bahama yellow

Wróżba I-Cing

7 postów w tym temacie

Małgosia-

Heksagram 1 CZHIEN (tworzący, niebo): Tworzący przynosi najwyższe szczęście. Korzystna jest stałość. Linie heksagramu wypełnia światło co oznacza, że twoje działania zmierzają w dobrym kierunku i są wspierane przez siły wszechświata.

Zmienne:

III linia Człowiek szlachetny jest twórczy cały dzień. Nadchodzi wieczór jego umysł wciąż opanowany jest troską. Niebezpieczeństwo. Bez winy.

Księga mówi tu o sytuacji kiedy może nadejść zniechęcenie, przemęczenie przeciągającą się sytuacją. W takich sytuacja zdarza się też popaś nam w rutynę. To może przynieść pewne niebezpieczeństwo zboczenia z drogi ale nie jest to zawinione i siły kosmosu nadal będą nas wspierały :)

VI linia Butny smok będzie mieć powody do wyrzutów sumienia.

Ta linia mówi o izolacji od ludzi. Księga radzi przełamać te cechy charakteru które nas oddalają od kontaktów między ludzkich, ale tez zrezygnować ze zbyt wielkich ambicji, w zamian za te zmiany które mogą być trudne otrzymujemy heksagram 58 TUI (radosna, jezioro)- mówi on o wielkiej radości ze wspólnoty między ludźmi co dla związków i uczuć jest wspaniałą wróżbą :)

1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to ja poproszę :)

barbara 21.11.1985

patryk 22.08.1982

co będzie dalej z naszym związkiem? co się wydarzy?

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest trochę niezrozumienia wyroczni I Qing ,wśród ludzi (sam korzystałem niejednokrotnie , można ją porównać do kart tarota ) księga jest myślą starożytnego chińskiego myśliciela i filozofa taoistycznego -Konfuciusza .

Księga ta ma wymiar ponadczasowy , a jej przekaz jest uniwersalny , by prawidłowo wczytać się w księgę i ją zrozumieć ,musimy czytać ją w nastroju medytacyjnym ,to znaczy w wyciszonym stanie umysłu ,lub sprowadzając fale mózgowe do minimum , czytając powoli ,ze zrozumieniem swoich okoliczności życiowych i swoich odczuć emocjonalnych .

Wielu ludzi ponoć korzystało z tej księgi by odkryć prawdziwy sens życia ,i podiąć właściwą decyzję ,z wielu .

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli można,to prosiłabym o wróżbę.

 

Martyna 25.12.1990

Obecna sytuacja duchowa.

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
20 godzin temu, nirvair napisał:

Jeśli można,to prosiłabym o wróżbę.

 

Martyna 25.12.1990

Obecna sytuacja duchowa.

Proszę ,każdy może samodzielnie korzystać 

Czym jest I Ching i jak może Ci pomóc ...

"Księga Przemian stworzona jest dla ludzi stojących w obliczu wyboru, na życiowym rozdrożu - ludzi, którzy nie są pewni informacji płynących ze zmysłów, intelektu i emocji. I Ching to metoda odsłaniania przyszłości poprzez ukazanie fazy rytmu, w jakim znajduje się człowiek na rozdrożu."

Andrzej Jamroz, reżyser, ekspert w dziedzinie praktycznego stosowania Księgi Przemian

"(...) z czasem okazało się, że istnieją - właściwie regularne - związki między sytuacją, o którą chodzi w pytaniu, a treścią heksagramów. Trzeba przyznać, że to dziwne i że zgodnie z przyjętymi u nas założeniami nie powinno tak być, chyba że zdarzy się tak zwany ślepy traf. Muszę jednak powiedzieć, że - wbrew naszej wierze w prawa natury - pojęcie przypadku traktujemy za mało rygorystycznie. Ileż to, dajmy na to, zjawisk psychicznych określamy jako "przypadkowe", podczas gdy ktoś posiadający niejaką wiedzę wyraźnie widzi, że nie są one przypadkowe! Przypomnę tu tylko przypadki przejęzyczenia, niewłaściwego odczytania i zapomnienia, które już Freud wyjaśniał jako bynajmniej nieprzypadkowe."
(...)"Co do tysięcy pytań, wątpliwości, sprzeciwów i tym podobnych, jakie budzi ta osobliwa księga - nie mogę na nie odpowiedzieć. Jednemu jej duch zda się jasny jak dzień, drugiemu niewyraźny niczym zmrok, innemu ciemny jak noc. Ten, kto nie jest z niej zadowolony, nie musi jej przecież używać, a ten, kto nie może się z nią zgodzić, nie jest zobowiązany do uznawania jej za prawdziwą. Niech Yijing idzie w świat dla dobra tych, którzy potrafią rozpoznać jej sens."

Carl Gustav Jung w książce Podróż na Wschód

I ching pozwala mądrze opanować sytuacje lub przetrwać, chroni, przestrzega, wskazuje drogę ku ładowi. Jest esencją mądrości - więc małymi łyczkami się zachwycam, delektuję ,rozważam, kropelkę udaje mi się wnieść w życie.
Dobry tytuł "KSIĘGA PRZEMIAN" - oj przemienia niesamowicie.

http://www.iching.pl/

0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.


Zaloguj się teraz

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.