Mistyk

Splątane Umysły Ludzkie .

2 posty w tym temacie

“Obiekty nie są od siebie niezależne” – najnowsze dzieło Deana Radina, jednego z najbardziej znanych parapsychologów na świecie, stanowi połączenie sekretów psychologii z sekretami mechaniki kwantowej. To nowe spojrzenie na funkcjonowanie natury ludzkiej i Wszechświata.

splatane-umysly-okladka.png

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Być dobrym człowiekiem to nie to o czym Ci mówiono
Bardzo się mylimy w sprawie tego, co jest dobre i słuszne, a co niestosowne i złe. Pamiętasz o tym, że błędy nie są czymś negatywnym, a wręcz przeciwnie, sposobem do efektywnej nauki? Więc w tym wypadku dzieje się tak samo.

Wspomnę o kilku punktach, które sprawią, że otworzą ci się oczy i poznasz to, co tak naprawdę znaczy być dobrym człowiekiem.

Jeżeli jest to konieczne odejdź
Często wierzymy, że trwanie przy tych, którzy nas krzywdzą to odpowiednie zachowanie i oznaka bycia dobrym. Jeżeli jednak czujesz się źle, jesteś manipulowany i nie masz ochoty dalej przeciągać zaistniałej sytuacji, powinieneś odejść.

Masz prawo powiedzieć co myślisz
Mówienie tego, co inni chcą usłyszeć, najprawdopodobniej będzie w niezgodzie z tym, co sama myślisz i chciałabyś powiedzieć. Nigdy tego nie rób. Bądź zawsze szczery, choć nieraz może być to niemile widziane, a niektórych może nawet zranić.

Możesz powiedzieć „nie” kiedy tylko chcesz
Mówienie „nie” nie czyni z nas gorszych ludzi. Mamy prawo do posiadania własnych zobowiązań i problemów do rozwiązania. Nie musisz poświęcać swojego czasu innym, jeżeli nie możesz lub po prostu nie chcesz

Nie musisz być doskonały
Być dobry nie oznacza być doskonałym. Dobrzy ludzie mylą się i popełniają błędy jak wszyscy inni. Wyciągaj wnioski z wszystkiego, co Ci się przytrafia i nie odrzucaj tego. To sprawi, że poczujesz się dużo lepiej, niż się tego spodziewasz

.Pamiętaj o tym, że bycie dobrym nie oznacza bycia ofiarą ani pozwalania by inni Cię wykorzystywali. Doceniaj się, szanuj, kochaj i ucz z popełnianych błędów każdego dnia. Dobre osoby nie są doskonałe, ale nie są też głupcami.

Bycie dobrą osobą nie oznacza tylko bycia dobrym dla innych, ale przede wszystkim dla siebie samego.

Wydaje się banalne, jednak czasem naprawdę trudno jest być dobrym człowiekiem. Być może dzieje się tak z powodu snujących się po naszej głowie myśli, które podpowiadają, że inni wezmą nas za osobę głupią i naiwną.

Warto być dobrym człowiekiem w każdej chwili jak to tylko możliwe, choć przy niektórych okazjach może okazać się to trudniejsze, niż nam się wydaje. Jednak czy choćby najmniejszy przejaw dobroci nie sprawia, że czujesz się lepiej? Dlatego nie próbuj robić innym krzywdy, a raczej staraj się zawsze być jak najlepszą wersją siebie.

Zobaczysz, jak błyskawicznie napełni Cię radość i przyjemne samopoczucie.

Być czy nie być dobrym człowiekiem?
Być dobrym człowiekiem nie oznacza być głupcem
Często mylimy bycie dobrym człowiekiem z byciem głupcem. Prowadzi to do nieporozumień w myśleniu, że powinniśmy odnosić się tak samo do osób, które traktują nas dobrze, jak i tych, które traktują nas źle.

Nie funkcjonuje to w ten sposób. Dlatego dziś udzielimy Ci kilku rad, co zrobić by inni nie wykorzystywali ani Ciebie, ani Twojej dobroci.

traktuj innych tak, jak traktują Ciebie — jeżeli ktoś zachowuje się w stosunku do Ciebie nieodpowiednio czy należy wciąż być dla niego dobrym i miłym? Czasami, by nie skarżyć się na czyjeś agresywne zachowanie w stosunku do nas, wolimy dalej być dla tych osób dobrzy.
Ostrożnie! Jeżeli zwrócisz komuś uwagę, nie oznacza, że jesteś zły, a jedynie by traktowano Cię sprawiedliwie i z szacunkiem
nie daj się manipulować osobom toksycznym — znoszenie sytuacji, w której nie czujesz się komfortowo tylko dlatego, by sprawić przyjemność innym, nie jest dla Ciebie korzystne. Może okazać się też, że jesteś pod wpływem manipulatorów, którzy naprawdę mogą zrobić Ci krzywdę
nie przeistaczaj się w męczennika — może wydawać Ci się, że bycie dobrym człowiekiem wymaga poświęcenia i znoszenia sytuacji, które Ci się nie podobają. Niemniej jednak nie jesteś ścianą płaczu i nie musisz brać na siebie problemów innych osób
Nie pozwól, by ludzie Cię krzywdzili tylko dlatego, że chcesz być dla wszystkich dobry. Ty również zasługujesz na szacunek, troskę i miłość.

Bądź dobry sam dla siebie
Bycie dobrą osobą nie oznacza tylko bycia dobrym dla innych, ale przede wszystkim dla siebie samego. Już od dawna wiadomo, że aby szczerze kochać inną osobę, najpierw trzeba pokochać siebie.

Dlatego szczególną uwagę należy zwrócić na pierwszy punkt. Jeżeli nie chcesz, by inni Cię wykorzystywali i uważali za głupca, ważne jest, byś był dobry sam dla siebie.

Oznacza to, że przede wszystkim powinieneś się doceniać i szanować. Uratuj siebie najpierw, zanim zaczniesz ratować innych. To nie jest postawa egoisty, ale to na co zasługujesz. Od najmłodszych lat zaszczepia się w nas to, że myślenie o sobie jest czymś negatywnym, że wszystko powinniśmy oddawać innym.

Nie jest to jednak ani poprawne, ani dobre! W końcu zmęczysz się uczuciem ciągłej niższości, tego, że nieraz jesteś oszukiwany, manipulowany i kochany tylko wtedy gdy innym jest to akurat na rękę.

Pamiętajmy o tym, że jesteśmy ludźmi i w przeciągającej się sytuacji ciągłego służenia innym zakończymy, albo jako ofiary albo jako ktoś całkowicie przeciwny dobremu człowiekowi. Wszyscy prędzej czy później jesteśmy zmęczeni tym, że inni ciągle nas wykorzystują.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.