Gość Kuanan

Wioletta

2 posty w tym temacie

WIOLETTA

Pochodzenie: łacińskie

Znaczenie: "fiołek"

Liczba: 4

Znak zodiaku: Byk

Planeta: Wenus i Neptun

Imię Wioletta pochodzi od łacińskiej nazwy fiołka, *viola*. Znaczy więc po łacinie i po włosku to samo, co drugie "fiołkowe" imię, Jolanta, po grecku.

Również liczba imienia - cztery - jest ta sama, co u Jolanty. Liczba imienia Wioletta równa się cztery także wówczas, kiedy piszemy "V" na początku imienia.

Wioletta, tak samo jak Jolanta, podlega magii fiołkowych kwiatów, które podobnie jak to imię przypominają o wiośnie, cyklu odradzania się żywych istot, o miłości i pokusie. Dlatego zapewne imię Wioletta z upodobaniem jest używane jako pseudonim przez estradowe kusicielki.

Wioletty to dusze bogate i złożone. Łączą w sobie romantyczne marzycielstwo, wrażliwość na piękno, poezję i muzykę z zamiłowaniem do wygód, bogactwa i rzeczy trwałych. Potrafią przeżywać wzloty i wzruszenia - ale i dobrze liczyć materialne korzyści.

Wioletty są takie, jakim w zodiaku jest znak Byka - znawca piękna i miłości, ale i miłośnik materialnych wygód. Imię Wioletta ma w sobie coś z żywiołu powietrza, wiąże się więc z lotnością umysłu i natchnieniem - przez co odpowiednie jest również dla powietrznych znaków Wagi, Wodnika i Bliźniąt. Można je również polecić romantycznym Rybom i Rakom.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wioletta

Pochodzenie i znaczenie: Połlacinie: viola - fiołek, fioletowy.

Charakterystyka osoby: Miła, przyjemna, zgodna i życzliwa. Lubiana przez otoczenie ze względu na piękne przymioty serca.

W innych językach: Łac.: Violetta, ang.: Violet, fr.: Violette, niem.: Violetta.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.