Forum Ezoteryczne Ezodar : Amulet Pentagram - Forum Ezoteryczne Ezodar

Skocz do zawartości

Wstaw swoją reklamę sklepu , forum, blogu , serwisu, portalu na naszym forum – Kliknij tutaj :)
  • 2 stron +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Amulet Pentagram Oceń temat: -----

#1 User offline   taczi1993 

• Ezo początkujący
  • PipPip
  • Grupa: Użytkownicy
  • Postów 20

Napisano 11 09 2010 - 15:45

Mam problem otóż chce taki właśnie amulet sobie nabyć gdyż jest ochronny ale mam problem z jednym wątkiem...czy to z czego on jest zrobiony ma jakieś znaczenie dla jego działania? jeśli tak to jakie?

z góry dziękuję za wypowiedzi http://ezodar.pl/pub...tyle_emoticons/default/wink.gif

Ps: mam na oku albo z mosiądzu albo ze srebra co lepsze?
0

#2 User offline   Szept 

• Po prostu Jestem...
  • Grupa: Administratorzy
  • Postów 5787
  • Miejscowość:Tu i Tam
  • Mój stan

Napisano 12 09 2010 - 09:32

wedlug mnie ze srebra bo srebro to metal, ktory ma wlasciwosci ochronne.
Amulet pamietaj jest bierny, talizman aktywny,
jesli chodzi o ochrone osobiscie polecam aegishjalmur czyli tarcze algizowa, bo bardzo skuteczna, uniwersalna i sprawdza sie idealnie
0

#3 User offline   taczi1993 

• Autor tematu
  • Ezo początkujący
  • PipPip
  • Postów 20

Napisano 12 09 2010 - 14:21

Właśnie znajomy też niedawno polecił mi tarcze algizową ale przyznam się szczerze że nie dokońca wiem jak ona wygląda gdyż w google jak wpisałem to hasło wyświetliło mi się sporo bardzo podobnych symboli a wiem że w takich przypadkach chyba dokładność ma znaczenie prawda? ;)...i tym bardziej gdzie mogę dostać owy amulet? i czym właściwie różni się on od talizmanu... albo zapytam inaczej jak z amuletu zrobić talizman? bo sądzę że będzie lepszy skoro twierdzisz iż talizman jest aktywny ;) o znalazłem ten symbol lecz w brązie ale jaki brąz ma wpływ na działanie? ;)
0

#4 User offline   Izabela 

• Ezo bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 366
  • Miejscowość:Warszawa
  • Zodiak:Rak
  • gg: 9377015

Napisano 12 09 2010 - 15:20

Ja uważam, że pentagram się sprawdza. Polecam jednak srebrny. Warto zainwestować trochę więcej, a z tymi posrebrzanymi, potem mogą być niemiłe niespodzianki, choćby nawet estetyczne - kiedy się obdzierają i zaczynają wyglądać nieciekawie. A srebro samo w sobie jest dobrym tworzywem, jego właściwości uznawane są za ochronne.
0

#5 User offline   Szczypior 

• Ezo bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 161

Napisano 12 09 2010 - 16:08

Nie lepiej pentakl?
0

#6 User offline   taczi1993 

• Autor tematu
  • Ezo początkujący
  • PipPip
  • Postów 20

Napisano 12 09 2010 - 17:58

tamten pentagram który znalazłem jest ze srebra fakt że mały bo o średnicy 2,4 cm ale za to też nie drogi bo za 32 zł ;) ale nadal nikt się nie wypowiedział na temat brązu a naprawdę nie wiem co z tym fantem zrobić ponieważ nie znam się na tematach właściwości materiałów.... a co do wypowiedzi Stromboli : Można sprecyzować pentakl? bo znalazłem w google Pentakle ojca, królowej, króla salomona itp. itd. sporo ich jest... a który działa ochronnie?
0

#7 User offline   Izabela 

• Ezo bywalec
  • PipPipPipPip
  • Postów 366
  • Miejscowość:Warszawa
  • Zodiak:Rak
  • gg: 9377015

Napisano 12 09 2010 - 18:09

Pentakl, to po prostu pentagram wpisany w krąg. Myślałam, że właśnie o tym mówimy tutaj, tylko już bez takiego szczegółowego rozróżnienia...
Oczywiście, pentakle są zapewne o wiele bardziej dostępne w sklepach ezoterycznych.
Myślę, że jak już ktoś posiada swój pentakl, srebrny czy nie, warto go przyozdobić sobie np. kamieniami, które mają też pewne właściwości, bądź tymi, które są dla nas samych bliskie. To bardziej taka kobieca wersja, ale czasami kompozycje bywają śliczne. Na przykład coś takiego ( podaję tu adres do zdjęcia, przyozdobionego w ten sposób pentaklu, przez osobę, która prowadzi sklep ze swoją, ręcznie robioną biżuterią ) :
http://th.interia.pl/30,bf2eb26d04248977/IMG_0238.jpg
0

#8 Guest__*

• Grupa: Goscie

Napisano 12 09 2010 - 20:21

taczi1993 napisał:

Właśnie znajomy też niedawno polecił mi tarcze algizową ale przyznam się szczerze że nie dokońca wiem jak ona wygląda gdyż w google jak wpisałem to hasło wyświetliło mi się sporo bardzo podobnych symboli a wiem że w takich przypadkach chyba dokładność ma znaczenie prawda? ;)

wygląda tak:http://www.sunnyway.com/runes/aegishjalmur3.gif

Cytat

...i tym bardziej gdzie mogę dostać owy amulet?

chociażby tutaj:http://magicznabizut...lmur-p-223.html

Cytat

i czym właściwie różni się on od talizmanu... albo zapytam inaczej jak z amuletu zrobić talizman? bo sądzę że będzie lepszy skoro twierdzisz iż talizman jest aktywny ;) o znalazłem ten symbol lecz w brązie ale jaki brąz ma wpływ na działanie? ;)

potrzebne informacje znajdziesz tutaj: http://www.ezodar.pl...ic.php?f=37&t=6
0

#9 User offline   taczi1993 

• Autor tematu
  • Ezo początkujący
  • PipPip
  • Postów 20

Napisano 13 09 2010 - 15:08

Za tarczę Algizowa dziękuję bardzo Ruach ;) ale nadal nie wiem jak że tak to ujmę "zrobić" talizman bo wiem że robiłem amulety zametystu i azurytu i to całe oczyszczanie i wyświęcanie ale jak to się ma do talizmanu? i czy wie ktoś jaki wpływ ma brąz na ten symbol?
0

#10 User offline   Szept 

• Po prostu Jestem...
  • Grupa: Administratorzy
  • Postów 5787
  • Miejscowość:Tu i Tam
  • Mój stan

Napisano 13 09 2010 - 19:15

tarcze polecam bo sprawdza sie nawet lepiej jak pentagram i mozna j namalowac nawet na kawalku drewna a dziala cuda
0

Udostępnij ten temat:

• 2 stron +
  • 1
  • 2