Gość Vayen

Materia eteryczna.

2 posty w tym temacie

Jest ona zwana także siłą życiową i jest to substancja generowana przez wszystkie żywe istoty. Jest to substancja będąca na pograniczu świata astralnego i materialnego, w części materialna, w części astralna. Posiada wagę. Jest to bardzo wyrafinowana substancja będąca na pograniczu materii i energii i jest podobna do swojej bardziej materialnego odpowiednika, ektoplazmy. Wykonano obszerne badania nad masą materii eterycznej, łóżka umierających w szpitalach były umieszczane na czułych wagach, a sami chorzy byli podłączani do przyrządów śledzących ich procesy życiowe. W każdym przypadku dokładnie w momencie śmierci obserwowano nagłą utratę wagi w wysokości około ćwierci uncji. Było to spowodowane opuszczeniem ciała przez dużą ilość materii eterycznej w chwili śmierci. Podobnie dzieje się w przypadku OOBE w sytuacji śmierci klinicznej, gdy ciało wierzy w to, że umiera. Nagły, duży transfer materii eterycznej w astral jest początkiem procesu umierania.

Źródło: http://free.of.pl/m/mysticearth/magia/p ... raktat.htm

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sobowtór eteryczny, ciało eteryczne czy praniczne jest tym, z czym pracuje prawdziwa joga oraz qigong (chi kung). To nie ciało fizyczne się ćwiczy robiąc praktyki jogi czy qigong lecz jest to trening eterycznego sobowtóra, ale o tym wiedzą prawdziwi nauczyciele i mistrzowie jogi oraz qigong. Jogiczny lub taoistyczny trening długowieczności, a także fizycznej nieśmiertelności, dotyczy rozwinięcia takiej świadomości i władzy na ciałem eterycznym, że można się w nim utrzymywać przy życiu przez bardzo długie okresu czasu, nawet przez dziesięć tysięcy lat. Przenosząc świadomość do eterycznego sobowtóra i oddzielając się świadomie od fizycznego ciała można podróżować i zwiedzać ziemski plan eteryczny, a nawet zawędrować na Księżyc czy specjalnymi pojazdami na inne planety. Istnieją całe cywilizacje duchów eterycznych do których ewolucji można dołączyć oraz istnieją ludzie, którzy opanowawszy ową długowieczność, z punktu ludzkiego życia fizycznego nieśmiertelność, pozostają przy życiu w tej subtelnej, półfizycznej sferze bytu. Mogą się oni pojawiać i znikać oraz wyraziście wpływać na losy ludzi w których życie zechcą zaingerować.

Pamięć o sennych doznaniach i wrażeniach na planie astralnym także zależy w głównym stopniu od sprawnego działania ciała eterycznego. Niedostateczny rozwój ośrodków i zbiorników eterycznych sprawia, że fizyczna pamięć mózgu jest pozbawiona pamięci doświadczeń astralnych w czasie snu. Wiele osób prowadzi czynne życie w świecie astralnym, jednak po powrocie do uśpionego ciała fizycznego w ich mózgu pozostaje zaledwie znikoma ilość wrażeń z życia astralnego. Powodem takiego stanu jest brak niezbędnego eterycznego pomostu. Pełna i nieprzerwana pamięć przeżyć w świecie astralnym pozostaje wówczas, gdy ośrodki eteryczne osiągną pełną sprawność, jednakże powodem niepamięci może też być kiepska kondycja ciała astralnego spowitego w bardzo mrocznych emocjach i złych żądzach.

Ciało eteryczne jest pierwowzorem ciała fizycznego i przedmiotem treningu, szczególnie w Hathajodze. Otula ciało fizyczne tak, że dla oka widzących sprawia wrażenie otoczki tuż przy powierzchni ciała fizycznego, w odległości kilka milimetrów do kilka centrymetrów. Ciało eteryczne zawiera w sobie matrycę czy wzorzec ciała fizycznego wraz z narządami dlatego też można spotkać się z osobami, które ciało eteryczne nazywają „sobowtórem eterycznym” lub ciałem widmowym. Ciało praniczne jest bardzo ważne, gdyż odpowiada za kondycję witalną i fizyczną w szczególności za jakość życiowej energii, za żywotność człowieka. Osłabione ciało eteryczne może doprowadzić do częstych infekcji i chorób ciała fizycznego. Może również być przyczyną skutecznych i trwałych ataków energetycznych przez niewidzialne byty żyjące w przyrodzie i świecie eterycznym.

Ciało eteryczne główną energię czerpie ze Słońca i z Ziemi, z Przyrody. Jest mocno powiązane z czakrą czakrą Muladhara (czakrą korzenia) na której jest osadzone oraz z Manipura (czakrą splotu słonecznego). Cztery płatki Muladhara ćakry odpowiadają za cztery coraz subtelniejsze powłoki czy sfery eterycznej świadomości ciała pranicznego. Ciało eteryczne jest ważnym medium w komunikacji energetyczno-duchowej. Jest nośnikiem informacji, które płyną z wyższych ciał psychicznych i duchowych do naszego ciała fizycznego. Jeżeli komunikacja ta zostanie osłabiona, może to prowadzić do fizycznych i emocjonalno-mentalnych problemów i objawiać się brakiem spójności pomiędzy tym co myślimy a co robimy. Według filozofii życia duchowego, ciało eteryczne większości po śmierci człowieka rozpuszcza się w ciągu od paru dni do kilku miesięcy i podczas kolejnego, nowego wcielenia tworzy się na nowo jako nośnik dla wcielanego ego w postaci antahkarany i ahamkary. Pozostałe ciała psychiczne, ciało astralane oraz mentalne, często w jodze rozpatrywane jako jedna powłoka zwana kama-manasem lub manomaya manakośa, trwają po śmierci ciała fizycznego przez nawet setki lat, a rozpadają się i umierają tuż przed kolejną inkarnacją ego w nowe ciało, jaka tworzy wyższa Jaźń, boska Dusza, Atman, Purusza. Warto tu także zaznaczyć, że ciało eteryczne posiadają zwierzęta, rośliny, a także kamienie. Cała materia posiada ciało eteryczne, które jest macierzą, matriksem czy łonem, z które wytwarzane są fizyczne formy przejawienia.

Kuleczki życiowe energii witalnej, kuleczki prany mogą być łatwo dostrzeżone prawie przez każdą osobę. Szybują one w atmosferze w olbrzymich ilościach, szczególnie podczas słonecznego dnia. Najłatwiej można je dostrzec po oderwaniu wzroku od Słońca i skupieniu go na tle czystego nieba w odległości kilku metrów od siebie. Świetlista kuleczka jest niemal bezbarwna i może być porównana z białym światłem. Gdy świeci słońce, kuleczki rodzą się w niewiarygodnej ilości, podczas złej pogody ilość kuleczek zmniejsza się, a w nocy ich spływ jest prawie całkowicie zawieszony, gdyż ich źródłem jest eteryczne Słońce, sobowtór eteryczny Słońca. Oznacza to, że w nocy zużywamy zapas, jaki gromadzimy w ciągu dnia, i chociaż całkowite wyczerpanie nie jest zwykle możliwe, to po kilkunastu pochmurnych dniach zapas prany wyraźnie się zmniejsza, co ostatecznie wpływa na nasze siły życiowe, entuzjazm. Prana Joga to specjalistyczna część systemu jogi, podobnie jak qigong w tradycji taoistycznej, która zajmuje się pracą z witalnością, regulowaniem przepływu prany, a podstawowe ćwiczenia jogi w tym zakresie kojarzymy z terminem pranajama.

http://himalaya-wiki.org/index.php?title=Ciało_eteryczne

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.