White Soul

Magiczne Myślenie - Świat dokoła

12 postów w tym temacie

"(...) Jestem tu i teraz w tym momencie to pisze. Świadom jestem tego co się dzieje dokoła mnie ze mną i w tym co robię. Słowa płyną ze mnie do mnie. Odbiór się nie martwię. (...) " Cytat z księgi życzeń Dobrego Sekretu. Magiczne myślenie. Percepcja człowieka w magicznym myśleniu to zazwyczaj narcyzm lub podwyższanie sobie Ego. Tak jak mówi nam to Wikipedia:

Myślenie magiczne – pojęcie z zakresu psychologii i psychiatrii określające taką treść rozumowania, w którym (w przekonaniu podmiotu) myślenie jest tożsame z działaniem. Na przykład życzenie komuś śmierci powoduje (w przekonaniu podmiotu), że ten ktoś umiera (zobacz też: myślenie życzeniowe). Innym przykładem może być myślenie w rodzaju "kiedy przechodzę koło latarni, powoduję, że ona gaśnie" (mimo, że w rzeczywistości gaśnie także wtedy, kiedy przechodzą inni/nikt nie przechodzi).

Początkowo.

Na samym początku stawiam pytania. Czy pojmujemy świat racjonalnie czy też myślimy Magicznie według definicji? Czy ta definicja według maga jest słuszna? Jak zmienić Magiczne Myślenie w Myślenie Życzeniowe i połączyć się swoim umysłem z Wielką Siłą Wszechświata? Kiedy myślimy Magicznie? W tedy kiedy odchodzimy od sprawdzania tego co wcześniej wymyślono. Moment ten nazwiemy odejściem od zasad logicznego myślenia. Wchodzimy w tedy w schizofrenie.

Głównym zadaniem tego tematu jest odwrócenie magicznego myślenia do Reguł Logiki Magii (RLM).

Czym są te zasady Logiki? To zasady Racjonalnego myślenia w magii. Krzyżowe weryfikowanie informacji na potrzeby własnego rozwoju. Czyli sprawdzanie informacji w wielu miejscach i wyciąganie tylko tego co zostało potwierdzone. Najpewniejszym sprawdzaniem informacji są cztery źródła. Dobre oko i notes aby zapisywać spostrzeżenia i uwagi.

Rozwijamy się.

Początkowo, wydawać by się mogło że to nic trudnego. Na wstępie myślimy to nie może być trudne. No i nie jest RLM to technika sprawdzona już przez wielu ludzi na całym świecie.

No to startujemy - jak to działa.

W każdym z nas są pragnienia, Chciejstwo (Melchior Wańkowicz). Chcemy osiągnąć sukces zawodowy, chcemy być drowi, bogaci, mieć piękne życie. Nic nie stoi na przeszkodzi. Życzeniowość RLM jest dla każdego z nas pod warunkiem pielęgnacji i systematyczności. Technika przyciągania tego co zewnętrzne wymaga czasu. Jak możemy zacząć? Tworząc tablicę życzeń do wszechświata. Na której będziemy wieszać obrazy naszych pragnień. Wydrukowane marzenia w końcu spełnią się lecz musimy wiedzieć jak to zrobić. Siłą przyciągania.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uwazajcie o co prosicie bo przy odrobinie pecha mozecie to otrzymac - M. Kossakowska "Siewca wiatru"

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o jak miło.. szkoda za administracja nie dba o porządek w tych wszystkich tematach :)

wiem wolność wypowiedzi i takie tam ale jakieś zasady chyba muszą być czyż nie?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja napiszę swoje :

CO SIEJESZ TO ZBIERASZ .

PRZYCZYNA RODZI SKUTEK.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

" Jeśli czegoś bardzo chcesz, cały Wszechświat działa potajemnie, aby Ci się to udało" ( Coehlo)

i

" Uważajcie na swoje marzenia, mogą się nieoczekiwanie spełnić" ( autora zapomniałam ;) )

Że się tak wtrącę w ramach zboczenia zawodowego. Myślenie magiczne to naginanie interpretacji rzeczywistości na swoją korzyść, tzn. sugerowanie swojego wpływu na rzeczy potencjalne niezależne. Np. taki sportowiec idzie na mecz zakładając najpierw lewa skarpetkę a potem prawą, wygrywa, i tak parę razy, a jeśli choćby jednorazowo założy te przysłowiowe skarpetki odwrotnie i przegra, nasuwa się myśl, ze sama kolejność wkładania skarpetek ma decydujący wpływ na wynik meczu. I tu dochodzimy do samospełniającego się proroctwa. Takie warunkowanie przesądów.

Natomiast wasza interpretacja kojarzy mi się bardziej z Sekretem czy kształtowaniem rzeczywistości za pomocą Woli ( to, co u Crowleya nazywam metodą " w Imię moje"), trochę z sigilizacją...

Osobiście uważam, że trzeba schować lenia i zmierzyć się z twardą rzeczywistością, nic nie robi się "samo", potrzebna jest chociażby ta pierwotna myśl, zintensyfikowane "chcenie", odrobina zaangażowania.

Jak śpiewał Włochaty " zbieracie co siejecie, dostajecie co dajecie", że tak sparafrazuję Mistyka.:)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co do magicznego myslenia, a bardziej tego 'zyczeniowego' - najbardziej spelniaja sie rzeczy/sprawy, na ktorych nam prawie nie zalezy, badz do ktorych mamy spory dystans. Takie ot zachcianki.

Natomiast te, ktorych tak mocno pragniemy tez do nas przychodza, czasem nawet nas zalewajac i przesycajac zebysmy sie upewnili, czy napewno tego chcielismy.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PIĘĆ MAGICZNYCH AFIRMACJI DO CODZIENNEJ MEDYTACJI ,KTÓRE ODMIENIĄ TWOJE ŻYCIE :

1. KONTROLUJ MYŚLI SWOJE ,PONIEWAŻ PRZEMIENIĄ SIĘ W SŁOWA TWOJE.

2. KONTROLUJ SŁOWA TWOJE ,PONIEWAŻ PRZEMIENIĄ SIĘ W CZYNY TWOJE .

3. KONTROLUJ CZYNY SWOJE ,PONIEWAŻ PRZEMIENIĄ SIĘ W NAWYKI TWOJE.

4. KONTROLUJ NAWYKI SWOJE ,PONIEWAŻ PRZEMIENIĄ SIĘ W HARAKTER TWÓJ.

5. KONTROLUJ HARAKTER SWÓJ ,PONIEWAŻ ON BĘDZIE LOSEM TWOIM .

______________________________________________________________________________

A wszystkie pięć punktów Stanie Się TWOIM PRZEZNACZENIEM ,lecz żeby Całkowicie Przekonać Siebie Do Tych Myśli (Co nie będzie łatwe na początku ,ponieważ stare wzorce myślenia krztałtowały się przez pokolenia i łatwo powracają ,więc żeby coś się zmieniło na stałe,to trzeba to powtarzać i powtarzać ,aż wejdzie nam w nawyk i będzie czymś naturalnyym.) ,Powinieneś/Powinnaś Codiennie Rozmawiać - Rano i Wieczorem z Bogiem i prosić go w Modlitwie Swojej (po swojemu ) ,udając się do Świątyni Wewnętrznego Sanktuarium Jakim Jest Twoje Serce ,W Którym Bóg Się Znajduje Ukryty .

Moja Modlitwa

OJCZE MÓJ KTÓRY JESTEŚ W NIEBIE ,NIECH PRZYJDZIE KRÓLESTWO TWOJE ,NIECH BĘDZIE WOLA TWOJA .

JAK JEST W NIEBIE ,TAK I NIECH BĘDZIE NA ZIEMI.

DAJ MI SIŁĘ ABYM MÓGŁ CIERPLIWIE ZNOSIĆ TO NAD CZYM NIE MAM KONTROLI .

NIECH TWOJA WOLA SPEŁNIA SIĘ NA ZIEMI.

DAJ MI TO CZEGO MIEĆ NIE MOGĘ ,PONIEWAŻ TY WIESZ CO JEST DLA MNIE NAJLEPSZE.

I ODPUŚĆ MI MOJE WINY ,JAK I JA ODPUSZCZAM NIEPRZYJACIOŁOM MOIM..

DZIĘKUJĘ.

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cóż każdy z nas wie o co chodzi wie jak działa jak to wykonać tylko każdy z nas inaczej dobierze słowa do tego. dobrze bo kilka wersji w przyszłości nowicjuszom może pomóc w lepszym zrozumieniu całej istoty tego Sekretu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak ,jak napisałeś,nic dodać nic ująć.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.