Katarzyna8228

Strach na...

4 posty w tym temacie

'' Rozmowa ze strachem na wróble ''

- Czy jesteś samotny

- Nie bo jestem samotnością

- Umiesz kochać

- Przecież jestem miłością

świergotem radości

fraszką burz i wiatru

wielkością uległości

biedny bogaty

znam bezkres wolności

a zdobią mnie szmaty

wiem tyle co szepcą

ptaki do ucha

jestem synonimem wierności

bo umiem słuchać

- Daj mi więc to co w poniewierce

- Zanurz dłonie w łachmany

tam tkwi moje serce

- Jaskółcze gniazdo znajduję

i piskląt w nim gromada

Strach rozkrzyżował ramiona

milczeniem odpowiada

- Będę ogrzewać je oddechem

i dłonią a kiedy

dorosną

to ciszę rozdzwonią i ulecą

bogate w ból

by przysiąść na twoim

ramieniu opowiedzą ci

barwnie o ludzkiej rozpaczy

i ludzkim cierpieniu

***

Jesteś...

W miejscu, które nie istnieje, w czasie który specjalnie dla ciebie się zatrzymał.

Patrzysz na to stare zdjęcie i co widzisz?

Właśnie, to co chcesz zobaczyć, może coś co angażuje wszystkie twoje myśli i odbiera sen, może niespełnione marzenie, a może najpiękniejszą chwilę wyrwaną z twojej przeszłości. Czy to była miłość, a może chwila która nie powinna się zdarzyć, może pożegnanie, a może powrót po latach, co to było?

Czy ta chwila miała wtedy taką wartość jaką nabrała z upływającym czasem?

Może wtedy uciekałeś przed nią, a może to ona przeciekła ci przez palce.

A teraz gdzie jesteś/ Jesteś na moście czujesz jak serce wybija najpiękniejszą z melodii, a może stoisz na brzegu i nie możesz powstrzymać łez? Co to za łzy? Boisz się czy czujesz, że możesz wszystko?

Więc gdzie jesteś? Gdzie chcesz być? Kim chcesz być? Czego chcesz? Miłości, chwili życia, siebie nie możemy zdefiniować... ocenić, ogarnąć słowami.

Każdy ma swoje indywidualne potrzeby, nadzieje, pragnienia i czytając ten sam tekst, oglądając ten sam obraz, słuchając tej samej piosenki... dostrzega to co dla niego najważniejsze... samego siebie...

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm... Wrażliwe i Głębokie zarazem, a nawet "dojrzałe"... :shock:

- dla mnie Cool 8-) ...czy to Twoje (?), czy "cytat"... :?

- dobrze się zastanów z odpowiedzią... bo od tego dużo zależy... ;) 8-) ;)

--- pozdrawiam ciepło... infe7 :D

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie mam pojęcia kto to napisał, a jak coś do mnie dotrze to nawet nie interesuje mnie autor tekstu... zapisałam to w swoim zeszycie i nawet nie pamiętam kiedy i gdzie wpadło mi to w ręce. Nie mam swojego ulubionego autora, lubię składanki. A co do mnie, to napisałam kiedyś swój '' zeszyt'' , będąc w szpitalu i... oddałam go kobiecie ''samotnej'', wiedząc, że moje przemyślenia pomogły Jej w jakiś sposób - wystarczyło mi, że widziałam uśmiech na Jej twarzy... obiecała mi, że moje pisanie odda w kolejne ręce ...i mam nadzieję, że ten łańcuch - naszych szpitalnych przeżyć - jest długi. Teraz piszę kolejny rozdział życia, myślę, że tym razem zostanie to w rodzinie, alle kto to wie co mi strzeli do głowy. :idea:

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak ,Strach na wielkie oczy i brak ,Żony /Partnetrki życiowej /Bratniej Duszy - Miłości .

Testy ,wyliczanki ,numerologia, itp ,tylko mieszają w głowie i wprowadzają niepotrzebny chaos /balast myślowy /pomieszanie zmysłów / groch z kapustą .

,itd. przecież człowiek ma natury dwie ,jak i p;ółkule mózgowe , męską i kobiecą ,które zmieniają się co chwila wraz z emocjami i uczuciami oraz przy zmianach myślenia i podejmowaniu decyzji .

Ale są też wyjątki ludzi ,które łączą obie te cechy w sobie kobieco-męskie - androgyniczne - np ,artyści ,muzycy : https://pl.wikipedia.org/wiki/Androgynia_(psychologia)

Edytowane przez Mistyk
0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.