Gość Kuanan

Jedenaście czakramów stosowany w uzdrawianiu pranicznym.

2 posty w tym temacie

Jedenaście czakr głównych ma wpływ na psychiczny i fizyczny stan naszego ciała, jak również i ducha.

1. Czakra podstawy

znajduje się w okolicy kości ogonowej i składa się z prany czerwonej i pomarańczowej oraz bardzo niewielkiej ilość prany żółtej.

- Kontroluje, energetyzuje i wzmacnia całe fizyczne ciało, zwłaszcza układ mięśniowy i kostny (w tym kręgosłup), pobudza proces wytwarzania krwi i odpowiada za jej jakość, wpływa na pracę gruczołów dokrewnych, kontroluje i energetyzuje wszystkie tkanki ciała i narządy wewnętrzne. Wpływa pobudzająco na pracę narządów płciowych. Odpowiada za utrzymanie stałej ciepłoty ciała, jak też za ogólną żywotność oraz rozwój niemowląt i dzieci.

- Nieprawidłowe funkcjonowanie tej czakry może powodować artretyzm, dolegliwości kręgosłupa, choroby krwi i alergie, zaburzenia rozwoju, obniżenie witalności oraz zbyt powolne gojenie się ran, nowotwory (m.in. kości), białaczkę.

2.Czakra płciowa

Położona jest w okolicy łonowej. Zawiera czerwoną (ma dwa rożne odcienie) i pomarańczową pranę.

-Kontroluje i energetyzuje narządy płciowe oraz macicę, pęcherz moczowy, nogi oraz okolice gardła i głowy. Oddziałują na nią inne czakry: adźnia, gardłowa i podstawowa. Zaburzenia pracy którejkolwiek z wymienionych czakr mogą spowo-dować komplikacje w czakrze płciowej.

-Nieprawidłowe jej funkcjonowanie prowadzi do zaburzeń w życiu seksualnym oraz w układzie moczowym.

3.Czakra meng-mein

Położona jest po tylnej stronie pępka. Składa się z prany pomarańczowej, trochę czerwonej, jeszcze mniej żółtej i niebieskiej. Odpowiedzialna jest za przesyłanie wzdłuż kręgosłupa do góry subtelnej energii z czakry podstawowej.

-Kontroluje i energetyzuje nerki i gruczoły dokrewne oraz odpowiada za ciśnienie krwi.

-Niewłaściwe funkcjonowanie tej czakry objawia się chorobami nerek, obniżoną witalnościa, nadciśnieniem i bólami pleców.

Nie należy energetyzować tej czakry u niemowląt, dzieci, kobiet ciężarnych i ludzi bardzo starych, ze względu na mogące wystąpić ujemne skutki (zajmuję się tą sprawa w książce o zaawansowanych metodach uzdrawiania). Zabiegi praniczne na tej czakrze powinni wykonywać jedynie doświadczeni i zaawansowani terapeuci.

4. Czakra pępkowa

Znajduje się w okolicy pępka. Składa się z prany żółtej, zielonej, niebieskiej, czerwonej i fioletowej oraz nie co pomarańczowej.

-Kontroluje i energetyzuje jelito cienkie i grube oraz wyrostek robaczkowy. Ma wpływ na ogólną żywotność i wpływa na szybkość porodu.

-Nieprawidłowe funkcjonowanie przejawia się w postaci zaparć, zapalenia wyrostka robaczkowego, trudności porodowych, obniżonej żywotności i innych chorób związanych z działaniem jelit.

5. Czakra śledzionowa

Składa się ona z dwóch ośrodków: przedniego i tylnego. Czakra przednia znajduje się po lewej stronie brzucha, pomiędzy przednią czakra splotu słonecznego i czakra pępkową. Leży pośrodku długości najniższego lewego żebra. Jest to wejście, przez które prana z powietrza wchodzi do ciała. Energetyzuje pozostałe czakry i całe ciało. Tylna czakra spełnia podobną funkcję i znajduje się z tyłu za czakrą przednią. Czakra ta, wchłania z otoczenia białą prane rozbijając ją na prane czerwoną, pomarańczową, żółtą, zieloną, niebieską i fioletową.

-Energetyzowanie tej czakry mocno wpływa na całe ciało dlatego nie wskazane jest jej energetyzowanie u dzieci i niemowląt. Zaleca się energetyzowanie tej czakry u osób osłabionych i wyczerpanych.

-Nieprawidłowe funkcjonowanie przejawia się w postaci osłabienia całego ciała i obniżona witalności.

Zabiegi praniczne na tej czakrze powinni wykonywać jedynie doświadczenie i zaawansowani terapeuci.

6. Czarka splotu słonecznego

Składa się ona z dwóch części. Przednia czakra znajduje się w okolicy splotu słonecznego w dołku między żebrami. W tyle za nią położona jest czakra tylna.Czakra ta zawiera pranę czerwoną,żółtą, zieloną i niebieską oraz małe ilości prany pomarańczowej i fioletowej.

-Kontroluje ona i energetyzuje przeponę, trzustkę, wątrobę, żołądek oraz, w pewnym stopniu, energetyzuje jelita (cienkie i grube), wyrostek robaczkowy, płuca, serce i inne części ciała. Wywiera też wpływ na jakość krwi, ponieważ sprawuje władzę nad wątroba i zasila ją energią, a funkcją tego narządu jest, jak wiadomo, oczyszczanie krwi. Czakra ta również kontroluje mechanizm

ciepłoty ciała.

-Nieprawidłowości w jej działaniu powodują cukrzycę, wrzody przewodu pokarmowego, zapalenie wątroby, dolegliwości serca oraz inne choroby wymienionych wyżej narządów.

7. Czakra sercowa

Kolejna czakra, która podzielona jest na przednią i tylną.Przednia czakra sercowa zawiera większość prany złotej i nieco jasnoczerwonej, znajduje się w centrum klatki piersiowej. Zasila i reguluje prace serca, gruczołu grasicy i układu krwionośnego. Czakra ta jest ściśle połączona z czakrą splotu słonecznego kilkoma dużymi kanałami energetycznymi i w pewnym stopniu korzysta z jej energii. Tylna czakra sercowa znajduje się po tylnej stronie serca i składa się z prany złotej, czerwonej, pomarańczowej i żółtej. Odpowiada za płuca, w mniejszym stopniu serce i grasicę. Energetyzowanie czakry serca zaleca się przeprowadzać przez tylną czakrę gdyż energetyzowanie przedniej bezpośrednio pobudza serce fizyczne co w nadmiarze może spowodować utworzenie się bloków. Przez tylną czakrę serca można zasilać całe ciało.

-Nieprawidłowości w jej działaniu powodują choroby serca i układu krwionośnego ( przednia cześć ), choroby płuc ( tylna część ).

8. Czakra gardłowa

Położona jest w środkowej części gardła. Składa ssię głownie z prany niebieskiej oraz odrobina zielonej i fioletowej.

-Reguluje czynność gardła, gruczołu tarczycy i przytarczycy oraz układu limfatycznego, i dostarcza im energii. W pewnym stopniu oddziałuje na czakrę płciową.

-Jej niedomaganie może powodować schorzenia w okolicy gardła, takie jak wole, bóle gardła, utrata głosu, astma itp.

9. Czakra adźnia ( 3 oko )

Znajduje się w okolicy między brwiami.U jednych prana głównie jasnożółta i jasnofioletowa inne osoby mają pastelową zieleń i jasny fiolet . W dodatku kolory te zmieniają się w zależności od stanu psychicznego danej osoby.

-Kontroluje i energetyzuje czynnością przysadki mózgowej i innych gruczołów dokrewnych. Zasila je oraz w pewnym stopniu pobudza do działania mózg. Nazywana jest czakra władającą, ponieważ kieruje pracą pozostałych głównych czakr oraz odpowiadających im gruczołów i narządów w ciele fizycznym. Wpływa też na funkcjonowanie oczu i nosa.

-Nieprawidłowe działanie tej czakry przejawia się chorobami zwanymi z czynnością gruczołów dokrewnych, jak na przykład cukrzycą,Nowotwór, alergie, astma.

10. Czarka czołowa

Położona jest pośrodku czoła.Prana jasnofioletowa, niebieska, czerwona, pomarańczowa, żółta i zielona.

-Dostarcza energii szyszynce i układowi nerwowemu i reguluje ich pracę. Zasilanie tej czakry powoduje zalanie całego ciała potopem energii ( podobnie jak w przypadku czakry ciemieniowej ).

-Niedomaganie tej czakry może powodować utratę pamięci, niedowłady i padaczkę.

11. Czakra ciemieniowa

Znajduje się na czubku głowy. W centrum głównie złota prana, dalej prana jasnofioletowa, niebieska, żółta, zielona, pomarańczowa i czerwona.

-Kontroluje i energetyzuje szyszynkę, mózg i całe ciało. Jest to jedno z głównych miejsc, przez które prana wchodzi do ciała.

-Nieprawidłowe funkcjonowanie objawia się dolegliwościami związanymi z niedomaganiem szyszynki i mózgu. Mogą do nich należeć różne somatyczne i psychiczne choroby.

Jest to jedno z głównych miejsc, przez które prana wchodzi do ciała. Zasilanie czakry ciemieniowej powoduje napełnienie całego ciała energia, tak jak wlewanie wody przez lejek powoduje napełnienie butelki. I dlatego niektórzy uzdrowiciele energetyzują tę właśnie czakre, mimo że chore miejsce znajduje się gdzie indziej.

Źródło: "Stara sztuka uzdrawwiania"-Choa Kok Sui

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak naprawdę czakra znaczy z filozofii jogi - okrąg /wir energii - chodzi o energie Psycho - emocjonalne człowieka , a Prana to Hinduska nazwa energii życiowej ,tak jak według Chińczyków energia życiowa to Qi , w Japonii to Ki ,na Hawajach to Mana ,A W Europie ,Zachodzie To Bio-energia .

I tak jak mamy pozytywne emocje (skumulowanie pozytywnych emocji to metaforyczne - archanioły ,anioły ,bogowie itp.).

Natomiast skumulowane negatywne emocje ludzkie to metaforyczne - demony ,diabeł szatan ,złe duchy ,poltergeist ,itp .)

,Szkoda że tak mało mądrych osób spotykam na co dzień ,a wiele mógłbym przekazać .A co do BOGA I SZATANA TO TAK NAPRAWDĘ -METAFORYCZNE / W PRZENOŚNI :

BÓG ( I Anioły ) -TO SKUMULOWANE POZYTYWNE EMOCJE LUDZKIE - MIŁOŚĆ = Dobro ,Szacunek ,Tolerancja ,Cierpliwość ,Zrozumienie ,Wyrozumiałość ,Brak Strachu ,Brak Lęków , Brak Obaw ,Brak Pychy , Brak Egoizmu ,Brak Pożądania , Brak Zazdrości I Zachłanności ,Szacunek ,Altruizm / Bezinteresowność .

SZATAN ( I Demony) -TO NEGATYWNE EMOCJE LUDZKIE - NIENAWIŚĆ = Gniew ,Złość ,Pycha ,Chciwość , Nieczystość , Zazdrość , Nietolerancja , Pożądanie , Uzależnienie ,Lęk ,Obawa , Paranoja , Lenistwo ,Zaniechanie ,Zaniedbanie , Zarozumiałość ,Egoizm , Interesowność / Materializm .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.