graba999

Skuteczna Metoda

6 postów w tym temacie

Przedstawię tutaj mój poradnik nt. osiągania stanu Lucid Dream!

Po pierwsze, trzeba nauczyć się zapamiętywania snów! Przed snem powtarzamy sobie formułkę w stylu 'Idę teraz spać, będę śnić, jak się obudzę, będę pamiętał moje sny!' - po każdym obudzeniu, leżymy chwilę by sobie przypomnieć sen i ułożyć w logiczną historię - fajną sprawą jest zapisywanie tych snów, można ciekawe historie ułożyć sobie, polecam, ale nie jest to obowiązkowe!

Przed snem, gdy już praktycznie zasypiamy, nastawiamy budzik, by zadzwonił za kilkanaście minut, zasypiamy, on nas budzi, nastawiamy go, by zadzwonił za 10min, zasypiamy, budzi nas za 10min, powtarzamy tą czynność kilka razy, musimy zapamiętać, że jeżeli nie będziemy widzieć wskazówek w zegarku, to oznaczać będzie, że to jest sen.

Po powtórzeniu tej czynności nagle we śnie zrobimy tą czynność i zauważymy, że nie ma wskazówek, że to sen, więc mamy już pełną świadomość i gotowe LD!

Robimy co chcemy, latamy, zabijamy, spotykamy się ze znajomymi, uprawiamy seks, po prostu WSZYSTKO!

Budzimy się przypominamy sobie sny i czujemy się zaj*biście - mi tym sposobem udało się za pierwszym razem, dla kumpla za drugim - więc mój sposób jest bardzo skuteczny.

*Czynność z nastawianiem budzika możemy powtarzać nawet także w dzień, gdy nie kładziemy się spać, po prostu siedzimy przy komputerze i ustawiamy budzik co 10 minut - wejdzie to nam w nawyk i LD będzie osiągane każdej nocy.

http://forum.i-doser.pl/viewtopic.php?f=15&t=1830

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tern budzik ma nas tak budzic co 10 minut do rana? :girl_witch:

To nie zdrowe :)

W kwestii zapamiętywania snów, to taki dosć skuteczny sposob na to: polozyć się w pozcji, w jakiej się zbudziło, lub nie zmieniac jej. Sprawdzałam, działa

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie, nie ma nas budzić tak aż do rana:)

Nastawiamy go Sobie np. 5 razy co 10 min i to wystarczy:)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ktoś z Was mógłby polecić inną/inne skuteczne metody na osiągnięcie LD? :)

Słyszałem, że skuteczna jest metoda z regularnym sprawdzaniem czy nie śnimy (np. próba wzięcia wdechu przez zatkany nos), ale trochę mnie to odrzuca, bo jakoś nie chcę dzień w dzień co 10min sprawdzać czy nie śnię ;)

Nota bene raz we śnie spróbowałem wziąć wdech przez zatkany nos. Oczywiście udało się, ale... nie zdziwiło mnie to ani trochę ;) tyle, że dzień wcześniej tylko kilka razy robiłem test rzeczywistości, także trudno tu było mówić o porządnym nawyku ;)

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy ktoś z Was mógłby polecić inną/inne skuteczne metody na osiągnięcie LD? :)

Dobrą praktyką, jest zadawanie sobie wielokrotnie w ciągu dnia pytania: czy to jest sen?

W ten sposób wyrabiasz sobie nawyk, który możesz zastosować podczas snu. Każdy ma bowiem pewne wytyczne, które ułatwiają mu odróżnienie snu od jawy, a zadawanie sobie na jawie pytania: czy to jest sen, sprawi, że we śnie też sobie je zadasz i zdasz sobie sprawę, czy śnisz, czy też nie. To zwykłe pytanie ułatwia osiągnięcie LD.

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.