Gość Kuanan

Karolina

3 posty w tym temacie

KAROLINA

Pochodzenie: germańskie

Znaczenie: od imienia Karol

Liczba: 4

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Słońce i Saturn

Imieniny: 5 Lipca, 18 Listopada

Karolina to oczywiście żeńska odmiana imienia Karol, a Karol to stare imię królów, najpierw królów plemienia Franków, potem Francji, później jeszcze innych krajów. Dzisiejsi Karolowie wciąż czują się trochę przytłoczeni tym ciężarem królewskiej sławy, a ich siostrom, Karolinom, też się to w pewnym stopniu udziela.

Liczba tego imienia równa się cztery. Czwórka jest liczbą porządku i organizacji. Oznacza to, że Karolinom najlepiej się żyje w świecie dobrze zorganizowanym i poukładanym. Wokół nich powinien panować porządek, wszystko ma być dobrze określone, nazwane i ponumerowane. Dopiero wtedy, gdy wszystkie sprawy są jasne, Karolina może pozwolić sobie na chwilę swobody. Królewskie pochodzenie imienia sprawia, że Karoliny odruchowo zachowują się jak wielkie damy, a gdy się zapomną, patrzą na innych z góry. Duże znaczenie ma dla nich tradycja, czyjeś pochodzenie; odruchowo cenią sobie tych, którzy wiele osiągnęli i mają się czym pochwalić. Duża wagę przywiązują też do spraw materialnych i majątkowych. Można powiedzieć, że gdy jakiś młodzieniec stara się o ich względy, martwią się, czy aby na pewno jest z dobrej rodziny.

Z imieniem Karolina najlepiej czują się dwa znaki: Koziorożec i Lew. Dobrze też imię to będzie służyć paniom ze znaków Wagi, Panny, Byka i Wodnika. W przypadku Ryb, Bliźniąt i Strzelca imię to będzie uczyć porządku, rozsądku i dobrego rozeznania w rzeczywistości. W Skorpionach może budzić nazbyt władcze instynkty; najmniej jest odpowiednie dla żywiołowych Baranów.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pochodzenie

Imię Karolina ma starogermańskie pochodzenie. Wywodzi się od słowa charal, Carl (mąż, mężczyzna). Oznacza kobietę wierną małżonkowi, oddaną domowi.

Formy obcojęzyczne

Carolina, Karolina (ogólnie przyj. forma), Caroline, Carolyn (ang.), Caroline, Karoline (niem.), Caroline (fr.), Carolina (hiszp., wł.)

Odmiany i zdrobnienia

Karla, Karola, Karolcia, Karolinka, Karolka, Ina, Lina, Lotta

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Karolina

Pochodzenie i znaczenie: Żeńska forma od Imięnia Karol, ten zaś wywodzony jest od germańskiego: carl - małżonek. Zatem Karolina, to małżonka.

Charakterystyka osoby: Miła, towarzyska. Zawsze zajęta. Wszechstronne zainteresowania towarzyszą jej przez całe życie. Lubi zmiany i dalekie podróże.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.