Szept

Bindruny - co to jest?

14 postów w tym temacie

Bindruny to inaczej skrypt runiczny (lub połączenia znaków runicznych, które chcemy zastosować do naszych działań) zapisany w formie graficznej.

Są o tyle ciekawe, że ich energia run jest bardziej skoncentrowana. Dodatkowo nie niesie ze sobą dysharmonii w działaniu skryptu. Ten ostatni często tworzy nowe słowo zapisane runami i zdarza się, zwłaszcza jeśli ktoś nie zna dokładnie znaczenia run, że nie zadziała tak jak powinien.

Poza tym bindruny maja jeszcze tę zaletę, że nie trzeba się głowić nad taką czy inną kolejnością zapisu run w ciągu liniowym, co w skryptach jest dość istotne. Wystarczy czasem zamienić runy miejscami, a skrypt nabiera innego charakteru i znaczenia.

Natomiast w bindrunach zapisujemy graficznie wszystkie runy w postaci jednego znaku.

Jedną bindruną możemy zapisać nawet cały futhark, ten zaś jest jednym z lepszych amuletów ochronnych.

Bindruny niektórzy nazywają też runicznymi sigilami, czyli rodzajem znaku lub pieczęci (zależy do czego chcemy ten znak zastosować).

Nie mniej nadają się idealnie na

Tworząc bindrunę pamiętajmy jednak, że nie jest to takie proste i trzeba znać bardzo dokładnie znaczenie poszczególnych run. Tym bardziej, ze tworząc nowy znak, tworzymy też silne powiązania energetyczne. Dlatego do Bindruny należy bardzo dokładnie i z rozwagą dobierać runy.

Mimo to, zachęcam do tworzenia Bindrun.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale czasem w bindrunie ujawnia sie znak ktorego nie mielismy zamiaru umieszczac tak jak tutaj widze w samym centrum ise i gebo ktore razem ukladaja sie w inny zapis Hagalaz (czyli jakby taka gwiazdka). Ten wzor Hagalaz znalazlam w jednej z ksiazek o runach, nie pamietam autora ale Van tez ma te ksiazke. To wyglada jak różdzka albo platek sniegu.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w tej bindrunie dostrzegam jeszcze wunjo, algiz, odwr. thurisaz. Więc sami widzicie ze tworzenie bindrun wcale nie jest proste i myslę że najważniejsze jest uprościć znak do minimum linii.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Im prostsze tym lepiej, ale ja w swej pracy akurat wolę bindruny niż błędnie zapisany skrypt, nie w tej kolejności, co jest czasem utrudnieniem dla początkujących runistów.

Pozdrawiam i dzięki Zosiu

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ja jednak pozostanę przy tworzeniu skryptów a bindruny pozwolę sobie kopiować. :)

jakoś większe zaufanie mam do siebie tworząc skrypty a na bindruny przyjdzie odpowiedni czas....poczekam

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze Naudhiz da się tu znaleźć.

Tak ale taką mniejszą i koślawą . Jakby patrzeć w ten sposób to jeszcze Gebo, Uruz, Ingwaz koslawa..

Hmmm i teraz pytanie czy runy w Bindrunie powinny byc proporcjonalne i równej wielkości? Jeżeli nie to wychodzi zlepek przypadkowych run a to juz może zmieniać zupełnie jej działanie. A może liczy się tylko intencja i runy wizualizowane przy tworzeniu bindruny?

Nie sądzę biorąc pod uwagę fakt, że runy i tak działają.

Tak więc w tym przypadku uważam że tworzenie skryptu jest o niebo bezpieczniejsze. ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może się mylę, ale jeśli wyjdzie jakaś inna runa - mniejsza - to również powinna mieć znaczenie ale mniejsze. Siła powinna być podporządkowana runie "wyższej" tej, w której mniejsza się zawiera.

Mam rację? Bo biorę to na logikę.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz. Poza tym z doświadczenia własnego widzę, ze Bindruny działają silniej, a przy tym nie ma ryzyka, że ustawione w złej kolejności nie zadziałają jak powinny.

Skrypty są bardzo dobrym rozwiązaniem, ale naprawdę trzeba umieć je pisać. Jeśli chodzi o skrypty to ufam tylko tym stworzonym przez Seida (nawet bardziej niż tym swoim :) ). A Bindruny z nich stworzone naprawdę maja wielka moc. Natomiast proste Bindruny na codzienne życiowe sprawy spokojnie moze zrobić osoba początkująca i nie obeznana z tworzeniem skryptów. Tego uczył mnie też mój drugi po Seidzie mentor. :lol:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odświeżając. Ostatnio się bawiłem w tworzenie bidrun. Wyszło mi coś takiego:

bidrunasmall.jpg

Ciekawe bo wyszło mi coś jak BERKANO a planowałem zrobić RAIDO z elementami GEBO i DURISAZ

Btw - większość run "zawiera" w sobie runę ISA

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest rewelayujna Bindruna bo zawiera w sobie wszystkie uyny. W zasadzie to cały futhark.

Tu akurat z wyszczególniona jedną ale sam zapis graficzny to cały futhark.

helrunar_fehu.png

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może się mylę, ale jeśli wyjdzie jakaś inna runa - mniejsza - to również powinna mieć znaczenie ale mniejsze

hehe nie do końca - nie wszystko zalezy od rozmiaru. Nawet owa mniejsza runa może zablokować energię całej bindruny i będzie jeden wielki klops.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak Szepcie... ;-) nine twigs of Odin, zebrane w "bindrunę"... dokładniej.

Nie mój pomysł takiego symbolu, ale mój pomysł (na ile się orientuję) wpisania w niego poszczególnych run.

Z bindrunami nie ma żartów, ale do skracania napisu runicznego są świetne.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki Szerszeniu, ja chyba wolę jednak Bindruny niż skrypty ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.