz ide i pingale, aż do całkowitego wyzwolenia przez czakry shunnya i sahasrara. Takie wyzwolenie kundalini, daje możliwość oswobodzenia się z więzów fizyczności oraz wkroczenia na właściwą ścieżkę duchowego rozwoju, w celu osiągnięcia pełnego oświecenia.

Prawidłowe a tym samym naturalne wyzwolenie energii kundalini, daje wiele różnorakich korzyści. Zdarza się i tak, że duchowi praktycy, nie są w należyty sposób przygotowani do jej wyzwolenia. Brak przygotowania fizycznego oraz duchowego, naraża praktyka kundalini na liczne zagrożenia które są później ciężkie do zneutralizowania. Najczęstszymi negatywnymi skutkami nieprawidłowego pobudzania i pracy z kundalini są m.in. depresja, schizofrenia, opętania czy też choroby ciała duchowego i fizycznego ze śmiercią włącznie. Mając to na uwadze, każdy praktyk powinien podjąć szerokie kroki w dokładnym przygotowaniu się na przebudzenie energii. Dzięki temu, wszystkie doznania percepcji fizycznych i pozazmysłowych, które są naturalnym wynikiem przebudzenia i aktywacji energii kundalini, będą bezpieczne, prawdziwe i trwałe.

Jak bezpiecznie pobudzić energię kundalini? System i inicjacje w Kundalini Reiki

Zapewne zastanawiasz się w jaki sposób osiągnąć bezpieczne i trwałe pobudzenie energii kundalini. To pytanie zadawał sobie również mistrz Ole Gabrielsen. Aby odpowiedzieć na to pytanie, Ole poświęcił wiele miesięcy na liczne medytacje i praktyki duchowe. Podczas jednej z medytacji nad Reiki, Ole doznał tzw. samoinicjacja w kundalini. Dar ten zaowocował stworzeniem przez Gabrielsena systemu Kundalini Reiki (przeczytaj więcej o kundalini Reiki i o kursach które prowadzę). System ten w ciągu kilkunastu lat, stał się jednym z bardziej rozpowszechnionych systemów uzdrawiania i samorozwoju duchowego w Reiki.

System ten daje możliwość skutecznego i bezpiecznego pobudzenia ognia kundalini oraz poprowadzenie go przez cały system energetyczny od czakry agni po czakrę sahastrara. System ten został opracowany w taki sposób, aby już po pierwszym dostrojeniu (inicjacji), którą przeprowadza nauczyciel,  pobudzić siedlisko kundalini a następnie wznieść tę energię i rozprowadzić ją po całym systemie energetycznym. Ponadto, dzięki Kundalini Reiki, możemy pracować z mocnymi narzędziami do uzdrawiania, a  wszystko to pod kuratelą boskiej energii Reiki.

Świadectwem Prawdy Kundalini Reiki jest każdego dnia setka dojrzałych i smacznych owoców czyli akty duchowego i fizycznego uzdrowienia, które są świadectwem skuteczności tego systemu. Również na moich stronach możesz przeczytać świadectwa uzdrowienia Reiki moich pacjentów, które są jedyną miarą oceny skuteczności duchowego uzdrawiania i samego systemu Kundalini Reiki.

Dar uzdrawiania dzięki energii kundalini

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że prawidłowe aktywowanie energii kundalini oraz jej późniejsze odpowiednie ukierunkowanie (zasada MAKIA),  daje nam niesamowite, nowe możliwości samorozwoju duchowego. Jednym z darów kundalini, są zdolności parapsychiczne o których wspomniałem już wyżej a mówiąc konkretniej dar do uzdrawiania.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie Kundalini Reiki, przejdź do kursy Kundalini Reiki. Na stronie tej, znajdziesz wszelkie niezbędne informacje o całym systemie Kundalini Reiki oraz o możliwości przejścia szkolenia.

Chciałbym zaznaczyć, że prowadzę wyłącznie stacjonarne kursy Kundalini Reiki. Podczas trwania takiego kursu,  wykonuje osobiste i personalne dostrojenia do energii kundalini. Więcej o zasadach dostrojenia – inicjacji w Kundalini Reiki, przeczytasz na stronie inicjacje w Kundalini Reiki – informacje. W wyjątkowych sytuacjach wykonuję również dostrojenia do Kundalini Reiki na odległość z wykładami i ćwiczeniami poprzez system e-konferencji Szkoły Zen Reiki w Polsce. 

https://www.piotrgorski.pl/kursy-kundalini-reiki-osobiscie/czym-jest-energia-kundalini/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.