Gość Kuanan

Sylwia

2 posty w tym temacie

SYLWIA

Pochodzenie: łacińskie (starorzymskie)

Znaczenie: "leśna"

Liczba: 6

Znak zodiaku: Ryby

Planeta: Księżyc

Imieniny: 3 Listopada

Imię Sylwia związane jest z lasem, po łacinie *silva*. Pierwsza Sylwia, a ściślej Rea Silvia, pojawia się na samym początku legendarnej historii Rzymu - tak się bowiem nazywała dziewczyna, która za sprawą boga Marsa (który od tego momentu stał się opiekuńczym bóstwem Rzymian), poczęła dwoje bliźniąt, Romulusa i Remusa, przyszłych założycieli Wiecznego Miasta. Cała ta opowieść najwyraźniej pochodzi z czasów, kiedy świat, dziś cywilizowany, pokrywały przepastne puszcze, a ludzi i zwierzęta łączyła intymna, szamanistyczna więź. Synami Silvii opiekują się bowiem zwierzęta poświęcone Marsowi: dzięcioł i wilczyca.

Liczba imienia Sylwia (także wtedy, gdy jest pisane Silvia) wynosi sześć. Jest to w pełnej zgodzie z tym, co powiedzieliśmy, gdyż ze wszystkich liczb właśnie szóstka najsilniej kojarzy się z życiem dzikiej przyrody i z nieznużonym, corocznym odradzaniem się żywych istot. Szóstka jest również liczbą harmonii - takiej, jaką najłatwiej jest odnaleźć właśnie w świecie mało zaburzonym ręką człowieka.

Zgodnie z tą liczbą i z legendą imienia, Sylwie są marzycielskie i zawsze ciągnie je, niby wilka, do lasu. Nawet żyjąc w wielkim mieście potrafią zadbać o kontakt z przyrodą i najlepiej wracają do sił gdzieś nad wodą, wśród szuwarów i szumu starych drzew. Mają też wrodzone zamiłowanie do poezji, snów i mistyki, o którą coraz trudniej w nerwowym życiu naszej epoki. A ponieważ swoją rolę w historii Sylwii odegrał również Mars, kiedyś patron wojowników, a dziś - sportowców, zwykle Sylwie potrzebują ruchu i za młodu próbują kajakarstwa lub jeździectwa. Mimo wrażliwej natury Sylwie nie są sentymentalne i potrafią brać życie takim, jakie jest. Gdy przychodzi czas życiowej próby, w duszy Sylwii rozsądek zwycięża nad marzycielstwem.

Imię Sylwia najbliższe jest znakom żywiołu wody, a więc Rybom, Skorpionowi i Rakowi. Można je polecić także Pannom, Strzelcom i Koziorożcom, ale pod warunkiem, że Księżyc ma silną pozycję w ich horoskopie. Również dla dziewcząt ze znaku Barana nie będzie ono niewłaściwe. Mniej odpowiednie jest to imię dla dbałych o wygody Byków i Wag.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sylwia

Pochodzenie i znaczenie: Jest żeńska forma od Imięnia Sylwester, od łacinskiego silvesco - rozrastać się bujnie, od silva - las.

Charakterystyka osoby: Posiada wielkie zdolności, ale ich nie wykorzystuje. Ogranicza się do tego co przyniesię jej życie. Doceniając autorytatywność w życiu, może być niekiedy trudna we współżyciu.

W innych językach: Łac.: Silvia, ang.: Silvia, fr.: Sylvie, niem.: Sylvia.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.