Mistyk

Użytkownicy
 • Zawartość

  4280
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Posty dodane przez Mistyk


 1. Cyt. De Luxis -Witam. Moje pytanie jest jak w temacie. Jakie najlepsze książki, kanały na YouTube lub blogi polecacie dla osób zaczynających swoją drogę z czarostwem, magią itp.?

  Ja polecam taką na początek 

   

  Inkarnacje w których Jezus i Budda znali się. Historia odwiecznej przyjaźni - Renard Gary R.Książka Inkarnacje w których Jezus i Budda znali się. Historia odwiecznej przyjaźni autorstwa Renard Gary R. , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 32,99 zł . Przeczytaj recenzję Inkarnacje w których Jezus i Budda znali się. Historia odwiecznej przyjaźni

  0

 2. 22 godziny temu, idalcia napisał:

  Ktoś się zna na armaturze przemysłowej i podobnych kwestiach - a zwłaszcza wyrobach gumowych?

  Oglądam sobie właśnie specjalistyczny asortyment i mam problem z jednym produktem. A mianowicie dławikami - opisu póki co nie ma, jest tylko zdjęcie. Pewnie ma za zadanie coś "zdławić", sądząc po pozostałych rzeczach pewnie chodzi o jakieś drgania albo uszczelnienie instalacji.

  Ktoś mi odpowie?

   Witaj ja się nie znam ,ale w internecie znalazłem , -  Dławik  cewka indukcyjna z rdzeniem magnetycznym lub rzadziej bez rdzenia (powietrzna), zapobiegająca nagłym zmianom natężenia prądu elektrycznego lub służąca do ograniczenia prądu przemiennego bez strat mocy, jakie występowałyby gdyby elementem ograniczającym była rezystancja. Idealny dławik nie pobiera mocy czynnej; w rzeczywistości straty mocy na dławiku wiążą się z niezerową rezystancją uzwojeń, emisją promieniowania oraz z prądami wirowymi i innymi źródłami strat w rdzeniu. W elektronice określenie dławik stosowane jest z reguły do cewek o dużej reaktancji dla wymaganego zakresu częstotliwości, może też być synonimem dowolnej cewki indukcyjnej. Zwykle dławik współpracuje z kondensatorami tworząc filtry dolnoprzepustowe.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dławik

  0

 3. 14 minut temu, kensyo napisał:

  Jaki widzisz związek między Jezusem, a Maitreją? Zajrzałem na tę stronę, która ma w tytule Maitreję, ale nie znalazłem tam ani jednej informacji na jego temat?

  Maitreya - po raz pierwszy pojawił się na Ziemi bardzo dawno temu jako woluntariusz. Przybył z planety Venus aby podnieść ludzkość na wyższy poziom ewolucji. Pomógł Jezusowi w osiągnięciu Kosmicznego Płomienia i zamanifestowania się w Kosmicznej Świadomości. 

  Maitreya w nadchodzącym Złotym Wieku przychodzi ponownie jako Światowy Nauczyciel - tak myśli wiele ludzi na Ziemi. Żydzi oczekują go jako nowego Mesjasza, hindusi za nadchodzącego Krishnę, buddyści widzą w nim Buddhę, muzułmanie Imama Mahdiego. Pisze o nim Alice Bailey jako o tym, który obudzi na świecie nowe zrozumienie. 

  Imię Maitreya pochodzi z sanskryptu: Maitri znaczy nieuwarunkowana uniwersalna miłość. 


   

  Źródło -

  https://www.vismaya-maitreya.pl/zakryte_zagadki_maitreya_cz1.html

  0

 4. 4 minuty temu, kensyo napisał:

  Dlatego uważam, że powtórne przyjście Jezusa będzie zupełnie inne - nie tak naiwne jak w Jerozolimie 2 tys lat temu! Jezus na pewno czegoś się nauczył na tamtej sytuacji. Nie da się tak szybko wykosić "teraz", jak wtedy. Często spotykam się z opinią wielu ludzi, że gdyby Jezus znów się pojawił, to na pewno byłby powtórnie ukrzyżowany, bo niby tak naprawdę w ludziach nic się nie zmieniło, tak, ale jestem pewien, że Jezus się zmienił i się bardzo rozwinął jako syn Boga. Jest na pewno silniejszy niż był i mądrzejszy. Nie uważam, że Jezus będzie powtarzać to samo co było. Byłoby to nietwórcze. Taka moja głośna, może zbyt śmiała dywagacja na temat poruszony przez Ciebie.

  Masz rację ,a każdy oświecony osiąga świadomość Chrystuswą I Boską ,więc kto osiągnął ten poziom świadomości duchowej ,niee popełni na pewnoo starego błędu - 

  ghrrewc.gif

  Religie przedstawiają swoich liderów religijnych z aureolą złocistego światła wokół głowy lub otaczają całą postać otoczką światła. Dzisiaj to ludziom już zupełnie wystarcza aby wiedzieć, że ta osoba wzniosła się na poziom Świadomości Kosmicznej.

  Czym jest Świadomość Kosmiczna?

  fgdfghrthrtjj.jpg

  Kosmiczna świadomość jest bardzo wysokim stanem oświecenia w ludzkim umyśle, który jest już poza samoświadomością i ego świadomością. Taki stan umysłu osiąga Świadomość Wszechświata. 

  Świadomość kosmiczna zna całe życie i porządek Wszechświata. Jest wysoko rozwiniętym intelektem o olbrzymim stopniu mądrości, szczerych uczuć, moralności takich jak posiadał Guadama Budda, Jezus i wielu innych, którzy przeszli przez chrzest Kosmicznego Ognia czyli Ducha Świętego. Kosmiczna świadomość to niepojęte światło, niewypowiedziane żadnym językiem świata, a za Nim przychodzi wgląd w kosmiczne prawdy, prawa, mistyczne doświadczenia i inne nieskończone łaski Boga. 

  Nasze życie i nasza świadomość, w której jesteśmy obecnie zakotwiczeni zależy od ludzkiej jednostki, od jej świadomości i nadania swojemu życiu swoistego przepływu energii, zarówno światła w sensie pozytywnym (myśli, działań) czy nawet duchowym i wprowadzania w nasz umysł ciemności, zaciemniając jeszcze mocniej obszary naszego światła; co nie pozwala nam już jasno ujrzeć wielu sytuacji, które dotąd zawsze były proste i uczciwe. 

  W chwili kiedy zbieramy w sobie dużo światła otaczamy się pasem promieniującego na zewnątrz we wszystkich kierunkach światła, właśnie stąd wywodzi się taki blask. Kiedy zbieramy ciemność ściągamy całe światło do wewnątrz, do centrum i coraz bardziej więzimy go w sobie, tym samym stajemy się egoistyczną jednostką lub mocno zagubioną na swojej życiowej drodze. 

  Kiedy człowiek promieniuje światłem na zewnątrz widać go daleko poza jego normalne granice, jego system zaczął produkować inny rodzaj energii i ludzie instynktownie wyczuwają jego pozytywne energie. W jego ciele pojawiają się silniejsze kolory światła o różnych długościach fal. Sam proces wchodzenia w wielkie światło nie jest łatwy, musi się otworzyć siedem głównych bram i wniknąć w ciało siedem głównych kolorów (promieni) o różnej częstotliwości wibracji i wszystkie muszą się zintegrować w tym samym czasie. Dopiero wówczas człowiek zaczyna żyć w pełni. 

  Główne kolory to: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, granatowy, fioletowy – siedem kolorów tęczy, w których emanują niższe jednostki światła, a po przejściu i zintegrowaniu tego poziomu wchodzą na jeszcze wyższy stopień rozwoju duchowego, gdzie te siedem podstawowych kolorów ponownie zmienią swoje barwy, na wyższe kwantowe, które wznoszą człowieka na jeszcze wyższy poziom świadomości, już kosmicznej. 

  Wiele tradycji te pierwsze siedem kolorów nazywa siedmioma promieniami, ale zawsze każda osoba ma przypisane cechy do jednego promienia. Na wyższym etapie człowiek przyjmuje już 12 promieni kosmicznych. W tym przypadku kształtuje go już dwa lub więcej promieni kosmicznych. 

  W naszym obecnym życiu ciężko nam osiągnąć potrzebną ilość światła w komórkach naszego ciała, nasz energetyczny system jest narażony na chaos ze świata zewnętrznego, co także odbija się na naszym świecie wewnętrznym i zmusza nas do różnych ograniczeń. 

  Aby zsynchronizować swoje światło najlepiej połączyć naszą wewnętrzną falę z zewnętrzną, ale przenieść ją daleko poza stare granice. Należy produkować inny rodzaj energii, bardziej zbliżyć się do oryginalnego źródła, wyrwać się z systemu chaosu i przenieść się bliżej natury. Należy wyjść poza ograniczenia i korzystać z naturalnych źródeł energii, dzięki którym nadamy swojej duszy nowy kierunek, w ten sposób nasza świadomość będzie żywa i trzeźwo myśląca, odsunie od nas to co mylące i ogranicza nasze prawdziwe życie.

  ggergrehhrtht.jpg

  Kiedy w nasze ciało wnika prawdziwa siła życia zyskujemy pewną świadomość, w zależności od energii jaką przyjmujemy i produkujemy; nasza świadomość jest impulsem światła. Mamy dwa główne kierunki przepływu światła, w prawo lub na lewo ... w którą stronę popłyniemy: w prawo czy w lewo, po każdej jednej będziemy doświadczać jeszcze wiele innych etapów i tak będzie rozwijać się nasza nowa natura. To czy będziemy światłem czy ciemnością zależy tylko od nas Zmieniona świadomość to nasze nowe zachowanie.

  Kiedy idziemy drogą doskonałości, zgodnie z naturą życia, z prawdą, w miłości ... zmieniają się nasze kolory światła, poprzedni kolor już nie działa, jego żywotność zależy od naszego działania i jego czasu, jeśli go nie podsycamy starą energią wygasa i odradza się jako inny kolor, (rodzaj nowej energii). Idąc przeciwną drogą, kiedy produkujemy zakłamanie, fałsz, nienawiść ... zaciemniamy kolory naszych komórek ciała w zależności od energii jaką produkujemy na tej drodze, wówczas nasza świadomość się również zmienia. Negatywne myśli i emocje zaniżają częstotliwość wibracji.

  Źródło- 

  https://vismaya-maitreya.pl/miecz_prawdy_swiadomosc_chrystusowa.html

  0

 5. 22 godziny temu, kensyo napisał:

  Najważniejszym czynnikami w życiu inteligentnego człowieka jest – stopień świadomości życia oraz stan realizacji władzy, podarowane i umożliwione do rozwoju przez Boga.

   

  Dążenie do tzw. „wtajemniczenia” jest niczym innym jak konsekwentnym zmierzaniem do jednego z tych wymienionych elementów, czyli uzyskiwanie coraz to wyższej świadomości życia lub sztuki panowania nad sobą, oczywiście zawsze będzie lepiej, gdy do dwóch jednocześnie.

   

  „Wtajemniczenie” opiera się zawsze na tzw. 22 DUŻYCH „ARKANACH” czyli tajemnicach.

   

  Dlatego teraz warto wyjaśnić różnicę między trzema terminami: secretum, arcanum, misterium.

   

  Secretum – to to, co kilku ludzi pod wpływem kaprysu albo pod wpływem jakichś życiowych wyobrażeń postanowili coś ukrywać przed innymi.

   

  Arcanum – jest to tajemnica, niezbędna do poznania określonej grupy faktów, praw lub zasad; tajemnica, bez której nic nie funkcjonuje w danym momencie, gdy pojawia się potrzeba tego poznania; tajemnica, która dostępna jest rozumowi, dostatecznie przenikliwemu w dziedzinie tego poznania. W szerokim kontekście, do tego terminu możemy zakwalifikować wszystkie naukowe twierdzenia, określające krąg jakiejkolwiek praktycznej działalności.

   

  Mysterium – jest to uporządkowany system arkanów i sekretów, syntetyzowany przez określoną szkołę, jako baza dla jego światopoglądu i probierz jego działania.

   

   

  Praca z SYSTEMEM TAROTA to jest wchodzenie w Mysterium! Potrzebny jest nauczyciel, przewodnik na drodze Arkanów!

   

  Dokładnie ,nic dodać ,nic ująć .

  0

 6. Dnia 6.08.2020 o 11:40, kensyo napisał:

  Masz rację, że doświadczenie jest indywidualne ale musi być też coś wspólnego, identycznego w doznaniach dla wszystkich ludzi, bo inaczej nie będziemy się rozumieć! Jakiś wspólny mianownik, który łączy nas ze sobą.

  Odpowiem tak ,drogi ,ścieżki rozwoju duchowego \ umysłow ego są różne ,lecz kto po drodze  nie zeświruje ,kto ujarzmi swój ego izm , ten staje się dojrzały w swych poglądach i w pełni świadomy  swych czynów .

  0

 7. Dnia 21.03.2020 o 16:43, Vistorix napisał:

  No witam. 
  Od paru dni dość ostro sypie mi się życie. Problemy tu, problemy tam. 
  Ale zwróciłem uwagę na to że znikąd zacząłem czuć zapach cytrusów. Dosłownie jakby ktoś postawił przy mnie miseczkę z pokrojonymi świeżo pomarańczami i grapefruitem. 

  za pierwszym razem po prostu pytałem przyjaciółkę czy wie coś na ten temat. Trochę dziwne - ale może po prostu serio coś czuć? 
  Nie. 
  w domu nie ma nic cytrusowego o takim zapachu. zero cytrusowych owoców. 

  A zapach się powtarza w losowych momentach, w losowych miejscach. 

  Szukam więc czy taki cytrusowy zapach ma swoje znaczenie? jakieś wskazówki co to może być? ... jestem zdezorientowany ^^' 

   

  ps. nie mam żadnych zmarłych bliskich, którzy mogliby w jakikolwiek sposób kojarzyć mi się z cytrusem. nad tym się już zastanawiałem. 
   

  Miałem tak kiedyś że czułem zapachy z niewiadomego pochodzenia  , i może ci to pomoże , a więc  jest to nadzmysłowa ,duchowa zdolność ,tzw zmysł 6 - wyostrzona świadomość duchowa -  

  Jasnowidz może być pewny swoich wglądów i mieć do nich zaufanie – to jest jeszcze zdrowe i naturalne podejście. Dopiero jeśli nie dopuszcza żadnej opcji, że może się mylić to już świadczy prawdopodobnie o przerośniętym ego. Jedno nie wyklucza drugiego tzn. można mieć pewność i zaufanie, ale jednocześnie mieć w sobie przestrzeń na korektę tego, co się zinterpretowało.

  Jasnowidz o zdrowej samoocenie nie potrzebuje łatki „nieomylnego”, więc pomyłki i błędne interpretacje nie są dla niego żadnym wielkim halo. Przy czymś tak subtelnym i nienamacalnym jak duchowe wglądy w końcu łatwo o to.

  Jaka jest różnica między jasnowidzem, a jasnoczuciowcem \ empatą ?

  Łatwo się domyślić po nazwie :) Jasnowidz odbiera swoim trzecim okiem przede wszystkim obrazy, które często w symboliczny, zrozumiały dla niego sposób przekazują mu pewne informacje. Jasnoczuciowec odbiera TE SAME informacje, ale bardziej poprzez odczucia, które również są dla niego zrozumiałe. Chodzi więc o jedno i to samo, ale po prostu przyjmuje to inną formę.

  0

 8. Dnia 1.07.2020 o 20:02, kensyo napisał:

  Pobudzanie kundalini ma 3 stadia pracy energii w kręgosłupie człowieka:

  1. Zwariowana Małpa skacząca z gałęzi na gałąź - rzuca człowiekiem na wszystkie strony. Większość pseudo adeptów wykłada się na tym poziomie i trafia do psychiatryka.

  2. Przelatujący ze strachu ptak z miejsca na miejsce - łagodniejsza forma, ale jeszcze nie w pełni kontrolowana.

  3. Majestatycznie falujący ogon ryby - pełna kontrola nad energią.

  Poetycko opisane , brawa za kreatywność ,a pisząc wprost ,doświadczywszy na sobie to -,kunda czyli sex ,kunda lini -to znaczy -  droga energii wężowej ,wędrowanie węża ,wzost duchowy ,umysłowy  i przemiana Świadomości Umysłowej czyli ,przepływ energii seksualnej I poprzez pracę wewnętrzną \ ezoteryczną przemiana zwierzęcej energii seksualnej jako 2 czakry - ośrodka świadomości i osiągnięcie Świadomości Boskiej lub Umysłowej \ Duchowej  Mądrości  znanej jako 6 czakra

  0

 9. Dnia 4.11.2019 o 13:08, fiolka89 napisał:

  Rozumiem, ale to co wyżej wkleiłeś to jedynie było kopiuj wklej wiec żadnej energii nie pochłonęło tak naprawdę.

  Jestem  Empatą \ Telepatą z wieloletnim  doświadczeniem ,i to od zbiorwości ludzkiej ,jego ,jej ,ich podświadomości i nieświadomości do mnie przepływają te energe duchowe lub emocje i uczucia  , przejmę czyjeś emocje złe lub dobre ,albo negatywną czy pozytwną energię  ,co ma wpływ rówież na moje zdrowie psychiczne i fizyczne ,odczuję to nawet na duże odległości na świecie ,oraz przez internet ,a jako na medium psychiczne \ duchowe  ,to energia płynąca do mnie z telewizji mnie osłabia czyli przepływająca do mnie energia pozytywna lub negatywna z wszelkich mediów elektronicznych ,od innych ludzi .

  0

 10.  Noetyka to tylko jedna z nazw tych tajemnych nauk ,które wyewoluowały na świecie od początku ,a inne ,spokrewnione ,lub te same paranormalne dziedziny wiedzy  to  - Mistycyzm ,Szamanizm , Magia ,Okultyzm , Metafizyka ,Paranauka ,Parapsychologa i modna ostatnio Noetyka ,

  0

 11. Dnia 28.06.2020 o 13:48, kensyo napisał:

  Głupiec to karta 0 lub 22. Zero to głupiec dla społeczeństwa, czyli ten który decyduje się na rozwój przez duże ARCANA, społeczeństwo odrzuca taki rozwój przechodzenia przez kolejne stacje  1-22, inny głupiec to ten, który odrzuca rozwój przez 22, jest głupcem dla wyższych sił kosmicznych, bo odrzuca ich prawa kosmiczne, wybiera prawa umowne, sklecone przez ludzi dla wygody elit i niewolenia tłumu.

  Głupiec to ADEPT, wtajemniczany praktycznie w prawa kosmiczne, które są jedynie sprawiedliwe dla wszystkich, ma przejście drogę, od głupoty do mądrości. Stać się głupcem 22, czyli mędrcem, który udaje głupka. Na karcie wyobrażony jest mężczyzna stojący nad przepaścią, co oznacza, że głupcy nieświadomie chodzą na krawędzi przepaści, nieświadomość wyłącza strach, poczucie zagrożenia, co prowadzi do negatywnych skutków.

  Zamaskowany MĘDRZEC, który udaje głupca, jest widziany takim przez społeczeństwo, chodzi po krawędzi przepaści, bo tam chodzą głupcy, szuka takich, bo tylko oni nadają się do rozwoju, tylko tacy ludzie zdolni są do dużego ryzyka, zaryzykują rozwój przez 22 arcana i odrzucą konwencje społeczne, które hamują zdolność do podejmowania tak ważnych decyzji rozwojowych.

  Mędrzec udający głupca, chowa się przed społeczeństwem w skorupce głupca, ale chodzi na krawędzi przepaści bo jest oświecony i dlatego się nie boi, pomagają my w tym wyższe siły kosmiczne, bo jest magiem - używa sił kosmicznych, dlatego może balansować na granicy życia i śmierci bez szkody dla siebie, a jeszcze ratuje innych od upadku. Swoim przykładem odwagi pociąga na tę trudna ścieżkę chętnych, jest to proces poza logika społeczną, dlatego nawet uznawany nie tylko za głupi, ale wręcz zwariowany.

  Wypowiadam się na temat karty Głupiec tylko i wyłącznie w aspekcie w jakim poruszył ją wczesnej Mistyk i nie pretenduje sobie racji do wypowiadania się w aspekcie dywinacyjnym. Uważam, że TAROT w pierwszej kolejności był traktowany jako system rozwojowy lub mówiąc językiem współczesnym ma moc kreacyjną własnego życia. Przepowiadanie może komuś służyć, ale jest zawsze post factum, ja wole korzystać z TAROTA TU I TERAZ, wolę kreować osobiście swoje życie przez tarot na bierząco i to jest ta różnica, niż uzależniać się od wróżby, a jeszcze gorzej od wróżbity. Można się z tym nie zgadzać, ale każdy ma prawo do swojej interpretacji.

  Dobrze napisane .

  0

 12. Dnia 19.01.2019 o 12:06, kensyo napisał:

  No tak. Satori to dojście do "Wielkiego śmiechu" , definicję tę podał wielki mistrz Zen, Shodżu, a potwierdził drugi mistrz Hakuin, obaj byli oświeconymi.

  Pytanie, czy jest różnica między dosłownym tłumaczeniem, a definicją danego słowa?

  O tym przekona się ten ,który oświecenia doświadczy ,ponieważ tylko doświadczając czegoś osobiście wiesz jak to jest ,ponieważ każde doświadczenie na świecie jest inne i indyidualne .

  0

 13. Dnia 19.02.2020 o 04:19, hoaresax napisał:

   

  Zakładam, że teoretycznie można uczynić Naszym Miejscem Mocy jakies miejsce w którym panuje skumulowana energia duchowa jakiejś grupy, czy więc można by dzięki temu wykorzystać to miejsce by myślą/intencją/modlitwą/medytacją wysłać tą energię do kogoś i wspomóc go lub "uchronić od złego"? 

  (mówiąc myśl/intencja/modlitwa/medytacja mam na myśli jeden proces)

   

  Oczywiście ,istnieje taka możliwość ,bo czym więcej ludzi ,tym większa ,skumulowana energia psychiczna \ duchowa danej grupy ,przykładem są kościoły itp.

  0

 14. 4 godziny temu, zzagajozz napisał:

  Często śnię o jeździe samochodem, autobusem, pociągiem. Bardzo proszę o interpretację. Dziękuję z góry :)

  Sen może symbolizować twoje podświadome pragnienie podróży ,lub bardziej filozoficznie , metafizycznie z reinkarnacji Buddyjskiej ,autobus ,pociąg , samochód to pojazd jakim jest twoje ciało materialne  w życiowej podróży twej jako duszy wcielonej w ciało ,lub ducha  \umysłu ,czy świadomości .

  Pozdrawiam ..

  0

 15. 26 minut temu, zdr napisał:

  Może nie jestem osobą grubszą ale wiecznie mam problem ze znalezieniem dla siebie obuwia w sklepach stacjonarnych. Noszę buty w rozmiarze 42 i niewiele sklepów z butami ma obuwie w tym rozmiarze. A jeśli coś nawet znajdę w sklepach stacjonarnych to niekoniecznie mi się podoba bo w wielu przypadkach modele są jak sprzed 20 lat.... I nie chcę w takich chodzić ;)

  Poza tym zamawianie przez internet jest dla mnie wygodniejsze bo nie muszę marnować czasu na chodzenie po sklepach stacjonarnych. Ostatnio kupowałam buty w tym sklepie:

  https://pantofelek24.pl/pol_m_Buty-na-kazda-pore-roku-_Zima_Buty-zimowe-damskie-867.html

  No i moge polecić bo promocje na buty zimowe maja naprawdę dobre, same buty również wykonane porządnie. 

  No nawet  nie złe ,i ceny przystępne 

  0