SennyEryk

Nasze ciała

13 postów w tym temacie

CIAŁO ASTRALNE (Achema) ? jedno z ciał subtelnych człowieka, najczęściej wykorzystywane w podróżach astralnych. Jest to astralny odpowiednik fizycznego ciała człowieka lub zwierzęcia. Pod tym pojęciem rozumie się ciało wyrażające, odczuwające emocje, dla przeciętnego człowieka niewidoczna gołym okiem subtelna materia. Ciało astralne spełnia 3 zasadnicze funkcje:

- umożliwia poznawanie uczuć oraz wrażeń, a także tworzy je;

- stanowi pomost między umysłem a ciałem fizycznym

- spełnia rolę samodzielnego narzędzia naszej świadomości i działania

U nierozwiniętej osoby ciało astralne nie ma konkretnej formy ? jest zbitą masą, bezkształtną, ciemną, niewielką (około 25-35 cm. Od ciała fizycznego). Jest ona w odczuciu ordynarna, słabo zorganizowana, chaotyczna. U osób starszych, zharmonizowanych, na przeciętnym poziomie inteligencji i moralności ciało astralne sięga maksymalnie 45 cm. Po za ciało, jest ono wyraźne i jasne, ma swój kształt ? najczęściej taki sam jak ciało fizyczne. Występuje tutaj też pojęcie czakr astralnych, które podobnie jak nasze ciało fizyczne, są odwzorowane w ciele astralnym. Nazewnictwo czakr jest to same, ale spełniają inna rolę.

Spójność ciała astralnego i fizycznego jest tak duże, że po śmierci intuicyjnie przybiera ono (ciało astralne) kształt ciała fizycznego i w nim pozostaje.

Prawdziwe zrozumienie budowy i natury ciała astralnego jest możliwe tylko po śmie4rci kiedy pozbędziemy się umysłowych ograniczeń.

CIAŁO DUCHOWE - 1. jest to ciało naszej duszy, ciało odzwierciedlające nasz prawdziwy wygląd, wytwarzające duchową energię (taką samą jaką mają np.: anioły, demony), ale ze względu na ograniczenia przez wszystkie inne ciała energii duchowej wytwarza ono naprawdę bardzo mało.

Budowa ciała duchowego jest prosta ? Iskra Boża otoczona przez ducha o danym prawdziwym kształcie. U dusz wysoko rozwiniętych, np. u aniołów, demonów itd. jest to ciało podstawowe, to które widać. Jest ono właśnie naszą świadomością a także pamięcią przeszłych wcieleń. Ciało duchowe jest praktycznie niedostrzegalne w nas samych, a u aniołów czy demonów (pod względem wyglądu) jest nie do pojęcia ? dlatego też są oni różnie widziani przez różne osoby.

Sama energia duchowa należy do najsubtelniejszych, ale i do najpotężniejszych rodzajów energii (zaraz obok energii w próżni i energii Absolutu).

2. W spirytyźmie jest to ciało składające się z uniwersalnego i wszechobecnego fluidu, otaczające źródło inteligencji ? naszą indywidualność. U istot ucieleśnionych służy ono do łączenia się z ciałem materialnym, a u istot bezcielesnych jest ono ciałem o nieznanych na Ziemi właściwościach. Potrafi ono oddziaływać na otoczenie w różnym stopniu ? im bardziej rozwinięte ciało duchowe, tym bardziej może ono oddziaływać. To dzięki niemu potrafimy też przewidywać przyszłość (różnego rodzaju media duchowe). W tym pojęciu spirytyści zawarli pojęcia takie jak: ciało eteryczne, ciało astralne, astrosom, ciało fluidyczne oraz sobowtór.

CIAŁO ETERYCZNE ? inaczej zwane też sobowtórem eterycznym lub energią otoczenia. Najogólniej mówiąc ciało eteryczne jest wszędzie, zawiera je wszystko co żywe i martwe, emanuje ze wszystkiego ? ludzi, zwierząt, planet, asfaltu, kamieni, ziemi itd. Jest to nieodzowna część eteru kosmicznego ? energii przenikającej wszystko wszędzie i zawsze. Najczęściej ma kolor szaro-fioletowy lub szaro-niebieski, o bladych odcieniach, wulgarnej lub subtelnej strukturze.

Jedyny sposób by nad nią panować jest myślenie. Myśl może kontrolować w pełni energie eteryczną. Mimo ze jest potrzebne do istnienia materii miedzy jej fizycznymi i inno-planowymi warstwami jako łącznik, nie ma ona swojej własnej świadomości, co oznacza że nie ma woli, myśli, jest martwa, niczyja.

Rola ciała eterycznego jest ważna i na co dzień niedostrzegalna:

- pozwala przemieszczać się astralnie na różne odległości, rzucać zaklęcia, odprawiać rytuały itd. ? energia eteryczna jest swego rodzaju przekaźnikiem. Jeżeli w fizycznym świecie pojedynczy atom przenosi informację, to na innych planach, niewidocznych na co dzień energia eteryczna pełni tą samą rolę. Przykładowo przy podróżach astralnych energia eteryczna staje się łącznikiem między ciałem astralnym i ciałem fizycznym, kiedy odprawiamy rytuał, inwokacja sama w sobie jest już przekazem myślowym do energii eterycznej, która spełnia wolę prowadzącego, np.: ?wysyłając? informacje o przyzwaniu danej istoty.

- Odzwierciedla nasz stan fizyczny ? to co sie dzieje w ciele fizycznym, to co ono odczuwa, aktualnie doświadcza jest dokładnie odzwierciedlone w naszym ciele eterycznym. To dzięki niemu też jest możliwe widzenie przez niektórych ludzie chorób wewnętrznych.

- Wchłania energię życiową i rozprowadza ja po ciele fizycznym, dzięki czemu żyjemy

- Jest składnikiem budowy czakr ? czakry to dość proste, a za razem złożone elementy naszych wszystkich ciał. Ich funkcjonowanie a także ukierunkowanie jest możliwe tylko dzięki nieświadomemu zapętlonemu procesowi. Podobnym procesem jest oddychanie ? jest ono intuicyjne, automatycznie wykonywane przez nas samych.

- Jest tym co sygnalizuje naszą intuicję o innych bytach w pobliżu nas itd.

Ciało astralne podczas rozwoju duchowego zaczyna budować w sobie eteryczne centra. Takie centra służą do poznawania wszystkiego co w świecie eterycznym, jego liczne zjawiska. Dają one możliwość czegoś więcej niż tylko podstawowego odbioru danych z otoczenia, pozwalają one też właśnie zrozumieć zasady działania energii eterycznej, a także wydawać ?komendy? tej energii na o wiele wyższym i bardziej zaawansowanym poziomie, dzięki czemu możemy w dużym stopniu wpływać na siebie fizycznie, psychicznie i duchowo. Z ezoterycznego punktu widzenia naukę o tej energii, a także o innych energiach zapoczątkował sam Albert Einstein, ponieważ stworzył nowy dział fizyki ? fizykę kwantową.

CIAŁO MATERIALNE ? inaczej ciało fizyczne. Jest to forma stworzona z ogromnej ilości energii zbitej w jedno ciało. Dzięki niemu możemy doświadczać. Odbiera ono wszechobecną energię życiową, dzięki czemu żyjemy, jest ono ?ubraniem wierzchnim? dla wszystkich pozostałych ciał, a także tym ciałem które utrzymuje wszystkie ciała w mniej więcej tym samym miejscu np.: bezwładne ciało eteryczne.

CIAŁO MENTALNE ? w psychologii okultystycznej ciało zajmujące się szczegółami i konkretnymi myślami. Tym co ma swój konkretny kształt, ukierunkowanie itd. Jest to odzwierciedlenie naszego umysłu, osobowości na to wcielenie, inaczej, jest to magiczne przedstawienie naszego mózgu i informacji w nim zawartych. To ciało przedstawia naszą świadomość i możliwości umysłowe, tzw. prawa półkula mózgowa.

Ciało mentalne ma kształt jaja, otacza z każdej strony nasze ciało fizyczne, ma budowę segmentalną. Cząsteczki ciała mentalnego są w nieustającym ruchu, a ten z kolei jest zorganizowany. Na co dzień używamy około 10% możliwości ciała mentalnego, co ma odzwierciedlenie w naszym mózgu. Właśnie to ciało może manipulować energia otoczenia.

Mimo wszystko ciało mentalne, jak sam umysł i mózg pozostają bardzo zagadkowe i w dalszym ciągu nieodkryte.

CIAŁO PRZYCZYNOWE ? w psychologii okultystycznej ? ciało zajmujące się abstrakcją, oderwanymi, bezkształtnymi myślami. Jest to ciało obejmujące naszą wyobraźnię, tzw. lewą półkulę mózgu. Jest ono magazynem wspomnień, twardym dyskiem naszej duszy.

Ma ono wygląd jaja, kolorystycznie przypomina ciało astralne i mentalne, ale jest jaśniejsze i piękniejsze.

Nie znane są jego funkcje, po za tym że jest odzwierciedleniem zbioru wszystkich doświadczeń fizycznych. Jest ono tworzone wraz z pierwszym pojawieniem się w świecie fizycznym i znika wraz z momentem gdy dusza nie potrzebuje się już odradzać. Jest to najbardziej zagadkowe ciało ze wszystkich.

CIAŁO SUBTELNE ? inaczej ciało widziane przez innych, ciało z energii duchowej.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wiem ze 7 w koncu magiczna liczba

Archaniołów tez jest przy Ziemii 7 i czakramów tez to i cial pewnikiem 7

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To tez nie tak, 7 ciał nie jest w nas większość jest poza nami a niektóre tworzą kule wokół nas. Jakby popatrzec z zewnatytrz to jestesmy wielkimi kulami a w ich centrum jest prawa komora serca fizycznego ciala, tam tez jest tzw Iskra Boża.

Jest wiele teorii niektóre mowia tez o 4 cialach a inne o 9, ale najpopulatrniejsze sa 7 cial

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
wymiary to sa trzy, a czwartym jest Absolut ;)
wymiarów jest więcej;]

Hmm... też tak uważam... :usmiech:

- jestem za 7mioma Wymiarami... :happy:

- ale wiesz Radek Jej sie spieszy... więc i chciałaby na skróty... :D :mrgreen:

- a tu Duch(Dusza) sie rwie... ale ciało trzyma... :rolleyes: :mrgreen:

--- pozdrówkooo... infe7 )

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli 7 to Boska liczba, to jestem zaszczycony że to moja numerologiczna :D

Artykuł ładny, opis ciał w porządku :)

Wrzuce tutaj jeszcze jeden dotyczący ciał :

Logiczne ciało świetliste - dusza połączona z Najwyższym Źródłem, osiągnęła najwyższy poziom w procesie wniebowstąpienia. W aurze znajdujemy kolor fioletowy i świecącej zieleni w najdelikatniejszych odcieniach. To ciało czerpie bezpośrednio z Najwyższego Źródła, to już Bóg w swojej nieskończonej mądrości udziela nam lekcji. Pomaga i wzmacnia wszystkie warstwy świetliste w naszym ciele.

Jestem pewna, że wiele ludzi nigdy nie pomyśleli w ten sposób o ludzkim ciele. Wzrost, rozwój duchowy człowieka postrzegają jako materia, nawet trudno im sobie wyobrazić, że człowiek to również światło i dźwięk.

erytryrtyjh.JPG

Emocjonalne ciało objawia światło i wszystkie atrybuty emocjonalne. Formy myślowe tworzy nasz umysł, przechodzą przez ciało emocjonalne. Emocjonalnie są postrzegane: intelekt i wolna wola jako działanie. Działanie są takie jakie dyktuje nasza świadomość w zależności czy człowiek jest obdarzony w regularne ego oparte na strachu czy towarzyszy mu pozytywne ego, które potrafi zniszczyć stan emocjonalny. Na pewno negatywne lub pozytywne emocje będą wywierać odpowiedni wpływ na ciało fizyczne; np. choroby, fizyczna wydajność, depresja i wiele innych czynników przeszkadzających w normalnym funkcjonowaniu.

Wszystkie formy myślowe, które są tworzone przez każdego z nas są nadawane przez czakramy i przekazywane dalej poprzez meridiany do wszystkich organów fizycznych powodując odzew w całym systemie człowieka, tak fizycznym jak i emocjonalnym. Ciało mentalne rozszerza się w nieskończoność, nie ma granic.

Ciało mentalne jest źródłem wszystkich myśli stworzonych przez centralny umysł: mózg, źródło świadomości naszego bytu.

Psychiczne myśli mogą być wytwarzane tylko przez umysł ograniczony czyli negatywne ego oparte na strachu. Teraz wyobraźmy sobie ile takich myśli jesteśmy w stanie produkować tylko w jednym dniu? Mało tego często jeszcze wygrzebujemy z siebie stare emocje i tworzymy niekończący się proces mocno tłumiąc normalne procesy życiowe. Ciało mentalne posiada wyższe wibracje i teraz tylko od nas zależy czy będziemy umieli kontrolować własne myśli, działania poprzez system czakramów aby w naszej aurze nie było zakłóceń czy skutecznie je zablokujemy.

Jeśli będziemy w stanie kontrolować, sterować swoimi przemyśleniami stworzymy sobie możliwość do wejścia w wyższy poziom świadomości. Ciało mentalne u ludzi na niższym poziomie rozwoju jest w kolorze czerwonym, w chwili przechodzenia na wyższy poziom (Świadomość Chrystusową) zmienia sie na kolor rubinu, czym wyżej tym będzie miało subtelniejszy odcień, wszystko zależy od szybkości drgań energii.

Ciało świetliste

gfdhrhrhrj.JPG

Organ świetlisty/duchowy ma wiele doświadczenia w służbie Bogu i ludzkości. Ciało duchowe jest używane w podróży duszy w celu służenia Bogu a także zdobycia wiedzy na temat wyższej płaszczyzny wewnętrznej.

Organ ten jest używany aby korzystać w czasie naszego snu ze szkoły duchowej (przez mistyków zwana ? nocna szkoła, niebiańskie nauki). Większość ludzi nawet nie jest świadomych, że podróżują w nocy do szkoły dusz aby uzyskać wyższą wiedzę i mądrość Boga. Aby korzystać z tego przywileju trzeba już mieć w sobie potężny potencjał wyższych energii.

Przez równowagę w duchowej świadomości osiągamy duchową czystość, równowagę fizyczną i psychiczną (nasze ziemskie aspekty istnienia).

jkhkjkyuk.JPG

Atmik ciało, wyższy intelekt i ochrona dla wszystkich świetlistych organów poniżej. Nie należy go mylić z Merkabah, które posiada podobne cechy.

Atmik jest przezroczystą luminescencję w kolorze złota. Istnieją różne stopnie i odcienie złota, czym ciało wyższej rozbudzone tym towarzyszy mu jaśniejsza barwa. Przez inteligencję tego świetlistego ciała wyższa świadomość przekazuje lub odbiera mądrość zstępującą bezpośrednio od Boga do fizycznego ciała. Każdy etap światła (jego odcień, barwa) to poziom świadomości. Jeśli zachowana jest pełna równowaga, informacja wpływa równomiernie, jeśli są zakłócenia będzie wpływać falami.

jghjghjkuykyuk.JPG

Monadyczne ciało świetliste, to bardzo silny organizm, przez które można otrzymać siłę i moc z najwyższych sfer. Kolor monadyczny ciała jest świecący w odcieniu srebrno-niebieskofioletowym. Kto ma kontakty z wyższymi istotami świetlistymi dobrze wie jak ono wygląda. Monadyczne ciała są bardzo inteligentne, w swoich działaniach wykonują polecenia płynące bezpośrednio od Boga.

Ciała monadyczne ułatwiają przekazywanie wyższej energii i myśli na niższe poziomy świadomości. Osoby przybywające z tego pola ? są to nauczyciele duchowi pracujący w służbie dla ludzkości. Osoby te starają się uczyć i chronić młodszych, otwierają oczy na to, że człowiek nie jest sam we wszechświecie.

hfgjtyjtyktykyk.JPG

Logiczne ciało świetliste ? dusza połączona z Najwyższym Źródłem, osiągnęła najwyższy poziom w procesie wniebowstąpienia. W aurze znajdujemy kolor fioletowy i świecącej zieleni w najdelikatniejszych odcieniach. To ciało czerpie bezpośrednio z Najwyższego Źródła, to już Bóg w swojej nieskończonej mądrości udziela nam lekcji. Pomaga i wzmacnia wszystkie warstwy świetliste w naszym ciele.

Jestem pewna, że wiele ludzi nigdy nie pomyśleli w ten sposób o ludzkim ciele. Wzrost, rozwój duchowy człowieka postrzegają jako materia, nawet trudno im sobie wyobrazić, że człowiek to również światło i dźwięk.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w sumie ciekaw jestem ciekaw jak sie w chodzi z wymiaru do wymiaru to czy od ciala astralnego odczepia sie reszta cial i wchodzi wyzej a ciało astralne zostaje w miejscu i śpi? czy to jest tak, że wychodzą te ciała co idą wyżej?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idzie to co przynalezy do wymiaru ale wszystkie sa połączone

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porusza się dane ciało w danym wymiarze: w fizycznym ciało fizyczne, w duchowym dusza, w astralnym ciało astralne itd.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.