Gość Kuanan

Irena

2 posty w tym temacie

IRENA

Pochodzenie: greckie

Znaczenie: imię bogini pokoju, Eirene

Liczba: 5

Znak zodiaku: Lew

Planeta: Słońce i Uran

Imieniny: 1 Kwietnia, 5 Kwietnia, 5 Maja, 18 Września, 20 Października

"Eirene" było imieniem greckiej bogini pokoju, córki Zeusa; słowo "pokój" brzmiało zresztą tak samo. Dla naszego polskiego ucha imię "Irena" brzmi jednak... niepokojąco, niby głos trąbki na alarm. I coś w tym jest... Jeżeli mała dziewczynka przynosi ze sobą to imię, zapewne sama również wysyła w eter podobnie niepokojące wibracje.

Liczba imienia potwierdza ten fakt. Imię Irena ma liczbę pięć, a piątka w numerologii oznacza ludzi rzutkich i przedsiębiorczych, ale też zmiennych, kapryśnych, skłonnych do ryzykownych posunięć i nieco nieobliczalnych.

Nasze polskie Ireny nie są, jak powiedzieliśmy, nosicielkami spokoju. Za to wszędzie tam, gdzie się pojawią, wnoszą ożywienie, sprawiają, że szmerek przechodzi poprzez zgromadzonych i wszyscy czują, że coś się zaczyna dziać. Bo też Ireny są wrogami nudy, zastoju i mieszczańskiej stabilizacji. Często zresztą wymyślają jakieś swoje "popisowe numery", by tylko sprawdzić, jakie wrażenie robią na ludziach. Dobrze czują się na scenie albo za stołem prezydialnym, nie mają nic przeciwko mówieniu do mikrofonu i występowaniu przed kamerą. Wiele z nich wybiera taką drogę zawodowa: zostają aktorkami, prezenterkami lub działaczkami w organizacjach. Jako małe dziewczynki Ireny są kapryśne, krnąbrne, ale też pełne szelmowskiego uroku. W wieku dorosłym dają się poznać jako osobowości złożone i barwne, żywo zainteresowane całym otaczającym je światem. Obca jest im szara stabilizacja i często można obserwować, że kiedy dobrze im się powodzi, zaczynają rozmyślać, co by tu zmienić, przestawić, zacząć od nowa. Uwielbiają się przeprowadzać, z upodobaniem zmieniają także meble, stroje, kolory włosów. Noszą się jaskrawo, zdarza się im nawet szokować publiczność swoim wyglądem. Warto wiedzieć, że Irena, aby osiągnąć naprawdę trwały sukces, powinna mieć oparcie w kimś bardziej stabilnym i solidnym, kto będzie jej przypominał o terminach, zobowiązaniach oraz o tym, ile co teraz kosztuje. Bo Ireny, jako rasowe piątki, łatwo tracą pieniądze, licząc, że za chwilę los się znów uśmiechnie i pojawią się niespodziewane dochody. Mają w sobie żyłkę hazardzisty!

Irena to imię najbardziej odpowiednie dla mistrza pokazywania się od najlepszej strony, czyli Lwa. A ponieważ silne są też wpływy Urana na to imię, dobrze będzie ono się komponować z niespokojną naturą Skorpiona, Barana czy Wodnika, również Strzelca. Bliźnięta o tym imieniu są nadzwyczaj biegłe w szermierce na słowa, w sztuce przekonywania innych i targowania się. Jako Wagi, Byki, Raki i Ryby doprowadzą do skrajności wszystkie śmiesznostki tych znaków. Jako Koziorożce i Panny będą poważniejsze; z pewnością będą potrafiły dzięki wrodzonym talentom Ireny zrobić dobry interes.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Irena

Pochodzenie i znaczenie: Eirene po grecku znaczy pokój.

Charakterystyka osoby: Autorytatywna, ambitna, wrażliwa, intuicyjna. Stała w swoich poglądach. Doradcza i odpowiedzialna. Posiada wiele idei, ale ograniczają się one tylko do sfery jej wyobraźni.

W innych językach: Łac.: Irena, ang.: Irene, fr.: Irene, niem.: Irena, Irene.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.