Gość Kuanan

Stanisława

2 posty w tym temacie

STANISŁAWA

Pochodzenie: słowiańskie

Znaczenie: od imienia Stanisław, które zawiera rdzenie "ustanawiać" i "sławny"

Liczba: 1

Znak zodiaku: Koziorożec

Planeta: Mars

Imieniny: 5 Sierpnia

Słowiańskie imiona Stanisław i Stanisława są tak stare, że nie od razu zgadujemy, co mogły na początku oznaczać. Dotąd mamy w naszym języku słowa takie jak "zastanowić się", "stanowczy", "ustanowić". Tak więc imiona te życzyły kiedyś silnej woli i umiejętności podejmowania decyzji. Więcej o tym piszemy przy imieniu Stanisław.

Paniom o imienu Stanisława pomaga jeszcze to, że ich liczbą jest jedynka - czyli liczba oznaczająca tych, którzy w życiu coś zaczynają i budują od podstaw. Przyda się więc Stanisławom ich wrodzona stanowczość i zamiłowanie do ustanawiania nowego porządku.

Stanisławy nie należą do istot płochych ani lekkomyślnych. Przeciwnie, chętnie podejmują się odpowiedzialnych zadań i ról społecznych. Życie traktują poważnie, są zapobiegliwe i można polegać na ich zdrowym rozsądku. Rodzice nadający swojej córeczce imię Stanisława powinni wiedzieć, że wyrośnie na kobietę samodzielną, ambitną i dobrze sobie radzącą z wszelkimi kłopotami. Co więcej, Stanisława często będzie wygrywać w konkurencjach typowych raczej dla silnych mężczyzn.

Jakiemu znakowi zodiaku najlepiej odpowiada to imię? Dwa są najbardziej odpowiednie: Koziorożec i Skorpion. Stanisława ze znaku Koziorożca już w szkole będzie wybierana do samorządów, a później stanie się ostoją swojej społeczności. Będąc urodzona w znaku Skorpiona, silną ręką pokieruje swoją rodziną lub firmą. Również znakom takim jak Panna i Rak to imię pomoże w rozwinięciu ich wrodzonych talentów. Bykom, Wagom i Wodnikom imię Stanisława doda powagi, siły charakteru i równowagi ducha. Ryby skłonić może do nadmiernych poświęceń. Dla Baranów, Lwów, Strzelców i Bliźniąt jest wiele bliższych im imion, również spośród tych o liczbie jeden.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Stanisława

Pochodzenie i znaczenie: Stanisława jest córka Stanisława; oznacza: 'stań się slawna'; może również oznaczać sławna z racji urodzenia - stanu; lub życzenie by np. została żona bogatego człowieka, mającego ładny dom - dawniej namiot: 'stan'.

Charakterystyka osoby: Zawsze zajęta. Wszystko analizująca przed podjęciem każdej decyzji. Wielka filantropka. Energiczna, zapobiegliwa.

W innych językach: Łac.: Stanislava,

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.