Duch

Żywioł wody

2 posty w tym temacie

Woda to wszystkie odcienie emocji, a więc reagowanie na impulsy świata zewnętrznego. Stąd zależność od nastrojów, potrzeba spokoju, aby móc zagłębić się w sobie i rozkoszować się tym stanem. Od żywiołu wody uzależnione są w organizmie ludzkim organy moczowo płciowe i ich funkcje oraz wszystkie płyny zawarte w organizmie ludzkim. W formie pozytywnej rozwijają się takie cechy wrażliwość na krzywdę ludzką, duża opiekuńczość, opanowanie w różnych sytuacjach. Przy negatywnych wpływach grozi nadmiar wrażliwości i namiętności, zbytnie uleganie otoczeniu, częste załamywanie się. W domach, w których znajdują się znaki wodne zawsze widać głębokie uczucie. Cechy tego żywiołu przejawiają się w Raku w formie gorących uczuć dla domu i rodziny. W Skorpionie zauważa się silny związek ze wszystkimi głęboko ukrytymi tajemnicami, zbiorową nieświadomością, a także śmiercią. Ryby to uczucia mistyczne, związane ze wszystkimi ludźmi w sposób nieświadomy, telepatyczny. Rak swoją wrażliwością przypomina wodę w dużych akwenach wodnych, ciągle pofalowaną powierzchnię oceanu (zmarszczki niepokoju). Skorpion przypomina wodę w postaci sopli lodu, a Ryby wodę w postaci pary wodnej (dążenie do świadomości kosmicznej).

Archanioł: Gabriel;

Demon: Lewiatan;

Cechy negatywne: przewrażliwienie, lenistwo, brak poczucia bezpieczeństwa, oziębłość, obojętność, zależność, smutek, zależność, smutek, zazdrość, nienawiść, zdrada, jad, żal, zawiść, bezbarwność, fałsz, złośliwość;

Cechy pozytywne: przebaczenie, swoboda, wdzięk, wrażliwość, skromność, współczucie, płynność, sympatia, empatia, karmienie, seksualność, zaufanie, spokój, ukojenie, głębia;

Cechy: chłodna i wilgotna, ciężka i pasywna;

Części ciała: brzuch;

Karta tarota: Wisielec (XII);

Kolory: niebieski, popielaty, błękitny;

Kolor tarota: kielichy;

Koncepcje: emocje, marzenia, intuicja, śmierć i odrodzenie, pierwotny chaos, świat podziemi, nieświadomość, krew, łono;

Król żywiołków: Niksa;

Magiczne narzędzia: kielich;

Magiczne wyrażenie: czuć, wyzwanie;

Nadmiar: nadwrażliwość;

Nazwa celtycka: iar;

Niedosyt: chłód, pozbawienie emocji;

Odzwierciedlenie w człowieku: emocje, płodność, podświadomość, nieświadomość;

Pora dnia: zmierzch;

Pora roku: jesień;

Stworzenia: skorpion, wąż;

Symbole: oczyszczenie, zachód, zmierzch, lustra, rzeki, jeziora, morza, oczka wodne, syreny, ryby, pływanie, piosenki wielorybów, tajemnice, ulewy, jesień, burza, nakładanie rąk, delfiny, perły, śnieg, pełnia, wodospady;

Temperament: flegmatyczny;

Zmysł: smak;

Znak zodiaku: Rak, Skorpion, Ryby

Żywiołak Egipski: Kabexanf (jastrzącool.gif

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiele rzeczy się zgadza ,potwierdzam własnym doświadczeniem , a karta tarota ,to będzie według mych doświadczeń -arkan XIII -śmierć ( czyli wewnętrzna ,duchowa przemiana ,czy też alchemia umysłu ) .

A kto nie doświadczył zmiennego /schizofrenicznego żywiołu wody ,od strony praktycznej i doświadczalnej ,może  mieć blade i nikłe  pojęcie o tym żywiole , bowiem jest on bardzo wymagający ,skorpion to chyba jedyny znak ,który naturę duchową może zgłębić do końca ( oczywiście istnieje ryzyko  popadnięcia w paranoję i ostrą psychozę w swym rozwoju duchowym /umysłowym , jak i przy innych znakach zodiaku ) .

Ale jeśli   skorpion lub inny znak wodny ( dla tych znaków bardzo istotna jest emocjonalność , psychiczna strona ,oraz seksualność i praca nad wyeliminowaniem szkodliwych wpływów ,tak z zewnątrz ,jak i z wnętrza  ,które wpływają na organizm fizyczny  = tzw .rozwój duchowy ).

Jeśli to się powiedzie można zostać wielkim mistykiem , który dzierży klucze do odwiecznej wiedzy tajemnej , przyrównał bym żywioł wody , do 3 czakry brzucha -manipura przechodzącej do 4 czakry serca -anahata .

A jak przemawia do duszy ludzkiej , legendarny mistrz kung fu Bruce lee , w swej odwiecznej filozofii 

 

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.